Odporúčame

Mária

Mária

Nebojte sa kvantovej fyziky - môžete byť hocikým, kým ste už boli, alebo kým ešte len chcete byť. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Zuzana

Zuzana

Osobný kód 163

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Veštica Klára

Klára

Osobný kód 174

Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Spln Mesiaca v znamení Kozorožca

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v júli 2017

Mesiac je pre život ľudí veľmi dôležitý, hoci často podceňovaný. Spln Mesiaca bol vždy opradený tajomstvom. Splny Mesiaca vyhrocujú psychické, ale aj fyzické, čiže zdravotné, oslabenie človeka.

Spln Mesiaca v znamení Kozorožca
Foto: shutterstock.com

Fázy Mesiaca v augusteSplny a novy Mesiaca 2021

Nov08.08.2021 15:52LevRozbor pripravujeme
Prvá štvrť15.08.2021 17:22Škorpión-
Spln22.08.2021 14:04RybyRozbor pripravujeme
Posledná štvrť30.08.2021 09:16Blíženci-

Spln Mesiaca nastane: 09.07.2017 06:09

Počas splnu Mesiaca je vhodná doba pre dotiahnutie rozrobených vecí. Tvrdohlavosť Kozorožca pomôže, ale môže vám chýbať niečo z detskej bezstarostnosti. V čase splnu je vhodné ukončiť a doriešiť všetko nevyhovujúce. Tento spln je dôležitý pre osoby narodené v znamení Kozorožca, ale aj zo znamenia Panny, Býka a sčasti aj Škorpióna. Spln Mesiaca prebehne za silnej prítomnosti Marsu a Pluta. Slnko aktivuje Mars, a táto konštelácia prinúti k aktivite aj v téme domova, rodiny, bývania a zázemia. Karmické Pluto tiež podnecuje k zásadnejším životným situáciám. Planéty sa prejavujú rezervovanejším spôsobom a sú pod vplyvom vážnejších stránok života. Zvyšuje sa však trvácnosť, vytrvalosť a stabilita.

Psychika

Každý z nás má v sebe dobré aj zlé stránky. Tieto protiklady však môžu byť u nás na rôznych úrovniach. Dôležité však je, aby sme svoje záporné vlastnosti spoznali. Len tak na nich môžeme pracovať. Viac si uvedomíte a budete vnímať tvrdšie skutočnosti, napriek tomu, že je v čase splnu letná nedeľa. Energia tohto splnu Mesiaca v znamení Kozorožca dáva aj pocit nedostatku, menejcennosti a ctižiadosti. Jedna z foriem účelových aktivít je získavanie životných skúseností, čiže učenie sa od starších a skúsenejších. Je čas a vplyv planéty Saturna. Môžete sa cítiť, že ste v zajatí štruktúry, pod tlakom obmedzení, pravidiel a hierarchie. Je vhodné upevňovať veci a materializovať svoje želania a predstavy. Skúste viac využívať príjemné správanie, pochopenie, a hlavne neútočný, oslobodzujúci humor.

Zdravie a krása

Keď je Mesiac v znamení Kozorožca, je ideálny čas na starostlivosť o pokožku. Nemal by chýbať píling, pleťové masky, výdatné dávky vyživujúceho oleja na telo a potraviny s vysokým obsahom vápnika. Problémom s kĺbmi sa dá predísť ľahkým strečingom. Vystrite sa, nech sa nehrbíte a neunavujete si chrbticu. Doplňte do svojho jedálnička sezónne potraviny. Vitamíny z nich vám rozjasnia pleť a rozžiaria vlasy. Vlasy v tomto splne najviac trpia, preto radšej nechoďte ku kaderníkovi. Redukčná diéta má vyšší účinok, keď začnete pôstom pri splne. Starostlivosťou o ruky, nohy a nechty pokračujte, aj nasledujúci deň, pri ubúdajúcom Mesiaci.

Záhrada

Korene bylín majú teraz najväčšiu silu. Luna je v živle Zeme. Naopak, nadzemné časti sú teraz citlivé. Nesušte preto momentálne nadzemné časti bylín, nechajte si to na neskôr, najlepšie, keď bude Luna v živle Vody. Nestrihajte živý plot, nerežte stromy a kríky, ani nezaštipujte zeleninu a kvety.

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Zdržte sa prehnanej tvrdosti, teraz naozaj nie je na mieste. Najväčším problémom by mohla byť vaša sebeckosť vo chvíli, ktorá by nemala byť len o vás. Snaha manipulovať aj s členmi rodiny by sa otočila proti vám. Ak budete citlivejší a ochotnejšie zmeníte uhol pohľadu, postupne získate pevnejšiu pôdu pod nohami. Neriskujte, ani nehazardujte, nevyplatilo by sa vám to. Tiež si dajte pozor na chrbticu, kolená a pády na tvrdú zem.

Býk

Snažte sa stráviť spoločne o niečo viac času, bude to pre vás, i vaše okolie teraz veľmi výhodné a užitočné. Môžete si rozumnou diskusiou vyjasniť viacero vecí. Tak ako málokedy dokážete prijať fakty bez zbytočného podpichovania. Budú lepšie energie na vyriešenie nedorozumení ohľadom spoločného majetku. Viac sa k tejto téme nebudete musieť vracať. Nastal aj správny čas premyslieť si zmeny, ktoré by priaznivo ovplyvnili vaše zdravie. 

Blíženci

Svojhlavosť by mohla priniesť neústupčivosť oboch strán. Je potrebná zvýšená tolerancia, lebo bude okolo vás, i vo vás, veľa napätia. Budete mať veľa povinností, ktoré síce stihnete urobiť, ale budete z toho podráždení. Pozor na presadzovanie si moci a vedúceho postavenia v rodine. Zapracujte na dobrom finančnom pláne. Rozhodne neurobte unáhlené kroky. Bola by naozaj veľká škoda opúšťať niečo, čo sa konečne polepší. 

