Odporúčame

Wendy

Wendy

Pomôžem vám s riešením problémov tak, aby to bolo v súlade s vaším vnútorným nastavením. Viac »

Ďalšie veštice online
Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Karla

Karla

Osobný kód 180

Veštica Adrianalin

Adrianalin

Osobný kód 153

Veštica Sara

Sara

Osobný kód 176

Nov Mesiaca v znamení Raka

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v júli 2021

Tento júlový nov Mesiaca bude v materskom, láskavom a empatickom v znamení Raka, čiže vo svojom domovskom znamení. Vzájomné spojenie Luny a Slnka vdýchne novú, lepšiu atmosféru do rodinných vzťahov.

Nov Mesiaca v znamení Raka
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v júliSplny a novy Mesiaca 2024

Nov06.07.2024 01:00RakNov Mesiaca júl 2024
Prvá štvrť14.07.2024 00:51Váhy-
Spln21.07.2024 12:19KozorožecSpln Mesiaca júl 2024
Posledná štvrť28.07.2024 04:54Býk-

Nov Mesiaca nastane: 10.07.2021 03:19

Prioritou bude pohodlie a bezpečie domova, starostlivosť o všetkých, ktorých milujete. Tiež sa ale zamyslíte, čo alebo kto obmedzuje vaše myslenie. Silno vás ovplyvní aj planéta kontaktov a myslenia, Merkúr. Preto si zrovnáte myšlienky a z hlavy vyženiete chaos z posledných mesiacov.

Vzťahy Mesiaca s planétami v čase novu

Luna je v trigóne, v dobrom postavení s planétou fantázie a snov, Neptúnom. Ten je teraz vo svojom znamení citlivých Rýb. Pod vplyvom planéty Neptún, dostanú nielen vodné znamenia viac možností zahĺbiť sa i do citov a ezoteriky. Hľadajte aj alternatívne možnosti, ako si vylepšiť svoju náladu, kondíciu a posilniť zdravie.

Luna je v opozícii s Plutom. Ten je teraz v znamení Kozorožca. Môže to znamenať viac prekážok. Tie poukazujú na to, že ste niečo riešili prirýchlo, či predčasne. Prejaví sa to zvlášť tam, kde je vplyv moci, zákonov, či silnejších členov rodiny a ich zákazoch a príkazoch. To znamená na úradoch a rôznych miestach, kde sa musí čosi vybaviť.

Nepodceňujte, hlavne dovolenkári, hraničné prechody, očkovanie akéhokoľvek druhu, rôzne formuláre a nečakané zdržania. Aj v prípade organizovaných rodinných dovoleniek sa teraz prispôsobte, alebo si dôkladnejšie premyslite vaše spontánne nápady.

Pluto je vládca znamenia Škorpióna, ktorý ovplyvňuje peniaze, dedičstvo a sex. Týka sa to rodinných peňazí a väzieb.

Nov v Rakovi – živel Voda, symbol emócií

Energia tohto nového Mesiaca je emočná, materská a oživujúca. Starajte sa o seba, aj o druhých. Dajte priechod svojim snom, víziám, potrebám aj pocitom. V domácich organizačných veciach môžete mať menšie zmätky. Kto sa však často popáli a sklame, no zároveň však dokáže pozbierať sily a ísť ďalej, naučí sa byť silnejší.

Snažte sa vyťažiť z každej situácie to najlepšie a nenechajte sa ničím odradiť. Všetko, čo sa vám podarí teraz dosiahnuť, vám bude užitočné a prospešné ešte dlho.

Nevnucujte sa tam, kde o vás nestoja, mohlo by to vyvolať zbytočnú agresiu. Doma sa viac rozprávajte, aby ste predišli hádkam zo vzájomného neporozumenia. Dôkladne vysvetlite, ako vaše slová a požiadavky naozaj myslíte.

Zdravie

Čím viac je váš organizmus znečistený, tým horšie znášate zmeny počasia, aj tie počas lunárnych cyklov. Prítomnosť psychických aj fyzických nečistôt oslabuje vašu obranyschopnosť.

Fyzická aktivita a prevencia je to, čo potrebujete najviac. Dajte si pozor na to, čo jete a pijete. Pozor na priveľké množstvo sladkých nápojov a vodu z neoverených a nevyskúšaných zdrojov, zvlášť akoby z čistučkých horských potôčikov.

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Tento júlový nov Mesiaca v živle, pre vás nebezpečnej Vody, bude pre vás nevyspytateľný. Budete mať pocit, že sú ľudia voči vám nepriateľsky naladení.  Dávajte si pozor na prudšie zmeny nálad, ktoré zasiahnu nielen vás, ale i vašu rodinu, zvlášť ženy v nej. Netreba sa snažiť za každú cenu presadiť si svoje. Akékoľvek čerstvé známosti si poriadne preverte, a nehrňte sa za každú cenu do neovereného vzťahu. 

Býk

Tento júlový nov Mesiaca v znamení Raka, je pre vaše znamenie niečo si vyjasňujúci. Partnerské vzťahy a majetkové záležitosti budú horúcejšími témami. Aj pri dobre pripravených plánoch sa môžu vyskytnúť menšie rodinné zmätky. Zamerajte sa predovšetkým na vylepšenie citového vzťahu s partnerom, deťmi, či širšou rodinou. Budete citlivejší, čo bude prínosom pre všetkých. Nezabúdajte na letné potreby svojich blízkych.

