Odporúčame

Janita

Janita

Odpovede, ktoré vám doteraz nikto nedal, vám odhalí karmická numerológia. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Zuzana

Zuzana

Osobný kód 163

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Nov Mesiaca v znamení Kozorožca

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v januári 2021

Energia počas novu Mesiaca je najnižšia. Urobte si aspoň drobnú radosť. Niet nad vlastnú skúsenosť. Do praxe dlhodobo preberajte len to, čo vám skutočne funguje.

Nov Mesiaca v znamení Kozorožca
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v júliSplny a novy Mesiaca 2024

Nov06.07.2024 01:00RakNov Mesiaca júl 2024
Prvá štvrť14.07.2024 00:51Váhy-
Spln21.07.2024 12:19KozorožecRozbor pripravujeme
Posledná štvrť28.07.2024 04:54Býk-

Nov Mesiaca nastane: 13.01.2021 06:03

Každý nov Mesiaca prináša aj napojenie na intuíciu a potrebu byť sami so sebou. Je ideálny pre sebareflexiu a premýšľanie. Za novu je dobré vyhodnotiť uplynulý cyklus a nastaviť si ciel pre ten ďalší. Je to obdobie nových zámerov, preto sa hodí pre začiatky, tvorbu a plánovanie . Dariť sa bude tiež práca s vlastnými limitmi, obmedzeniami, možnosťami a strachmi.

Sila novu Mesiaca

Budete posilnení ambicióznym Kozorožcom. Tento nov v znamení Kozorožca je ideálny pre úspešnejší vstup do nového roku. Zvyšuje sa trvácnosť, vytrvalosť a stabilita.

Kozorožcom vládne živel Zeme. Sú to ľudia zodpovední, vážni, orientovaní na hmotu. Znamenie Kozorožca, v ktorom je teraz Mesiac v nove, je znamením ambicióznych a cieľavedomých ľudí, ktorým nechýba trpezlivosť a sebadisciplína. Súčasné plány budú stáť na pevnejších základoch. Oprite sa o svoje silné stránky a múdrosť predkov.

Poriadok, zodpovednosť, disciplína

Sila znamenia Kozorožca rieši zodpovednosť, choroby, zdravie, prácu, pracovné metódy, pracovisko, praktický život i situácie, v ktorých ste nechceli byť, ale museli ste.

Energie sa budú snažiť ukončiť to, čo nemá pokračovať. Nastavia sa nové pravidlá. Nebude to ľahké. Možné je precitnutie. Treba skúsiť nájsť nejaké východisko, pretože v opačnom prípade vás budú tieto problémy prenasledovať dlho, väčšinou až kým ich nevyriešite.

Buďte vďační za všetko, čo už máte

Snažte sa odpútať od všetkých negatívnych myšlienok. Síce sa môže zdať, že nič nevychádza, ako by malo, ale nie je dôvod prepadať hneď depresii a nervozite. Nestrácajte nádej. Vaše úsilie bude odmenené, len to bude o niečo neskôr.

Určite sa nevzdávajte svojich dlhodobých plánov a cieľov. Dôverujte opäť ľuďom okolo seba. Ponúknite svoju pomoc a sami ju tiež získate, keď ju budete potrebovať. Svojimi dobrými úmyslami môžete inšpirovať druhých.

Tvrdohlavosť Kozorožca pomôže, ale môže vám chýbať niečo z detskej bezstarostnosti. Toto vytrvalé a diplomatické znamenia vnáša do našich životov sebadisciplínu, trpezlivosť, úprimnosť, poriadok a spravodlivosť. Na pracovné priania a kariérne rituály je preto čas Kozorožca ako stvorený. Silu teraz dodáva nov Mesiaca i Slnko, ktoré je tiež v znamení Kozorožca.

Zdravie

Trpezlivý a dôstojný Mesiac prináša regeneráciu a obnovu. Obmedzenie ťažkých jedál, či dokonca pôst bude na prečistenie tela počas novu Mesiaca výhodnejší.

Na liečenie neduhov i prevenciu je vhodné sa v tomto období predovšetkým zamerať na chrbticu, kolená, nechty, pokožku a masáže.

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Usilujte sa pracovať spoločne. Popremýšľajte nad svojim postojom, než nejako zareagujete. Pozor na tvrdohlavosť a neprimeranú a panovačnú výrečnosť. Stupňovaný bude aj sklon ku vyvyšovaniu a preceňovaniu. Nikto za vás nič neurobí. Pozor na chrbticu a zem. Otvorí sa téma ukončenia a nová aktivita súvisiaca s prácou. Krok za krokom sa zbavte všetkého, čo vás oberá o peniaze. Spíšte si zoznam zbytočných a nevyhnutných nákladov.

Býk

V pokoji prijmite všetky emócie, ktoré vám teraz nov Luny nadelí, pretože majú veľký význam pre vašu budúcnosť. Dokážete si presadiť to, čo doteraz nešlo. Spoliehajte sa najmä na súdržnosť. Praktické nápady dotiahnite do konca. V citovom živote pochopíte význam toho, čo znamená mať istoty. Budete o ne musieť zabojovať. Porozmýšľajte o aktivitách pre seba. Neobchádzajte starostlivosť o svoj zovňajšok, najmä o vašu pleť a kĺby.

Blíženci

Nepúšťajte sa do sporov. Zamerajte sa na prácu. Fixácia na konkrétne ciele vám počas novu Mesiaca môže znepríjemniť jednanie s inými ľuďmi. Každý sa bude snažiť klásť prílišný dôraz len na osobné stanovisko. Hľadanie zmieru či kompromisu nech vám nebude cudzie. Jednoducho len buďte príkladom. Hoci to teraz nebude jednoduché, povedzte si, že nie je dôvod, aby ste sa nemohli dohodnúť v pokoji.

