Odporúčame

Zuzana

Zuzana

Prostredníctvom tarotu a numerológie odhalím veci, ktoré sú pre vás skryté. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Alžbeta

Alžbeta

Osobný kód 164

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Wendy

Wendy

Osobný kód 173

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Spln Mesiaca v znamení Blížencov

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v decembri 2019

Deň pred splnom Mesiaca je väčšinou kritickejší ako samotný spln. Použite svoje vnímanie a svoju mimoriadnu kreativitu na dosiahnutie pozitívnych výsledkov, aj počas tohto splnu v znamení Blížencov.

Spln Mesiaca v znamení Blížencov
Foto: shutterstock.com

Fázy Mesiaca v novembriSplny a novy Mesiaca 2023

Posledná štvrť05.11.2023 09:40Lev-
Nov13.11.2023 10:30ŠkorpiónNov Mesiaca november 2023
Prvá štvrť20.11.2023 11:52Vodnár-
Spln27.11.2023 10:19BlíženciSpln Mesiaca november 2023

Spln Mesiaca nastane: 12.12.2019 06:15

Magický spln Mesiaca

V živote pradávnych Keltov všetky splny patrili ženám, pretože Luna vyjadruje ženskú silu. Raz za mesiac tancovali rituálne tance na poďakovanie Matke Zemi a plodivej sile, ktorú dáva ľuďom, ich príbytkom i dobytku. Aj Krováci organizujú za splnu telepatiu, komunikáciu s mŕtvymi a meditáciu. Austrálski domorodci sa za splnu schádzajú a tancujú pri posvätnom ohni. Oslavujú tým radosť zo života a lásku ku všetkému stvoreniu.

Aj v Indii začínajú mesiace práve splnom Mesiaca. Najväčšie sviatky oslavujú vždy za splnu, pretože spojenie s ich bohmi a všetkými neviditeľnými silami vo vesmíre je vtedy najsilnejšie.

Tento decembrový spln Mesiaca sa ponesie v znamení nápadov plných Blížencov. Atmosféru ovplyvní živel Vzduchu. Zvýrazní sa to nezdravé, toxické, ukryté hlboko v podvedomí.

Spln nechá vyplávať na povrch niečo stresujúce. Zvýrazní sa obdobie nestálosti, nerozhodnosti i prehnanej aktivity a nepokoja. Pocítite vypäté okamihy, kedy nebude jasné, čo môžete od seba a od druhých očakávať. Nálady vami budú zmietať, držte ich vedome pod kontrolou. Všetko zosilňuje i magický dátum 12.12.

Pod vládou planéty Merkúr

V tomto čase splnu Mesiaca je posilnený Merkúr (planéta komunikácie každého typu, áut i krátkych ciest). Má vhodný vplyv na želania, dohovory, vzdelanie, alebo uzatváranie zmlúv. Teraz je vhodný čas na zaľúbenie, na otázky pre orákulum a na dôležitú korešpondenciu a telefonáty. Ale toto všetko má väčšinou krátke trvanie, bez podstatnejšieho dlhodobého úspechu.

Zdravie

Pozor na ramená, prsty na rukách, pľúca a priedušky, ktoré budú náchylnejšie na prechladnutie. Studené počasie v kombinácii s blíženeckým splnom hrozí zápalom pľúc, zápalom priedušiek a kašľom. Držte sa okolo splnu doma a vyhnite sa epidémii. Najplodnejšie bývajú ženy za splnu a chuť na sex sa väčšinou stupňuje spolu s dorastajúcim Mesiacom.

Potraviny, strava

V deň kulminácie splnu sa odporúča nejesť nič, ak sa to však nedá vydržať, tak len jeden druh potraviny, podľa znamenia zverokruhu, v ktorom je práve Mesiac. Teraz, v Blížencoch, môžete napríklad jesť po celý deň brokolicu a piť šťavu z jej vývaru.

