Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Astropsychologička Miška

Miška

Osobný kód 154

Spln Mesiaca v znamení Škorpióna

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v apríli 2018

Spln Mesiaca predstavuje koniec starého a zároveň začiatok nového cyklu. To, čo bolo skryté, môže vyjsť najavo. To, čo bolo neznáme, môže sa zviditeľniť, čo je nejasné, môže sa pochopiť. Aj to je energia súčasného splnu Mesiaca v znamení Škorpióna. Sledujte, ako sa to prejaví práve vo vašom živote.

Spln Mesiaca v znamení Škorpióna
Foto: isifa/thinkstockphotos

Fázy Mesiaca v októbriSplny a novy Mesiaca 2021

Nov06.10.2021 13:08VáhyNov Mesiaca október 2021
Prvá štvrť13.10.2021 05:28Kozorožec-
Spln20.10.2021 16:59BaranSpln Mesiaca október 2021
Posledná štvrť28.10.2021 22:08Lev-

Spln Mesiaca nastane: 30.04.2018 03:01

Mesačné žiarenie počas splnu dokáže pôsobiť na ľudskú myseľ a podvedomie už len tým, že osvecuje celú oblohu. Jeho majestátnosť je, zvlášť teraz, keď je v znamení magického Škorpióna, neprehliadnuteľná.

Silná transformačná sila

Tento spln Mesiaca je veľmi silný a bude pôsobiť na oblasť emócií. Pod týmto škorpiónskym splnom sú emócie veľmi zosilnené. Pozitívne sú ešte pozitívnejšie, negatívne sú ešte negatívnejšie. Často sa teraz striedajú a rezonujú v nasej mysli. Čaká nás náročný čas, ale aj podnetná, magická, ťažšia noc a živé, možno aj prorocké sny.

Postarajte sa o seba a nenechajte svoj výzor ani city a pocity zamračené. Táto silná transformačná sila bude nútiť dotiahnuť veci do konca, ukončiť mnohé záležitosti. Nezačínajte nič, v čom sa ešte neviete orientovať a nepúšťajte sa do nejasných zámerov. Zamerajte sa na sebapoznanie. Pod vplyvom Mesiaca budú ľudia agresívnejší a depresívnejší.

Súčasný vplyv Mesiaca všetko zintenzívňuje. Vaše predtuchy, emócie a túžby budú silnejšie. Budete oveľa nepokojnejší, citlivejší a hádavejší.

Nájdite si vzor

Obdivujte a rešpektujte niekoho, kto si to zaslúži a od koho sa môžete veľa priučiť. Veď nič nie je ani čisto biele, ani čisto čierne, ani dobré, ani zlé. Všetko je také, aké je a závisí od nášho postoja, ako budeme vnímať ľudí, udalosti, vzťahy, pocity… Kvalita života závisí od toho, ako sa vieme životu i momentálnym okolnostiam prispôsobiť. Znamenie Škorpióna tak, ako aj všetky ostatné znamenia zverokruhovej mandaly, má plusové i mínusové polohy. Pre všetky znamenia zverokruhu je to teraz o emóciách, sexualite, peniazoch, prehodnocovaní…

Zdravie

Dni okolo splnu môžu byť tajomné a magické. Kedysi babky bylinkárky jeho jarnú silu využívali na zber liečivých byliniek. Traduje sa, že bylinky zbierané v splne Mesiaca v Škorpiónovi majú zosilnené účinky, odstraňujú choroby, kliatby, problémy…

Túto škorpiónsku energiu splnu využite na sebapoznávanie, na stíšenie sa a prípravu nových projektov, plánov, zámerov. Pomáha aj praktická, dynamická meditácia v pohybe, napríklad práca v záhrade, sade, lese, pri včelách, pri práci s vodou. Máte však aj väčšiu silu sa dostať z nepríjemností a chorôb a vzlietnuť ako Fénix.

Počas dní a nocí v splne sú i zvieratá viac vedomé si svojej sily, nepokoja, agresivity.

Mágia mysle

Dôležitá je i energia slov, aj tých vnútorných a vlastných myšlienok. Ak pred každým našim činom, ale aj splnom, či novom Mesiaca, tvrdíme, že ho zle znášame, že sme nepokojní, dokonca agresívni, že nemôžeme spať, tak reálne to tak bude. Sami sme si to tak totiž naprogramovali, akoby napísali objednávku, aby to tak bolo. Ak začneme o splne uvažovať ako o dni plnom nových možností na životaschopnejšie a šťastnejšie bytie, tak sa nám to skôr podarí.

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Dnešný magický pondelok budú vaše nedostatky celkom určite menšie, než aké sa vám zdajú byť na prvý pohľad vo chvíľach, kedy sa usilujete o dokonalosť. To je vplyv znamenia Škorpióna, a vašej spoločnej planéty Marsu na tento deň. Každý bude mať zložitejšie pocity. Budete mať veľa dobrých nápadov, ale kvôli ich sklonu k premenlivosti, ich nedokážete uskutočniť. 

Býk

Dnešný magický pondelok bude oveľa intenzívnejší, ako inokedy. Bude to čas zbaviť sa starých príťaží, a vyčistiť si myseľ. Energia bude pozitívna, ale môže byť pre vás aj viac bolestivá a stresujúca. Deň, keď je Luna v Škorpiónovi ste viac roztržití. Zachovajte si duševnú pohodu a čisté myšlienky. Silné emócie sú zosilnené, a tak a vaša diplomacia sa stráca. 

