Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Astropsychologička Miška

Miška

Osobný kód 154

Spln Mesiaca v znamení Býka

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v novembri 2017

Novembrový spln Mesiaca je v živle Zeme, v znamení Býka a nastane v sobotu ráno. Spln zvyšuje citlivosť a intenzitu všetkých energií. Mnohí ľudia nevedomky zameriavajú ničivú silu negatívnych obrazových predstáv, či zlých energií okolia a vesmíru sami na seba, a potom podliehajú chorobám a sú zbytočne unavení a nešťastní.

Spln Mesiaca v znamení Býka
Foto: shutterstock.com

Fázy Mesiaca v októbriSplny a novy Mesiaca 2021

Nov06.10.2021 13:08VáhyNov Mesiaca október 2021
Prvá štvrť13.10.2021 05:28Kozorožec-
Spln20.10.2021 16:59BaranSpln Mesiaca október 2021
Posledná štvrť28.10.2021 22:08Lev-

Spln Mesiaca nastane: 04.11.2017 06:26

Kľúčové slová splnu Mesiaca v znamení Býka sú: stabilita, istota, financie, zdvorilejšie správanie, materiálne zabezpečenie, plánovanie do budúcnosti a sexualita.

Sila splnu

Držte sa pri zemi a nemajte tendenciu riskovať, ani robiť náhle zmeny. Akékoľvek súčasné rozhodnutie je trvalejšie. Čas je priaznivý pre riešenie finančných záležitostí. Je vhodné dlhodobejšie plánovať, založiť sporenie, alebo začať väčšie projekty, či diela.

V zemskom znamení Býka a pod vládou planéty Venuša je Luna zmyselná, pohodlná a zobrazuje lásku k tradičným hodnotám. Je naklonená prírode a nachádza záľubu v láske a kráse. Zvlášť pre mužov znamená Luna v Býkovi hľadanie vernej ženy so vzťahom k domovu. S týmto nežným, ale tvrdohlavým Mesiacom v Býkovi si väčšinou užijete celkom pohodovú náladu.

Spln v Býkovi má vplyv hlavne na pasivitu, citlivosť a tvorivosť. Ľudia zo znamenia jarného Býka milujú všetko, čo je pekné a prirodzené. Pôsobenie splnu pocítia hlavne v oblasti súvisiacej s majetkom a peniazmi.

Materiálno

Teraz si môžete robiť plány do budúcnosti a riešiť finančné záležitosti. Máte väčšiu šancu, že si polepšíte po materiálnej stránke, ktorú tento spln postrčí vpred. V domácich činnostiach uspejete vo všetkom.

Zdravie

Teraz viac hrozia problémy s krkom, či už to je zablokovaná krčná chrbtica alebo angína. Mesiac v znamení Býka má vplyv aj na oblasť čeľustí, zubov, uší, hrtana, zátylku a štítnej žľazy. Pozor na prievan v aute, chráňte si hrdlo a šetrite hlasivky.

Toto obdobie je vhodné na premasírovanie šije teplejším, voňavým olejom. Uvoľnia sa tým bloky spôsobené nadbytkom starostí. V jedle buďte skromnejší, aby ste si nezaťažovali zažívanie. Je ideálny čas na skrášľovanie. Pite minerálky, čistiace a ovocné čaje. Živná kvalita je v dňoch Býka soľ. Môžete jesť slané jedlá, ale zbytočnou soľou nepreťažujte obličky. Je deň koreňa, preto konzumujte prevažne koreňovú zeleninu a to, čo rastie pod zemou - zemiaky, červená repa, špargľa, cibuľa, mrkva, reďkovky, cesnak, petržlen…

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Upokojte teraz svoju horúcu hlavu. Pozor na vašu nerozvážnosť, spojenú s márnotratnosťou. Neponáhľajte sa vo veciach, ktoré vyžadujú dlhšiu úvahu. Nie je to vždy ľahké, ale je to spôsob, ako docieliť, že sa vaše záležitosti doriešia. Pod vplyvom tohto splnu a planéty Venuše, môže nastať aj nekonvenčný pohľad na detaily života. Otvorene komunikujte s protistranou o svojich problémoch. Je to cesta k úprimnému vzťahu.

Býk

S najväčšou pravdepodobnosťou zažijete nejaký významnejší postup vpred. Rátajte aj s vašou planétou Venušou, a jej pomocnou energiou. Nastáva vám čas pre vnútorné formy psychoterapie, pre aktivizovanie vášho vnútorného potenciálu. Máte dobrý čas na uzavretie nových kontraktov, alebo pracovných zmlúv. Je možné, že získate nečakane aj väčšie peniaze. Je to čas stvorený pre úspech, tak si ho pekne zorganizujte a užite.

Blíženci

Radšej sa teraz snažte konať premyslenejšie. Vyhnite sa zbytočnému upozorňovaniu na vašu osobu. Citové vzplanutia sú teraz ovplyvňované prevažne rozumom. Táto energia ženám prináša nezávislosť a mužom hľadanie intelektuálnych, pekných, vzdelaných a vtipných žien. Vo vašom myslení nie je priestor na žiadne dlhodobé bezmyšlienkovité prestávky, ale teraz ich nejaké, oddychové majte.

