Odporúčame

Veštec Krištof

Veštec Krištof

Na určité veci stačí cit, o ktorom sa hovorí aj ako o šiestom zmysle. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Veštica Lenaras

Lenaras

Osobný kód 162

Veštica Sadia

Sadia

Osobný kód 176

Nov Mesiaca v znamení Býka

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v máji 2016

Foto: shutterstock.com

Fázy Mesiaca v decembriSplny a novy Mesiaca 2017

Spln03.12.2017 16:50BlíženciSpln Mesiaca december 2017
Posledná štvrť10.12.2017 08:54Panna-
Nov18.12.2017 07:33StrelecRozbor pripravujeme
Prvá štvrť26.12.2017 10:22Baran-

Nov Mesiaca nastane: 06.05.2016 21:32

V piatok 6. mája o 21.30 hod. začína nov Mesiaca v energiách jarného znamenia Býka, v živle Zeme. Nov Mesiaca vždy nabáda, posmeľuje a povzbudzuje energie na nový začiatok. Tento je v znamení Býka. Energie sú preto viac zamerané na 2. astrologický dom, dom majetku a peňazí získaných vlastnou prácou. Buďte preto štedrejší a vyvarujte sa agresie a lakomosti. Planéta Venuša, ktorá ovplyvňuje znamenie Býka, je momentálne vo svojom domovskom znamení, v Býkovi. V astrológii je nazývaná i malé šťastie. Je planétou radosti zo života, ovláda lásku a vzťahy. So Slnkom v Býkovi sú v zdraví najohrozenejšou časťou tela hrdlo, a všetko v ňom, čiže aj mandle a hlasivky, ale aj pohlavné orgány. Tento nov Mesiaca v znamení Býka budete mať chuť na riešenie majetku, ale aj na lásku a nákup krásnych vecí. Doprajte si aspoň trochu z toho pekného, čo vám život momentálne môže dať a na čo momentálne máte. Inak by sa vám to mohlo prejaviť oslabenosťou pohlavných orgánov, hrdla, či hlasiviek. Podporné je kloktanie hrdla. Tento nov Mesiaca môže veľmi pozitívne ovplyvniť aj domácu atmosféru a spoločné jedlo v kruhu širšej rodiny. Mäso sa veľmi teraz nedoporučuje, ale môžete si dovoliť viac soliť. Je podporovaný živel Zeme, čiže aj soľ a všetko, čo rastie v zemi, čiže koreňová zelenina, zemiaky… Pre telo i dušu budú vhodné klasické domácke jedlá overené časom, husté polievky, prívarky, či kysnuté koláče. Vhodný je zber byliniek pôsobiacich na reprodukčné orgány, ale aj akýkoľvek nenáročný výlet do prírody, či záhradkárčenie a chatárčenie. Čas bude vhodný aj na kultúru a umenie. Vydaria sa aj nákupy vecí pre ženskú krásu, čiže šperky, oblečenie, kozmetika, vône… Už Hippokrates vystríhal, aby sa čokoľvek kovové dotýkalo toho orgánu, ktorého znamením práve prechádza Mesiac. Retiazky na krku, ani zlaté, dnes nie sú vhodné. Podporná je teraz energia medi, lebo je to kov Venuše, ale skôr na prsteňoch. Sila, ktorú teraz Mesiac prejavuje, pôsobí v rastlinnej ríši mimoriadne priaznivo najmä na korene. Je výhodné presádzať a hnojiť rastliny na podporu tvorby koreňov.

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Nov Luny v Býkovi má teraz neutrálny vplyv na znamenie Barana, ale aj tak sa môžu vyskytnúť záležitosti, ktoré sa môžu vymknúť kontrole. Vaše ohnivé znamenie je obvykle akčné, plné sily, energie a nových plánov, teraz však zo svojich snáh trochu poľavíte a zamerajte sa na ženy, predovšetkým v rodine, krásu a pekné chvíle.

Býk

Luna v nove prechádza vaším znamením Býka, a keď sa v tento deň rozhodnete pre meditáciu, vesmír, i vaše vnútro vám môže našepkať odpovede, ktoré už dlhšie hľadáte. Využite to, aby ste dotiahli do konca to, čo chcete, alebo potrebujete. Nesústreďte sa však len na prácu, ale dajte si dokopy aj svoje vzťahy a domácnosť. Ideálny čas na podporu citov. Pozor na žiarlivosť. 

Blíženci

Nenechajte si nanútiť cudzie predstavy o svete. Kývnite len na to, čo sa zhoduje aj s vašimi názormi. Pridajú sa pracovné veci, ktoré odrazu začnú byť urgentné. Zachovajte si zdravý postoj k životu. Nebude vhodná ani prehnaná snaha, ani ulievanie sa niekde v kúte. Teraz partner, i rodina potrebujú väčšiu podporu. Mali by ste im ju dať, aj kvôli sebe.

