Odporúčame

Veštica Janka Avelange

Veštica Janka Avelange

Ak potrebujete podať pomocnú ruku a počuť rady, ktoré vás opäť postavia na nohy, som tu pre vás. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Somezeda

Somezeda

Osobný kód 177

Veštica Zuzana

Zuzana

Osobný kód 163

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Veštica Kavena

Kavena

Osobný kód 169

Nov Mesiaca v znamení Kozorožca

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v januári 2016

Foto: shutterstock.com

Fázy Mesiaca v novembriSplny a novy Mesiaca 2018

Nov07.11.2018 17:04ŠkorpiónNov Mesiaca november 2018
Prvá štvrť15.11.2018 15:56Vodnár-
Spln23.11.2018 06:42BlíženciRozbor pripravujeme
Posledná štvrť30.11.2018 01:21Panna-

Nov Mesiaca nastane: 10.01.2016 02:33

S lunárnym novom v Kozorožcovi sa v nedeľu otvoria predovšetkým témy poriadku, disciplíny, nových, logickejších pravidiel, dohôd a zmlúv, ale aj vzťahy so súrodencami. Pôsobí vplyv planéty Saturn. Je vhodné upevňovať veci a materializovať svoje predstavy. Prísny Saturn bude pôsobiť na usporiadanie majetkových, pracovných a finančných záležitostí. Planéta Merkúr, pohybujúca sa spätným chodom znamením Kozorožca, spoločne s Plutom, Slnkom a Lunou, ktoré prechádzajú tiež znamením Kozorožca, vytvárajú vážne pozadie. Môžu sa vám vrátiť na doriešenie nejaké rozhodnutia z minulosti. Ak budete uzatvárať cez tento víkend nejaké dohody, buďte dôslední. Podrobne si ich preštudujte, zvážte, ale hlavne nezabudnite ich podpísať oboma stranami. Už neskorý nedeľný večer a nasledujúce dni by mohli vzniknúť u protistrany oponujúce pripomienky, poznámky alebo nové, nerealizovateľné požiadavky. Pozor na pády na zem a na kosti, kĺby, kolená. Ľahšie môžete zregenerovať pokožku.

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Tento nov Mesiaca v znamení Kozorožca vás bude nútiť, aby ste spresnili myslenie a komunikáciu a naučili sa koordinovať vaše dôležité životné záležitosti. Ak máte obavy, musíte zistiť, z čoho plynú, a kde robíte chyby. Ak ignorujete svoje vlastné signály a neprejdete do pokojnejšieho, víkendového režimu, tento nov vás k tomu donúti. Venujte svoj voľný čas odpočinku a doriešeniu starých nezrovnalostí v rodine. Pozor na úrazy, hlavu a všetko čo je na hlave.

Býk

Tento nov Mesiaca v znamení Kozorožca sa hodí pre aktivitu, prácu, schopnosť premýšľať vecne a budovať. Počúvajte ľudí, ktorí vám chcú niečo podstatné naznačiť. Príliš sa zaoberáte svojimi vlastnými problémami, pred ktorými sa nikam neschováte. Partnera sa dotknú niektoré vaše tvrdšie slová, vyžehlite si to. Objavia sa povinnosti, s ktorými ste nerátali. Spravíte potrebné energické kroky, ktoré si ostatní hneď všimnú. Pozor na nos, bradu, hrdlo a pohlavné orgány.

Blíženci

Na tento nov Mesiaca v znamení Kozorožca vplýva aj váš Merkúr, ktorý je teraz retrográdny, čiže problematický. Prídu neočakávané problémy, riešte ich. Budete potrebovať povzbudenie od iných ľudí, zaťato ho neodmietajte. Myslite na seba, nepreťažujte sa. Nájdite si vlastnú cestu, kopírovanie sa vám nevyplatí. V partnerstve hrajte férovo, partner si to zaslúži. Dnešok môže priniesť rozhodujúce, osudové situácie, v ktorých budete úspešne vyjednávať podmienky dohôd.

Rak

Počas tohto novu Mesiaca v znamení Kozorožca bude na ekliptike s vašou veľmi silnou Lunou spojené i Slnko, karmické Pluto a retrográdny Merkúr, planéta komunikácie. Táto konštelácia môže priniesť rozhodujúce, osudové situácie. Preto pozor, čo si dohodnete. Vaše rozhodnutia ovplyvnia mnohé nasledujúce domáce, ale aj pracovné aktivity. Poučte sa z minulých chýb. Riešte len také problémy, ktoré nehrozia konfliktom. Dnes je potrebné veľa piť, vyčistí sa telo.

Lev

Tento nov Mesiaca v znamení Kozorožca vás schladí, ak vaše myšlienky lietajú až príliš vysoko. Nemajte veľké a naivné plány, ani vo vzťahoch. Bude preverená vaša schopnosť tvrdo sa postaviť k realite. Záleží len na vás, či sa nadriete alebo budete mať iluzórny pokoj. Vo financiách vám chýbajú garancie. Pozitívny začiatok bude mať pozitívny koniec. Teraz požiadajte o pomoc len toho, kto si to môže dovoliť a komu skutočne veríte. 