Rak

Ľudské myšlienky majú počas splnov zosilnený, dvojitý účinok. Jednak pôsobia navonok, jednak vo vnútri, a to s rovnakou intenzitou. Jednotvárna a fádna strava neprospieva ani vášmu telu, ani dušičke, ktorá tiež žije z fantázie, a berie energiu aj z krásy a dobrých vecí. Zistite si, odkiaľ sa negatívne vibrácie objavujú, a vyriešte situáciu skôr, než vám to prerastie cez hlavu. Večer sa môžete tešiť na vnímavú atmosféru.

Lev

Tento spln Mesiaca bude pre vás náročný. Potlačte osobné pocity a sústreďte sa na presnosť a kvalitu práce, ktorú robíte. Iba tak uspejete. Toto je obdobie, kedy si budete musieť dať do poriadku aj svoje ostatné vzťahy. Teda vzťahy s priateľmi, s vašimi rodičmi, alebo aj deťmi. V komunikácii s deťmi snažte sa byť otvorenejší. Držte sa pevne nohami na zemi, nespoliehajte sa iba na svoje predstavy.

Panna

Tento spln Mesiaca podporuje váš živel Zeme. Mali by ste sa snažiť vidieť život z pozitívneho hľadiska, len vás doteraz k tomu veľmi nevychovávali. Komplikovanejšie finančné udalosti sa budú zjednodušovať. Mali by ste zachovať chladnú hlavu a nenechať si na svoje plecia naložiť viac, ako je potrebné, alebo ako ste schopní zvládnuť. V popoludňajších hodinách nájdete správny rytmus, a všetko sa uľahčí.

Váhy

Dodržte svoje slová. Súčasný spln Mesiaca vás môže zavaliť úlohami, ktoré môžu ísť až nad rámec vašich možností. Vyhnite sa zle naladeným ľuďom ako sa to len dá. Neobmedzujte ani svoje dieťa v jeho možnostiach. Udržujte dobré vzťahy s rodinou nielen dnes. Oboznámte deti čo sú to peniaze, ako a na čo môžu byť použité. Nerozprávajte priveľa o svojich predošlých zlých skúsenostiach. 

Škorpión

Nesnažte sa, zvlášť teraz, urýchľovať veci. Stane sa tak, ako sa má stať. V rodinnom živote sa pripravte na istú dávku nervozity a podráždenosti vďaka deťom, neunáhlite sa. Tento spln Mesiaca v znamení Býka nie je pre vás ideálny. Odložte aj akúkoľvek kritiku aj seba samých. Berte sa takí, akí ste. Keď to nedokážete vy, kto iný by to mal dokázať? Porozmýšľajte ako môžete rozšíriť záujmy u dieťaťa.

Strelec

Keď sa vám teraz niečo zapáči, pokračujte v tom. Nezastavujte sa. Zvýrazní sa šarm vašej osobnosti. Zdvihnite hlavu a majte viac dôvery k sebe, i k svojim známym. Dodržujte rešpekt k sebe, aj k ostatným, a budete zodpovední za svoje činy. Buďte tolerantní. Ak chcete urobiť dojem na niekoho, nepretvarujte sa a buďte sami sebou. Ak ste už pocítili finančnú zmenu k lepšiemu, držte sa ešte radšej pri zemi. 

Kozorožec

V osobnom živote sa v tomto magickom čase dočkáte milého, pozitívneho prekvapenia. Dosiahnete niečo, po čom ste dlho túžili. Luna s dnešnými energiami posilňujúcimi vaše znamenie. Bude však vysielať aj opatrnosť pri nadväzovaní kontaktov. I v spolupráci bude hrať väčšiu úlohu nedôvera a určitá rezervovanosť. Poznatky zo životnej praxe budú skutočne veľmi dôležité. Myslite tiež na blízku budúcnosť.

Vodnár

Vodnár je ovládaný Uránom, ktorý prináša revolučné myšlienky, nápady a pokrokové zmeny.  Súčasná energia splnu Mesiaca v znamení Býka, ktorý s vami tvorí kvadrát, však nie je pre vás veľmi vyhovujúca. Musíte si zachovať silný charakter. Ak ste na dnes niečo sľúbili deťom, urobte všetko preto, aby ste sľuby splnili. Ukážete, že viete držať dané slovo. Malá nepozornosť môže privodiť drobné úrazy. Tak sa pozornejšie dívajte pod nohy.

Ryby

Vaše znamenie, i splny, sú dosť spojené nielen s Mesiacom, ale aj s vašou planétou Neptúnom. To viac osvetľuje, čo je hlboké vo vás, a aj o veciach medzi nebom a zemou. Ste prchaví a nestáli, ale veľmi intuitívni. Súčasné nočné sny vás budú chcieť informovať a navigovať, predovšetkým vo vzťahoch, so živými, i mŕtvymi, a financiách. Nemusíte chodiť ďaleko, aby ste dosiahli to, po čom už dlhšie túžite.

Téma dňa Očistenie priestoru od negatívnej energie pomocou kyvadla

Odstráňte škodlivé energie, ktoré negatívne pôsobia na váš osobný a pracovný život.

Zistiť viac

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoŠkorpiónod 23.10.2021
MesiacRakod 25.10.2021
MerkúrVáhyod 30.08.2021
VenušaStrelecod 07.10.2021
MarsVáhyod 15.09.2021
JupiterVodnárod 28.07.2021
SaturnVodnárod 17.12.2020
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 27.11.2008

Začiatok ročných období 2021

JarJarná rovnodennosť20.03.2021
LetoLetný slnovrat21.06.2021
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2021
ZimaZimný slnovrat21.12.2021