Odporúčame

Janita

Janita

Odpovede, ktoré vám doteraz nikto nedal, vám odhalí karmická numerológia. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Nov Mesiaca v znamení Blížencov a prstencové zatmenie Slnka

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v júni 2021

Zvláštnosťou je, že počas tohto novu nastane aj čiastočné zatmenie Slnka (prstencové), pretože Slnko, Mesiac a Zem sa dostanú na jednu priamku.

Nov Mesiaca v znamení Blížencov a prstencové zatmenie Slnka
Foto: shutterstock.com

Fázy Mesiaca v júniSplny a novy Mesiaca 2024

Nov06.06.2024 14:41BlíženciNov Mesiaca jún 2024
Prvá štvrť14.06.2024 07:21Panna-
Spln22.06.2024 03:10KozorožecRozbor pripravujeme
Posledná štvrť28.06.2024 23:56Baran-

Nov Mesiaca nastane: 10.06.2021 12:55

Magický prstenec

Tento zvláštny úkaz bude dobre viditeľný aj bežným okom cca od 12:00 do 13:35 h. Neodporúča sa však pozerať na oblohu bez kvalitnej ochrany zraku. Pri dlhšom pozorovaní bude najlepšie, ak si nasadíte špeciálne okuliare / filtre vyrobené na pozorovanie Slnka.

Z astrologického hľadiska magický prstenec ovplyvňuje človeka na dlhšie obdobie ako jeden mesiac, teda do ďalšieho novu. Preto treba brať vážnejšie rady, ktoré sa zvyčajne dávajú pri nove. Netreba sa však báť, že tmavý kotúč okolo Slnka počas dňa privodí katastrofu.

Každý človek má svoju slobodnú vôľu. Pokiaľ sa držíme tých správnych zásad, ktoré patria k životu: zdravá pokora, nie ponižovanie, láska k blížnemu i sebe samému, úcta k Matke Zemi, pomoc prírode atď., žiadna čierna obruč na nebi nám nemôže ublížiť. Napokon, veď sme prežili aj úplné zatmenia Slnka.

Neposedný Blíženec

Tento nov si teda vyžaduje zachovať pokoj. Bude ho dosť problematické nastoliť, veď zvedavý Blíženec je ako živé striebro. Neposedí na jednom mieste. Pokoj ho nudí. Preto si dajte pozor, aby ste neboli roztržití, nestratili napríklad mobil, skontrolujte si tašku pred odchodom z domu, či v nej máte peňaženku, potrebné kľúče atď. Inak hrozí, že sa zabuchnete a zmeškáte dôležité stretnutie.

Pri Slnku nebude len Luna, ale aj retrográdny Merkúr, na ktorého sa mračí zo znamenia Rýb planéta Neptún. Ľudia vtedy ľahšie podľahnú temným silám, skôr pristúpia na ich maniere. Treba počúvať svoje srdce a poprosiť Svetlo o očistenie od “blata”. Nezabúdajme, že jeden silný lúč dokáže pretnúť tmu.

Pokiaľ to ide, dôležité veci si nechajte na poslednú tretinu júna. Vtipkovať je dovolené, ale nie na cudzí účet. Nov vám potom namiesto stresov prinesie nové myšlienky, nápady, ako zrealizovať vaše sny a túžby, a to hlavné: väčšiu chuť do života.

Zdravie

Blíženci sú citliví na dýchanie, preto sa po tieto dni zamerajte na správne dýchanie a cviky na ramená i ruky. Vyvarujte sa dlhšiemu pobytu v znečistenom prostredí.

Stravu si treba obzvlášť kontrolovať. Pokiaľ sa nechystáte držať hladovku s dovolením lekára, jedzte surovú zeleninu, alebo blanšírovanú. Ak sa rozhodnete piť len ovocné šťavy, nemiešajte ich so zeleninovými. Treba počkať aspoň hodinu, kým prejdú tráviacim traktom.

Nezabúdajte na pobyt v prírode. Usmievajte sa na svet a prajte všetkým dobro a lásku.

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Zhodnoťte, ako ste pokročili v realizácii cieľov, ktoré ste si dali na tento rok, respektíve od narodenín. Poučte sa z minulých chýb. Je to potrebné, aby ste si o mesiac, kedy bude nov pre vás dosť náročný, neťažkali na svoj osud. Lepšie je plánovať, ako v strese improvizovať. Ako sa vraví, zjedzte najprv nepríjemnú žabu, aby ste si mohli pochutnať na španielskom vtáčikovi. 

Býk

Kľúčové slovo Býkov je mať. Nov vám tentoraz prináša šancu na investovanie do niečoho väčšieho. Slnko a Mesiac sa totiž stretli vo vašom dome hodnôt, ktorý je vašim prioritným domom. Keďže Blíženci sú prelietaví, po tieto dni len plánujte, konajte až po odznení novu. Zmluvy si treba pozorne prečítať, hoci vás bude niekto nabádať, aby ste nezdržovali a podpisovali. 

