Odporúčame

Kavena

Kavena

Poradím vám, ako sa správne rozhodnúť. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Spln Mesiaca v znamení Váh

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v apríli 2019

My ľudia sa navzájom potrebujeme, či si to chceme priznať alebo nie. Pamätajte, že každý čin sa zapisuje na "neviditeľný účet", ktorý sa aktivuje vždy v nečakaných okamihoch života.

Spln Mesiaca v znamení Váh
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca vo februáriSplny a novy Mesiaca 2023

Spln05.02.2023 19:31LevSpln Mesiaca február 2023
Posledná štvrť13.02.2023 17:04Škorpión-
Nov20.02.2023 08:08RybyRozbor pripravujeme
Prvá štvrť27.02.2023 09:08Blíženci-

Spln Mesiaca nastane: 19.04.2019 13:14

Silná previerka na Veľký piatok

Druhý spln vo Váhach v tomto roku nastane v piatok krátko po 13. hodine Pripomenie vám, ako sú pre vás dôležité pokojné a vyvážené medziľudské vzťahy. U senzitívnejších jedincov sa jeho vibrácie odzrkadlia nárastom napätia, náladovosti, nepokoja a prudšími reakciami aj na maličkosti.

Jeden spln v znamení Váh sme už prežili minulý mesiac. Vtedy bolo našou úlohou obzrieť sa do minulosti, aj vďaka cúvajúcemu Merkúru, aby sme dostali novú šancu vyriešiť všetky vzťahové záležitosti.

Energia splnu

Ak nájdete v živote cestu bez prekážok, určite nevedie nikam. Sviatky môžu priťahovať ľútosť a smútok. Čaká nás veľmi silný spln, ktorý bude pôsobiť nielen na sny, ale predovšetkým na dôležité vzťahy. Nájdite rovnováhu medzi svojimi túžbami a potrebami vašich najbližších.

Pamätajte, že to, čo chcete dať druhým, musíte dať aj sami sebe. Možno si začnete viac všímať to, čo nie je úplne v poriadku, ani u vás, ani u vašich najbližších. Snažte sa nikoho neposudzovať a skúste zistiť, čo vaši blízki naozaj potrebujú. Chvíľku ich sledujte, aj vo vypätých situáciách.

V rovine ducha nastalo mocné obdobie, kedy sa môžu prebudiť rôzne schopnosti vašej mysle. Vyhnite sa však manipulácii a ovplyvňovaniu druhých ľudí.

Sny a zosnulí

Sny nemajú žiadne obmedzenia, a preto sú úzko spojené aj s mŕtvymi. V čase Veľkej noci, zvlášť Veľkého piatku, majú veľmi veľkú silu.

Ak ste sa v minulosti nestačili s niekým rozlúčiť, môžete to urobiť vo sne, ktorý sa vám bude zdať. V tejto rovine neexistuje žiadny čas, ani priestor, ktorý by vás obmedzoval. Už v staroveku boli sny uznávané pre ich liečivú a prorockú povahu.

Zamyslite sa nad tým, koho by ste radi videli, hoci už nie je na tomto svete. Zažnite im kahanček a venujte modlitbu.

Duchovná cesta a posolstvo Veľkého piatku

Zamyslite sa nad svojou vlastnou spirituálnou cestou. Život bez vyššieho zmyslu stráca význam. Ak ničomu neveríte, môžete veriť aspoň v ľudské dobro, alebo múdrosť a aktivitu prírody. Každý niečomu verí.

Spln Mesiaca v sebe prebúdza veľkú empatiu i súcit, a tak sa môžete zamyslieť nad tým, kto vo vašom okolí potrebuje naozaj pomôcť. Zamyslite sa nad tým, aký odkaz tu budete chcieť zanechať až zomriete.

Zdravie

Počas splnu je gravitačná sila Mesiaca najsilnejšia. Je ideálny termín na zber byliniek, pretože majú maximum liečivých látok.

Spln je tretia fáza Mesiaca. Mesiac sa približuje k Zemi a ľudský organizmus sa sťahuje. Je vhodné si zvoliť zeleninovú alebo ovocnú diétu, lebo sa teraz ľahšie priberá. To podporuje aj dodržiavanie prísneho pôstu na súčasný Veľký piatok.

Symbolom Váh je rovnováha a harmónia - fyzická aj psychická. Znamenie Váhy ovplyvňujú obličky, močový mechúr, čistenie krvi a rovnováhu telesných tekutín. Nezabúdajte na dostatočný pitný režim najmä poobede, kedy močový mechúr a obličky pracujú najaktívnejšie. Telo sa čistí.

Každý človek by mal vedieť zaobchádzať so svojou energiou, a dokázať si ju chrániť.

Veštica Janka AvelangeTÉMA DŇA:

Spln Mesiaca a magické rituály

Siahnite aj vy po zázračnej prírodnej sile nebeskej Luny a splňte si svoje sny. Čítať ďalej

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Na Veľký piatok je pripomienka smrti Ježiša Krista na kríži. Nálada druhých, ale ani vaša, nebude najlepšia. Pokušenie dopriať si bude určite obmedzené. Otvorte srdce. Čokoľvek sa deje, život ide ďalej, a treba veriť, že čoskoro to bude možno lepšie. Čoraz viac sa z vás stáva sila, s ktorou treba rátať, a beda každému, kto to nevidí.

