Odporúčame

Kavena

Kavena

Poradím vám, ako sa správne rozhodnúť. Viac »

Ďalšie veštice online
Astropsychologička Miška

Miška

Osobný kód 154

Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Veštica Zuzana

Zuzana

Osobný kód 163

Veštica Sara

Sara

Osobný kód 176

Nov Mesiaca v znamení Býka

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v máji 2016

Foto: shutterstock.com

Fázy Mesiaca v marciSplny a novy Mesiaca 2020

Prvá štvrť02.03.2020 20:59Blíženci-
Spln09.03.2020 18:49PannaSpln Mesiaca marec 2020
Posledná štvrť16.03.2020 10:37Strelec-
Nov24.03.2020 10:31BaranNov Mesiaca marec 2020

Nov Mesiaca nastane: 06.05.2016 21:32

V piatok 6. mája o 21.30 hod. začína nov Mesiaca v energiách jarného znamenia Býka, v živle Zeme. Nov Mesiaca vždy nabáda, posmeľuje a povzbudzuje energie na nový začiatok. Tento je v znamení Býka. Energie sú preto viac zamerané na 2. astrologický dom, dom majetku a peňazí získaných vlastnou prácou. Buďte preto štedrejší a vyvarujte sa agresie a lakomosti. Planéta Venuša, ktorá ovplyvňuje znamenie Býka, je momentálne vo svojom domovskom znamení, v Býkovi. V astrológii je nazývaná i malé šťastie. Je planétou radosti zo života, ovláda lásku a vzťahy. So Slnkom v Býkovi sú v zdraví najohrozenejšou časťou tela hrdlo, a všetko v ňom, čiže aj mandle a hlasivky, ale aj pohlavné orgány. Tento nov Mesiaca v znamení Býka budete mať chuť na riešenie majetku, ale aj na lásku a nákup krásnych vecí. Doprajte si aspoň trochu z toho pekného, čo vám život momentálne môže dať a na čo momentálne máte. Inak by sa vám to mohlo prejaviť oslabenosťou pohlavných orgánov, hrdla, či hlasiviek. Podporné je kloktanie hrdla. Tento nov Mesiaca môže veľmi pozitívne ovplyvniť aj domácu atmosféru a spoločné jedlo v kruhu širšej rodiny. Mäso sa veľmi teraz nedoporučuje, ale môžete si dovoliť viac soliť. Je podporovaný živel Zeme, čiže aj soľ a všetko, čo rastie v zemi, čiže koreňová zelenina, zemiaky… Pre telo i dušu budú vhodné klasické domácke jedlá overené časom, husté polievky, prívarky, či kysnuté koláče. Vhodný je zber byliniek pôsobiacich na reprodukčné orgány, ale aj akýkoľvek nenáročný výlet do prírody, či záhradkárčenie a chatárčenie. Čas bude vhodný aj na kultúru a umenie. Vydaria sa aj nákupy vecí pre ženskú krásu, čiže šperky, oblečenie, kozmetika, vône… Už Hippokrates vystríhal, aby sa čokoľvek kovové dotýkalo toho orgánu, ktorého znamením práve prechádza Mesiac. Retiazky na krku, ani zlaté, dnes nie sú vhodné. Podporná je teraz energia medi, lebo je to kov Venuše, ale skôr na prsteňoch. Sila, ktorú teraz Mesiac prejavuje, pôsobí v rastlinnej ríši mimoriadne priaznivo najmä na korene. Je výhodné presádzať a hnojiť rastliny na podporu tvorby koreňov.

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Nov Luny v Býkovi má teraz neutrálny vplyv na znamenie Barana, ale aj tak sa môžu vyskytnúť záležitosti, ktoré sa môžu vymknúť kontrole. Vaše ohnivé znamenie je obvykle akčné, plné sily, energie a nových plánov, teraz však zo svojich snáh trochu poľavíte a zamerajte sa na ženy, predovšetkým v rodine, krásu a pekné chvíle.

Býk

Luna v nove prechádza vaším znamením Býka, a keď sa v tento deň rozhodnete pre meditáciu, vesmír, i vaše vnútro vám môže našepkať odpovede, ktoré už dlhšie hľadáte. Využite to, aby ste dotiahli do konca to, čo chcete, alebo potrebujete. Nesústreďte sa však len na prácu, ale dajte si dokopy aj svoje vzťahy a domácnosť. Ideálny čas na podporu citov. Pozor na žiarlivosť. 

Blíženci

Nenechajte si nanútiť cudzie predstavy o svete. Kývnite len na to, čo sa zhoduje aj s vašimi názormi. Pridajú sa pracovné veci, ktoré odrazu začnú byť urgentné. Zachovajte si zdravý postoj k životu. Nebude vhodná ani prehnaná snaha, ani ulievanie sa niekde v kúte. Teraz partner, i rodina potrebujú väčšiu podporu. Mali by ste im ju dať, aj kvôli sebe.

