Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Kavena

Kavena

Osobný kód 169

Spln Mesiaca v znamení Raka

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v decembri 2018

Posledný tohtoročný spln Mesiaca nastane tesne pred 4. adventnou nedeľou. Za tmy zažiari na oblohe v plnej sile v emocionálnom znamení Raka. Má však aj silné energie Luny zo znamenia Blížencov, z ktorých práve odišla.

Spln Mesiaca v znamení Raka
Foto: shutterstock.com

Fázy Mesiaca v decembriSplny a novy Mesiaca 2023

Posledná štvrť05.12.2023 06:52Panna-
Nov13.12.2023 00:34StrelecRozbor pripravujeme
Prvá štvrť19.12.2023 19:41Ryby-
Spln27.12.2023 01:36RakRozbor pripravujeme

Spln Mesiaca nastane: 22.12.2018 18:52

Energie predvianočného splnu

Nech vás neznervózni, že spln Mesiaca bude v túto sobotu ešte dosť chaotický a rozlietaný. Do sobotného podvečera je totiž Luna ešte vo vzdušnom živle, v znamení Blížencov. Budete ešte všeličo riešiť a mnohé sa snažiť dokončiť.

Až pred 19. hodinou prejde Luna do pokojnejšieho a citlivého znamenia Raka. Všeličo sa začne upokojovať a rodina sa začne harmonizovať.

Nasledujúcu nedeľu si preto vyhraďte na milé prípravy na Vianoce. Aj deti, či starí rodičia vám budú ochotnejšie pomáhať. Pripravte si sviatočný obrus, vyrábajte vianočné ozdoby, ozdobujte stromček, plňte zákusky… Všeličo bude potrebné a navyše sa vydarí. Na štedrý deň budete mať potom väčší pokoj.

Zosilnené vnímanie

Počas splnu Mesiaca v znamení Raka a zároveň posledných hodinách pred Vianocami, sa prejaví u každého aj zosilnené vnímanie. Empatia v tomto období silne podporuje veštecké schopnosti a napomáha v upevňovaní medziľudských vzťahov.

Sila je úzko spätá s rodinou a materstvom. Je najvhodnejší čas na otehotnenie, budovanie rodinného zázemia, alebo hľadanie nového domova, aj tom v nehmotným zmysle. Získavajte a preberajte rozumné skúsenosti starších.

Tento spln je dôležitý pre osoby narodené v znamení Raka, ale keďže sa blížia najkrajšie sviatky roku, aj pre všetkých ostatných. Témami Raka sú rodina, domov, zázemie, ženy rodu a láska v tej nenápadnejšej, chápavejšej podobe.

Silný dátum 22.12.2018

Sobotný spln Mesiaca podporuje i silný dátum, v ktorom prevládajú veľmi senzitívne a intuitívne dvojky, túžiace po harmónii a dvojici. Keď ho spočítate, vyjde vám číslo 18. V tarotových kartách je to karta Mesiac. Tá predstavuje duchovno, túžby, senzibilnosť, snenie…

Viac sa prejaví ale aj negatívna stránka, čiže klam, naivita, nereálnosť, plané ilúzie, sklon k plaču, sentimentalite a sebaľútosti, aj cez alkohol… V dňoch bežných i tých sviatočných netreba priveľmi odlietať od reality.

Vôňa Vianoc

Vôňa veľmi súvisí s pečeňou a čiastočne aj žlčníkom. Teraz máme oboje viac zaťažené. So znamením Raka súvisí harmanček, ktorý vonia domovom. Čaj z neho utišuje oslabený žalúdok.

K Vianociam niekedy patrili aj takzvané Františky. Bola to doma robená voňavá zmes živice, ihličia a voňavého korenia vo forme ihlanu. Dávala sa na kraj sporáka, aby prevoňala celé obydlie.

Doplňujúci vplyv planét

V čase splnu sa pohybuje pri Slnku planéta Saturn, ktorá má veľký vplyv na znamenie reálneho Kozorožca. Všeličo sa bude dávať, aj pod týmto vplyvom, do poriadku.

