Odporúčame

Zuzana

Zuzana

Prostredníctvom tarotu a numerológie odhalím veci, ktoré sú pre vás skryté. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Ellis

Ellis

Osobný kód 164

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Veštica Magdaléna

Magdaléna

Osobný kód 303

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Kyvadlo a jeho použitie

Kyvadlo je nástroj, ktorý vám pomôže v napojení sa na vašu intuitívnu časť osobnosti. Je založené na podobnom princípe ako virguľa, automatické písmo, či prútik prútkára. Využívate a spoznáte racionálny aj intuitívny aspekt svojho ja.

Kyvadlo a jeho použitie

Ako má vyzerať kyvadlo?

Ako kyvadlo sa hodí akýkoľvek predmet zavesený na nitke, ktorý je dostatočne ťažký, aby ste cítili jeho hmotnosť, ale nie veľmi ťažký, pretože ním budú pohybovať jemné svaly vášho predlaktia. Každý si musí aj tak nájsť to svoje malé kyvadielko, či už bude drevené, plastové, mosadzné alebo krištáľové, je to len na vás. Môžete si kúpiť aj drahé kyvadlo zo vzácneho kameňa, či kovu aj ezotericky aktivované. Najlepšie však poslúži predmet, ktorý je už nasiaknutý vašou energiou. Preto najlepšie bude s vami súznieť váš prstienok, prívesok, či náušnička zavesená na šnúrku, či nitku z prírodného materiálu.

Princíp

Dostávate prácou s ním na povrch z vášho podvedomia informácie, ktoré sa z neho v realite dostávajú ťažšie. Často vám tieto žiadané informácie sprostredkujú aj vaše sny. Nie všetky však uchová vaša pamäť. Mnohé z toho, čo sa vám snívalo, čo ste v snoch prežili, alebo sa dozvedeli, sa jednoducho v pamäti neuchová, preto si na to nespomeniete.

Kyvadlo využíva rôzne smery pohybu, kyvadlového, ale i krúživého a každý pohyb naznačuje odpoveď ÁNO alebo NIE. Vaše otázky musia byť stručné a jednoznačné, aby odpoveď mohla byť jednoznačná. Rozhodne nie typu: “stane sa to alebo ono” v jednej vete. Vo všeobecnosti sa nepoužíva na zisťovanie ďalekej budúcnosti, ale na získanie odpovedí na otázky bežného života, zdravia a podobne.

Kto si nevyskúša takýto typ veštenia, neuverí, že kyvadlo sa pohybuje samo. Keď ste skutočne pripravení dôverovať svojej vnútornej múdrosti, bude vám vaše podvedomie s radosťou pomáhať. Jednoducho to vyskúšajte a uvidíte. Práca s kyvadlom je jednoduchá, ale nie až taká ľahká. Človek pri práci s ním ľahko skĺzne do roviny, v ktorej zapojí do hľadania odpovedí aj svoje ego a vedome začne kyvadlo ovplyvňovať. Stačí nepatrná citová zaangažovanosť a výsledky sú potom ovplyvnené vaším postojom k skúmanému predmetu. Až keď zaujmete neutralitu, odosobníte sa, tak postupom času budete dostávať čoraz presnejšie odpovede. Vo všeobecnosti nie je kyvadlo vhodné pre nervóznych ľudí, ľudí mávajúcich problémy so sústredením a pre tých, čo pristupujú ku kyvadlu s príliš veľkým skepticizmom alebo snahou celú ezoteriku kritizovať za každú cenu. Aby ste pri práci s kyvadlom boli úspešní, musíte najprv veriť, že to funguje a nezneužívať kyvadlo. Nesmiete nechať všetky rozhodnutia za svoj život vyššej moci a obťažovať ju zbytočne. Vy máte všetku zodpovednosť.

Sústredenie sa pomocou kyvadla je dobrým prostriedkom, ako nechať prehovoriť vaše podvedomie. Hlas vášho vnútra býva niekedy omnoho bližšie k pravde ako rozum, ktorý je zaslepený vašimi predstavami a naučenými informáciami. Niektorí ľudia ho však považujú za niečo, čo je posvätné, opradené tajomnom a mystikou, a preto sa ho boja použiť. Mnohí, tí agresívnejší, za hlúposť, s ktorou sa neoplatí ani začínať.

Praktické využitie

Kyvadlo by sa mohlo dlhodobo stať vaším verným pomocníkom v situáciách, kedy si neviete dať rady a potrebujete sa rozhodnúť medzi zdanlivo rovnocennými možnosťami. Nepracujte s kyvadlom, keď sa necítite dobre, alebo máte málo energie. S kyvadlom sa pracuje aj veštecky, aj liečiteľsky. Je možné zistiť zdravotný stav osoby, nájsť choré miesta. Môžete ho použiť v otázkach informácií o zdravotnom stave vašich telesných orgánov. Tí skúsenejší sa už dokážu nakontaktovať na biopole iných ľudí z fotografií. Kyvadlo sa začne nad chorým orgánom správať úplne inak ako nad zdravým orgánom.

