Odporúčame

Miška

Miška

Aj v tej najhoršej chvíli vám viem pomôcť, aby zasvietilo slnko. Viac »

Ďalšie veštice online
Astropsychologička Somezeda

Somezeda

Osobný kód 177

Veštica Večernica

Večernica

Osobný kód 159

Veštica Kavena

Kavena

Osobný kód 169

Veštica Sara

Sara

Osobný kód 176

Nov Mesiaca v znamení Kozorožca

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v decembri 2016

V týchto posledných dňoch starého roku 2016 veľmi silne zapôsobí aj energia Mesiaca vo fáze novu.

Nov Mesiaca v znamení Kozorožca
Foto: shutterstock.com

Fázy Mesiaca v januáriSplny a novy Mesiaca 2021

Posledná štvrť06.01.2021 10:40Váhy-
Nov13.01.2021 06:03KozorožecNov Mesiaca január 2021
Prvá štvrť20.01.2021 22:04Býk-
Spln28.01.2021 20:19LevRozbor pripravujeme

Nov Mesiaca nastane: 29.12.2016 07:56

Vo štvrtok 29.12.2016 je nov Mesiaca v znamení Kozorožca. V znamení živlu Zeme, v znamení Kozorožca, je teraz aj Slnko, Merkúr, aj Pluto. Sú to silné energie, hlavne pre ľudí narodených v znamení Kozorožca, ale aj pre tých zo živlu Zeme, čiže Býkov a Panny. Kozorožec ovláda 10. astrologický dom - pole života: kariéra, uznanie, postavenie, mužskí rodinní príslušníci, šéfovia…

Tento nov prináša túžby v akejkoľvek podobe a možný osobný úspech. Ak vám vaša životná cesta nevyhovuje, môžete ju pozmeniť. Doplňte si životnú cestu a rozšírte si obzory v každom slova zmysle. Otvoria sa predovšetkým témy poriadku, disciplíny, nových, logickejších pravidiel, dohôd a zmlúv, ale aj vzťahy so súrodencami. Pôsobí vplyv planéty Saturn. Je vhodné upevňovať veci a materializovať svoje predstavy.

Kozorožec ovláda časti tela: kosti, kostra, kĺby, žlčník, náchylnosť na poruchy látkovej premeny, reumu, dnu, kožné choroby, citlivosť kolien, časté pády, vápenatenie kostí, ale aj ciev, artérioskleróza, choroby z prechladnutia… Ľahšie môžete zregenerovať pokožku.

Energia novu Mesiaca má veľkú silu pre mágiu a kúzla, ktoré sa majú zamerať na pribúdanie. Splnia sa vám ľahšie želania, v ktorých chcete do života niečo seriózne, rozumné a vecné pritiahnuť a udržať.

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Táto energia novu Mesiaca vás nabáda k obozretnosti. Podnecuje vo vás chápavého a priekopníckeho ducha, schopnosť rýchlo a efektívne presvedčovať druhých, originalitu, činorodosť, duchaplnosť, prekvapivé zvraty, myslenie, avšak neschopnosť koncentrácie. Ak máte obavy, musíte zistiť, z čoho plynú, a kde robíte chyby. Radšej jednajte pomalšie, ale dôkladnejšie.

Býk

Tento nov Mesiaca v znamení Kozorožca búra mnohým hranice stagnácie a rozširuje obzory v každom slova zmysle. Podporuje vašu aktivitu, prácu, schopnosť premýšľať vecne a budovať. Príliš sa zaoberáte svojimi vlastnými problémami, pred ktorými sa nikam neschováte. Partnera sa dotknú niektoré vaše tvrdšie slová, vyžehlite si to, najlepšie prácou. 

Blíženci

Stretnete sa s ľuďmi, ktorí vám môžu byť užitoční. Počúvajte ľudí, ktorí vám chcú niečo podstatné naznačiť. Je preto veľmi zosilnený dôraz na vzťahy s mužmi. Mnohé sa môžu konfrontovať s novou energiou. Nebuďte radšej ani príliš horúci ani príliš odmeraní. Zachovajte si duševnú pohodu, logiku a čistú myseľ. Nájdite si vlastnú cestu, kopírovanie sa vám nevyplatí.

Rak

Prepadne vás túžba ukázať svojim deťom, čo je v živote dôležité. Urobte to s citom, nech ich skôr nevystrašíte. Zaspomínajte si na to dobré, čo sa vám v rodinnom kruhu, i na pracovisku, osvedčilo. Často opakované slová a myšlienky sa stanú fyzickou realitou. Tento nov vašej Luny vám môže priniesť rozhodujúce situácie, v ktorých môžete úspešne vyjednávať podmienky dohôd. 

