Veštica Janita

Janita

Osobný kód 162

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Harmonizácia tela a duše

Slovo čakry pochádza zo sanskrit-u a znamená kolo alebo disk. Hinduistické texty, zaoberajúce sa prúdením energie v ľudskom tele, používajú výraz pre centrá v našom tele, ktoré majú schopnosť prijímať energiu, určitým spôsobom ju pretvárať a opäť vyžarovať.

Harmonizácia tela a duše

Čakry nestoja samostatne, ale naopak sú prepojené sieťou kanálov, takže kvalita fungovania jednej z čakier sa nevyhnutne odrazí aj na ostatných. Tradične sa uvádza sedem hlavných čakier umiestnených nad sebou v strede trupu tela. Ale existujú ešte dve (spolu deväť) + nové, utajené, objavené a duchovné. Zobrazujú sa ako lotosové kvety, z ktorých každý rezonuje v iných frekvenciách a zodpovedá určitej farbe dúhy. Ďalej poznáme 144 čakier, 400 vedľajších, 88 000 ostatných a menšieho významu je možno aj viac.

Jednotlivé čakry sa otáčajú doľava alebo doprava. Točenie čakier tvaruje muža a ženu rozdielnym spôsobom, čo vedie k dopĺňaniu energie v každej životnej oblasti a k vyváženiu jin a jang. K tomu napomáhajú rôzne formy liečenia - drahými kameňmi, aromaterapiou, masážami, psychoterapiou, bioterapiou, fytoterapiou, psychosomatickou artterapiou, biorezonátormi, farebnými obrázkami, farbami, hudbou, spevom, meditáciou a rôznymi liečivými spôsobmi.

Uvoľnenie blokovaných čakier

Ak sú blokovane čakry (nemôže životná energia voľne prúdiť), treba uvoľniť blokády, zharmonizovať čakry vibráciami energií frekvenciami ako sú drahé kamene, éterické oleje, čisté žiarivé farby, tóny – hudba a iné. Akonáhle prídu do čakier čisté vibrácie a vyššie frekvencie, čakry sa rozkmitajú a blokády postupne zmiznú. Môžeme zažiť pocity odblokovania, ako sú rôzne emócie, strach, hnev, bolesti. Nechajme voľný priebeh tomu, čo sa v nás nachádza - aj choroby, nepotláčajme slzy, smiech, radosť. Ak sa tie blokády odstránia a čakry zharmonizujú, vráti sa radosť zo života, uvoľnenie, jasnosť, čistota.

Existuje veľa spôsobov ako zistiť blokádu čakier (spoľahlivé spôsoby - kyvadlo, cítenie rukami, pozorovanie aury). Pozorovanie aury je možne po nácviku a tréningu, ako aj cítenie rukami. Drahé kamene nosíme v blízkosti čakry, ktorú harmonizujú a liečia. Farby používame tak, že sa obliekame do tej farby čakry, ktorú harnomizuje. Konzumujeme potraviny farieb:

 • červená - repa, jahoda
 • oranžová - pomaranč, mrkva
 • žltá – ananás, banán
 • zelená – paprika, kivi
 • modrá – slivka
 • fialová – černica, čučoriedka, atď.

Pijeme aj farebnú tekutinu, vodu a šťavy. Pri práci s čakrami by sme si mali uvedomiť prepojenie systému na rozhýbanie všetkých čakier, aby sme predišli nežiaducim účinkom energií, vibrácie jednej čakry na úkor druhej čakry. Ak chceme, aby harmonizácia čakier prebiehala súčasne v celej chrbtovej časti, či v strede miechy, je potrebné predychávať spevom mantry - súlad v jednotlivých čakrách - prúdenie energie. Prúdi nimi vitálna energia, ktorá nás udržuje pri živote. Potrebujeme vzduch, vitalitu a výživu.

Čakry - farby, kolo - kruh, energické kanály, žľazy, nadir

 1. Červená - základná koreňová - kundalíny, nadľadvinky, mulandhara
 2. Oranžová - sakrálna - pohlavné orgány, svadhisthana
 3. Žltá - solár plexus - slnečný pletenec, slinivka brušná, manipura
 4. Zelená - srdečná nirvána - bzlik, týmus, anahata
 5. Bledomodrá - hrdelná - komunikácia, štítna žľaza, višunda
 6. Indigová - čelná - tretie oko, podvesok mozgový, adžna
 7. Fialová - korunná - temenná, šišinka mozgová, sahasrara
 8. Purpurová - duchovná - stav nadvedomia, samadhi
 9. Biela - spektrum - božská niť, nekonečno, nirvána

Čakry Suria a Vadžradhara zodpovedajú za fyzické zdravie a za liečiteľské a magické schopnosti.

Čakry majú svojú štruktúru, svoje parametre v každom tele. Sú spojené energickými astrálnymi kanálmi - nádí. Hlavná je Sušumna - kanál, ktorý dvíha kundalíny - zodpovedá za budúcnosť. Vľavo je Ida - mesačný kanál, chladná ženská energia - zodpovedá za minulosť a emócie. Vpravo je Pingala - slnečný kanál, teplá mužská energia - zodpovedá za budúcnosť, talent a fyzické zdravie. Energický kanál astrálneho tela Ida sa zhoduje s Mesiacom. Pingala sa pridáva k Slnku.

 1. Fyzické - hrubé energie (Mesiac a Saturn)
 2. Éterické - jemné energie (Mesiac a Saturn)
 3. Astrálne - spojenie oboch (Venuša a Mars)
 4. Mentálne - vrcholom duše je telo (Merkúr a Jupiter)
 5. Karmické - pánom ja - osud - minulý život (Merkúr a Jupiter)
 6. Intuitívné - budhistické tretie oko ,nadvedomie (Venuša a Mars)
 7. Antické - sprevádza sféry po smrti (Slnko a Saturn)

Každú hodinu, minútu, sekundu, okamih, človek tvorí svoju karmu - nepretržitá reťaz príčin a následkov. Celý vesmír je naplnením jednoty lásky človeka k ľuďom celého sveta. Život môžeme prežívať kvalitne a pozitívne, ak budeme dodržiavať harmóniu energi v nás.