Planéty Merkúr s Jupiterom sú v znamení Strelca. Prinášajú dobré správy. Planéta Venuša v Škorpiónovi dáva síce zabrať vaším peniažkom, ale zvýrazní hodnoty a lásku. Aj bojovná planéta Mars sa teraz podriadila citlivému znameniu Rýb, v ktorom teraz je.

Aj vesmírne sily nás nabádajú otvoriť srdce. Teraz prichádza doba, v ktorej máte rozpoznať, v čom spočíva vaša moc liečiť a uzdravovať nezdravé situácie okolo vás. Malé, bezbranné dieťa je ten najkrajší symbol a Božie dieťa o to viac.

Veštica Janka AvelangeTÉMA DŇA:

Spln Mesiaca a magické rituály

Siahnite aj vy po zázračnej prírodnej sile nebeskej Luny a splňte si svoje sny. Čítať ďalej

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Tento spln Mesiaca vám zvýrazní tému bývania, domova a zázemia. Budete dosť vyťažení. Vaša planéta Mars tiež dosť zasiahne tému odstraňovania, a bude sa snažiť vám ukončiť to, čo nemá pokračovať. Úlohou je teraz odstrániť z cesty ego, nedopustiť sa toho, aby došlo k prebudeniu nevhodnej energie proti vlastnej osobnosti. Buďte tolerantnejší. Nepokazte Vianoce nikomu, ani sebe nie.

Býk

Tento nov Mesiaca vám prináša ideálne podmienky na získanie peňazí v spoločnom vlastníctve zdieľanými s ďalšou osobou. Čaká vás podpisovanie zmlúv, riešenie dohôd a spolupráce, nastavenie nových pravidiel, a niektorých aj zvýšenie platu. Môžete riešiť súrodencov, rodinu, a všetko čo súvisí s komunikáciou, teda telefón, alebo aj počítač. Tiež môže prísť dôležitá osoba do vašej budúcnosti.

Blíženci

Tento spln Mesiaca vám vnesie jasnejšie energie aj do témy hodnôt, rodiny a peňazí. Do splnu by mali mať zaplatené všetky záväzky súvisiace so ženami a bývaním. Budete dosť cítiť ctižiadosť a snahu sa presadiť nielen v práci, doma, ale aj v spoločnosti, zvýšiť si prestíž. Vaša snaha bude mať úspech. Vhodný čas na zhotovovanie talizmanov, ale aj mystických darčekov, či aspoň ozdôb na stromček s deťmi.

Rak

Nastal pre ľudí zo znamenia Raka najdôležitejší spln Mesiaca v tomto roku. Tento spln vyhrotí vzťahové záležitosti, a vnesie jasno. Dnešnú sobotu mnohí citliví ľudia zo znamenia Raka môžu mať toho neprestajného zhonu okolo seba už dosť. Nejeden zatúži uniknúť do pokojnejšieho prostredia, či do ochrannej náruče chápajúceho človeka. Víkend je v tomto smere pre všetkých priaznivý. Po splne bude lepšie, ako pred ním.

Lev

V tomto období prebieha aktívna transformácia a premena duše. Tento spln Mesiaca prináša emócie do vašich vzťahov. Téma rodiny a domova bude hrať zásadnú úlohu. Môže vás prinútiť prehodnotiť a pozmeniť postoje. Snažte sa preto o zlepšenie, a skvalitnenie domova ale aj zdravia. V manželstve, alebo partnerských vzťahoch môže dôjsť k sporom ohľadom spoločných finančných prostriedkov. 

Panna

Mali by si dať do poriadku tému partnerstva, alebo všetko, čo súvisí s deťmi. Budete pociťovať vzťahové napätie. U mnohých to bude aj obdobie nezhôd, zvlášť s najbližšími ľuďmi. Súčasná pôsobiaca energia Marsu je aj o presadzovaní seba samých, čo pozvoľna prinesie nepokoj. Kompromis bude veľmi dôležitý. Skutočný zmysel tohto predvianočného splnu Mesiaca spočíva vo využití energie na postup, a budovanie dobrých vzťahov, zvlášť rodinných. 