Rak

Všetky vaše kroky by mali byť počas tohto splnu Mesiaca v znamení Kozorožca zvlášť premyslené, inak si ľahko pritiahnete nehodu či konflikt. V rodine, doma, budú mať snahu riešiť s vami nejaké úradné, majetkové dokumenty. Snažte sa udržiavať aspoň v takej zdravotnej kondícii ako doteraz. Zhodnoťte všetky svoje schopnosti, vytýčte si jasné ciele a krok za krokom sa do nich pustite. Svojimi činmi tvoríte svoju budúcnosť.

Lev

Usilujte sa pracovať spoločne. Popremýšľajte nad svojim postojom, než nejako zareagujete. Pozor na tvrdohlavosť a neprimeranú a panovačnú výrečnosť. Stupňovaný bude aj sklon ku vyvyšovaniu a preceňovaniu. Nikto za vás nič neurobí. Pozor na chrbticu a zem. Otvorí sa téma ukončenia a nová aktivita súvisiaca s prácou. Krok za krokom sa zbavte všetkého, čo vás oberá o peniaze. Spíšte si zoznam zbytočných a nevyhnutných nákladov.

Panna

V pokoji prijmite všetky emócie, ktoré vám teraz spln vašej Luny nadelí, pretože majú veľký význam pre vašu budúcnosť. Dokážete si presadiť to, čo doteraz nešlo. Spoliehajte sa najmä na súdržnosť. Praktické nápady dotiahnete do konca. V citovom živote pochopíte význam toho, čo znamená mať istoty a budete o ne musieť zabojovať. Porozmýšľajte o aktivitách pre seba. Neobchádzajte starostlivosť o svoj zovňajšok, najmä o vašu pleť a kĺby.

Váhy

So znamením Kozorožca tvoríte kvadratúru, čo vytvára napätie. Nepúšťajte sa do sporov. Zamerajte sa na prácu. Fixácia na konkrétne ciele vám počas nedele môže znepríjemniť jednanie s inými ľuďmi. Každý sa bude snažiť klásť prílišný dôraz len na osobné stanovisko a hľadanie zmieru či kompromisu bude cudzie. Jednoducho len buďte príkladom. Hoci to teraz nebude jednoduché, povedzte si, že nie je dôvod, aby ste sa nemohli dohodnúť v pokoji.

Škorpión

Hoci vás tento spln Mesiaca zabrzdí vo vašich idealistických plánoch, ale ukáže vám pohľad aj z druhej strany. Bude podporená praktická stránka vašich skutkov. Dôležité rozhodnutia napokon aj tak zostanú len na vašich pleciach a tie, ktoré urobíte, ovplyvnia všetko, čo bude nasledovať. Nebojte sa ani toho negatívneho. Chvíľkové trápenie je cestou k lepšiemu poznaniu samého seba a toho, čo a koho by ste naozaj chceli. 

Strelec

Veci, ktoré začnete sa môžu zvrátiť a dosiahnete opačný efekt. Planéta Saturn, vládca znamenia Kozorožec je celý tento rok vo vašom znamení. Budete, nielen cez tento spln Mesiaca v znamení kozorožca, prechádzať skúškami ktoré preveria váš zmysel pre spravodlivosť. Nestranný názor bude v tej chvíli na nezaplatenie. Ak sa však naučíte počúvať svoje inštinkty, nestratíte nič a nikoho pre svoj život tak podstatné.

Kozorožec

Tento spln Mesiaca bude pre vás dôležitý. Mnohým dá príležitosť vybrať sa novou cestou. Vaše vzťahy prejdú rôznymi etapami. Čakajú vás aj menšie ťažkosti a chvíľami budete musieť poriadne zabojovať o svoje šťastie. Máte schopnosť zvládnuť aj nezvládnuteľné. Budete užívať plody svojej námahy. Vyberajte si len také aktivity, ktoré vás naozaj bavia, a ktoré na druhej strane nevyžadujú nijaké extra veľké, telesné, psychické, ani finančné zaťaženie.

Vodnár

Dostanete šancu postaviť nové základy pre budúcnosť. Pozor by ste si ale mali dať na unáhlené závery a hlavne na nepremyslené dobrodružstvá. To, čo ste spravili, budete prehodnocovať. Pripravení zareagujete rozumnejšie, a s chladnou hlavou. Zvlášť sa medzi sebou dohodnú ľudia starší, životom veľmi preverovaní. Nepresiľujte si pohybový aparát. Okolo seba by ste si mali vytvoriť takú atmosféru, v ktorej sa vám bude dobre pracovať.

Ryby

Asi budete musieť prijať aj podávanú pomocnú ruku. Až si všetko dobre naprogramujete, dostanete sa správnu cestu, i smerovanie do budúcnosti. Dajte si však pozor, aby ste sa neprecenili, prijímajte iba také výzvy, kde ste si istí, že ich zvládnete. Nie je potrebné mať všetko naraz, na isté veci ešte musíte dozrieť. Trpezlivo, a najmä úprimne, si preto zvážte všetky pre a proti. Aj odmietnutie je niekedy prejavom múdrosti a zodpovednosti.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoLevod 22.07.2021
MesiacRakod 04.08.2021
MerkúrLevod 28.07.2021
VenušaPannaod 22.07.2021
MarsPannaod 29.07.2021
JupiterVodnárod 28.07.2021
SaturnVodnárod 17.12.2020
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 27.11.2008

Začiatok ročných období 2021

JarJarná rovnodennosť20.03.2021
LetoLetný slnovrat21.06.2021
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2021
ZimaZimný slnovrat21.12.2021