Rak

Tento nov vašej Luny vám poskytne energiu a chuť niečo nové začať, v súkromí, i v hľadaní cesty k peniazom. Nezabúdajte na to, že aj myšlienky majú svoju silu. Zvlášť teraz hľadajte spôsoby ako ísť dopredu, nie dôvody ako niečo neurobiť. Nemali by ste zabúdať ani na svoje zdravie, naplánujte si lekársku prehliadku, alebo výlet za zdravím.

Lev

Opäť na vás príde zmena nálady, ale v pozitívnom zmysle. Tento nov Mesiaca v znamení Býka, s ktorým síce tvoríte nepríjemnejšiu kvadratúru, ale vás inšpiruje, a vy dáte veciam nový spád. Pristupujte k ľudom citlivejšie. Niektoré vaše slová sú príliš príkre. Nepomýľte si príčiny s následkami. Čím skôr si to uvedomíte, tým lepšie. 

Panna

Potrebujete nájsť iný pohľad na veci okolo vás. Taký, ktorý vám nakoniec dodá optimizmus. Tento nov Mesiaca v znamení Býka, s ktorým máte spoločný živel Zem, je pre vás výhodný. Vy presne budete vedieť, čo by to chcelo. Pracujte na sebe a stiahnite do víru svojho optimizmu aj svoje okolie. Prvé výsledky môžete badať už čoskoro.

Váhy

Vy silu tohto novu Mesiaca v znamení Býka môžete využiť na to, aby ste teraz dali priestor svojim krásnym želaniam. Vaše osobné skúsenosti môžu byť síce trochu iné, než skúsenosti ľudí okolo vás, ale to je dôvod na prehodnocovanie a ocenenie. Uvedomte si, čo všetko dobré pre vás spravili ženy vo vašej blízkosti, i v rodine a odmeňte ich. Vplyv planéty Venuše máte veľký a podporný.

Škorpión

Pocítite síce napätie, no pod jeho vplyvom, aspoň dostanete zo seba všetko, čo ste doteraz dusili. Chcete zmenu, ale neviete akú, ani ako sa k nej dopracovať. Povoľte uzdu svojej fantázii. Potrebujete poriadnu motiváciu, a sny sa na to najlepšie hodia. Počas tohto novu Mesiaca v znamení Býka, ktorý je s vami v opozícii, hľadajte porozumenie. Musíte však posunúť hranicu kompromisov.

Strelec

Nov Mesiaca v znamení Býka, bude podporovať aj egoizmus, pozor preto na svoje priania. Urobte to, čo je naozaj potrebné, máte čo doháňať. Zaujímajte sa o všetko, čo sa vás týka, hoci aj vzdialene. Získané informácie sa vám budú hodiť. Zamerajte sa na vylepšenie vzťahov v rodine, i s partnerom. Pekných chvíľ nie je nikdy dosť.

Kozorožec

Nov Mesiaca v znamení Býka, s ktorým máte spoločný živel, Zem, bude podporovať vašu aktivitu akéhokoľvek druhu. Je dôležité to, čo sa deje práve teraz. Minulosť nechajte radšej spať. Počúvnite svoju intuíciu a svoje city a pocity. Vy patríte medzi tie najpragmatickejšie znamenia. Splňte niektorý sen sebe, alebo nejakej blízkej žene, najlepšie matke. 

Vodnár

Tento nov Mesiaca v znamení Býka nebude pre vás jednoduchý. Budete sa zmietať v akomsi emocionálnom kolotoči. Aj na vás zasadne sila Luny, ktorá vás bude navádzať k radikálnym zmenám. Dajte si do poriadku citovú stránku, v ktorej to poslednú dobu neklape tak, akoby ste chceli. Darčeky ženám sú dnes ideálny prejav náklonnosti.

Ryby

Beriete život ako príde, a akosi ste sa už zmierili s tým, že nie všetky vaše sny sa naplnili. Napriek tomu vás ale sila súčasná Luny v nove Mesiaca v znamení Býka môže zaskočiť. Obohaťte svoj spoločenský život a doprajte svojej duši nové potešenia v podobe nových, pekných, zážitkov, či darčeka. Slobodní môžu v týchto dňoch spoznať možno aj toho pravého. 

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoStrelecod 22.11.2017
MesiacVáhyod 11.12.2017
MerkúrStrelecod 05.11.2017
VenušaStrelecod 01.12.2017
MarsŠkorpiónod 09.12.2017
JupiterŠkorpiónod 10.10.2017
SaturnStrelecod 18.09.2015
UránBaranod 12.03.2011
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 27.11.2008

Začiatok ročných období 2017

JarJarná rovnodennosť20.03.2017
LetoLetný slnovrat21.06.2017
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2017
ZimaZimný slnovrat21.12.2017