Veštica Viktória

Viktória

Osobný kód 172

Veštec Mirek

Mirek

Osobný kód 181

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Veštica Janita

Janita

Osobný kód 162

Spln Mesiaca v znamení Vodnára

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v auguste 2019

Ľudský organizmus je počas tohto splnu Mesiaca v znamení Vodnára vystavený veľmi silnému pôsobeniu protichodných energií. Záleží na vašej psychike a kondícii, ako sa s ňou vyrovnáte. Zosilnia sa aj intuitívne myšlienky. Tak ako nečakane prídu, tak rýchlo aj odídu.

Spln Mesiaca v znamení Vodnára
Foto: isifa/thinkstockphotos

Fázy Mesiaca v májiSplny a novy Mesiaca 2024

Posledná štvrť01.05.2024 13:30Vodnár-
Nov08.05.2024 05:25BýkNov Mesiaca máj 2024
Prvá štvrť15.05.2024 13:50Lev-
Spln23.05.2024 15:55StrelecRozbor pripravujeme
Posledná štvrť30.05.2024 19:15Ryby-

Spln Mesiaca nastane: 15.08.2019 14:32

Psychika počas splnov

Narastajúce sily dosahujú svoj vrchol. Všetko, na čo je treba veľa energie, by sa malo stupňovať a počas splnu dokončiť. Človek by mal dbať na to, aby ľahkovážne neminul svoj cieľ. V dôsledku toho potom môžu byť energie zmätené a prichádzajú k cieľu rôznymi obchádzkami.

Pozor na prílišné výlety do sveta fantázie, neoplatilo by sa vám to. Stojte nohami pevne na zemi. Problémom je premenlivosť a s tým spojená neschopnosť veci naplniť.

Energie Vodnára v splne

Budú sa vám priečiť akékoľvek pravidlá a zväzujúce okovy, či už fyzické alebo psychické. Ťažko sa vám budú dodržiavať predpisy, či príkazy nadriadených. Rýchlo môžete prepadnúť napätiu a stresu. Pozor všeobecne na nervozitu a to hlavne za volantom. Ľudia budú nervóznejší, ale aj neistí a budú menej opatrní. 

Výhody

Prinesie nové poznanie, teóriu, skúsenosti, možnú zmenu a rýchlejšie ukončenie zbytočností, ktoré vám už prestanú slúžiť.

Je čas na nové plány, uvidíte, že budete mať veľa nevšedných nápadov. Budete mať sklony aj na vzletné, nespútané správanie. Uplatnia sa aj intuitívne myšlienky. Preto vám pôjdu od ruky všetky tvorivé nápady.

Zdravie

Čím je spln bližšie, tým sa komplikovanejšie hoja rany, ozývajú sa bolesti kĺbov či jaziev. Na spln si neplánujte ani operáciu. Doprajte si zdravotnú prechádzku.

Dajte si pozor na nohy, lýtka, kŕčové žily, na predkolenie, holenné kosti, päty, členky, žily a krvný tlak. Vyhnite sa prievanu, ťažším túram a športom zaťažujúcim nohy. Buďte opatrní aj na dovolenkách.

Pomôže ľahnúť si na chrbát a nohy čo najvyššie oprieť o stenu. Vhodná je aj jemná naťahovacia joga, či strečing.

Strava

Jedzte najmä zeleninu a uvarte si čaje, ktoré majú relaxačný účinok. Počas splnu by ste mali jesť ľahšie jedlá, najlepšie držať pôst. Telo má totiž v tomto čase najväčšiu zadržujúcu schopnosť a veľkú tendenciu priberať. Ak budete horšie spať, či pocítite únavu, bolesť hlavy, závraty alebo nervozitu, zvýšte prísun vody, minerálov a vitamínov.

Krása

Ak máte pocit, že potrebujete letnú, ako sa hovorí, celkovú údržbu, tak si ju naplánujte na tieto dni. Psychike pomôže meditácia vnímavosti a spočinutie v sebe ako v nestrannom pozorovateľovi.

Mesiac karmy

August je 8. mesiac, mesiac karmy, a vtedy sa pracuje na karmickej rovnováhe a vyčistení. U každého z nás to znamená niečo iné, podľa plánu vašej duše.

Treba si všímať čo vás trápi a vnútorne pozorovať svoje súčasné bytie. Prestaňte riešiť druhých, riešte len seba. Ak chcete pomoc, či radu niekoho, bolo by dobré jeho prácu, ochotu a čas primerane oceniť. Zneužívať dobrotu druhých sa nemá. Aj z toho vznikajú nové ľudské karmické lekcie.

Vplyvy na znamenia

Viac dobrých energií a náhod môže postretnúť znamenia zo živlu Vzduchu, čiže nielen Vodnárov, ale aj Blížencov a Váhy. Väčšie komplikácie sa môžu objaviť znameniam Býk, Lev a Škorpión.

Veštica Janka AvelangeTÉMA DŇA:

Spln Mesiaca a magické rituály

Siahnite aj vy po zázračnej prírodnej sile nebeskej Luny a splňte si svoje sny. Čítať ďalej

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Pre vás bude, zvlášť teraz, priateľstvo veľmi dôležité, ale nebudete sa chcieť zbaviť svojej individuality. To môže vyvolať nepokoj a hádavosť. Aj váš organizmus vás už varoval, nepreťažujte sa, zvlášť nie srdce a nohy. Posilnený je Mars. Vhodný čas na upevnenie lásky alebo na vytvorenie príležitostí. Ľahšie si dokážete vysnívať, ale aj obhajovať svoje názory, priania i požiadavky.

