Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Veštec Mirek

Mirek

Osobný kód 181

Veštica Janita

Janita

Osobný kód 162

Nov Mesiaca v znamení Leva

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v auguste 2021

V nedeľu popoludní nastáva nov Luny v ohnivom Levovi. Kráľ zvierat má svoj najcitlivejší orgán srdce. Keďže je horúce leto a nov vplýva na všetkých ľudí, mali by sme ho vítať s pokojom v srdci, aby nám nakoniec neskolabovalo.

Nov Mesiaca v znamení Leva
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v májiSplny a novy Mesiaca 2024

Posledná štvrť01.05.2024 13:30Vodnár-
Nov08.05.2024 05:25BýkNov Mesiaca máj 2024
Prvá štvrť15.05.2024 13:50Lev-
Spln23.05.2024 15:55StrelecRozbor pripravujeme
Posledná štvrť30.05.2024 19:15Ryby-

Nov Mesiaca nastane: 08.08.2021 15:52

Mnohí ľudia sa teraz skôr urazia, ako inokedy. Neznesú, ak im niekto bude rozkazovať. Lev je kráľom a predsa on vládne a ľud poslúcha. Pokiaľ použijete láskavé slová, pochvalu či obdiv, uspejete viac.

V týchto horúčavách treba spomaliť aj tempo v práci. Dovolenkári by mali vyhľadávať viac miest v tieni stromov, než vylihovať na silnom slnku. Dnes nie je núdza o klimatizované miestnosti, kde sa dá uchýliť pred horúčavou. Tí, ktorí si vážia svoje zdravie, vyjdú von až po sieste. Horúco je aj v strednej Európe, preto by sme si mali vziať príklad od južanov a dodržiavať poludňajší odpočinok. Hovorí sa, že chráni srdce pred infarktom. Pracovití Slovania drú aj počas obeda, lebo sa obávajú, že keď si len pol hodinku pospia, budú svojmu okoliu za leňochov. Je na čase, aby ste svoj názor zmenili aspoň cez leto.

Nov vždy praje novým veciam, kedy si mnohí z nás dajú asi nejaké šľachetné predsavzatia. Šľachetnosť je dobrou vlastnosťou samotných Levov, ak sú teda v pohode a nik ich nerozzúri. Dobre si však rozmyslite, pokým oznámite svetu, ktoré veci vo svojom živote sa chystáte zmeniť k lepšiemu. Pokiaľ ich nesplníte do bodky, okolitý svet sa vám vysmeje!

Urobte niečo aj pre svoje telo. Naučte sa napríklad zostavu jógových cvikov, ktorá sa volá Pozdrav Slnku. Pomáha nielen udržiavať vzpriamenú chrbticu, ale dáva do rovnováhy celého človeka.

Naštartujte si zdravšie stravovacie návyky. V dnešnej dobe je celkom dobre hodnotený aj pôst, kedy jete len trikrát denne, alebo dokonca len dvakrát a medzitým si dáte pauzu dvanásť hodín. Na rozdiel od trojdňovej hladovky, spomenutý pôst treba dodržiavať dlhodobo. Pokiaľ chcete urobiť závažné zmeny v stravovaní, konzultujte ich s lekárom alebo odborníkom na výživu.

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Tento nov vám celkom praje! Humor, priatelia a zábava. To si užívajte, ak sa dá. Barani narodení v strede znamenia majú väčšiu nádej, že budú úspešní. Tí ostatní musia viacej zabojovať, ale to u vás nie je problém. Nájdite si niečo, čo vás naštartuje. Môže to byť nový koníček, ktorý vám dodá chuť do života. Voľní si možno nájdu nového partnera, pri nejakej zábavnej činnosti, alebo pri športe. 

Býk

Tak ako každým rokom, aj tento nov v Levovi je pre vás dosť kritický. Zasahuje najviac priamo do vášho domova. Pozor na hádky, ktoré by ste mohli vyvolať práve vy. Je to všeobecný výklad pre Býkov. Tí, ktorí pochopili, že sa netreba presadzovať za každú cenu, možno práve niečo nové a konštruktívne začnú. Pokiaľ sa poučíte z minulosti, prijmete s pokorou vaše chyby, iste nebude ľutovať. Útechu hľadajte v umení. 

Blíženci

Pozor na lásku a športovanie, inak máte celkom priaznivé obdobie. Plánujte si krátke cesty po okolí, pokiaľ vás už teda nov v Levovi nezastihol niekde v cudzine, kde sa dá v tejto ešte náročnej situácii cestovať. Ak chcete niečo vybaviť, skúste nešetriť chválou a obdivom, napríklad na úradoch. Nerobte to však veľmi okato! Ľudia nie sú naivní, prekuknú vás hneď a vy dosiahnete pravý opak. 

