Veštica Petra

Petra

Osobný kód 310

Veštica Večernica

Večernica

Osobný kód 304

Nov Mesiaca v znamení Raka

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v júli 2024

V sobotu, o jednej hodine v noci, nastáva nov Luny v Rakovi. Slnko a Mesiac sa stretnú v jednom bode, aby vyslali ľuďom svoje posolstvo. Vládcom Raka je Luna, preto je tento nov dosť dôležitý pre emocionálne a citové vnímanie ľudí.

Nov Mesiaca v znamení Raka
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v júliSplny a novy Mesiaca 2024

Nov06.07.2024 01:00RakNov Mesiaca júl 2024
Prvá štvrť14.07.2024 00:51Váhy-
Spln21.07.2024 12:19KozorožecSpln Mesiaca júl 2024
Posledná štvrť28.07.2024 04:54Býk-

Nov Mesiaca nastane: 06.07.2024 01:00

Rak má dobrú intuíciu a opatrovateľské schopnosti. Jeho sklony k sebaobrane a silný pocit neistoty však často zájdu do potreby skryť sa za tvrdý pancier a nevyjaviť svoje city. Preto sa v dňoch novu v Rakovi môžeme cítiť bezbranní a zraniteľní. Pokiaľ si nebudeme strážiť tieto energie, začnú sa nám usadzovať v žalúdku. Postupne by sa mohli zhmotniť a prerásť do choroby tohto orgánu.

Rituál odpustenia

Ak nemáte stráveného niektorého človeka z minulosti či z tejto doby, skúste si urobiť svoj malý rituál odpustenia práve na nov. Netreba na to žiadne veľké ceremónie. Nechajte sa viesť intuíciou. Možno zapálite sviečku a v plameni spálite výčitky, ktoré ste napísali na papier. Následne môžete ísť k tečúcemu potoku či rieke a ten popol vhodiť do nej.

Vo vašom srdci však musí nastať odpustenie, inak rituál nemá zmysel. Niektorým stačí malé zamyslenie a modlitba bez ceremónii, aby to fungovalo. Každý sme iní.

Šanca začať niečo lepšie

Doznieva silná opozícia Pluta na Merkúr, preto si treba dať obzvlášť pozor na vyjadrovanie, aby nebolo arogantné.

Počas každého novu máme šancu začať niečo lepšie. Predtým však treba po sebe upratať to staré. O Rakoch sa hovorí, že neradi vyhadzujú staré veci a spomienky. Treba to prekonať, aby život šiel ďalej po čistej ceste, myslím fyzicky na tele, ale aj v mysli. Ak sa občas otočíte dozadu, uvidíte len veci, ktoré vám evokujú pekné spomienky.

V období novu v Rakovi pracujeme radšej pomaly, ale o to usilovnejšie a starostlivejšie. Keďže máme leto, rýchlou a ťažkou prácou trpí náš krvný obeh. Zvykneme častejšie počuť záchranku, ktorá vezie niekoho do nemocnice, lebo skolaboval. Preventívne pite dosť tekutín, šetrite sa a majte sa radi! Najlepšie je piť čistú vodu po malých dúškoch. Pokiaľ by ste objavili čistú pramenitú vodu vo vašom okolí, chodievajte si z nej pravidelne naberať a pite ju čo najčastejšie.

Jedzte striedmejšie, napríklad stravu bez strukovín, čerstvého pečiva a obmedzte mliečne výrobky i vyprážané tučné jedlá. Tieto potraviny zaťažujú žalúdok. Zdraví jedinci môžu držať hladovku.

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Nov v Rakovi je pre vás kritický. Zasahuje priamo do vášho domova. Pozor na hádky, ktoré by ste mohli vyvolať práve vy sami. Radšej sa usaďte v pohodlí, kde sa cítite dobre, teda ako doma. Rozmýšľajte, čo by ste na sebe vylepšili, aby vás malo okolie rado. Nezabúdajte na seba. Kto sa má rád ozajstnou (nie sebeckou) láskou, pritiahne si milujúcich ľudí. 

Býk

Slnko je vo vašom dome komunikácie aj Luna. Neďaleko týchto oboch planét sa nachádza i planéta lásky, Venuša. Plánujte krátke cesty po okolí, ak vás teda nov v Rakovi nezastihol niekde na dovolenke. Buďte k sebe obzvlášť milí. Týka sa to hlavne komunikácie, kedy netreba presadzovať za každú cenu svoj názor, ale skôr aj načúvať druhým. Tak prejavujete lásku a úctu k danému človeku, ktorý rozpráva. No a to je dnes vzácnosťou. 

Blíženci

Nov vás zastihol vo vašom dome hodnôt. Prináša vám šancu na investovanie. Keďže je u vás na návšteve Jupiter, planéta šťastia a expanzie, možno sa vám bude dariť. Pozor však na staré prešľapy v investovaní financií, aby ste nezopakovali svoje staré chyby. Myslite však aj na svoju sebaúctu a hodnotu. Má ju každý živý tvor. 

