Odporúčame

Emilia

Emilia

Ak sa topíte v problémoch, trápia vás veci citové, či zdravotné, obráťte sa na mňa. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Veštica Sara

Sara

Osobný kód 176

Veštica Lenaras

Lenaras

Osobný kód 162

Veštica Stella

Stella

Osobný kód 160

Nov Mesiaca v znamení Raka

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v júli 2016

Foto: shutterstock.com

Fázy Mesiaca v júliSplny a novy Mesiaca 2020

Spln05.07.2020 06:47KozorožecSpln Mesiaca júl 2020
Posledná štvrť13.07.2020 01:32Baran-
Nov20.07.2020 19:35RakRozbor pripravujeme
Prvá štvrť27.07.2020 14:35Škorpión-

Nov Mesiaca nastane: 04.07.2016 13:04

Teraz pôsobí tranzit Mesiaca a nov cez znamenie Raka zo živlu Vody. Silne budú pôsobiť i planéta komunikácie Merkúr a planéta lásky Venuša. Hlavná téma bude domov, rodina a zázemie. Planéta Venuša prinesie túžby zútulňovať domáce a pracovné prostredie. Merkúr prinesie veľa hovoreného a písaného slova, cesty a vybavovanie na úradoch v oblasti rodiny a domova. Nie je dobré byť teraz sám. Aj deň, keď sa mnohým bude zdať, že sa nič nedeje, môže byť náročný. Nemali by ste podceňovať odpočinok. Všetci budeme jemnejší a citlivejší. Môžeme ľahšie vyjadriť svoje emócie, čo samozrejme môže byt pozitívne aj negatívne. Budeme mať väčšiu potrebu sa stýkať s rodinou a blízkymi, priateľmi a príbuznými, zvlášť nedeľu pred pondelkovým novom. Pondelkový tranzit Mesiaca cez znamenie RAKA ovplyvňuje žalúdok, žalúdočnú kyselinu, i žalúdočnú neurózu, prsné žľazy, maternicu, hruď a proces trávenia. Môžete byť náchylní k citovému kolísaniu, mali by ste sa naučiť odpúšťať a zlé zabúdať. Mnoho záležitostí môžete chápať príliš osobne. Počas novu sa telo dobre zbavuje škodlivých látok. Pre odvod toxínov z tela sú dôležité tekutiny a ich dostatočné množstvo, preto je nutné v týchto letných dňoch zvýšiť ich príjem. Je to čas spojenej energie: čas na obnovu a nazbieranie nových síl. Pri nove sa lekársky zákrok neodporúča. Silný vplyv Mesiaca vplýva i na mágiu lásky, zdravia, domova, na zosilnenie zmyselnosti a na zhotovovanie talizmanov. Upracte, skrášlite a vylepšite si domov, pozvite rodinné návštevy, vymyslite deťom pekné letné zážitky, poprezerajte si spoločne staré fotografie… Tento tranzit Mesiaca v znamení Raka priaznivo pôsobí na živel Vody, čiže hlavne Škorpiónov a Rybky, ale aj na všetkých citlivých a zaľúbených ľudí, poliate kvetinky, či na vykúpaných, citovo i telesne osviežených, a cez vodu negativity zbavených ľudí. 

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Budete mať premenlivú náladu, neprenášajte ju ďalej. Potrebujete mať pokoj. Mali by ste vedieť, čo chcete. Ak tápete, tak sa to pokúste zistiť prečo. Niektorí ľudia môžu reagovať inak, než si želáte. Môžete sa dozvedieť zaujímavé veci. Spomeňte si, čo na partnera, či potomkov, fungovalo. Môžete to opäť použiť. Nie je dôležité, čo robia ostatní, ale čo robíte vy. Venujte sa tomu, čo máte spraviť. Niektoré kroky, ktoré budete musieť urobiť, sa vám nemusia páčiť, hlavne však, že budú účinné.

Býk

Môže vás postihnúť menšia kríza, ale to je počas novu Mesiaca pochopiteľné. Neberte to príliš vážne. Potrebujete inšpiráciu, teraz sa jej dočkáte. Nenechajte utiecť žiadnu príležitosť, ani tú najmenšiu. Bude zaujímavé aj to, čo práve vás nemusí zaujímať. V tomto čase, pod vplyvom novu Mesiaca v znamení citlivého Raka, bude rozumné nepodliehať prehnaným citom a pocitom. Mohli by ste urobiť nerozumné a nepraktické veci. Hľadajte korene problémov v minulosti. 

Blíženci

Dostanete varovný signál, nemali by ste ho ignorovať. Vyvarujte sa opakovaniu minulých chýb. Nemusíte sa nikam hnať, nechajte si priestor na zmeny. Hoci človek túži a pracuje na svojej vnútornej vyrovnanosti, predsa len môže zažiť, zvlášť v tomto období novu Mesiaca v znamení citlivého Raka, aj negatíva. Mnohí si však polepšíte, ani nebudete vedieť ako. Hovorte s každým, kto pochybuje o vašich plánoch. Niektoré veci si treba len vysvetliť. 

Rak

Toto obdobie novu Mesiaca vo vašom senzitívnom znamení citlivého Raka, je pre vás veľmi dôležité. Ukážte, na čo máte. Každá vaša iniciatíva bude vrelo vítaná. Nebude dôležité to, čo musíte, ale to, čo môžete. Otvára sa vám zaujímavá perspektíva. Prekážky sú na to, aby sa prekonávali. Uzavrite len to, čo je už určite stratené. O zvyšok bojujte. Motivácie nie je nikdy dosť, platí to aj pre lásku. Potrebujete mať nejaký cieľ. Budete mať dobré nápady.