Váhy

Pozor na nakladanie so spoločnými peniazmi. Spln Mesiaca uzavrie nejednu životnú pozíciu. Vnesie jasno aj do oblasti práce a kariéry. Do splnu je nutné všetko dokončiť. Pozor na zdravie a psychiku. Saturn prináša ťažkosti doma, so ženami v rodine. Váhy si musia dať do poriadku tému detí a pracovných či životných partnerov, lebo majú i neprajnosť Čiernej Luny. Nebojte sa spolupráce, pomoci a služby pre niekoho druhého.

Škorpión

Spln Mesiaca mnohé uzavrie a prehodnotí. Váš Mars aktivuje témy, v ktorých ide najviac o to byť sami sebou, a ostatným dať najavo, kto ste. Spln Mesiaca, i váš Mars, teraz aktivovali oblasť detí, partnerov a tvorby. Má vzniknúť niečo nové, či už ide o nový život, otehotnenie, či určenie smeru činnosti. Aktivita sa točí okolo kreativity, detí, rodinných Vianoc, a vzťahov s ľuďmi okolo. Hodnoty a láska sa vám vracia späť do života.

Strelec

Máte si prehodnotiť svoje priority, ujasniť si, čo v živote chcete. Spln Mesiaca rieši aj finančnú oblasť. Je nutné doplatiť všetky záväzky, a naopak ľudia by mali splatiť Strelcom svoje dlhy. Máte ukončiť rok s “čistým štítom”, dať si do poriadku financie, a svoju vlastnú hodnotu. Všetka aktivita bude zameraná predovšetkým na domov a Vianoce. Pocítite chuť byť aktívni, a všetko doma organizovať, prestavovať, zlepšovať. To sa Vám aj podarí.

Kozorožec

Tento predvianočný spln Mesiaca vám uzavrie, okrem iného, aj vzťahové záležitosti. Vnesie jasno aj do akýchkoľvek dohôd. Slnko sa pohybuje blízko vášho Saturnu, a ten vám prináša životnú skúšku. Niekto by vám chcel znížiť vašu hodnotu. Pozor, aby ste neprišli o peniaze. Je obdobie, kedy je nutné si strážiť aj psychiku a zdravie. Pozor na sklony sa teraz hádať kvôli vlastným názorom. Obdobie je, i tak, výborné na návštevy.

Vodnár

Tento predvianočný spln Mesiaca vám vnesie jasnejšie svetlo do oblasti spolupráce. Vyrieši sa aj téma spolupracovníkov, či podriadených. Čierna Luna prináša dlhodobo problémy, ktoré môžu emočne bolieť na úrovni vzťahov. Úspech je úmerný vydanej aktivite. Mars aktivuje peniaze, majetok a hodnoty, i tie nemateriálne. Ľudia zo znamenia Vodnára môžu nakupovať, utrácať, zarábať, i otáčať peniaze. Celkove sa riaďte predvianočným inštinktom, citom a láskou.

Ryby

Tento decembrový, predvianočný spln Mesiaca vnesie jasnejšie svetlo do kreativity, tvorby, a toho, čo súvisí aj s deťmi a Vianocami. Mali by ste sa pohybovať aj mimo domu, stretnete známu osobu. Máte šancu ľuďom ukázať čo viete, čo je vo vás ukryté. Trochu budete bojovať aj za svoje práva. Teraz dostanete možnosť zopár problémov vyriešiť, a veľa dokázať. Tento čas je obdobím akčným, a pozitívnym. Využite aj energiu Marsu vo svoj prospech, a pozitívnym spôsobom.

Téma dňa Rituál na odstránenie citových problémov vo vzťahu a obnovenie stratenej lásky

Prečistite vás vzťah od negatívnych nánosov a vdýchnite mu novú energiu.

Zistiť viac

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoStrelecod 22.11.2023
MesiacLevod 01.12.2023
MerkúrKozorožecod 01.12.2023
VenušaVáhyod 08.11.2023
MarsStrelecod 24.11.2023
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 11.06.2023

Začiatok ročných období 2023

JarJarná rovnodennosť20.03.2023
LetoLetný slnovrat21.06.2023
JeseňJesenná rovnodennosť23.09.2023
ZimaZimný slnovrat22.12.2023