Býk

Dnešný Veľký piatok je súčasťou Svätého týždňa. Ste húževnatí a vytrvalí, a čokoľvek si vezmete za úlohu, dokážete splniť. Tradičné voľakedajšie zvyky na dedinách, svedčia o tom, že dievčatá v tej dobe boli oveľa aktívnejšie v hľadaní partnera, mysleli pozitívnejšie a mali viac zdravého sebavedomia. Pozor na silné pocity a manipuláciu.

Blíženci

Niekedy sa aj vy musíte uzemniť, naučiť sa počkať na príležitosť a nepresadzovať sa na úkor niekoho iného. Dnešný smútočný Veľký piatok je na to vhodný. Časom bude treba, aby ste riešili, čo vás v poslednom období trápi. Nebude to ľahké. Mali by ste niekoho požiadať o duševnú podporu. Rozlíšte osoby, ktoré sú pre vás potrebné. Tí negatívnejší by vás mohli ešte predpoludním zneužiť. 

Rak

Nech dnešný vážny deň presunie vašu pozornosť k závažným veciam. Všetko má svoje pravidlá, i dnešný deň, deň Veľkého piatku, a veľkého pôstu. Pozemský svet je tvrdý na citlivých ľudí. Celé obdobie veľkonočných sviatkov by pre vás malo byť skôr pokojné, až stereotypné, avšak v žiadnom prípade nie nudné. 

Lev

Doma sa pripravte na väčší nátlak. Budú sa sledovať všetky vaše kroky. S partnermi sú vždy problémy. Dnešný významný deň sa musíte cez ne blazeovane preniesť. Buďte oporou aj staršiemu človeku z rodiny. Niektorí budú pre vás mať aj pochopenia, a priestor na vypočutie vašich starostí, ktoré obyčajne potláčate do seba. 

Panna

Možno si predstavu o ľudskom spolužití, a partnerstve predstavujete romantickejšie. Každé predstavy sú krajšie, ako ich dokážeme v dlhšom vzťahu zvládnuť. Vaša láska, viera, nádej a podporujúce myšlienky, sú veľakrát tým najdôležitejším faktorom, aj vášho dobrého pocitu. Tento spln Mesiaca a energie súčasnej Veľkej noci prinášajú silné emócie a pocity.

Váhy

Ak chcete stihnúť veľa príležitostí, tak to vybavte doobeda. Láska je životným zákonom.Tento spln Mesiaca vo vašom znamení, a zvlášť dnešný Veľký piatok, vás podnieti k zamysleniu. City sa nedajú merať, ani kontrolovať. Ste už v období, keď pociťujete výraznú túžbu po niekom blízkom. Nechcete byť sami a opustení, ani počas Veľkej noci.

Škorpión

Mesiac tranzituje dnes i zajtrajšiu Bielu sobotu, vašim znamením Škorpióna, cez živel Vody. Vaše vodné znamenie je znamením hĺbky a záhadnosti. Pokúste sa hľadať poklady a tajomstvá aj sami v sebe, vo svojom vnútri. Všeličo vás môže dnešný Veľký piatok psychicky ničiť, a navonok sa prejavovať ako telesné, teda somatické ťažkosti. 

Strelec

Dnešný piatkový deň, ale i večer, je vhodný čas sa zamyslieť nad svojimi spôsobmi a nepríjemnosťami, ktoré z toho vyplývajú nielen vám, ale aj iným. Atmosféra, aj pod energiami splnu Mesiaca a Veľkého piatku, k vnútornej pohode nepomôže. Môže spôsobiť aj problematickejšie situácie vo vzťahoch.

Kozorožec

Nebuďte prekvapení z energií dnešného Veľkého piatku a splnu Mesiaca. Chvíľkové lákadlá života teraz väčšinu ľudí nenapĺňajú. Podvedome budú nútení neustále sa vracať k svojmu stredu. Máte výhrady k manželovi i deťom? Nenechávajte si ich pre seba a povedzte im, čo vám vadí. Budete prekvapení, ako veľmi budú ochotní vám vyjsť v ústrety.

Vodnár

Počítajte s väčšími sympatiami v blízkom, i širšom okolí. Ste síce nabití energiou, ale máte pred sebou toľko povinností, a aktivít, že na to, aby ste pripravili pre svojich blízkych veľkonočné sviatky, len veľmi ťažko hľadáte čas. Tento pôstny deň je pre vás zvláštnym povzbudením, aby ste sa zmenili. Vyčleňte si čas aj na psychickú pohodu, vás, i rodiny. 

Ryby

Ak sa budete dnešný Veľký piatok cítiť smutne, je to len dôkaz vašej senzitivity a senzibility. Zabudnite na skratky, obchádzky, ignorovanie maličkostí, a povrchný prístup. Tentoraz sa nebojte vo vzťahoch viac dávať ako dostávať. Raz sa vám to v dobrom vráti. Budete mať sklon k samote. To spôsobí aj tento náročný a rozporuplný spln Mesiaca.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoVodnárod 20.01.2023
MesiacLevod 04.02.2023
MerkúrKozorožecod 06.12.2022
VenušaRybyod 27.01.2023
MarsBlíženciod 20.08.2022
JupiterBaranod 20.12.2022
SaturnVodnárod 17.12.2020
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 27.11.2008

Začiatok ročných období 2023

JarJarná rovnodennosť20.03.2023
LetoLetný slnovrat21.06.2023
JeseňJesenná rovnodennosť23.09.2023
ZimaZimný slnovrat22.12.2023