Odporúčame

Zoruna

Zoruna

Vesmír ma inšpiruje k duchovnu a k pomoci ľuďom. Viac »

Ďalšie veštice online
Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Veštec Krištof

Krištof

Osobný kód 166

Nov Mesiaca v znamení Blížencov

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v máji 2022

V pondelok popoludní nastáva nov v Blížencoch. Vládca Blížencov, Merkúr, je ešte retrográdny, preto sa treba obzrieť dozadu a už si konečne vyčistiť svoju minulosť.

Nov Mesiaca v znamení Blížencov
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v marciSplny a novy Mesiaca 2024

Posledná štvrť03.03.2024 16:26Strelec-
Nov10.03.2024 10:02RybyRozbor pripravujeme
Prvá štvrť17.03.2024 05:13Blíženci-
Spln25.03.2024 08:03VáhyRozbor pripravujeme

Nov Mesiaca nastane: 30.05.2022 14:33

Nov si vyžaduje pokoj, ktorý bude dosť problematické nastoliť, veď zvedavý Blíženec je ako živé striebro. Neposedí na jednom mieste. Pokoj ho nudí. Preto si dajte pozor, aby ste neboli roztržití, nestratili napríklad mobil, skontrolujte si tašku pred odchodom z domu, či v nej máte peňaženku, potrebné kľúče atď. Inak hrozí, že sa zabuchnete a zmeškáte dôležité stretnutie.

Pokiaľ to ide, dôležité veci si nechajte na nasledujúce dni. Vtipkovať je dovolené, ale nie na cudzí účet. Tento nov vám potom namiesto stresov prinesie nové myšlienky a nápady, ako zrealizovať vaše sny a túžby - a to hlavné - väčšiu chuť do života.

Blíženci sú citliví na dýchanie, preto sa po tieto dni zamerajte na správne dýchanie a cviky na ramená i ruky. Vyvarujte sa dlhšiemu pobytu v znečistenom prostredí. Stravu si treba obzvlášť kontrolovať. Pokiaľ sa nechystáte držať hladovku s dovolením lekára, jedzte podľa možnosti surovú zeleninu. Ak sa však rozhodnete pre ovocné šťavy, nemiešajte ich so zeleninovými. Treba počkať aspoň hodinu, kým prejdú tráviacim traktom.

Usmievajte sa na svet a prajte všetkým zdravý rozum, dobro a lásku. Pozor si dajte hlavne na zbytočnú a nepremyslenú kritiku, pesimizmus, ohováranie a nervozitu.

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Nov v Blížencoch vám vplýva všeobecne na dom komunikácie. Zhodnoťte, ako ste pokročili v realizácii cieľov, ktoré ste si dali na tento rok, respektíve od svojich narodenín. Je to potrebné, aby ste si o mesiac, kedy bude nov v Rakovi pre vás dosť náročný, nezúfali spôsobom: Toto som nemal robiť… Lepšie je plánovať, ako v strese improvizovať. Ako sa obrazne vraví, zjedzte najprv nepríjemnú žabu, aby ste si mohli pochutnať na dobrom koláčiku. 

Býk

Tento nov máte všeobecne v dome majetku. Kľúčové slovo Býkov je mať. Nov vám tentoraz prináša šancu na investovanie do niečoho väčšieho. Slnko a Mesiac sa totiž stretli vo vašom dome hodnôt, ktorý je vašim prioritným domom. Keďže Blíženci sú prelietaví, po tieto dni len plánujte, konajte až po odznení novu. Zmluvy si treba pozorne prečítať, hoci vás bude niekto nabádať, aby ste nezdržovali. 

Blíženci

Je tu váš dôležitý nov. Zamyslite sa, čo sa dialo takto pred rokom, aby ste sa poučili zo svojich chýb. Ak si nevediete denník, vy už prídete na to, ako si spomenúť. Pozrite napríklad do účtov, mailov či starého kalendára. Konajte rozumne, myslite aj na svoj osobnostný rast. Nezabúdajte aj na svoj imidž. Kto stará o svoj zovňajšok, vyjadruje tým úctu k okoliu, v ktorom sa pohybuje. 

Rak

Nov vám zasahuje do tajomného domu podvedomia. Doprajte si pár chvíľ samoty. Neprepínajte ešte svoje sily. Pokojne môžete plánovať budúcnosť, ale nič vážne nerozbiehajte. Myslite na svojich blízkych, ale aj na seba. O necelý mesiac vstúpi Slnko do vášho znamenia, dodá vám energiu, aby ste mohli začať po novom. 

Lev

Pred mesiacom ste riešili nepríjemnú záležitosť. Dúfam, že ste už ochladli. Pozrite sa na to, čo vám priniesla. Prinajmenšom skúsenosť. Terajší nov je pre vás celkom inšpiratívny. Vplýva vám vplýva na dom priateľov a splnených snov. Urobte si radosť a potešte sa niečím príjemným. Nezabudnite, že máte byť sám sebe najlepším priateľom.

Panna

Nov vám zasahuje do domu kariéry a osobnosti, ktoré sú pre vás autoritami. Keďže Panny milujú systém, mali by sa pozrieť do svojich denníkov či starého kalendára, čo nepríjemné zažili takto pred rokom. Pokiaľ to bola vaša kariéra, neopakujte staré chyby. Menej kritiky a viac inšpiratívnych debát. Pokiaľ nie je s kým, je tu vždy pre vás web a literatúra. Iste máte nejaké knihy, ktoré ste ešte neprečítali. 

Váhy

Možno vám ešte stále vŕta v hlave tá situácia spred mesiaca, kedy ste riešili niečo nepríjemné. Mohli to byť spoločné financie, ktoré máte s niekým dôležitým. Určite sa treba z toho poučiť, ale netreba sa v minulosti dlho vŕtať. K ničomu by to neviedlo a vás čaká toľko pekného! Pravdepodobne budete chcieť uniknúť z víru všedných dní. Doprajte si malý výlet, alebo sa potešte plánovaním zahraničnej dovolenky. 

Škorpión

Vaše partnerstvo potrebuje transformáciu, čiže zmenu. To najhoršie by už malo byť zažehnané, ale hrozia vám ešte hádky, hlavne ak budete spomínať manželove staré prehrešky. Merkúr je v Býkovi a je retrográdny. Odpustené by malo ostať odpusteným. Doprajte si viac objatí a menej výčitiek! Možno si naplánujete kúpu niečoho, čo vás oboch poteší. Realizáciu však nechajte na neskôr.

Strelec

Ste múdrym znamením, preto nešite ozaj nič horúcou ihlou! Tak, ako každý rok, máte v tomto období náročné novolunie, ktoré vám preveruje partnerský dom. Opozícia Mesiaca a Slnka na vaše znamenie vám dáva šancu, aby ste si priznali svoje chyby a začali po novom. Bude to ťažké, lebo sa vám asi nedarí zachovať objektívny pohľad na skutočnosť. 

Kozorožec

Nov vám zasahuje všeobecne do domu zdravia. Predplaťte si hodiny jógy, kde sa naučíte správne dýchať. Jógu vykonávať do hĺbky však môžu len tí, ktorí sa oboznámili aj s rizikami tohto cvičenia. Z každého učenia si človek má vyberať to, čo ho osloví. Zhlboka dýchať je dôležité, predlžuje to život. Všetkého s mierou! Nepodceňujte príznaky chorôb, ale na druhej strane nepodľahnite hypochondrii. 

Vodnár

Nov v Blížencoch je pre Vodnárov pozitívne ladený, až na to, že si treba vyrovnať účty z minulosti. Myslím tie finančné, ale aj vzťahové. Ak sa nájde niekto, komu ste neprejavili ľútosť nad tým, že ste sa k nemu správali nepekne, naplánujte si s touto bytosťou stretnutie. Viac ako inokedy máte šancu byť sami sebou. Vám sa to väčšinou darí, ale občas to aj hráte, že je všetko ok. Tešte sa zo života a doprajte to aj svojim milovaným. 

Ryby

Novolunie vám zasahuje do domu domova a vašej rodiny. Minulosť ovláda váš život natoľko, koľko jej dovolíte. Pokiaľ to len trochu ide, doprajte si v týchto dňoch pár chvíľ samoty. Zachovajte pokojnú myseľ a odožeňte chmúrne myšlienky. Myslite na niečo príjemné, napríklad na izbu, ktorú chcete na novo zariadiť. Sami však nič nepodnikajte, poraďte sa so spolubývajúcimi. 

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoRybyod 19.02.2024
MesiacŠkorpiónod 29.02.2024
MerkúrRybyod 23.02.2024
VenušaVodnárod 16.02.2024
MarsVodnárod 13.02.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024