Rak

Hoci vás tento nov Mesiaca zabrzdí vo vašich idealistických plánoch, ale ukáže vám pohľad aj z druhej strany. Bude podporená praktická stránka vašich slov a skutkov. Dôležité rozhodnutia napokon aj tak zostanú len na vašich pleciach. Tie, ktoré urobíte, ovplyvnia mnohé z toho, čo bude nasledovať. Nebojte sa ani toho negatívneho. Chvíľkové trápenie je cestou k lepšiemu poznaniu samého seba, a toho, čo a koho by ste naozaj chceli. 

Lev

Veci, ktoré začnete sa môžu zvrátiť a dosiahnete opačný efekt. Planéta Saturn, vládca znamenia Kozorožec je náročná a dohliada na zodpovednosť. Budete, nielen cez tento nov Mesiaca v znamení Kozorožca, prechádzať skúškami ktoré preveria váš zmysel pre spravodlivosť. Nestranný názor bude na nezaplatenie. Ak sa však naučíte počúvať svoje inštinkty, nestratíte nikoho a nič pre svoj život tak podstatné.

Panna

Tento nov Mesiaca bude pre vás dôležitý. Mnohým dá príležitosť vybrať sa novou cestou. Vaše vzťahy prejdú rôznymi etapami. Čakajú vás aj menšie ťažkosti a chvíľami budete musieť poriadne zabojovať o svoje šťastie. Máte schopnosť zvládnuť aj nezvládnuteľné. Budete užívať plody svojej námahy. Vyberajte si len také aktivity, ktoré vás naozaj bavia, a ktoré nevyžadujú nijaké extra veľké, telesné, psychické, ani finančné zaťaženie.

Váhy

Dostanete šancu postaviť nové základy pre budúcnosť. Pozor by ste si ale mali dať na unáhlené závery a hlavne na nepremyslené dobrodružstvá. To, čo ste spravili, budete prehodnocovať. Pripravení zareagujte rozumnejšie, a s chladnou hlavou. Zvlášť sa medzi sebou dohodnú ľudia starší, životom veľmi preverovaní. Nepresiľujte si pohybový aparát. Okolo seba by ste si mali vytvoriť takú atmosféru, v ktorej sa vám bude dobre pracovať.

Škorpión

Asi budete musieť prijať aj podávanú pomocnú ruku. Až si všetko dobre naprogramujete, dostanete sa správnu cestu, i smerovanie do budúcnosti. Dajte si však pozor, aby ste sa neprecenili. Prijímajte iba také výzvy, kde ste si istí, že ich zvládnete. Nie je potrebné mať všetko naraz, na isté veci ešte musíte dozrieť. Trpezlivo, a najmä úprimne, si preto zvážte všetky pre a proti. Aj odmietnutie je niekedy prejavom múdrosti a zodpovednosti.

Strelec

Zdržte sa prehnanej tvrdosti, teraz naozaj nie je na mieste. Najväčším problémom by mohla byť vaša sebeckosť vo chvíli, ktorá by nemala byť len o vás. Snaha manipulovať aj s členmi rodiny by sa otočila proti vám. Ak budete citlivejší a ochotnejšie zmeníte uhol pohľadu, postupne získate pevnejšiu pôdu pod nohami. Neriskujte, ani nehazardujte, nevyplatilo by sa vám to. Tiež si dajte pozor na chrbticu, kolená a pády na tvrdú zem.

Kozorožec

Snažte sa stráviť spoločne o niečo viac času. Bude to pre vás, i vaše okolie, teraz veľmi výhodné a užitočné. Môžete si rozumnou diskusiou vyjasniť viacero vecí. Tak ako málokedy dokážete prijať fakty bez zbytočného podpichovania. Budú lepšie energie na vyriešenie nedorozumení ohľadom spoločného majetku. Viac sa k tejto téme nebudete musieť vracať. Nastal aj správny čas premyslieť si podnety a zmeny, ktoré by priaznivo ovplyvnili vaše zdravie. 

Vodnár

Svojhlavosť by teraz mohla priniesť neústupčivosť oboch strán. Je potrebná zvýšená tolerancia, lebo bude okolo vás, i vo vás, veľa napätia. Budete mať veľa povinností, ktoré síce stihnete urobiť, ale budete z toho podráždení. Pozor na presadzovanie si moci a vedúceho postavenia v rodine. Zapracujte na dobrom finančnom pláne. Rozhodne neurobte unáhlené kroky. Bola by naozaj veľká škoda opúšťať niečo, čo sa konečne polepší. 

Ryby

Všetky vaše kroky by mali byť počas tohto novu Mesiaca v znamení Kozorožca zvlášť premyslené, inak si ľahko pritiahnete nehodu, či konflikt. V rodine, doma, budú mať snahu riešiť s vami nejaké úradné, majetkové dokumenty. Snažte sa udržiavať aspoň v takej zdravotnej kondícii ako doteraz. Zhodnoťte všetky svoje schopnosti, vytýčte si jasné ciele a krok za krokom sa do nich pustite. Svojimi činmi tvoríte svoju budúcnosť.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoRakod 20.06.2024
MesiacStrelecod 17.07.2024
MerkúrLevod 02.07.2024
VenušaLevod 11.07.2024
MarsBýkod 09.06.2024
JupiterBlíženciod 25.05.2024
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024