Astropsychologička Somezeda

Somezeda

Osobný kód 177

Veštica Dala

Dala

Osobný kód 161

Spln Mesiaca v znamení Kozorožca

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v júni 2018

Pod vplyvom tohto splnu Mesiaca sa bude aktivovať všetko, čo sa týka práce, pracovných aktivít a kariéry.

Spln Mesiaca v znamení Kozorožca
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v septembriSplny a novy Mesiaca 2020

Spln02.09.2020 07:24RybySpln Mesiaca september 2020
Posledná štvrť10.09.2020 11:28Blíženci-
Nov17.09.2020 13:02PannaNov Mesiaca september 2020
Prvá štvrť24.09.2020 03:57Kozorožec-

Spln Mesiaca nastane: 28.06.2018 06:56

Energia splnu

V letných mesiacoch sa spln Mesiaca nachádza nízko nad obzorom, úplne naopak to bude v zime.

Tento spln je dôležitý hlavne pre osoby narodené v znamení Kozorožca. Nepokojní Blíženci, ale aj Váhy a Vodnári, čiže znamenia zo živlu Vzduchu, budú mať pocit, že márnia čas banalitami a že sa nič nedeje. Vyslobodenie príde veľmi skoro v podobe inšpiratívnej, cieľavedomej osoby, ktorá sa objaví v ich živote.

Sila znamenia Kozorožca a jeho astrologického patróna, rozvážneho Saturna

Všetko, čo urobíte teraz, nebude ani veľmi dobé, no ani tak veľmi zlé. Nezvoľte riešenie situácií silou len preto, že sa vám to teraz bude zdať lákavejšie. Kolesom šťastia si musí každý zakrútiť sám. Vedomé sebazaprenie pomáha vášmu vnútornému JA, k väčšej duchovnosti, ale aj logickej rozumnosti. Pod povrchom nájdu teraz ľudia mnohé zaujímavé súvislosti. Vyriešte aj doteraz zaseknuté záležitosti, ktoré sa dlho nemohli pohnúť.

Budete chcieť dokázať, že vás emócie rozhodne neovládajú, ale majte sa pritom na pozore, buďte takí, akí naozaj ste.

Práca a pracovisko

Bude dôležité využiť konexie a známosti pre svoje projekty. Vplyv splnu pocítite hlavne v oblasti práce a kariéry.

V čase tohto splnu Mesiaca sa stretne Luna so Saturnom. Budete si musieť urobiť poriadok vo svojom živote a tiež sa učiť od múdrych a skúsených ľudí, predovšetkým žien. Nemali by ste si plánovať žiadne veľké zmeny, pretože by ste ich neniesli najlepšie. Nechajte premeny až na neskôr a toto vážne obdobie si užite v pokoji a v zabehnutom rytme.

Zdravie

Ignorovanie skutočnosti nemení skutočnosť. V pokoji si sadnite, utrieďte si myšlienky a snažte sa, najlepšie nejakou praktickou a zmysluplnou činnosťou, doplniť si energiu. Aj príjemný rozhovor odplavuje momentálne napätie. Splnom sa mnohým ukončí možný zdravotný problém, alebo starostlivosť o niekoho blízkeho.

Oslabené sú kolená, kĺby, väzy, šľachy, kostra, nechty a pokožka. Nedoporučujú sa teraz ich operácie, ani veľké rezné zásahy. Jemná starostlivosť o pleť a nechty sa naopak doporučuje.

Pôsobí energia Zeme a časť rastlín – korene

Zvýšenou vitalitou na telo zapôsobí zvlášť koreňová zelenina: zemiaky, cibuľa, zeler, čakanka, červená repa, cesnak, chren, mrkva, petržlen, paštrnák, reďkovky, biela reďkovka…

Vedeli ste, že spln Mesiaca má moc dodať väčšiu silu napríklad liečivým rastlinám? Teraz sú to bylinky a korenie, ktorého úžitková časť rastie pod zemou, čiže napríklad: koreň kostihoja, koreň púpavy, koreň čakanky…

Magický rok, magické splny a tajomné číslo 9

Nielen tento, ale všetky mesačné splny do konca roka dávajú pri súčte všetkých čísel v dátume vždy číslo 9. O deviatke vieme, že symbolizuje zakončenie, zavŕšenie a naplnenie.