Často vám pomôže zorientovať sa v ťažkých životných situáciách, na ktoré neviete nájsť odpoveď sami. Kyvadlo je skvelým prostriedkom na hľadanie správneho smeru, na hľadanie stratených vecí, na hľadanie vhodného minerálu či kameňa vhodného k vášmu typu. Znamená to intuitívne hľadanie, či veštenie z reakcie alebo pohybovej odpovede kyvadla. Pri práci s kyvadlom môžete využívať aj kruhové diagramy a vytvoriť si časom aj vlastný systém.

Technika

Vytvorte si oázu pokoja. Jej atmosféru doplňte predmetmi, ktoré vo vás predstavujú ponor do mystiky. Každý podľa svojho cítenia. Overené sú pomocné energie 4 živlov: vody, vzduchu, ohňa a zeme. Môže to byť krištáľový pohár so slanou vodu, zapálené voňavé tyčinky, aromatická sviečka a podobne.

Sadnite si k stolu, nohy neprekrížte, aby sa neblokovali energie. Do svojej dominantnej ruky medzi palec a ukazovák vezmite konce prehnutej nite, či iného prírodného materiálu. Retiazky sú z kovu a nie s každým táto energia môže rezonovať. Nedržte sa len striktne návodu, ale toho, ako to cítite vy. Niekto si koniec povrázku omoce okolo ukazováčika. Lakeť sa oprie o stôl a druhá ruka sa podloží pod visiace kyvadielko dlaňou k nemu. Sústreďte sa, vyzvite ho s spolupráci. V skutočnosti spúšťate vaše podvedomie. Medzi svalmi predlaktia a mozgovými hemisférami máme prepojenie. Kyvadlo funguje ako predĺžená ruka vášho podvedomia. Takto vyjdú na povrch tie vaše myšlienky, ktoré vedome, či nevedome potláčate. Keď sa spýtate, vaše podvedomie reaguje vysielaním jemných elektrických impulzov, ktoré rozhýbu kyvadlo. Na tomto princípe funguje i automatické písmo, alebo malá virgulka, ktorá má tvar písmena V a drží sa medzi ukazovákom a palcom.

Spýtajte sa zopár kontrolných otázok, na ktoré viete zaručene odpoveď áno, napríklad mám jednu hlavu? Uvidíte, akým pohybom vám v tejto chvíli odpovedá ÁNO. Potom sa spýtajte pár kontrolných otázok, kde musí byť zaručene odpoveď nie, napríklad mám 4 nohy? Tak uvidíte, aký pohyb znamená NIE. Pri každej seanse v budúcnosti začínajte týmto postupom, pretože to na budúce už nemusí byť ten istý pohyb. Až potom prechádzajte na zložitejšie otázky. Celá seansa by nemala presiahnuť 45 minút, pretože mozog dlhšie v absolútnej koncentrácii nevydrží. Preto toľko trvá aj školská hodina.

Ak sa vám po dlhšom sústredení kyvadlo nepohne, neznamená, že ho máte s nechuťou zahodiť. Nič si z toho nerobte, nič nesiľte, ono vie, čo má robiť. Ešte vám to nie je dané. V ezoterike mnohé funguje tak, ako ono chce. Možno len momentálne nie je priaznivý čas na otázky. Skúste to inokedy.

Očista kyvadla

Musíte ho pravidelne, alebo aspoň často čisiť. Najbežnejšie je pod tečúcou vodou, alebo ak sa mateiál nezničí, tak v slanej vode. Môžete ho nabiť pri splne Mesiaca, či nechať na žiarivom slnku. Ku kyvadlu, tak ako ku všetkým magickým predmetom, sa treba správať s úctou. Pokiaľ ho nepoužívate, je dobré ho mať v ochrannom obale.

Má kyvadlo minulosť a budúcnosť?

Už v minulosti vedeli niektoré ženy s ihlou na niti merať tlak a zisťovať choré miesta na tele. Najčastejšie zaveseným prstienkom s modrým alebo červeným očkom sa zisťovalo, či sa narodí chlapček alebo dievčatko. Vždy chceli ľudia vedieť, čo sa stane či nestane, preto i vtedy malo kyvadlové veštenie veľkú úspešnosť. A akú budúcnosť bude mať vaše kyvadielko s vami, to už záleží na vás, či sa s ním pustíte do diskusie o možných riešeniach vašich bežných problémov.

Nenechajte sa odradiť prípadnými začiatočníckymi nezdarmi. Aj tu platí, že až dlhší tréning robí majstra. Existuje plno kníh, informácií, či textov so skúsenosťami iných ľudí, prečítajte si o tejto tematike viac. Aj keď sa pravdepodobne vrátite k svojej overenej technike, rozhodne vám to rozšíri obzor, veď o tom sú skúsenosti iných. Poďakujte sa za spoluprácu a neznevažujte žiadne energie a ich pôsobenie. Pri práci s akoukoľvek vetvou ezoteriky nikdy nie ste celkom sami. To, čo vám príde do mysle, nie je vždy len z vašej hlavy.

Vyššie sily sú preto vyššie, že ich ešte žiadny človek nevedel absolútne preskúmať. Ostáva preto na vás ich precítiť, vnímať a dobrú radu využiť na dobré ciele. Stále bude veľa toho, čo nevieme. Jedno však musíme vedieť, čo nesmieme byť. Nesmieme mať zlovestné, rozpínavé energie rakovinovej bunky, ktorá keď zničí hostiteľa, nakoniec na to sama doplatí.