Rak

Máte dôležité obdobie novu, lebo je vo vašom znamení. Plánujte nové veci, ktoré sa vám už minulý mesiac ukazovali ako vážne. Kroťte svoju prílišnú starostlivosť o druhých a venujte sa aspoň hodinku dve denne len sebe. Liečte svoje staré bolestivé miesta, ale dlho sa v nich nevŕtajte. To, čo bolo, už je minulosťou. Pred sebou máte budúcnosť, tej sa venujte! Robte si optimistický ročný plán. 

Lev

Do nových vecí sa nenáhlite, vyčkajte na nov, ktorý bude o mesiac, vo vašom znamení. Dobre rozmyslite, čo chcete do budúcna dať do svojho prioritného plánu. Možno to bude zlepšenie partnerského spolužitia a štúdium jazykov. Myslite i na svoje zdravie. Dodržujte raz do týždňa očistný deň s ľahkou stravou. Dajte s do poriadku minulosť, a to raz a navždy!

Panna

Nov vám zasahuje do domu priateľov. Pre svoju kariéru, kde vám zasahoval minulý nov, ste možno zabúdali na dobrých priateľov. Nevadí, je správna chvíľa to napraviť. Určite máte aj nejaké nesplnené túžby a sny. Nemusíte o nich nikomu hovoriť, ale pracujte na tom, aby ste si ich dosiahli. Možno podniknete malý spoločný a dobrodružný výlet! 

Váhy

Kritický nov v Rakovi vám zasahuje do domu kariéry a prestíže. V práci sa držte diplomaticky, aby ste si nepokazili leto. Plánujte nové veci rozumne a pokojne. Pokiaľ ste na dovolenke, nepodceňujte miestne zvyklosti a dodržujte zákony, pravidlá na cestách. Hoci máte trochu nepríjemnejšie obdobie. lebo vládne Slnko v Rakovi, na cestu vám od spriaznených Blížencov svieti planéta šťastia Jupiter. Toho sa držte v ťažších chvíľach. 

Škorpión

Nov vo vodnom Rakovi vám zasahuje do domu dobrodružstva, cestovania a rozvoja! Vy ste sa toho teraz snáď aj pekne zhostili. Do čoho sa Škorpión pustí, to má silu. Máte nové nápady, ktoré by ste mohli rozdávať. Dobré rady však núkajte, až keď vás o to niekto požiada. Užite si pár pekných chvíľ na dovolenke za hranicami všedných dní. Nemusí to byť priamo zahraničie, ale nech vás to baví. 

Strelec

Nov vám zasahuje do domu transformácie, sexu a zdieľaných financií. Pokiaľ však investujete svoje peniaze spoločne s určitou osobou, preverte si jej zmýšľanie do detailu. Povrchnosť sa vám nevyplatí, myslite na to! Poučte sa z minulosti, kedy ste urobili chybu. Saturn v Rybách je retrográdny a vy s ním tvoríte nepríjemné spojenie. 

Kozorožec

Nov vám zasahuje do domu partnerstva, ale aj otvorených nepriateľov. O tých aspoň viete, že ich máte. Jednajte s nimi tiež otvorene, ale s diplomaciou. Opozične postavené Slnko, spolu s Mesiacom a Venušou vám nastavujú zrkadlo a vy sa asi budete musieť vyjadriť asi i k partnerskej láske. Meditujte tak po svojom, a to najlepšie večer, pri zapadajúcom Slnku, možno vám príde odpoveď na vaše otázky. 

Vodnár

Nov v Rakovi vám otvára dvere na dome každodennej práce a zdravia. Venujte pozornosť drobným činnostiam, ktoré treba vždy aj dokončiť, lebo sa poriadne zamotáte. Dajte pozor na citlivé časti tela. U vás sú to kolená a žily. Opierajte si čo najčastejšie nohy hore kolmo o stenu. Pite viac čistej vody a obmedzte sladké jedlá a nápoje. Soľ v malom množstve však teraz potrebuje každý, lebo sa viac potíme. 

Ryby

Nov vám tentoraz zasahuje do domu detí, radosti a zábavy. Znamenie Raka vám totiž stojí všeobecne v tomto veselom piatom dome. Nájdite si niečo, čo vás naštartuje. Môže to byť nový koníček, ktorý vám dodá chuť do života. Voľní si snáď nájdu nového partnera, pri nejakej zábave alebo koníčkoch. Treba si však dať úspešne do poriadku veci lásky z minulosti. Tak vám svojim priaznivým trigónom radí cúvajúci Saturn, planéta času a poriadku. 

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoLevod 22.07.2024
MesiacRybyod 23.07.2024
MerkúrLevod 02.07.2024
VenušaLevod 11.07.2024
MarsBlíženciod 20.07.2024
JupiterBlíženciod 25.05.2024
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024