Rak

Tento nov vašej Luny vám poskytne energiu a chuť niečo nové začať, v súkromí, i v hľadaní cesty k peniazom. Nezabúdajte na to, že aj myšlienky majú svoju silu. Zvlášť teraz hľadajte spôsoby ako ísť dopredu, nie dôvody ako niečo neurobiť. Nemali by ste zabúdať ani na svoje zdravie, naplánujte si lekársku prehliadku, alebo výlet za zdravím.

Lev

Opäť na vás príde zmena nálady, ale v pozitívnom zmysle. Tento nov Mesiaca v znamení Býka, s ktorým síce tvoríte nepríjemnejšiu kvadratúru, ale vás inšpiruje, a vy dáte veciam nový spád. Pristupujte k ľudom citlivejšie. Niektoré vaše slová sú príliš príkre. Nepomýľte si príčiny s následkami. Čím skôr si to uvedomíte, tým lepšie. 

Panna

Potrebujete nájsť iný pohľad na veci okolo vás. Taký, ktorý vám nakoniec dodá optimizmus. Tento nov Mesiaca v znamení Býka, s ktorým máte spoločný živel Zem, je pre vás výhodný. Vy presne budete vedieť, čo by to chcelo. Pracujte na sebe a stiahnite do víru svojho optimizmu aj svoje okolie. Prvé výsledky môžete badať už čoskoro.

Váhy

Vy silu tohto novu Mesiaca v znamení Býka môžete využiť na to, aby ste teraz dali priestor svojim krásnym želaniam. Vaše osobné skúsenosti môžu byť síce trochu iné, než skúsenosti ľudí okolo vás, ale to je dôvod na prehodnocovanie a ocenenie. Uvedomte si, čo všetko dobré pre vás spravili ženy vo vašej blízkosti, i v rodine a odmeňte ich. Vplyv planéty Venuše máte veľký a podporný.

Škorpión

Pocítite síce napätie, no pod jeho vplyvom, aspoň dostanete zo seba všetko, čo ste doteraz dusili. Chcete zmenu, ale neviete akú, ani ako sa k nej dopracovať. Povoľte uzdu svojej fantázii. Potrebujete poriadnu motiváciu, a sny sa na to najlepšie hodia. Počas tohto novu Mesiaca v znamení Býka, ktorý je s vami v opozícii, hľadajte porozumenie. Musíte však posunúť hranicu kompromisov.

Strelec

Nov Mesiaca v znamení Býka, bude podporovať aj egoizmus, pozor preto na svoje priania. Urobte to, čo je naozaj potrebné, máte čo doháňať. Zaujímajte sa o všetko, čo sa vás týka, hoci aj vzdialene. Získané informácie sa vám budú hodiť. Zamerajte sa na vylepšenie vzťahov v rodine, i s partnerom. Pekných chvíľ nie je nikdy dosť.

Kozorožec

Nov Mesiaca v znamení Býka, s ktorým máte spoločný živel, Zem, bude podporovať vašu aktivitu akéhokoľvek druhu. Je dôležité to, čo sa deje práve teraz. Minulosť nechajte radšej spať. Počúvnite svoju intuíciu a svoje city a pocity. Vy patríte medzi tie najpragmatickejšie znamenia. Splňte niektorý sen sebe, alebo nejakej blízkej žene, najlepšie matke. 

Vodnár

Tento nov Mesiaca v znamení Býka nebude pre vás jednoduchý. Budete sa zmietať v akomsi emocionálnom kolotoči. Aj na vás zasadne sila Luny, ktorá vás bude navádzať k radikálnym zmenám. Dajte si do poriadku citovú stránku, v ktorej to poslednú dobu neklape tak, akoby ste chceli. Darčeky ženám sú dnes ideálny prejav náklonnosti.

Ryby

Beriete život ako príde, a akosi ste sa už zmierili s tým, že nie všetky vaše sny sa naplnili. Napriek tomu vás ale sila súčasná Luny v nove Mesiaca v znamení Býka môže zaskočiť. Obohaťte svoj spoločenský život a doprajte svojej duši nové potešenia v podobe nových, pekných, zážitkov, či darčeka. Slobodní môžu v týchto dňoch spoznať možno aj toho pravého. 

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBaranod 20.03.2020
MesiacBlíženciod 29.03.2020
MerkúrRybyod 16.03.2020
VenušaBýkod 05.03.2020
MarsKozorožecod 16.02.2020
JupiterKozorožecod 02.12.2019
SaturnVodnárod 21.03.2020
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 27.11.2008

Začiatok ročných období 2020

JarJarná rovnodennosť20.03.2020
LetoLetný slnovrat20.06.2020
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2020
ZimaZimný slnovrat21.12.2020