Všade sa dnes hovorí o transformácii. Premieňajte to zlé na dobré, už aj kvôli logike a rozumu, ktorý podporí aj tejto spln Mesiaca v znamení Kozorožca.

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Vaša rastúca, ale potláčaná nervozita, vás bude trochu viac, i pod touto energiou splnu Mesiaca, znervózňovať. Vaša planéta, Mars sa bude pohybovať tam a späť nápaditým znamením Vodnára, až do jesene. Vneste si jasno do pracovných záležitostí. Ľudia zo znamenia Barana by mali pracovať na kariérnom postupe a niečo pre to urobiť. Skúste nejakú novú činnosť spolu s niekým iným, kto je oveľa pokojnejší a praktickejší v bežných veciach.

Býk

Vy si musíte predovšetkým ujasniť, akým smerom si rozširovať svoje vedomosti. Tento spln Mesiaca vnesie jasno do vzdelávania a učenia, ktoré sa vám zíde, zvlášť pri uplatnení v pracovnej oblasti. Pozor na úrady a súdne konanie. Osvetlia sa vám aj témy zahraničia a ciest do cudziny. Zvýši sa vám prestíž. Obdobie je veľmi priaznivé pre uzatváranie obchodných dohôd. Výhodné budú masáže na uvoľnenie a regeneráciu kolien a krčnej chrbtice.

Blíženci

Energia tohto splnu Mesiaca vás donúti pochopiť, aké je dôležité prebratie záležitostí, ktoré sa vám len ťažko vyjadrujú. Aj keď si poviete, že teraz radšej nie, i tak sa v najbližšej dobe tomu nevyhnete. Netrápte sa, že niečo nepôjde, ako by malo, veď to nakoniec všetko dopadne dobre. Mali by ste sa snažiť mať zaplatené pohľadávky. V priebehu tohto obdobia prichádza materiálny, ale aj duchovnejší rozvoj.

Rak

Váš Mesiac váš môže týmto splnom bojovnejšie naladiť v reakciách na nepredvídané udalosti. Prinúťte sa k dôkladnejšiemu preskúmaniu a možno aj prehodnoteniu vašich hodnôt a priorít. Každá pretvárka alebo divadlo vyjde skôr či neskôr najavo. Doriešia sa zmluvy a dohody, najmä v spojení s úradmi. Je potrebné si uvedomiť, s kým chcete žiť a pracovať. Vašu pozornosť si plne vyžaduje nielen aktivita v práci, ale aj dianie na ceste.

Lev

Sústreďte sa na aktivity, ktoré prinesú osoh. Spln Mesiaca vnesie jasno medzi spolupracovníkmi. Dajte si do poriadku pracovné vzťahy. Mnohí z vášho znamenia uzavrú novú spoluprácu. Je však potrebné urobiť, a dokončiť všetku sľúbenú prácu. Dohodnite si nové podmienky v pracovnej oblasti, podpisovanie nových zmlúv. Môžete očakávať návrat osoby z minulosti, či obnoviť pracovné vzťahy a návrhy. Zvýšené budú aj bolesti chrbtice.

Panna

Nespravodlivosť, čo vrie pod hladinou vašej mysle, potrebuje vyjsť na povrch. Váš partner bude inklinovať k mnohým argumentom, a bude sa snažiť presadzovať skôr svoje vlastné názory. Dôležité je, aby ste sa naučili ovládať svoju zlú náladu. Planéta Saturn vládne znameniu Kozorožca, a preto je silnejší i počas tohto splnu Mesiaca. Vracia sa vám do života osoba, s ktorou už v minulosti spolupracovali, a tiež nejaká pracovná aktivita z minulosti.

