Odporúčame

Janita

Janita

Odpovede, ktoré vám doteraz nikto nedal, vám odhalí karmická numerológia. Viac »

Ďalšie veštice online
Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Kavena

Kavena

Osobný kód 169

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Spln Mesiaca v znamení Panny

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca vo februári 2019

Mesiac zažiari počas februárového splnu v znamení Panny. To znamená, že problematické pre vás budú najmä zmeny a improvizácie.

Spln Mesiaca v znamení Panny
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca vo februáriSplny a novy Mesiaca 2023

Spln05.02.2023 19:31LevSpln Mesiaca február 2023
Posledná štvrť13.02.2023 17:04Škorpión-
Nov20.02.2023 08:08RybyRozbor pripravujeme
Prvá štvrť27.02.2023 09:08Blíženci-

Spln Mesiaca nastane: 19.02.2019 16:55

Energia splnu

Neberte všetko ako jasnú vec. Ak nezapracujete sami na sebe, potom veľmi ľahko môžete všetko drahé stratiť. Nestrácajte čas pretvarovaním sa, inak sa vystavíte zbytočnému stresu a napätiu.

Je čas, aby ste zabudli na prehrešky druhých. Hnev prináša iba hnev a nezlepšuje vzájomne vzťahy. Pred zodpovednosťou budete môcť unikať len čiastočne. Ak ste niektoré záležitosti podcenili, teraz sa prejavia dôsledky.

Podnety na premyslenie - čo zosiluje znamenie Panny

Mesiac v znamení Panny nabáda, aby ste si všetko starostlivo naplánovali a ak sa dá, aby ste sa od týchto plánov neodchyľovali. Nemeňte nič na poslednú chvíľu. Ničomu a nikomu tým neprospejete.

Tento deň je vhodný na prácu so zemou a koreňmi.

Kľúčové slová

Rekapitulácia, stabilita, istota, zabezpečovanie si zdravia, financie, zdvorilejšie správanie, materiálne zabezpečenie i rozumné plánovanie do budúcnosti.

Uvedomujte si možnosti vašej reality. Nemajte tendenciu riskovať, ani robiť náhle uzávery, či zmeny. Rozhodnutia majú trvalejšiu tendenciu.

Zdravie a výživa

Teraz je väčší vplyv na tráviace ústrojenstvo, slezinu, pankreas, črevá i nervový systém. Stres ubližuje i vášmu tráveniu, nedajte sa teda vyprovokovať a správajte sa zdržanlivejšie.

Budete priťahovaní k zážitkom, ktoré rozšíria vedomie a niečo vysvetlia v praktickej rovine. Je dobré venovať výžive a tráveniu dostatok času a väčšiu pozornosť. Veď: “Kto si dnes neurobí čas na zdravie, bude si musieť zajtra urobiť čas na chorobu.”

Skutočné zdravie začína v črevách

Lekári už pred viac ako 2000 rokmi považovali črevo za centrum pre dobrý zdravotný stav. Žalúdok nemá zuby, preto tráviaci proces začína v ústach. Dokonalým žuvaním uľahčíme tráviacim pochodom.

„Boj proti vlastnej nenásytnosti je hlavným problémom výživy zdravého, aktívne žijúceho človeka.“ Amos Nikolaj Michajlovič.

Všetko má byť v rovnováhe a tak aj vyvážená strava má obsahovať všetkého primerane: mäso, zeleninu, korenie, tuky, soľ aj cukry. Kto sa sústredí len na niektorú zložku, môže čakať, že mu to prinesie problém.

Jedlo

Je deň koreňov, preto konzumujte prevažne koreňovú zeleninu a to, čo rastie pod zemou: zemiaky, červená repa, špargľa, cibuľa, mrkva, reďkovka, zeler, petržlen…

Čínske príslovie na záver: Kto lieky prehĺta, ale správnu životosprávu ignoruje, toho lekár lieči márne.

Veštica Janka AvelangeTÉMA DŇA:

Spln Mesiaca a magické rituály

Siahnite aj vy po zázračnej prírodnej sile nebeskej Luny a splňte si svoje sny. Čítať ďalej

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Zaslúžite si obdiv, lásku a odmenu. Až sa čo len trochu posnažíte, ujde sa vám všetkého dosť. Vaša ohnivá energia je veľmi silná. Dokážete rýchlo vzplanúť a objekt svojho milostného záujmu očariť. Čaká vás aj veľa nového a zaujímavého, ak budete citliví. Ľudí si vnímavejšie vypočujte. Viac vycítite a vytušíte, čo vám, z akéhokoľvek dôvodu, zatajujú, alebo sa zdráhajú povedať. 

Býk

Venujte tento magický čas hlavne svojmu okoliu, bude to užitočné. Najbližší vám budú všeličo vyčítať, no lepšie bude, ak na to ani trochu nezareagujete a urobíte si všetko ako pokladáte za správne. V tomto magickom období sa vám vyplatí ľudí pochváliť. Najviac však bude ocenená vizáž. Na energiu tohto splnu Mesiaca má veľký vplyv aj vaša planéta Venuša, a tá veľké problémy nemá rada.

