Veštenie a spirituálne poradenstvo

Odporúčame

Diana

Diana

Mám dar, s ktorým môžem pomôcť aj vám v ťažkej životnej situácii. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Petra

Petra

Osobný kód 310

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Veštica Janka

Janka

Osobný kód 174

Čínsky horoskop na február 2024

Mesačný horoskop

Horoskop vás upozorní na to, ako prebiehajúce dni mesiaca vplývajú na podvedomie ľudí, ktorí sú zaradení v jednotlivých znameniach čínskeho zverokruhu. Vykreslí vám vplyv slnečného znamenia a jeho vládnucej planéty.

Foto: Adobe Stock

Tip na február

Desiateho februára nastáva nov Luny vo Vodnárovi. Ním začína aj čínsky Rok dreveného Draka. Doteraz vládnuci mierumilovný Zajac bol zameraný predovšetkým na svoju noru a jej skrášľovanie. Drak je iný: silný, veľkorysý a vitálny. Vzbudzuje u ľudí rešpekt. Očakávame, že sa situácia vo svete pohne lepším smerom, no nežijeme v rozprávke. Drak sa nevyhýba konfrontácii a vie odhadnúť, s kým má do činenia. Pokiaľ treba jednať za spravodlivosť, prikloní sa k boju.

Mesačným znamením je temperamentný a impulzívny Tiger. Do polovice mesiaca budú ešte fašiangy. Presnejšie, končia Popolcovou stredou 14. februára. Bude teda ešte dosť času dať Tigrovi priestor na zábavu i oslavu Nového čínskeho roka. U nás síce tieto oslavy nie sú tradíciou, ale kto chce, tak sa poteší a zabaví.

Búrlivý Tiger potrebuje aj oddych, na čo bude mať od 14. do 19. februára priestor. Potom preberie mesačnú vládu pokojnejší Zajac. Energie sa upokoja, ale odvážne odhodlanie k zmenám nového ročného vládcu, Draka, bude cítiť asi každý.

Jednajte vedome a uvážene, aby ste neskôr neľutovali svoje protichodné kroky, ktoré toto obdobie môže vo vás evokovať. 

Zdravie

Vo februári sú podľa čínskej medicíny najviac ohrozené obličky. Ich správne fungovanie spolu súvisí s močovým mechúrom, lebo ten je ich párovým orgánom. Časté močenie má priamu súvislosť s oslabením týchto orgánov. Pokiaľ to trvá dlhšie, môže nastať sluchová porucha, šumenie v ušiach, kruhy pod očami a puchnutie nôh. Vyvarujte sa prílišnému soleniu. Na druhej strane, soľ je potrebná k správnemu fungovaniu nášho tela. Pokiaľ vám to lekár prísne nezakázal, používajte ju, ale len tak akurát.

Obličky sú párovým orgánom. Po duchovnej stránke súvisia so vzťahom medzi mužom a ženou, ktorí tvoria dvojicu. Dajte si do poriadku vzťah s partnerom, ale i s tými jedincami, na ktorých vám záleží. Nenamietajte, že to nejde, lebo druhá strana nemá záujem niečo meniť. V prvom rade treba zmeniť seba, ale i pohľad na vzťah. Je dôležité, aby ste sa neutápali denne v týchto problémoch a následne neochoreli na ľadviny. Využite služby psychológov a iných odborníkov, ak to bude potrebné.

Február zvykne byť ešte miestami studenší a dosť veterný. Pite liečivé čaje, otužujte sa a teplo sa obliekajte. Vyzerá to, že sa teplé oblečenie a otužovanie vylučujú. Európskemu typu človeka však neprospieva vystavovanie sa dlhodobému chladu. Je síce pár jedincov, ktorí chodia v letnom oblečení aj v zime, ale sú to výnimky. Dajte na svoje pocity a zdravý úsudok.

Malá rada podľa feng šuej

Prvý mesačný vládca Tiger sa potrebuje akčne prejaviť, zabaviť, ale aj odpočívať. Preto je potrebné, aby ste po bujarých fašiangových oslavách, ale aj iných akčných činnostiach našli doma svoje miesto na oddych. Druhý vládca, rodinne založený Zajac, uvíta vystavené rodinné fotografie a umelecké diela po predkoch.

Pred druhým februárovým víkendom si dobre poupratujte, aby ste privítali Rok dreveného Draka v bezprašnom a čistom prostredí.

Ak neviete, v akom znamení ste sa narodili, zistite si svoje čínske znamenie podľa dátumu narodenia.

Zobraziť horoskop na február pre znamenie: