Veštica Klára

Klára

Osobný kód 174

Veštica Lenaras

Lenaras

Osobný kód 162

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Nov Mesiaca v znamení Býka

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v máji 2021

Tento nov je dôležitý predovšetkým pre znamenie Býka, ale aj Panny a Kozorožcov. Obozretní by mali byť ľudia zo znamenia Škorpióna, Vodnára a Leva.

Nov Mesiaca v znamení Býka
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v júniSplny a novy Mesiaca 2021

Posledná štvrť02.06.2021 09:27Ryby-
Nov10.06.2021 12:55BlíženciNov Mesiaca jún 2021
Prvá štvrť18.06.2021 05:56Panna-
Spln24.06.2021 20:42KozorožecRozbor pripravujeme

Nov Mesiaca nastane: 11.05.2021 21:02

Počas tohto novu v znamení Býka, v živle rozumnej Zeme, nemajte sklon riskovať, ani robiť unáhlené zmeny. Akékoľvek dnešné rozhodnutie je trvalejšie. Je vhodné plánovať dlhodobejšie, držať sa reality a vytvárať stabilitu. Nevyvolávajte spory, vyhnite sa hnevu a nepite prílišné množstvo alkoholu. Snažte sa byť v harmónii. Je vhodný deň pre partnerské vzťahy a sexuálne kontakty.

V Býkovi sa vykonávajú rituály na privolanie lásky, peňazí, majetku, plodnosti a šťastia do domu. Ak nečarujete, aspoň na podobné vaše túžby myslite častejšie.

Neovládané emócie podkopávajú intelekt

Zvlášť počas novu Mesiaca je nutné zvládať svoje emócie, aby ste sa zo životných šokov a sklamaní zotavili čo najrýchlejšie. Je ťažké ovládnuť hnev a vyrovnať sa s krivdou. Emočný stres dokáže nesmierne narušiť myšlienkové procesy.

Ak ste nervózni, popremýšľajte, čo spustilo váš nepokoj. Určite nájdete odpoveď. Žiadny z nás nie je ideál a určitá miera empatie je k životu nutná. Hlavne neriešte nervozitu upokojujúcimi liekmi, pretože tak sa začnete posúvať úplne opačným smerom, ako ste pôvodne mali v úmysle.

Snažte sa odstraňovať a nedávať už viac energiu niečomu, čo kazí život vám i tým naokolo.

Zdravie a krása

Luna v znamení Býka má vplyv na oblasť krku, zubov, čeľustí, uší, hrtanu, zátylku a štítnej žľazy. Ich liečenie bude dnes úspešnejšie, zaťažovanie vytvára komplikácie. Pozor na prievan, chráňte si krk, šetrite hlasivky. Dobre vám urobí jemná masáž šije a uvoľňujúce cviky na krčnú chrbticu. Robte cvik na aktiváciu štítnej žľazy, je to tzv. “Sviečka”.

Pite preventívne čaj proti chrapotu, alebo zápalu mandlí. Vhodný je odvar zo šalvie. Vyhnite sa dlhšiemu rozprávaniu. Masírujte si jemne krk s esenciálnym olejom na 5. čakru. Uši sú teraz chúlostivejšie na prievan a hluk. Kvapnite si do ucha kvapku ľubovníkového oleja, predídete rôznym ušnom chorobám.

Ľudia s poruchami štítnej žľazy budú mať väčšie sklony ku hnevu a hádkam.

Starostlivosť o pleť sa vám v Býkovi oplatí. Urobte si čistiacu masku alebo peeling. Dnes vám urobí dobre najmä masáž šije a hornej časti chrbta. Vhodné sú éterické oleje, pri nachladnutí eukalyptus.

Strava

Živná kvalita je v dňoch Býka soľ. Môžete jesť slané jedlá, so solením to však nepreháňajte, aby neboli preťažené obličky.

Konzumujte prevažne koreňovú zeleninu a to, čo rastie a plodí pod zemou. Vhodná je čerstvá zelenina, ale aj strukoviny, orechy, semienka a klíčky, zeleninové a ovocné šťavy, kaše, cesnak. V menšej miere je povolené aj mäso, vajcia, mlieko a syry. Jedzte aj kvasenú zeleninu. Pite minerálky, čistiace a ovocné čaje.

Domácnosť a záhrada

Deň je vhodný na prácu s drevom. Opravujte drevený nábytok, klaďte drevené podlahy. Chystajte si drevo na kúrenie.

V tomto jarnom čase je dobré zamerať sa aj na prírodu. Choré stromy sa môžu opäť uzdraviť. Zem začína vdychovať.

Je deň koreňov so stúpajúcou silou. Dni koreňov sú, keď Mesiac prechádza znameniami Býka, Panny a Kozorožca. Sily, ktoré vtedy Mesiac prejavuje, pôsobia v rastlinnej ríši priaznivo najmä na korene. Je výhodné presádzať a hnojiť rastliny, pri ktorých je žiadaná tvorba silného koreňového systému.

Dnes pracujte so zemou a kompostom. Prekyprite rastlinám pôdu, prihnojte, či presaďte, lepšie zakorenia. Vyplejte záhony a zamulčujte stromy a kríky.

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Počas tohto silného novu Mesiaca budete mať zmiešané pocity z toho, čo robíte. Či to bolo správne, rozhodne až čas. Nevzdávajte, vždy sa dá nájsť riešenie. Vaše ohnivé znamenie je akčné, plné sily, energie a nových plánov, ale tento vplyv Mesiaca v znamení Býka je pre vás nebezpečný. Nehazardujte. Nenechajte sa strhnúť. Ste predsa dobrí v odhadovaní ľudí a situácií, tak to využite. Riešte aj pocit bezpečia.

Býk

Nenabaľujte teraz na seba viac, ako je únosné, aj keď vás tento nov Mesiaca vo vašom znamení Býka bude k tomu zvádzať. Máte možnosť usmerniť spôsob myslenia. Aj vaša myseľ vám bude zadávať cestu, ale musíte to urobiť sami. Väčšina záležitostí dopadne lepšie, ako čakáte. Pracujte na sebe a stiahnite do víru svojho optimizmu aj svoje okolie. Nemáte sa čoho báť. Cíťte sa byť potrební. Pomáha to vašej sebaistote. 

Blíženci

Pod týmto novom sila Luny i planéty, Venuše, môže zaskočiť aj vaše srdce, ktoré začne požadovať viac než mu dávate. Ak sa budete stále pohybovať v rovnakej spoločnosti, strácate možnosť ďalšieho rastu. Aj keď nemáte v úmysle vykonať zmeny v kariére, spravíte niektoré dôležité kroky, ktoré vám to umožnia v budúcnosti. Svojou aktivitou dokážete nadchnúť a strhnúť aj blízke okolie, čo bude veľmi pozitívne.

Rak

Počas tohto novu Mesiaca, v znamení opozitného Býka, ktorý bude pre vás dosť problémový, vám niekto, alebo niečo vstúpi do aktivity, ktorej sa budete chcieť venovať. Nedajte sa tým celkom vykoľajiť. Nerobte veľké vyhlásenia. Porozmýšľajte prezieravo dopredu, čo komu, a kde, poviete. Pridajú sa k tomu pracovné veci, ktoré odrazu začnú byť urgentné. Niektorí z vás to jednoduché nebudú mať ani doma, ani v širšej rodine. 

Lev

Vesmírne energie budú vaše rozhodnutie prehodnocovať. Verte svojmu prvému pocitu, a nemôžete nič pokaziť. Trochu napätia vám neuškodí, ale veľa by mohlo. Do rizikových záležitostí sa púšťajte s niekým za chrbtom, ale po boku. Budete mať akú-takú istotu. Bude vás to zvádzať k sebeckým riešeniam. Priveľká ctižiadostivosť vám však môže podraziť kolená v čase, keď to čakáte najmenej. Teraz je potrebná taktnosť.

Panna

Myslite na stabilitu a istoty vo vašom živote. Súčasná energia novu Mesiaca v živle Zeme, ktorý je i váš, praje rýchlym a spontánnym rozhodnutiam, ale nenechajte sa nachytať. Vy jeho silu môžete využiť aj na to, aby ste teraz dali priestor svojim želaniam. Bude sa vám ponúkať mnoho príležitostí, ale len niektoré z nich budú výhodné. Dobre urobíte, ak dlhšie porozmýšľate nad návrhmi, ktoré vyplynú zo súčasných rozhovorov. 

