Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Astropsychologička Miška

Miška

Osobný kód 154

Spln Mesiaca v znamení Škorpióna

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v máji 2017

V čase splnu Mesiaca sú noci krásne, plné mesačného svetla a mystickej atmosféry. Luna a Slnko sú v opozícii, oproti sebe. Gravitačná sila splnu ovplyvňuje aj tok tekutín v ľudskom tele. Aj to má vplyv na naše správanie.

Spln Mesiaca v znamení Škorpióna
Foto: shutterstock.com

Fázy Mesiaca v apríliSplny a novy Mesiaca 2021

Posledná štvrť04.04.2021 12:05Kozorožec-
Nov12.04.2021 04:33BaranNov Mesiaca apríl 2021
Prvá štvrť20.04.2021 09:01Lev-
Spln27.04.2021 05:34ŠkorpiónRozbor pripravujeme

Spln Mesiaca nastane: 10.05.2017 23:45

Tento spln Mesiaca v znamení mystického Škorpióna, ktorý nastane v stredu 10. mája 2017, vás prinúti zamyslieť sa nad udalosťami z minula a zaoberať sa otázkou, či rozumiete sami sebe a čo vlastne chcete. Zamerajte sa na všetko podstatné, perspektívne a dôležité, lebo tento spln Mesiaca v Škorpiónovi čosi uzavrie, čosi splní, ale hlavne mnohým prinesie zvrat. Bolo by vhodné nájsť si dostatok času a rozobrať aj svoju osobnosť a možnosti. Viac sa venujte svojim snom, pretože sa blíži obdobie splnených prianí. Tento čas je veľmi plodný. Týka sa aj mužov, ktorí budú chcieť dokázať svoju plodnosť.

Prišiel čas, kedy budete musieť prehodnotiť svoje názory a postoje. Zamerajte sa viac na zmysel svojho života. Snažte sa, nech je všetko presne také, aké to má byť. Tento spln Mesiaca v živle Vody ukáže, čo je potrebné ukončiť, uvedomiť si, zavŕšiť, dokončiť, vyjadriť a zobraziť. Je to čas, keď si uvedomíte problémy, alebo kde sa nejaký váš poklesok stane viditeľný. V práci vyhovuje intenzívna samostatná činnosť.

Spln Mesiaca vždy prináša tendencie k výraznejším emocionálnym prejavom. Reakcie a odpovede ostatných vo vás vyvolajú silné odozvy.

Nevetrajte teraz periny, naberajú vlhkosť. Zalievajte izbové kvetiny. Ošetrujte, presvetľujte a hnojte najmä dreviny. Neokopávajte a neplejte, pretože burina bude rýchlejšie rásť. Teraz je najvhodnejší čas na zakladanie kompostu, či hnojiska.

Mesiac v Škorpiónovi a dostatok tekutín, najmä čistej vody a bylinkových čajov, napomáha prirodzenému vylučovaniu, čo posilňuje močový mechúr. Pozor na zápaly močových ciest, pohlavné orgány, konečník, prostatu. Keď sa spln Mesiaca začne chýliť ku koncu a tým strácať na svojej sile, je to čas pre uvoľnenie všetkého, čo už pre vás nie je potrebné.

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

V duši, aj v interiéri je, zvlášť cez tento spln Mesiaca, pre vás dôležitý dostatok svetla a priestoru. Buďte pozorní k iným ľuďom, vyplatí sa vám to. Starším sa podarí vyhnúť rozhodnutiam, ktoré by ich inak stáli nemálo financií. Ukáže sa vám i to, čo sa pred vami tajilo. Dokážete sa vyhnúť nerozumným krokom. Ozve sa vám niekto z minulosti, starý známy. Dostanete nejaké pozvanie a prosbu. Nemáte zatiaľ dosť empatie na to, aby ste sa kvôli nemu obetovali. 

Býk

Vesmír bude s vami zaobchádzať trochu hrubšie. Zvlášť opatrní by ste mali byť práve teraz. Tento spln Mesiaca vám bude vytvárať veľmi zložité energie. Pravda, intuícia a múdrosť spočíva v tom, ako budete otvorení, nesebeckí, a aj štedrí k okoliu. Ste analytická povaha. Bolo by múdrejšie začínať rozhovory toleranciou, nie výčitkami, lebo by to neskončilo dobre. Nemuseli by ste spor vyhrať, a vy neradi ostávate porazení.

Blíženci

Máte v podvedomí zasunutý nejaký problém pred ktorým zatvárate oči, čo vám teraz pôsobí komplikácie. Nestrácajte nervy. Počas tohto splnu Mesiaca v znamení Škorpióna bude pre vás niekto silným protivníkom. Bez skutočného nasadenia nezvládnete cieľovú rovinku. Choďte trpezlivo za svojím cieľom. V hlave sa vám budú rodiť rôzne zaujímavé plány a niečo dôležité zvládnete s bravúrou. Nevypláca sa podceňovať vaše sily. Mali by ste sa držať zásady žiť, a nechať žiť.

Rak

Dostanete nejakú nečakanú šancu, využite ju. Máte silný duševný dar. Ovládnuť šiesty zmysel pre vás bude počas tohto splnu Mesiaca v znamení Škorpióna oveľa jednoduchšie. Sen je jednou z ciest poznávania zložitej podstaty vášho vedomia. Presvedčíte vaše okolie, že vaše skúsenosti a fantázia nemajú hranice. Vaša kreatívna stránka by mohla priniesť niekoľko riešení. Tie posunú hranice problémov, s ktorými si neviete dať rady pri čisto analytickom nastavení.