Blíženci

Venujte sa kráse, zdraviu a zábave. Riešenie problémov posuňte na neskôr. Nezaoberajte sa každou banalitou, na tom by ste mohli stratiť veľa času. Napriek tomu by ste niektorým projektom aj ľuďom mali dať aj druhú šancu. Bude toho na vás veľa, skúste niečo škrtnúť, alebo rozdeliť úlohy aj ostatným. Neuškodili by vám cviky na chrbticu alebo hoci aj kratšia očistná kúra. 

Rak

Vo vzťahoch sa vytvárajú nové impulzy, ale prichádza aj veľa záťaže. Terajší magický spln vášho Mesiaca nemusí byť pre vás ten najpríjemnejší. Dozviete sa viac nielen o sebe, ale najmä o ostatných. Zoberte si z toho len poučenie, nie dlhodobú nenávisť. Môžete aj ľahko zabudnúť na dôležité veci, stratia sa v návale povinností. Mali by ste si robiť poznámky a časový plán, nech ste pripravení. 

Lev

Skryté nástrahy môžu rýchlo priviesť späť na zem. S niektorými vecami ste nemohli počítať dopredu, aj keď až také prekvapujúce nebudú. Budete musieť partnerovi pripomenúť, že nemôže byť všetko len podľa jeho predstáv. Vaše predstavy predsa môžu byť oveľa krajšie. Romantika bude teraz ocenená. Spln Mesiaca má predsa vždy svoje čaro, i svoje tajomné energie.

Panna

Dnes si nič významné neplánujte, príde to samo. Vaša zvedavosť a tvorivosť bude odmenená. Nebudete sa cítiť zablokovane. Udržujte rýchle, ale svojské tempo. Čo stihnete teraz, bude mať väčšiu cenu než to, čo urobíte neskôr. Napriek tomu si nájdite v strede dňa čas na vydýchnutie. Budú fungovať aj staré, osvedčené recepty. Mali by ste niektorý vyskúšať, aspoň nebudete musieť vymýšľať nič nové. 

Váhy

Niektoré povinnosti nebudú ťažké, ale postavia sa vám do cesty prekážky, s ktorými ste nemohli rátať. Snažte sa tlmiť emócie, aj svoje, aj cudzích ľudí. Ak raz niečo vzbĺkne, je ťažké to uhasiť. Rozumní ľudia by si však mali dať povedať. Dnešný spln Mesiaca v znamení Panny vám nebude veľmi žičiť. Venujte sa preto viac láske a kráse, tam uspejete. Pekný darček vždy vie potešiť.

Škorpión

Ste na dobrej ceste, ale rátajte s tým, že nebude krátka. Dá sa dosiahnuť aj rýchly úspech, ale trval by len okamih. Dajte prednosť riešeniam, ktoré nejaký čas vydržia. Urobte viac pre ostatných, ako pre seba. Je to vklad do budúcnosti, raz sa vám to vráti. V láske sa vám pripomenie minulosť, ale radšej sa venujte prítomnosti. Spravte si ju magickú, cez spln Mesiaca sa to dá. 

Strelec

V popredí snaženia všetkých, no hlavne vás, bude zamestnanie a práca. Všetko podstatné bude mimo vášho dosahu. Vo financiách sa snažte rýchlo dobehnúť to, čo ste zameškali. Budete mať na to príležitosť. V partnerstve hádky odložte, nie je vhodný čas. Mohli by ste veľa pokaziť. V láske sa sústreďte len na krásne veci. Je to ideálny čas na romantický podvečer, alebo večer.

Kozorožec

Pozor na neistú osobu, ktorá je premenlivá, a je stále v strehu. Nemusíte ponáhľať. Lunárne energie splnu vám budú nápomocné. Bude sa dať aj diplomatickou cestou odpútať od konkurentov, alebo inej záťaže. Keď sa nedokážete rozhodnúť, objednajte si jasnú myseľ a pokyn, alebo návod z hora, čo je pre vás správne. Vychutnajte si dobré jedlo a príjemný domáci sex. Nehazardujte so svojím zdravím.

Vodnár

Ťažko sa budete lúčiť s tým, čo bolo, a ťažšie pristúpite na novoty. Riešiť všetko naraz nemá zmysel, zvlášť nie počas splnu Mesiaca. Použite zdravý rozum a svoj šarm. Nebude treba použiť krízový scenár. Prinieslo by vám to priveľa problémov naraz. Pohoda je najlepší lekár i spoločník. Tak zahoďte myšlienky na problémy v práci a užite si príjemné chvíle s príjemným človekom.

Ryby

Nechýba vám rozumný pohľad na vec. Pred zodpovednosťou budete môcť uniknúť len čiastočne. Niektoré záležitosti ste podcenili, teraz sa prejavia dôsledky. Dajte si povedať. Rady žien budú cez tento spln vášho Mesiaca lepšie. Vaše predstavy sú jedna vec, a reč čísel druhá. Zohľadnite najmä to druhé. V láske sa neponáhľajte, všetko má svoj čas. Vaša súčasná intuícia bude veľmi presná.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoVodnárod 20.01.2023
MesiacLevod 04.02.2023
MerkúrKozorožecod 06.12.2022
VenušaRybyod 27.01.2023
MarsBlíženciod 20.08.2022
JupiterBaranod 20.12.2022
SaturnVodnárod 17.12.2020
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 27.11.2008

Začiatok ročných období 2023

JarJarná rovnodennosť20.03.2023
LetoLetný slnovrat21.06.2023
JeseňJesenná rovnodennosť23.09.2023
ZimaZimný slnovrat22.12.2023