Lev

Tvrdohlavosť lunárnych a vesmírnych energií sa u niektorých prejaví rozorvanosťou a výstrednosťou. Táto konštelácia vám môže priniesť rozhodujúce, osudové situácie. Preto pozor, čo si dohodnete. Vaše rozhodnutia ovplyvnia mnohé nasledujúce domáce, ale aj pracovné aktivity. Poučte sa z minulých chýb. Riešte len také problémy, ktoré nehrozia konfliktom.

Panna

V praktickej stránke spolužitia v čase tohto splnu Mesiaca v živle Zeme, ktorý je i váš, na úspech nebudete toho veľa potrebovať. Nespoliehajte sa na ostatných, zariaďte si všetko po svojom. Nevracajte sa k tomu, čo už bolo, aj keď to príde na pretras. Každý zážitok bude poučný. Tento nov je stresový pre celé telo. Nezaťažujte ho priveľmi namáhavými činnosťami.

Váhy

Všetko si vopred dobre premyslite a nerobte žiadne unáhlené rozhodnutia, najmä čo sa pracovných záležitostí týka. Vaša pozícia bude neistá, mali by ste si ju posilniť. Zvlášť cez tento nov Mesiaca v znamení Kozorožca sa musíte vysporiadať s novými výzvami. Doma, aj pri financiách, budete spočiatku cítiť len mierny tlak, ale prerastie do silnejšieho.

Škorpión

Tento nov Mesiaca v znamení Kozorožca vás schladí, ak vaše myšlienky lietajú až príliš vysoko. Nemajte veľké a naivné plány, ani vo vzťahoch. Bude preverená vaša schopnosť tvrdo sa postaviť k realite. Záleží len na vás, či sa nadriete, alebo budete mať pokojnejší pokoj. Vo financiách vám zatiaľ chýbajú garancie. Pozitívny začiatok bude mať pozitívny koniec.

Strelec

Cez tento nov Mesiaca v znamení Kozorožca robte všetko postupne, nič nepreskočte, využite to čo sa bude dať, najlepšie aj v prospech rodiny. Nečestne správanie sa teraz nevyplatí. Je dôležité sa správať poctivo, nepodvádzať, nehľadať ako sa niečomu vyhnúť. Treba všetko jasne a presne riadiť, aj financie. Na novú situáciu by ste mali reagovať logicky. Aj pri financiách sa musíte prispôsobiť realite.

Kozorožec

Tento nov Mesiaca vo vašom znamení Kozorožca bude pre vás výhodný, posunie vás ďalej.  V domácnosti zažijete nadmernú energiu, a bude záležať na tom, aby ste ju nasmerovali, alebo prepojili do produktívnych činností. Čas bude utekať rýchlejšie, než by ste chceli. Budete môcť stavať na tom, čo ste už doteraz urobili. Váš partner mimoriadne úprimný, až pritvrdý. Dnešná sila vám pomôže aj vyplavovať škodlivé látky z tela. 

Vodnár

Je rozdielne prejavovanie emócií u mužov a u žien je niečo, s čím veľmi nepohla moderná doba, ani ženská emancipácia. To sa cez tento nov Mesiaca môže veľmi výrazne prejaviť. Ak vnesie určitý nepokoj, zbavte sa ho. Objavte a vytvárajte chápavého a priekopníckeho ducha. Budete mať schopnosť rýchlo a efektívne presviedčať druhých, originalitu, činorodosť, duchaplnosť. 

Ryby

Ak budete bojovať so svojou prirodzenou plachosťou a naučíte sa komunikovať s okolím, bude pre vás čas priaznivý v mnohých oblastiach. Snažte sa, nech je všetko presne také, aké to má byť. Pri financiách sa venujte pravidelným platbám. Dnes začne niečo, čo má perspektívu. V partnerstve bude vaša snaha užitočná, partnera presvedčí. Zamerajte sa na všetko podstatné, perspektívne a dôležité.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoVodnárod 19.01.2021
MesiacBýkod 20.01.2021
MerkúrVodnárod 08.01.2021
VenušaKozorožecod 08.01.2021
MarsBýkod 06.01.2021
JupiterVodnárod 19.12.2020
SaturnVodnárod 17.12.2020
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 27.11.2008

Začiatok ročných období 2021

JarJarná rovnodennosť20.03.2021
LetoLetný slnovrat21.06.2021
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2021
ZimaZimný slnovrat21.12.2021