Prvomájový bozk pod kvitnúcou čerešňou

Už naše staré mamy nás ďaleko dopredu v roku upozorňovali na účinky sily bozku, práve na 1. mája pod krásne rozkvitnutou čerešňou. Hovorilo sa o silných magických účinkoch lásky.

Prvomájový bozk pod kvitnúcou čerešňou

Máj, lásky čas

Toto ste už počuli snáď všetci a aj do ďalekej budúcnosti sa táto veta bude naďalej šíriť slovne, či myšlienkami. Máj je asi najkrajší mesiac v roku, všetka vegetácia sa prebúdza k životu, všetko nádherne kvitne a rozvoniava. Príroda vytiahla najkrajšiu paletu farieb, aká môže existovať. I my ľudia, ktorí sme boli už po zime vyčerpaní, sa len pri pohľade na takúto pestrofarebnú nádheru začneme rýchlejšie prebúdzať a naberať novú energiu. Všetko sa zdá byť ľahšie, krajšie a pozitívnejšie.

Staré obyčaje pretrvávajú dodnes, kedy mládenci v noci medzi 30. aprílom a 1. májom svojej láske pod oknami stavali máje a potom sa pod nimi pobozkali, aby spečatili ich mocnú silu. V mestách sa to nedá robiť, preto tu pretrváva zvyk sa bozkávať pod nádherne rozkvitnutou čerešňou.

Láska je silná čarodejka

Prianie lásky sa napíše na papier a v noci sa sedí pod rozkvitnutou čerešňou a vizualizuje sa dievka, či mládenec, ktorého milujeme. Papierik sa zakope do zeme pod strom čerešne. Mocná sila magického stromu dokáže splniť vaše prianie, samozrejme iba vtedy, ak aj druhá strana má o vás záujem, len sa nevie rozhodnúť. Prípadne, ak už máte svojho milého, či milú, treba sa pobozkať pri tomto nádherne rozkvitnutom strome, ktorý znásobí vašu lásku.

Čarodejnice a čarodeji si práve na prvého mája vytvárali nové čarodejnícke paličky z čerešňového dreva, pretože tento deň a hlavne strom im dodával výnimočnú silu kúziel lásky.

Ak niekoho veľmi milujete a chcete, aby sa vaša láska ešte viac utužila, potom práve bozk pod prvomájovou rozkvitnutou čerešňou je ten pravý liek pre vás.