Blíženci

Dnešný magický pondelok prežijete bez veľkých problémov, ak zachováte pokoj, a budete sa vnútorne cítiť blahosklonne. Dokážete teraz veľmi presne uvažovať. Bude nemožné vás oklamať. Intuitívne spravíte, a pochopíte všetko správne. Pozor na iróniu a satiru, ktorá teraz všetkých bude viac vyvádzať z konceptu. Väčšina vecí sa nepodarí na prvý raz, nevzdávajte sa predčasne. 

Rak

Budete prehodnocovať svoje miesto v rodine, v spoločnosti. Pripomeniete si význam tradičných hodnôt vo vašom živote. Domov a rodina nech sa dostanú na prvé miesto. Nejde o chvíľkovú záležitosť. Jasnosť myšlienok a sila ducha vám pomôžu siahnuť až na dno možností a schopností. Budete víťazom. U znamenia Raka sa častejšie vyskytne i námesačnosť pri splne Mesiaca, zvlášť ak je v živle Vody.

Lev

Rýchle nadchnutie sa pre čokoľvek a neuvážené riešenie problémov má krátkodobý efekt tak v práci, ako aj vo vzťahoch. Spln Mesiaca núti všetkých si usporiadať myšlienky, zvlášť vaše znamenie, ktoré so znamením Škorpióna neladí. Všetko, čo sa deje okolo vás, má svoje opodstatnenie. Nič nie je náhoda. Potrebujete častejšie podporu v tom, čo robíte, zvlášť teraz.

Panna

V tomto magickom čase, sa vám, aj pod vplyvom tohto mystického splnu Mesiaca v znamení senzitívneho Škorpióna, naskytnú nové riešenia, očistné, ale pozitívne. Je čas napraviť chyby a zlé skutky. Upokojte svoju myseľ. Tento spln Mesiaca vám podsunie novinky a inšpirácie, ktoré budete môcť využiť v spoločnosti. Vizualizujte, zobrazte si len ten najlepší možný výsledok.

Váhy

Spln Mesiaca, ktorý bude tento magický pondelok, vás prinúti naučiť sa so všetkými ľuďmi vychádzať v súlade s ich povahou, ale aj momentálnymi náladami. Teraz privítajte len tie zmeny, na ktorých ste sa podieľali, a ktoré potrebujete. Iné by vás mohli zmiasť. Schopnosť prekonávať prekážky vás robí cieľavedomejšími. Energia splnu vás bude vyzývať k väčšej obozretnosti.

Škorpión

Vy, i ostatní, budete pod vplyvom splnu Mesiaca vo vašom znamení, oveľa citlivejší a nevyspytateľnejší, preto pozor na nepremyslené slová. Bude to i o posune a vývoji vašej duše. Ak máte divoké myšlienky, skúste ich upokojiť, predídete neuváženým činom. Nastáva vám obdobie s novými zážitkami, šancami, a čo je najdôležitejšie, aj zaujímavými, a mystickými výzvami, čiže obdobie mágie splnených prianí.

Strelec

Zmierovanie. Až sa uvoľníte, môžete pocítiť aj viac romantických túžob. Ťažkú prácu a problémy zvládnete svojou tvorivosťou. Máte dostatok energie, aby ste prekonali niektoré bežné prekážky. Aj keď sa vám to tak zdať nemusí, niektoré kompromisy môžu byť pozitívne. Možno práve hľadáte inú, zlatú cestu, ktorá vás dovedie k riešeniu, na ktoré by ste pôvodne nepomysleli.

Kozorožec

Ak vám niekto magický pondelok povie niečo nepekné, pravdepodobne vám nechce ublížiť. Bude to spontánne, ale vy si to zoberiete priveľmi k srdcu. Ste založení aj citovo. Nezabudnite preto aj na romantiku. Aj vám to bude príjemné, hoci sa to budete snažiť nedať veľmi najavo. Pokúste sa vyhnúť závislostiam, mohli by vo vás vyvolať pocity viny, ba až strach o zdravotný stav.

Vodnár

Pozor na zníženú schopnosť správnej voľby. V medziľudských vzťahoch a oslabia city. Nenechajte sa zastrašiť, ale ani vyprovokovať k niečomu neuváženému. Spln Mesiaca v znamení Škorpióna je silný, pre vaše znamenie zvlášť. Zachovajte vnútorný pokoj. Niekto bude mať väčšiu výrečnosť a úspešnosť, ako vy. To vás môže v spoločnosti vyvádzať z miery, ba až trochu znemožniť.

Ryby

Vám sa nedá uprieť istá dávka geniality, len keby sa menej zaoberali tým, čo by mohlo byť, alebo tým, čo bolo. Snažte sa teraz o to dôkladnejšie. Mali ste si v mysli ujasniť prístup a postoj k ostatným ľuďom. Vypnite vždy, keď to budete potrebovať. Zdravie predstavuje rozmanitú oblasť, ktorá je podmienená mnohými faktormi. A vašou prirodzenou povinnosťou je ho neustále udržovať, zvlášť počas splnov Mesiaca.

Téma dňa Očistenie priestoru od negatívnej energie pomocou kyvadla

Odstráňte škodlivé energie, ktoré negatívne pôsobia na váš osobný a pracovný život.

Zistiť viac

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoŠkorpiónod 23.10.2021
MesiacRakod 25.10.2021
MerkúrVáhyod 30.08.2021
VenušaStrelecod 07.10.2021
MarsVáhyod 15.09.2021
JupiterVodnárod 28.07.2021
SaturnVodnárod 17.12.2020
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 27.11.2008

Začiatok ročných období 2021

JarJarná rovnodennosť20.03.2021
LetoLetný slnovrat21.06.2021
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2021
ZimaZimný slnovrat21.12.2021