Vo vzdušných znameniach (Blíženci, Váhy, Vodnár) sa môžete sústrediť na konzumáciu kvetov a tukov. Okruh kvetov predstavujú napríklad citrusy, jahody, pomaranče, mandarínky, brokolica, paradajky, karfiol, tekvica, ružičkový kel… Rastlinné tuky obsahuje napríklad avokádo, orechy, oriešky, oleje… Živočíšne tuky sú napríklad mlieko, maslo, rôzne mliečne výrobky, masť, všetky druhy mäsa, rybí olej…

Veštica Janka AvelangeTÉMA DŇA:

Spln Mesiaca a magické rituály

Siahnite aj vy po zázračnej prírodnej sile nebeskej Luny a splňte si svoje sny. Čítať ďalej

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

December a spln Mesiaca vám aspoň spočiatku veľmi nesadne. Ešte nie ste pripravení na Vianoce a koniec roka. Máte pocit, že ste nestihli nič z toho, čo ste chceli, takže sa začnete automaticky stavať do defenzívy a odmietať, že sa niečo také deje. Tadiaľ ale cesta nevedie. Buďte praktickí. Vy sami jasať nemusíte, ale postarajte sa o to, nech vašim drahým nič nechýba. Možno vás svojou radosťou nakoniec nakazia.

Býk

Snažíte sa mať všetko tip top. Chcete stihnúť všetko na jednotku s hviezdičkou. Tento spln Mesiaca vám ešte viac rozprúdi myšlienky. Nečakajte na lepšie podmienky, robte to, čo zvládnete. Vaše pohľady i požiadavky blízkych budú rozdielne. Vydýchnite si, zastavte sa a upokojte tep. Na ničom z toho zas tak nezáleží. Starajte sa hlavne o svoju pohodu a ľudí okolo vás, aby boli šťastní.

Blíženci

V decembri vás budú mierne trápiť financie, ktorých sa vám skrátka nebude dostávať toľko, koľko by ste potrebovali. Nie je to žiadna tragédia. Počas tohto splnu vo vašom znamení Blížencov, si jednoducho trochu roztrieďte plány a výdavky, aby to všetci pochopili. Hlavne sa nežeňte do nejakých pôžičiek. Pomôže vám skôr sporivosť, sebakontrola a trochu obmedzenia. Dlhy by vám len nepríjemne dýchali na krk.

Rak

Tento spln vašej Luny a koniec roka sa u vás ponesie v duchu bilancovania toho, čo sa stihlo a nestihlo podľa vašich predstáv. Hoci vaše ambície nedávate tak očividne najavo ako iné znamenia, stále túžite po úspechu. Nezabudnite sa odmeniť za všetko to, čo sa vám podarilo. A nekritizujte sa zbytočne. Zvlášť pod týmto splnom budete mať tendenciu vyčítať si lenivosť - to, že by ste mohli urobiť viac. Nie je to pravda, len ste na seba prehnane nároční. 

Lev

Aj v dňoch okolo tohto splnu Mesiaca čaká na vás pár náročných situácií, v ktorých sa nebudete cítiť vo svojej koži. Pre vás je také rozpoloženie nečakané a tak neviete, ako s tým naložiť. Dajte si pauzu. To je jediné, čo pomôže: zastavte sa, vydýchnite si. Ospravedlňte sa všetkým, že potrebujete chvíľu voľna pre seba. Jedine tak v sebe zas nájdete energiu a radosť, ktorá je pre vás tak typická.

Panna

Je jasné, že vy Panny nedokážete všetko hodiť za hlavu. Ale nemusíte sa strhať, ani počas tohto splnu Mesiaca. Čaká vás rozhodnutie, ktoré bude aj vám, praktickým a triezvym ľuďom, robiť problém. Nechajte si v tomto prípade poradiť od ľudí, ktorí o tom niečo vedia a majú čo povedať. Zvážte ich stanoviská. A keď sa raz rozhodnete, stojte si za tým. Dosť možné, že sa ich radosťou nakazíte i vy.

