Odporúčame

Kavena

Kavena

Poradím vám, ako sa správne rozhodnúť. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Janita

Janita

Osobný kód 162

Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Veštec Mirek

Mirek

Osobný kód 181

Satan a sataník (3. časť)

Aký je prvý krok k tomu, aby sme prekonali Satana, sataníka a ich tri verné sestry? Verte, že je veľmi jednoduchý. Keď ráno vstanete a leje, fúka vietor, nikto by ani psa do takého počasia nevyhnal, vy zareagujte asi takto...

Satan a sataník (3. časť)

I tento nečas je potrebný, vďaka ti zaň, Bože, možno by sme si mali uvedomiť, že dnešok je vhodný na vnútornú očistu, nuž zaradíme si ju do svojho programu…je síce nabitý, ale pár minút sa nájde…ešte raz, vďaka Pane za dobrú myšlienku, verím, že čoskoro vyjde Slnko, ako po každom daždi, ako po každom hromobití…

  • Ak uvidíte v električke odporného človeka, ktorý sa nepekne na vás pozerá, skúste sa naňho milo usmiať, skúste sa prívetivo prihovoriť, ale neopätujte jeho energiu zla. Budete rovnako zlý ako on!
  • Ak vás niekto pokritizuje, zamyslite sa nad jeho pohnútkami, možno budú naozaj iba prejavom tamtých troch sestier, ale čo ak má pravdu a vy by ste naozaj mali niečo na sebe zmeniť?
  • Keď budete mať chuť niekoho udrieť, lebo sa vám nepáči jeho výzor, uvedomte si tri sestry, ktoré si pýtajú slovo!
  • Keď budete napádať vo svojich článkoch iného, zamyslite sa najprv, prečo to robíte, či náhodou nie na návod vnútorných troch sestier, či naozaj túžite ochraňovať záujmy celku a záujmy tých, ktorí sa nemôžu brániť. Či náhodou nezneužívate Myšlienku na to, aby ste uspokojili vlastnú urazenú spupnosť či márnomyseľnosť, a tak v mene lásky a dobromyseľnosti ubližujete samotnému Bohu, ktorého si beriete za svedka svojich zločinov, páchaných voči niekomu, komu ste nedali ani možnosť brániť sa.

Ak ste učiteľom a nesiete zodpovednosť za vám zverené dietky, vymyslite si spôsob výučby tak, aby zahrnoval čo najmenej stresu a strachu, choďte na kurzy Waldorfu, Montessory, ale i sami tvorte, veď v prvom rade ste Tvorcom a Stvoriteľom, ste obdarení obrovskou silou lásky, ktorá nesie v sebe zrod geniálnych myšlienok! Odbremeňte sa od pochybností o tom, čo všetko nie je možné. Uvedomte si, že všetko je možné, že niet na svete choroby, z ktorej by nebolo východiska, ktorá by nebola vyliečiteľná, zároveň si uvedomte, že za všetko, čo ste utŕžili, ste si zodpovední iba vy sami vďaka beztrestnému fungovaniu tajomných síl troch sestier, ukrytých v každom jednom z nás. Už to, že si to uvedomíme, že túto možnosť pripustíme, dali ste sa dobrou cestou, von z problémov, von z nešťastia a bezsenných nocí. Pravda, každý stojí na inej strane pohľadu na našu symbolickú vázu, a preto každý musí odstrániť inú podobu svojich vnútorných troch sestier. Niekto potrebuje psychológa, iný energiu reikki, tamten fytoterapiu, iný zasa rehabilitáciu. Ale nezabudnite, že najlepšie je mať z každého rožku trošku!

Úmernosť problémov

Vo svojej škole rada uvádzam ako príklad rozprávočku o holubičke a svini. Čítajte pozorne a rozmýšľajte:

Bol raz jeden nádherný hospodársky dvor, na ktorom žilo mnoho rozličných zvierat. Pýchou hospodára boli nádherné poštové holuby. Jeden z holubov, holubička Fortúna sa však spriatelila zo sviňou Angelikou a to by ste mali vidieť, čo všetko tieto dve postvárali. Vždy si rozprávali zážitky z celého dňa. Sviňa opisovala holubičke svoje prízemné zážitky z dvora, ako si pochrápala na hnojisku, aký perfektný šrot zožrala, ako ju gazda potľapkal po tučnom zadku. Holubička Fortúna zasa opisovala svini Angelike život z nadhľadu: kadiaľ lietala, aké ďalšie dvory videla, ako ju pohladila zamilovaná dievčina a ako zobkala z ruky samotnému zámockému pánovi. Sviňa vždy počúvala holubičku s otvorenou papuľkou, veď také zážitky nikdy nemohla prežiť, ako dobre, že má takú skvelú kamarátku, ako je holubička. Jedného dňa si povedali, že sa navzájom navštívia, uhostia a obdarujú tým najlepším, čo majú. Prvá teda mala na návštevu prísť Fortúna k Angelike. Svinka ani nemohla zaspať od tuhého premýšľania, čím by asi tak mohla potešiť svoju dobrú priateľku, či jej bude chutiť šrot, alebo ukuchtiť zemiakovú kašu? A čo takto pomyje? Napokon sa rozhodla pre zemiakovú kašu, veď Fortúna má taký maličičký zobáčik, toto je jediné jedlo, čo sa jej bude jesť ľahko. Ale ako predjedlo jej ukáže svoje najmilovanejšie kráľovstvo a tým je parádne blatko na hnojisku pri jej chlieviku. Veď keď sa vyváľajú v blate, určite im aj obed pochutí lepšie! A tak nadišla chvíľa, kedy Fortúna zlietla na zem. Vyobjímala svojimi krídelkami Angeliku a s radosťou si vypočula návrh programu tejto nezvyčajnej návštevy. “Najprv pôjdeme do hnoja?” Opýtala sa holubička bez zaváhania, “ale veď po tom neustále túžim! Vždy mi to opisuješ ako najlepšie, čo na svete existuje, poďme teda!” Ale keď sa priateľky ponorili do bahna rozkoší, sviňa si po chvíli uvedomila, že nikde nevidí holubičku! Čo sa jej asi mohlo stať? A v takom nádhernom, takmer kráľovskom prostredí? Rozprávka nekončí happy-endom. Správne tušíte, holubičke sa zlepili krídelká, bahno ju vtiahlo dnu a utopila sa.

Ani vy teda nikdy neskúšajte to, čo nie je vašim prirodzeným prostredím, neskúšajte vykonať skutok, na ktorý už nie ste stavaní, lebo dopadnete presne ako holubička. Kto už raz získal nadhľad, môže veľa prospešného urobiť pre toho, kto sa zdržuje pri zemi, ale musí odolať pokušeniu správať sa podľa jeho pravidiel. Napokon, zlodej nemá výčitky svedomia z krádeže, ale ten, kto krádežou opovrhuje, môže práve vďaka výčitkám svojho svedomia umrieť. Na to nikdy nezabudnite.