Váhy

V tejto dobe dochádza k zoznámenie s dôležitou osobou. Môže prísť aj nový spoločník. Dobré obdobie na zoznamovanie sa s dôležitými ľuďmi. Pracovne sa bude dariť. Teraz máte aktivované vzťahy partnerské, i pracovné. Dnešné dobré výsledky spôsobia, že budete hrdí na seba, alebo na miláčikov. Aktivita sa točí okolo kreativity, detí, rodinných osláv a vzťahov s ľuďmi, ale aj ciest, cestovania, nasmerovania na novú životnú cestu. 

Škorpión

Dôverujte si. Vidíte každú maličkosť, ale pritom sa nič podstatného viac-menej nedeje. Vy vnímate omnoho viac, ako iné typy ľudí, zvlášť keď, ako teraz, keď pôsobí spln Mesiaca. Dnešok vám môže priniesť nečakané, ale príjemné situácie. Priatelia sú na to, aby vám pomohli zvládnuť zložitejšie obdobia, či situácie, v ktorých si sami neviete dať radi. Pocítite chuť byť aktívni, a všetko doma organizovať, prestavovať, zlepšovať a meniť k obrazu svojmu.

Strelec

Tento spln Mesiaca vám uzavrie tému peňazí, najmä spojených s úradmi. Ľudia zo znamenia Strelca riešili dlhodobo pod Saturnom a Čiernou Lunou financie a podstúpili svoju životnú skúšku. Teraz aj planéta Mars zapôsobí na oblasť komunikácie, cestovania, presunov a ciest. Zvýšená aktivita sa bude týkať aj úradov a úradných záležitostí. Budete pociťovať zvýšenú chuť komunikovať, oznamovať svoje názory a všestranne sa výhodne prejavovať.

Kozorožec

Počas tohto splnu Mesiaca vo vašom znamení Kozorožca sa vám udejú dôležité a podstatné veci. Niekto všimne vašu snahu bez toho, aby ste ho na ňu upozornili. Trochu trpezlivosti vám pomôže dostať sa ďalej, to platí hlavne v pracovných vzťahoch. Teraz, i pod vplyvom dosť nevyspytateľných energií planéty Marsu v znamení Vodnára, však môže vyvolávať napätie v partnerstvách. Môžete výhodne predať, alebo kúpiť, a keďže peniaze sú obeživo, tak budú v tejto dobe obiehať. 

Vodnár

Tento spln Mesiaca prináša rekapituláciu životnej cesty ľudí zo znamenia Vodnárov. Budete ukončovať všetko staré a nefunkčné. Pripravujte sa aj na spln Mesiaca vo vašom znamení, ktorý nastane v júli 2018. V tomto období budete aj riešiť svoje zdravie, alebo niekoho blízkeho. Aj pod vplyvom splnu budete premýšľať ako ďalej, kadiaľ sa uberať. Čaká vás veľa práce, ktorú ste sľúbili vykonať. Planéta Mars sa pohybuje tam a späť vaším Vodnárom. Bude na vás silne pôsobiť až do jesene. 

Ryby

Teraz vás, aj pod vplyvom tohto silného splnu Mesiaca s praktickým zameraním, nerozľútostia ani neočakávané reakcie blízkych. Preto je nutné uzatvárať kompromisy, vyjednávať, uzatvárať dohody a mier. Všetko sa akosi bude na vás valiť, a aj keď nie za všetko budete priamo zodpovední. Pod ťarchou Čiernej Luny a Saturnu si musíte vyčistiť ľudí okolo seba. Luna teraz nabáda, aby ste si dávali väčší pozor na svoje nohy, zvlášť kolená a kĺby. Spravte si pleťovú masku.

Téma dňa Riešenie vašich osobných problémov spôsobených koronavírusom

Rúca sa vám vzťah v karanténe alebo máte pocit úzkosti a strachu? Poradím vám.

Zistiť viac

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoVáhyod 22.09.2020
MesiacStrelecod 21.09.2020
MerkúrVáhyod 05.09.2020
VenušaLevod 06.09.2020
MarsBaranod 28.06.2020
JupiterKozorožecod 02.12.2019
SaturnKozorožecod 02.07.2020
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 27.11.2008

Začiatok ročných období 2020

JarJarná rovnodennosť20.03.2020
LetoLetný slnovrat20.06.2020
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2020
ZimaZimný slnovrat21.12.2020