Lev

Pozor na alkohol. Vy sa s svojím výzorom, aj bývaním radi prezentujete navonok; kvalita a aj okázalosť sú vám dosť blízke. To však pre vás teraz, pri splne Mesiaca v znamení vodného Škorpióna, s ktorým tvoríte kvadrát, môže byť zradné. Predovšetkým vo vašej rodine, a u vášho partnera, to budete mať naklonené na zlú stranu, ale ste šikovní a niečo vybalansujete. Viac času venujte sebaovládaniu. Potrebujete vedieť, čo chcete, a to nepotrebné zo života odstrániť. Potom sa neocitnete v situácii, keď sa nemôžete pohnúť z miesta. 

Panna

Zamerajte svoju pozornosť na osobný rast a zrušenie negatívnych vzorcov a konania. Je máj a podporuje aj veci magické, spojené s láskou a komunikáciou. Naberáte sily s týmto vplyvom Mesiaca v znamení magického Škorpióna. Vyberte si prioritu, po ktorej práve teraz najviac túžite. Dozviete sa informáciu, ktorá sa bude týkať vašej tvorivosti i cieľavedomosti. Buďte však opatrní pri uzatváraní obchodov. Pozor na malé písmenká pod čiarou. Bezpečnosť nadovšetko.

Váhy

Vaša citlivosť a čiastočná plachosť vám bráni, aby ste si boli istí mnohými svojimi plánmi. Tak ako v živote, i v láske spejete s týmto splnom Mesiaca v Škorpiónovi aj k nekonvenčnosti, hoci sa inokedy nezvyknete sa vrhať do neznáma. Po splne Mesiac ubúda, preto sa, dámy, skúste zamerať na celulitídu: masáže, cvičenie, viac zeleru, petržlenu, vody na odvodňovanie a dýchacie cvičenia. Choďte na čerstvý vzduch, aj keď to bude len okľuka na ceste z práce domov.

Škorpión

Vy veľmi viete vyciťovať emocionálne a energetické prúdy. Nezabúdajte na to, že aj myšlienky majú svoju silu. Tá je v tomto splne Mesiaca vo vašom znamení, zvlášť dôležitá a prospešná. Mnohým sa vyskytnú aj prorocké sny, alebo tušenia. Vaše obavy budú zbytočné. Máte tendenciu dôverovať iba tomu, čo vnímate bežnými zmyslami. Otvoríte sa aj možnosti, že vaša duchovná sila existuje. Mnoho by sa definitívne mohlo dať do pohybu. Vás nič nadlho nezlomí.

Strelec

Aj malá nepozornosť by vám počas tohto splnu v znamení zlomového Škorpióna mohla zničiť viac dobrých príležitostí na polepšenie. Predsavzatia a sny však nestačia, tentoraz sa budete musieť obrátiť k realite čelom. Musíte si podržať vnútornú bdelosť, ponechať si vo všetkých situáciách otvorené oči, a pred každou vetou si skontrolovať čo chcete povedať, a prečo to chcete povedať. Asi to nie je reálne, ale je to stále bezpečnejšie ako sa blamovať, alebo niečo dlhodobo pokaziť.

Kozorožec

Po zhone a náročnom období treba zúročiť a vedieť predať svoje schopnosti a životnú múdrosť. Tento spln Mesiaca v znamení vodného Škorpióna je vám nápomocný, zvlášť tým starším. Pozvoľna sa vám začnú vyjasňovať tajné sny. Venujte pozornosť znameniam, ktoré sa vám budú zjavovať vo sne, i pri bdelom snení, hoci pod vplyvom živlu Zeme, ste vecnejší. Obdobie síce zvádza k rekapituláciám, radšej si ale dajte tiež čas na rozmyslenie, ktorým smerom sa chcete vydať a čo ukončiť.

Vodnár

Tento spln Mesiaca v znamení vodného Škorpióna vám pomôže roztriediť vaše myšlienky intuitívne. Je výkonný nástroj pre prístup k vašim duchovným schopnostiam. Potrebujete nájsť cestu, ktorá by vás veľmi nevysilila. Niečo sa vám už v najbližšej dobe črtá. Niekedy je menej viac, a aj keď sa nám môže zdať, že sa niečoho vzdávate, v skutočnosti je to práve naopak. Môže prísť depresívna nálada, vaša, alebo niekoho blízkeho, lebo tento vplyv Mesiaca je pre vás náročný a vysiľujúci.

Ryby

Nebudete mať núdzu o inšpirácie ani originálne nápady. Luna v splne, v znamení vodného Škorpióna, bude podporovať vaše energie. Po čase prekážok konečne nastal váš čas zažiariť. Prirodzene ste naladení na to, čo sa deje s vašimi blízkymi. Verte vašim pocitom a nechajte rásť vašu duchovnú silu. Intuíciu využívajte vo väčšej miere, vyplatí sa to. Vaše telo vám bude signalizovať čo potrebuje. Počúvajte ho. Pozor na svoje priania, alebo zlé myšlienky, lebo majú veľkú šancu sa splniť.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBaranod 20.03.2021
MesiacBlíženciod 15.04.2021
MerkúrBaranod 04.04.2021
VenušaBýkod 14.04.2021
MarsBlíženciod 04.03.2021
JupiterVodnárod 19.12.2020
SaturnVodnárod 17.12.2020
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 27.11.2008

Začiatok ročných období 2021

JarJarná rovnodennosť20.03.2021
LetoLetný slnovrat21.06.2021
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2021
ZimaZimný slnovrat21.12.2021