Panna

Vaša planéta, Merkúr je teraz retrográdny, čiže nie je veľmi ústretový. Nevracajte sa k tomu, čo už bolo, aj keď to príde na pretras. V domácnosti berte niektoré kroky ako východisko z núdze. V praktickej stránke spolužitia v čase tohto splnu Mesiaca v živle Zeme, ktorý je i váš, na úspech nebudete toho veľa potrebovať. Nespoliehajte sa na ostatných, zariaďte si všetko po svojom. Každý zážitok bude poučný. Tento nov je stresový pre celé telo. Nezaťažujte ho priveľmi namáhavými činnosťami.

Váhy

Vaša pozícia bude neistá, mali by ste si ju posilniť. Zvlášť cez tento nov Mesiaca v znamení Kozorožca sa musíte vysporiadať s novými výzvami. Doma, aj pri financiách, budete spočiatku cítiť len mierny tlak, ale prerastie do silnejšieho. Snažte sa dodržať všetko, čo ste si naplánovali. Dnes radšej odolajte aj neodolateľnej ponuke. Objaví sa aj niekto, koho ste nečakali. Do života môže vstúpiť nejaký nedoriešený dokument, alebo čosi tvrdé z minulosti. 

Škorpión

Počas tohto novu Mesiaca v znamení Kozorožca je na ekliptike nielen Slnko s Lunou, ale bude zasahovať aj vaše karmické Pluto s retrográdnym Merkúrom, planétou komunikácie. Vaše informácie budú presné, ale trochu zastarané. Celkove, aj pri financiách, budete mať čo robiť, aby ste obstáli. Čas bude utekať rýchlejšie, než by ste chceli. Budete môcť stavať na tom, čo ste už doteraz urobili. Váš partner bude mimoriadne úprimný, až pritvrdý. Dnešná sila pomôže aj vyplavovať škodlivé látky z tela. 

Strelec

Tento nov Mesiaca v znamení Kozorožca do vás vnesie určitý nepokoj, zbavte sa ho. Spôsobuje to i vaša planéta, Jupiter, ktorá je teraz retrográdna, čiže prináša komplikovanejšie energie. Váš pohľad sa však od väčšinového bude líšiť len v detailoch. Pridajte sa k tým, čo majú nápad. Snažte sa, nech je všetko presne také, aké to má byť. Pri financiách sa venujte pravidelným platbám. Dnes začne niečo, čo má perspektívu. V partnerstve bude vaša snaha užitočná, partnera presvedčí.

Kozorožec

Tento nov Mesiaca v znamení Kozorožca je dôležitý predovšetkým pre ľudí narodených v Kozorožcovi. Budete môcť naplniť svoje predstavy. Ak voľačo chcete, požiadajte o to. Doma, i pri financiách, sa vráťte k tomu, čo ste pred časom odmietli. Zamerajte sa na všetko podstatné, perspektívne a dôležité. Úspešne môžete vyjednať aj podmienky dôležitých dohôd, alebo zmlúv. Príťažlivá sila Slnka aj Mesiaca pomáha vyplavovať škodlivé látky z celého tela.  Bude potrebné veľa piť neutrálnych nápojov a dať si pozor na chrbticu.

Vodnár

Cez tento nov Mesiaca v znamení Kozorožca robte všetko postupne, nič nepreskočte, využite to čo sa bude dať, najlepšie aj v prospech rodiny. Nečestne správanie sa teraz nevyplatí. Je dôležité sa správať poctivo, nepodvádzať, nehľadať ako sa niečomu vyhnúť. Treba všetko jasne a presne riadiť, aj financie. Na novú situáciu by ste mali reagovať logicky. Aj pri financiách sa musíte prispôsobiť realite. Pre vás bude dôležité riešenie vzťahov, aj tých rodinných. Doma budete mať dobrú pozíciu, nepokazte si to.

Ryby

Tento Nov Mesiaca v Kozorožcovi prináša všetkým do života tému pracovných a partnerských vzťahov, majetku, poriadku a pravidiel. Budete mať pocit, že je potrebné nastoliť poriadok aj v oblasti partnerských a pracovných vzťahov. Vaša hodnota stúpne, aj keď si to možno spočiatku neuvedomíte. Neváhajte, stavte na rozum a logiku. Bude to lepšie ako veriť neistým pocitom. Bude dobré také rozhodnutie, ktoré vás prinúti robiť. Oslabená bude pokožka, kĺby, kolená a chrbtica. Prečisťujte sa.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoŠkorpiónod 23.10.2018
MesiacVodnárod 13.11.2018
MerkúrStrelecod 31.10.2018
VenušaVáhyod 31.10.2018
MarsRybyod 15.11.2018
JupiterStrelecod 08.11.2018
SaturnKozorožecod 20.12.2017
UránBaranod 06.11.2018
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 27.11.2008

Začiatok ročných období 2018

JarJarná rovnodennosť20.03.2018
LetoLetný slnovrat21.06.2018
JeseňJesenná rovnodennosť23.09.2018
ZimaZimný slnovrat21.12.2018