Rak

Prehodnoťte si uplynulý mesiac od vašich narodenín. Nov vás zastihol vo vašom dome hodnôt. Prináša vám tým šancu na investovanie. Opatrní však buďte pri náhlych či nečakaných príležitostiach v obchodovaní. Riaďte sa heslom: Dvakrát meraj a raz strihaj! Môže sa vám prihodiť, že určitá náhoda vám pomôže, aby ste si vyliečili určité bolesti z ľúbostného života. 

Lev

Veľmi dôležitý nov pre Levov! Plánujte nové veci, ktoré sa vám už minulý mesiac ukazovali ako vážnejšie, len ste si ich asi nedali priamo do srdca. Šiť horúcou ihlou sa nevypláca ani vám, hoci by bola aj zo zlata. Premôžte svoju lenivosť a pohodlnosť. Asi už viete, že sú vašimi nekalými vlastnosťami. Vy si ich ako králi väčšinou aj užívate, ale pečené holuby vám nebudú vždy zadarmo padať…

Panna

Do nových vecí sa ešte nenáhlite! Vyčkajte na nov, ktorý bude o mesiac. Máte radi systém, preto si dobre rozmyslite, čo chcete do budúcna dať do prioritného plánu. Možno to bude zlepšenie partnerského spolužitia, štúdium jazykov, alebo sťahovanie. Viacero planét vám radí, aby ste si poriadne prehodnotili svoju minulosť. Záležitosti, ktoré sa vám diali, neboli totiž náhodné. 

Váhy

Skoro každý človek má nejaké nesplnené túžby a sny. Nemusíte o nich nikomu hovoriť, ale pracujte na tom, aby ste si ich plnili. Je vhodné si urobiť svoju nástenku prianí, alebo si ich napíšte do zápisníka veľkým písmom, najlepšie farebne. Často v zápisníku listujte a čítajte si ich. Nov vám totiž zasahuje do domu splnených snov a priateľov. V minulosti ste na nich možno zabúdali. Teraz je čas to napraviť. 

Škorpión

Robte veci pokojne, hoci vás planéty skúšajú svojimi nepríjemnými aspektmi! Plánujte nové veci, ale použite zdravý rozum. Pokiaľ ste na dovolenke, nepodceňujte miestne zvyklosti a dodržujte zákony a pravidlá na cestách. Niekde sa odlišujú a pokutu nepotrebujete. Váš ostrý jazyk vie trafiť priamo do živého. Dajte na diplomaciu, ňou dosiahnete viacej. 

Strelec

Opatrní buďte pri športe i v láske. Nov v Levovi je pre vás inak príjemný a vhodný na naštartovanie nových záležitostí. Máte teraz aj dobré nápady, ktoré by ste mohli rozdávať. Ste rodení učitelia. V tomto treba byť opatrným, lebo niektorí ľudia neznášajú, ak im niekto radí bez toho, aby ho o to požiadali. Riešte preto najprv svoje záležitosti a rady núkajte, až keď vás o to niekto priamo osloví.

Kozorožec

Planéty Merkúr, Slnko i Luna vám celkom prajú, hlavne v oblasti obchodu s kozmetikou, umením i šatstvom. Odkazujú vás i na minulosť, kedy ste možno urobili chybu. Mohlo sa vám dariť, a vy ste pritom však zmenili niečo, čo nebolo pre vás výhodné. Pokiaľ však investujete svoje peniaze spoločne s určitou osobou, preverte si jej zmýšľanie do detailu. 

Vodnár

Opozične postavené Slnko spolu s Mesiacom, vám nastavujú zrkadlo a vy asi budete musieť svojim finančným partnerom vysvetliť, čo zamýšľate do budúcna. Nastáva obdobie padajúcich hviezd, možno vám jedna z nich ukáže tú správnu cestu. Nezabudnite si niečo želať. Tak, aby ste pritom neublížili druhým. Pri vašom Vodnárskom zmýšľaní asi nezabudnete i na našu Matku Zem a jej ozdravenie.

Ryby

Podľa Slnka i Luny je teraz namáhané srdce, ale i pľúca i hrubé črevo. Pite viac čistej vody, obmedzte alkohol a sladkosti. Venujte pozornosť drobným činnostiam, ktoré treba vždy aj dokončiť, lebo sa vám postupne z nich urobí veľká kopa nedokončených záležitostí. Na hmotnej úrovni sa vám môže nahromadiť i dosť papierov. Dajte pozor na citlivé časti tela. U vás sú to chodidlá, o ktoré sa treba starať každý deň. 

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBýkod 19.04.2024
MesiacVáhyod 18.05.2024
MerkúrBýkod 15.05.2024
VenušaBýkod 29.04.2024
MarsBaranod 30.04.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024