Blíženci

Zamyslite sa, čo sa dialo takto pred rokom, aby ste sa poučili zo svojich chýb. Ak si nevediete denník, vy už prídete na to, ako si spomenúť. Pozrite napríklad do účtov, mailov či starého kalendára. Konajte rozumne, myslite aj na svoj osobnostný rast. Nezabúdajte aj na imidž, aby ste si dvihli sebavedomie. Nakoniec, kto sa o seba stará, vyjadruje tým aj úctu k okoliu. 

Rak

Doprajte si pár chvíľ samoty. Neprepínajte ešte svoje sily. Pokojne môžete plánovať budúcnosť, ale nič vážne nerozbiehajte. Myslite na svojich blízkych, ale aj na seba. O necelé dva týždne vstúpi Slnko do vášho znamenia, dodá vám energiu, aby ste mohli začať po novom. 

Lev

Pred mesiacom ste riešili nepríjemnú záležitosť. Dúfam, že ste už ochladli. Pozrite sa na to, čo vám nemilá situácia priniesla. Prinajmenšom asi skúsenosť. Terajší nov je pre vás celkom inšpiratívny. Vplýva vám vplýva na dom priateľov a splnených snov. Urobte si radosť a potešte sa niečím príjemným. 

Panna

Keďže Panny milujú systém, mali by sa pozrieť do svojich denníkov či starého kalendára, čo nepríjemné zažili takto pred rokom. Pokiaľ to bola vaša kariéra, neopakujte staré chyby. Menej kritiky a viac inšpiratívnych debát. Pokiaľ sa nemáte s kým porozprávať na úrovni, utiekajte k literatúre. Odbornej, ale máte dovolené aj niečo romantické! 

Váhy

Pred dvoma mesiacmi ste aj vy riešili niečo nepríjemné. Určite sa treba z toho poučiť, ale netreba sa v minulosti dlho vŕtať. K ničomu by to neviedlo! Vás čakajú aj pekné veci, len tomu treba veriť. Pravdepodobne budete chcieť uniknúť z víru všedných dní. Doprajte si malý výlet, alebo sa potešte plánovaním letnej dovolenky. 

Škorpión

Partnerstvo potrebuje aspoň občas osviežiť. To najhoršie by už malo byť zažehnané, ale hrozia vám ešte hádky, hlavne ak budete spomínať manželove staré prehrešky. Odpustené by malo ostať odpusteným. Viac objatí a menej výčitiek! Chcieť však musia obaja. Zvážte sedliackym rozumom svoju situáciu. Nevnucujte sa po stý krát, ak to už nemá cenu. 

Strelec

Kritický nov, vám tentoraz mieri na partnerský dom, ale aj dom nepriateľov. Opozícia Mesiaca a Slnka na vaše znamenie vám však dáva šancu, aby ste si priznali svoje chyby a začali po novom. Bude to ťažké, lebo sa vám asi nedarí zachovať objektívny pohľad na skutočnosť. Ste múdre znamenie, preto nešite ozaj nič horúcou ihlou! 

Kozorožec

Nov vám zasahuje všeobecne do domu zdravia, ktoré máme len jedno. Predplaťte si hodiny jógy, kde sa naučíte správne dýchať. Nepodceňujte príznaky chorôb, ale na druhej strane nepodľahnite hypochondrii. Všetkého s mierou! Skontrolujte si v práci zdanlivo nepodstatné maličkosti, ktoré môžu skrývať nejaký problém. Čím skôr ho vyriešite, tým lepšie. 

Vodnár

Viac ako inokedy máte šancu byť sami sebou. Vám sa to väčšinou darí, ale občas to aj hráte, že je všetko v poriadku. Tešte sa zo života a doprajte to aj svojim milovaným. Radi vás uvidia keď budete úprimne žiariť šťastím. Príjemný nov, hoci s vyššie spomenutým tmavým prstencom. Preto pozor na prehnanú túžbu po zakázaných milostných zážitkoch. 

Ryby

Začiatkom mesiaca ste zažili možno nejakú nepríjemnosť, alebo sa vám mihlo niečo chmúrne mysľou. Bol to dvihnutý prst. Spomeňte si a riešte túto záležitosť chladnou hlavou. Pokiaľ to len trochu ide, doprajte si pár chvíľ samoty. Meditovanie vám pomôže zachovať pokojnú a jasnú myseľ. Myslite na niečo príjemné, napríklad na izbu, ktorú chcete na novo zariadiť. Sami však nič nepodnikajte, poraďte sa so spolubývajúcimi.