Býk

Rôzni ľudia uvidia rôzne veci a javy rôzne, a rôznymi spôsobmi na ne zareagujú. Reagujte diplomatickejšie. lebo to bude treba. Len vďaka bystrosti sa posuniete dopredu. Máte aj vplyv Venuše. Vhodné je zapracovať na veciach, ktoré sa už dlho vlečú. Dobrý čas na mágiu priateľstva, a všetkého, čo k vám môže prilákať radosť. Niektorým detailom ste venovali primálo menej času.

Blíženci

Všetky vzťahy sú možnosťou rozvíjať lásku, postupovať dopredu a prekonávať strach. Mnohých z vás čakajú celkom zaujímavé letné dobrodružstvá. Máte podpornú silu Merkúra. Vhodné na mágiu v oblasti kariéry, vzdelania alebo uzatvárania zmlúv. Dobrý čas na zaľúbenie, na otázky pre orákulum, a na dôležitú korešpondenciu. Múdrym prístupom sa vám ľahšie podarí presvedčiť aj zložité povahy.

Rak

Dožičte si pocit šťastia a dobrej nálady. Dívajte sa na všetky vzťahy a stretnutia ako na možnosť pracovať na vlastnom rozvoji. Skúste sa usmievať, hneď sa všetko ujasní a rozptýlite dlhé tiene neistoty. Večer pobudnete v dobrej spoločnosti. Silný vplyv Mesiaca. Vhodný čas pre všetky druhy mágie, ktorá úzko súvisí s láskou a emóciami, pre domov a domácnosť, i na zosilnenie zmyselnosti.

Lev

Snažte sa nič nepodceňovať, vo všetkom buďte opatrnejší a dôslední. Pamätajte, že pomaly zájdete ďalej, teraz zvlášť. Spoľahnite sa na svojich blízkych, partnera či partnerku, dlhoročných priateľov. Otvoria sa pre vás všeobecne nové možnosti života. Silne na vás pôsobí Slnko. Vhodný čas na ovplyvnenie nadriadených, spájanie vecí a získavanie novej vitality a fantázie.

Panna

Vyhnite sa klebetám a ohováraniu. Nadväzujete nové známosti, ale niektoré dávnejšie priateľstvá sa ocitajú v kríze. Dostanete lekciu o tom, čo dôležité a vzácne. Nič pre vás nebude také zložité, aby ste to nevyriešili. Čas Merkúra. Mágia pôsobiaca na komunikáciu a úspech. Máte hodný čas na mágiu, ktorá prebudí nápady, a pomôže ľahšie zožať plody vašej práce.

Váhy

Čas je spoločensky aktívny. Ak sa vaše napätie sa prenesie na blízkych, prejavia neochotou spolupracovať. Slobodu slova si každý predstavuje po svojom. Málokto si uvedomuje, že vždy ide o vlastnú zodpovednosť. Zo všeličoho budete mať príjemný pocit. Vplýva Venuša. Vhodná je mágia lásky, a mágia na pritiahnutie potešenia, radosti, novej inšpirácie a nových priateľstiev.

Škorpión

I najlepší úmysel môže stroskotať na zdanlivo bezvýznamnej maličkosti. Niekoho bude iritovať vaša snaha, s ktorou budete chcieť riešiť i veľmi triviálne problémy, ako by išlo o celý svet. Telo môže oslabiť slabosť, či alergie. Silná energia Marsu. Mágia zameraná na sexualitu, na prekonanie hlbokých vplyvov negatívnych energií. Neistota aj pochybnosti vás postupne opustia. Niečo sa nečakane vyjasní.

Strelec

Budete túžiť byť viac samostatní a nezávislí, čo by mohlo trochu znervózniť vaše okolie a naštrbiť vaše rodinné vzťahy, prípadne dlhodobejšie partnerstvo. Do vašich túžob zakomponujete aj tých, čo vás majú radi. Čas Jupitera. Vhodná je mágia peňazí a mágia spojená s obchodovaním. Tiež mágia zdravia a vhodný čas aj na hľadanie partnera. Najlepšie sa zoznámite niekde na cestách.

Kozorožec

Zvlášť teraz majte väčšie pochopenie pre duševný život druhých ľudí. Budú tiež vybavení mimoriadne zosilnenými intelektuálnymi schopnosťami. Fantáziu a túžby využite v prospech väčšej spoločnosti a rodiny. Viac času strávte s priateľmi, s ktorými budete viesť dlhé intelektuálne debaty. Mnohé si uvedomíte. Vplýva na vás váš Saturn. Vhodné je upevňovať veci a materializovať svoje želania.

Vodnár

Budete obdarení obrovským množstvom energie, čo sa vám môže hodiť hlavne v zamestnaní, kde vďaka tomu dokážete lepšie uplatniť svoju prirodzenú autoritu. S dávkou diplomacie, aj šarmu, presvedčíte o svojich zámeroch aj odporcov. Vhodný čas na ľúbostnú mágiu. Tiež na podporu úspešnej komunikácie, a na zmenu vecí, ktoré uviazli. Vhodný vplyv Luny. Pochopíte príčiny, i následky niektorých svojich krokov. 

Ryby

Uvedomíte si súvislosti, ktoré vám doteraz unikali. Budete mať veľa dobrých nápadov, ale kvôli premenlivosti energií, ich nedokážete všetky uskutočniť. To vo vás môže vyvolať zvýšený pocit nepokoja. Neprenášajte ho na svoju rodinu. Zosilnená je energia na vás vášho Neptúnu. Vhodný čas na zhotovovanie talizmanov. Veľmi dobrá doba na vznik spojení partnerstiev, na ovplyvňovanie zmlúv, a na romantickú ľúbostnú mágiu a psychický rozvoj.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBýkod 19.04.2024
MesiacVáhyod 18.05.2024
MerkúrBýkod 15.05.2024
VenušaBýkod 29.04.2024
MarsBaranod 30.04.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024