Blíženci

Naučte sa ovládať svoje emócie, pohyb a gestá. Budete to chcieť trochu cviku. Tento júlový nov Mesiaca bude pre vaše znamenie mierne priaznivý. I vy budete teraz vnímavejší aj na veľmi jemné podnety. K priateľom, ale hlavne rodine sa správajte zhovievavejšie. Naučte sa prepájať súvislosti a všímať si veci, ktoré sú na prvý pohľad bezvýznamné. Pocítite potrebu postarať sa o niekoho. Doma sa však radšej vyhnite kontroverzným témam. 

Rak

Tento júlový nov Mesiaca v živle Vody, vo vašom znamení Raka, bude pre vaše znamenie veľmi silný a prospešný. Aj v osobnom živote prežijete pekný, príjemný a úspešný deň. Váš osobný život nebude po tieto dni zaťažovaný ničím negatívnym. Je tiež možné, že vy nezadaní, spoznáte svoju novú životnú šancu. Milujte objavovanie pekných chvíľ. Do vašich dní bude prúdiť porozumenie, i erotika, spolu s túžbou v mnohých podobách. 

Lev

Nepoddávajte sa, a nepôsobte impulzívne. Tento júlový nov Mesiaca v živle Vody je pre váš živel Ohňa trochu nebezpečnejší. Objavia sa menšie výmeny názorov, ale nič podstatné. Pozor na presadzovanie si moci a vedúceho postavenia v rodine. Nájdete to, čo ste tak dlho hľadali. Na niektorých veciach získate. Ženská energia vám pomôže a poradí, aj keď vás to bude niečo stáť, finančne, i psychicky.

Panna

Snažte sa svojím najmilším pomáhať, lebo sa vzájomne potrebujete. Spoľahnite sa na intuíciu, ktorá bude teraz mimoriadne silne pôsobiť. Čakajú vás nové možnosti. Verte. Pozitívny prístup sa oplatí. Nechajte priechod fantázii, vnímaniu vecí a dejov, ktoré sú teraz veľmi zosilnené. Tento júlový nov Mesiaca v živle Vody, v znamení Raka, je pre vaše znamenie inšpiratívny, ale trochu nepochopiteľný. Získate väčšiu sebadôveru a nadhľad. 

Váhy

Tento júlový nov Mesiaca v znamení Raka, je pre vaše znamenie náročnejší. Pozor na to, aby ste sa nedostali do zbytočných nepríjemností.  Rodina však bude odhodlaná brániť svoje myšlienky. Neriskujte zbytočné chyby. Krásne sny môžu ľahko zopakovať, stačí len tomu veriť. Využite dnešný príjemný letný večer na romantiku s trochou mystiky. Ak potrebujete obnoviť svoje staré priateľstvá, teraz je na to najvhodnejší čas.

Škorpión

Všetci budeme citlivejší a vnímavejší. Bude pôsobiť aj všeobecne bohatá fantázia a výrazná sila predstavivosti. Tento júlový nov Mesiaca v živle Vody, v znamení spriateleného Raka, je pre vaše znamenie: Magický. Pocítite silné magické vplyvy. Objavíte schopnosť pochopiť skryté súvislosti, ktoré vám unikali. Keď trochu zatlačíte, rozbehnú sa aj stagnujúce záležitosti. V láske si prichystajte vyznanie. Partner si ho rád vypočuje. Čaro leta sa môže silne prejaviť. 

Strelec

Vy sa proste ani počas týchto silných energií novu Mesiaca nedáte. Viete, čo chcete, a čo sa vám páči. Je vám vlastné správanie, ktoré zrkadlí prirodzenú autoritu. Dodržujte však rodinné tradície, hoci aj zabalené do moderného, no hlavne citlivého rúcha. V partnerstve sa nenechajte vtiahnuť do zbytočných a háklivých debát. Tento júlový nov Mesiaca viac preskúša rodinné vzťahy. 

Kozorožec

Tento júlový nov Mesiaca v živle Vody bude problémovejší z hľadiska rodinného napätia. Dotiahnite počas týchto magických dní, zvlášť teraz v období novu Mesiaca v znamení Raka, do konca záležitosti a spory týkajúce sa predovšetkým rodiny, i vzdialenejších príbuzných. Obyčajne sa vracia to, čo sme zasiali. Nesejte vietor, zožnete búrku. Malá, a najmä férová hádka, môže prečistiť ”vzduch”. Len nezabudnite na zmierenie.

Vodnár

S týmto letným novom Mesiaca v znamení leta vám, i vašej rodine prichádza nová inšpirujúca iskra. Menšie nebezpečenstvo by mohlo prísť aj od sebeckého vzdialenejšieho príbuzného. Buďte tolerantní. Nakoniec sa nájde rozumná dohoda. Oplatí sa venovať pozornosť rôznym signálom, ktoré teraz budete dostávať v hojnejšej miere. Kto vás podceňoval, bude si musieť priznať chybu.

Ryby

Tento júlový nov Mesiaca v živle Vody, v spriatelenom znamení Raka, je pre vaše znamenie i dňom mágie a rôznych veštieb. Poskytne vám odpovede za hranicami bežného poznania. Budete nielen vy, ale aj rodina, i deti, podliehať mimoriadnemu vesmírnemu vplyvu. Ľudia budú citliví, a častejšie meniť svoje názory. Pretože budú dosť nesamostatní, budú pociťovať potrebu oprieť sa o niekoho v dobrom, i zlom.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoLevod 22.07.2024
MesiacRybyod 23.07.2024
MerkúrLevod 02.07.2024
VenušaLevod 11.07.2024
MarsBlíženciod 20.07.2024
JupiterBlíženciod 25.05.2024
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024