Váhy

Aj na vás si zasadne sila Luny, ktorá vás bude navádzať k radikálnym zmenám. Radšej si dajte do poriadku citovú stránku, v ktorej to poslednú dobu neklape tak, akoby ste chceli. Vďaka vašej otvorenosti ste pripravení, učiť sa, a vnímať nové veci. To by sa vám mohlo teraz vyplatiť. Pozorne zhodnoťte svoje šance, nech máte predstavu, čo si môžete dovoliť. Bude toho dosť. Nevzdávajte sa vašich záujmov, ale nepokúšajte sa ísť hlavou proti múru.

Škorpión

Máte sklony si tok duševnej sily blokovať zbytočnými obavami. Vzdajte sa starostí a prestaňte priveľa premýšľať. Zvládnete riešiť viacero vecí súčasne. Tento spln Mesiaca v znamení Býka vám dodá odvahu, energiu aj silu pustiť sa do všetkého, čomu ste sa doteraz vyhýbali. Môžu nastať aj nové veci, ale budete potrebovať viac podrobnejších informácií, aby ste konali premyslenejšie a výhodnejšie pre dlhodobejšiu perspektívu.

Strelec

Udržať sa v dobrej kondícii by malo byť vašou prioritou, tak sa do toho pustite s chuťou. Táto energia novu Mesiaca vám potvrdí to, čo ste už dlhšie tušili. Pokúšate sa robiť prirýchlo a priveľa vecí odrazu, a tým si trieštite energiu. Pozor však aj na to, že obdobie novu je ideálnou dobou tiež pre klamárov, nenaleťte. Nie všetko je také ľahké, ako vám popíšu. Neprestaňte analyzovať. Máte šancu, že vám tento čas prinesie riešenie i spokojnosť.

Kozorožec

Pod týmto vplyvom novu Mesiaca v živle Zeme, ktorý je i váš, sa dokážte správne zamerať na podstatné záležitosti. Keď už sa však do niečoho pustíte, choďte tvrdohlavo za svojím cieľom, dosiahnete ho. Činorodosť vás bude sprevádzať v pracovnom, aj v domácom prostredí. Držte pôst s vnútorným dialógom - premýšľajte viac o sebe. Pri Lune v nove musíte v láske našľapovať obzvlášť opatrne. Chráňte sa pred prechladnutím a infekciou mandlí.

Vodnár

Hľadajte, a teraz aj nájdete, vašu novú duševnú energiu. Budete prekvapení, aká veľká sila sa vo vás skrýva. Veci sa nevyvíjajú zlým smerom, ale budete musieť prekonať zopár prekážok. Ak si nájdete vyhovujúci spôsob, ktorého sa budete držať, nie je dôvod, aby ste to nedokázali. Nenechajte sa nikým zastaviť, alebo odradiť v polovici cesty. Používate šiesty zmysel oveľa viac, než si uvedomujete, zvlášť počas novu Mesiaca. 

Ryby

Mali by ste sa na veci pozrieť z iného pohľadu, pre získanie lepšieho kontaktu s realitou. Prídu príležitosti a prídu výzvy. Naučte sa rozoznať jedny od druhých, a tomu prispôsobiť aj ich riešenie. Je dôležité, aby ste mali silnú duchovnú vieru, aby ste čo najlepšie využili váš bohatý, všestranný a prirodzený talent. Súhlaste len s tým, čo dokážete, aspoň čiastočne, kontrolovať. Nemali by ste zabúdať ani na svoje zdravie.

Téma dňa Očistenie priestoru od negatívnej energie pomocou kyvadla

Odstráňte škodlivé energie, ktoré negatívne pôsobia na váš osobný a pracovný život.

Zistiť viac

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBlíženciod 20.05.2021
MesiacLevod 13.06.2021
MerkúrBlíženciod 04.05.2021
VenušaRakod 02.06.2021
MarsLevod 11.06.2021
JupiterRybyod 13.05.2021
SaturnVodnárod 17.12.2020
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 27.11.2008

Začiatok ročných období 2021

JarJarná rovnodennosť20.03.2021
LetoLetný slnovrat21.06.2021
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2021
ZimaZimný slnovrat21.12.2021