Lev

Jednoduché riešenia sú najlepšie. Nič zložité nevymýšľajte, ale urobte ústretový krok, hoci v prípade niektorých ľudí ste sa prerátali. Zachovajú sa inak, než ste si predstavovali. Na dôležité veci by ste mali byť viacerí. Pokúste sa dať dohromady schopných ľudí. Máte čo doháňať, tak sa do toho pustite. Pýtajte sa na každú maličkosť. Môže byť dôležitá. V tomto čase novu Mesiaca v znamení Raka, by ste mali viac dávať ako brať. Budete mať z toho vy, i vaša rodina, dobrý pocit.

Panna

Koniec je často len začiatkom niečoho iného, čo nov Mesiaca aj býva. Malo by vás to zaujímať. Počúvajte každého, kto sa na vás obracia v dobrom. Povedať nie sa dá aj jemným spôsobom. Správajte k ostatným tak, ako sa oni správajú k vám, alebo aj trochu milšie, zvlášť k prázdninujúcim deťom. Berte to ako výchovu. Deti a partnera nikdy celkom nepochopíte. Majú v hlave aj svoj vlastný svet. Kto dokáže byť veľmi silne presvedčený o svojom úspechu, väčšinou si tým naozaj dokáže pritiahnuť šťastie.

Váhy

Niektoré veci budete musieť začať robiť odznova. Mali ste si predtým dávať lepší pozor. Urobte si menšiu rekapituláciu, nech viete, čo sa vám doteraz podarilo, a čo nie. Nevysvetľujte svoje kroky dopredu, len ich urobte. Mohli by ste sa zapliesť do zbytočných debát, ktoré nikam nevedú. Ani od energií tohto novu v znamení Raka nečakajte presný návod, skôr niečo pre inšpiráciu. Veľa vám napovie zosilnená intuícia. Keď to nešlo po starom, mohlo by to ísť po novom.

Škorpión

Tento nov v znamení Raka, s ktorým máte spoločný živel Vody, vám bude vysielať veľmi dobré energie. Prežite deň bez veľkých plánov. Potrebujete vypnúť, nie stále riešiť nejaké problémy. Nasilu nikomu nič nedokazujte, hlavne nie sebe. Bolo by to zbytočné. Získate opäť to, čo ste pred časom stratili. Tentoraz si to pozornejšie strážte. V rozlete vás bude brzdiť nepríjemná spomienka. Snažte sa ju čo najskôr zaplašiť. Radšej si spomeňte na staré dobré časy. Budú pre vás užitočným majákom.

Strelec

Potrebujete prežiť tento pondelkový deň bez stresu, tak si ho nevyrábajte. Dajte z hlavy preč všetky negatívne myšlienky. Počas tohto novu Mesiaca v znamení Raka si stanovte nové, ale len krátkodobé ciele. Pri výchove detí musí byť väčšia aktivita aj na vašej strane, partner to ocení. Nemá vždy dosť síl, aby ťahal aj za vás. Viete dobre, čo treba urobiť, ale nebudete mať na to veľkú chuť. Mali by ste sa premôcť. Máte perspektívu aj v tom, čo donedávna bolo mimo vášho záujmu.

Kozorožec

Ak bude treba, zmeňte prístup. Niekedy energia novu Mesiaca k tomu ľudí nasmeruje. Tentoraz to môže byť niečo súvisiace s rodinou, alebo zo vzťahom. Buďte tolerantnejší na prázdninujúce deti. Veľa dôležitých domácich starostí aj tak zostane na vašich pleciach. Ostatní budú radi, keď veci vyriešite za nich. Počas tohto novu Mesiaca v znamení citlivého Raka sa spoľahnite hlavne na inštinkt, aj tak nič iné nebudete mať k dispozícii. Veď je leto, odľahčite aj vy svoje myšlienky.

Vodnár

Vaše silné stránky nebude tak vidieť, ako vaše slabiny. Ak máte v sebe dosť energie, venujte sa svojím deťom a partnerovi. Ak nie, snažte si dobiť baterky tam, kde sa to bude páčiť aj im. Tento nov Mesiaca, ale aj letný čas, praje zregenerovaniu sa. Časom sa ukáže, či vaše rozhodnutia boli správne. Svet už je čím ďalej náročnejší ako bol voľakedy. Mali by ste to rešpektovať, a trochu optimistickejšie sa prispôsobovať, zvlášť tí starší. Ukážte ostatným, že sa od vás majú čo naučiť. 

Ryby

Počas tohto novu Mesiaca, energia ktorého vám bude veľmi nápomocná, by ste mali klásť dôraz na pohodu. Budete mať dosť povinností. Niektoré by ste mali dať nabok, aby ste si viac užili blízkych a letné energie. Vplyv novu Mesiaca v znamení Raka bude na vás veľmi pozitívny. Váš spoločný živel Vody vám zosilní pocity, intuíciu a nápaditosť. Mnohí zatúžia po romantickej láske, alebo túžbe skúsiť nejaké kúzlo lásky. Tie nemusia neskúseným dopadnúť najlepšie. Kto vás nechce, tak vás nie je hoden, lebo najsilnejšie kúzla robí láska sama.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoRakod 20.06.2020
MesiacBýkod 13.07.2020
MerkúrRakod 28.05.2020
VenušaBlíženciod 03.04.2020
MarsBaranod 28.06.2020
JupiterKozorožecod 02.12.2019
SaturnKozorožecod 02.07.2020
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 27.11.2008

Začiatok ročných období 2020

JarJarná rovnodennosť20.03.2020
LetoLetný slnovrat20.06.2020
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2020
ZimaZimný slnovrat21.12.2020