Váhy

Tento spln Mesiaca vo vašom živle Vzduchu je pre vás výhodný. Vo vašom prípade však prídu aj menšie konflikty. Nie každý sa totiž dokáže vyrovnať s vaším slobodným prístupom k životu. Snažte sa krotiť, ale zase sa nebojte ozvať. Len objasnenie stanovísk prečistí vzduch. Myslite ale na to, že nesmiete nechať prevážiť zlosť. Buďte kultivovaní, a snažte sa druhým neublížiť, len tak zvládnete sviatky, ale aj tieto bežné dni pod vplyvom splnu, v pokoji.

Škorpión

Aj pre tieto dni okolo tohto splnu Mesiaca je podstatné vzájomné pochopenie partnerov, ale aj všetkých ľudí naokolo. Vy sa síce viete zmenám prispôsobiť pomerne ľahko navonok, ale v srdci a v mysli sa s nimi ešte nejakú dobu vyrovnávate. Oprite sa o svojich blízkych a myslite na to, že tie zmeny budú dobré. Tak sa vám podarí z nich načerpať silu a energiu a vyraziť do nového obdobia oddýchnuto a nadšene. 

Strelec

Hlavu máte plnú nápadov, ktoré by ste radi zrealizovali, či už ide o nákup darčekov, sviatočný stôl, alebo výzdobu. Popustite uzdu tej tvorivej sile, ktorá prichádza aj s týmto splnom Mesiaca. Pripravte sa, že predvianočné obdobie prinesie nielen konflikty, ale aj optimizmus. Snažte sa všetko posudzovať s odstupom a nestranne. Buďte tou pokojnú silou, na ktorú je spoľahnutie. 

Kozorožec

V tomto období splnu Mesiaca by ste sa mali zamerať aj sami na seba a svoje vnútro. Zrodí sa vám mnoho nových, zaujímavých nápadov. Nájdite krehkú rovnováhu medzi príjemnou predvianočnou atmosférou a nákupným šialenstvom a držte sa na tej bezpečnej strane. Určite si niekoľko úloh, ktoré chcete urobiť a na tých pracujte. Ale nesnažte sa o dokonalosť, tá sa aj tak vždy dosiahnuť nedá.

Vodnár

Dobré skutky vás zahrejú pri srdci, tak sa do nich pustite a rozsvieťte deň ešte niekomu ďalšiemu. Sústreďte sa skôr na ľudí než na veci, nalaďte sa na druhej a vypomôžte tým, ktorí to potrebujú. Budete mať zo seba skvelý pocit. I tak na vás môže zapôsobiť energia tohto splnu Mesiaca vo vašom nápaditom spoločnom živle Vzduchu. Spln vám ukáže cieľ cesty a prispeje energiou a iniciatívnosťou.

Ryby

V decembri, ale hlavne počas tohto splnu Mesiaca, bude pre vás najdôležitejšie zostať stáť nohami na zemi a pozerať na všetko čo najpraktickejšie. Keď sa rozhliadnete, zistíte, že máte okolo seba pomocníkov s prebytkom energie. Nesnažte sa všetko robiť sami. Nejaké úlohy im odovzdajte. Zaveďte to ako novú tradíciu, nech do budúcna viete, že nebude všetko ležať len na vás. Deľba práce by mala byť, zvlášť počas tohto citlivého splnu.

Téma dňa Rýchly numerologický rozbor vášho partnera alebo vzťahu

Získajte odpovede na všetky vaše otázky, ktoré sa týkajú lásky a partnerského vzťahu.

Zistiť viac

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoStrelecod 22.11.2023
MesiacRakod 29.11.2023
MerkúrStrelecod 10.11.2023
VenušaVáhyod 08.11.2023
MarsStrelecod 24.11.2023
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 11.06.2023

Začiatok ročných období 2023

JarJarná rovnodennosť20.03.2023
LetoLetný slnovrat21.06.2023
JeseňJesenná rovnodennosť23.09.2023
ZimaZimný slnovrat22.12.2023