Odporúčame

Janita

Janita

Odpovede, ktoré vám doteraz nikto nedal, vám odhalí karmická numerológia. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Veštica Kavena

Kavena

Osobný kód 169

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Veštec Mirek

Mirek

Osobný kód 181

Nov Mesiaca v znamení Rýb

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v marci 2021

Všetko zlé je treba odstrániť zo života a začať nové a krajšie, taký je význam a vplyv Mesiaca v nove. Tento nov bude Luna zosilňovať energie zo znamenia senzitívnych Rýb.

Nov Mesiaca v znamení Rýb
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v júniSplny a novy Mesiaca 2024

Nov06.06.2024 14:41BlíženciNov Mesiaca jún 2024
Prvá štvrť14.06.2024 07:21Panna-
Spln22.06.2024 03:10KozorožecSpln Mesiaca jún 2024
Posledná štvrť28.06.2024 23:56Baran-

Nov Mesiaca nastane: 13.03.2021 11:24

Symbolickým obrazom znamenia Rýb sú dve ryby pokúšajúce sa plávať, každá opačným smerom, sú však spojené zlatou šnúrou. Dualita narobí viac problémov v našom vedomí.

Ryby sú pohyblivé, ženské a vodné znamenie. Sú ovládané planétou Neptún a podľa tradície aj Jupiterom. Spájajú rozptýlenosť premenlivého znamenia, senzitivitu a citlivosť vodného živlu, silu Jupitera a fantáziu Neptúna. Symbolizujú individuálne a kolektívne nevedomie, bilancovanie starého cyklu a prípravu na nový.

Hlavný vplyv Rýb na ostatné znamenia

Zosúladený je s ďalšími vodnými znameniami, čiže s Rakom a Škorpiónom. Tým by tento nov mal prejsť najľahšie. Priateľský je k Býkom a Kozorožcom.

Najviac napätý je s inými pohyblivými znameniami, čiže k Strelcom a Blížencom. Doplňujúce, protiľahlé znamenie je Panna. Ostatné znamenia budú túto náročnú sobotu vedieť zvládnuť v rozumných tendenciách.

Vzťahy

Vo vzťahoch častejšie prevládne smútok, neistota, ale i hádky. Vaše vnútro napĺňa nepokoj, preto si potrebujete istotu vynucovať. Tú vám ale nikto nemôže dať. Svoje obavy si nenechávajte len pre seba. Situáciu sa snažte riešiť hneď, a čo najrozumnejšie. Dávajte si však pozor, aby negativita neprevzala nad vami kontrolu.

Vzniklo všeobecné napätie. Každý očakáva, ako sa zachová ten druhý. Očakávania od druhých sú rôzne, ale veľmi náročné. Rozprávajte sa aj o maličkostiach, navzájom stojte pri sebe. Nezabúdajte ale aj na slobodu vo vzťahu. Kto nechce byť pri vás, tak nebude.

Teraz je ľahšie byť zranený, ale i zraniť, či podvádzať. Ľahšie sa môžete stať obeťou podvodu a klamu. Neignorujte dôležité veci a nechcite vidieť len to, čo by ste chceli vidieť, nie skutočný stav.

Peniaze

Aj keď vás práca vždy neuspokojuje, viete, že to musíte zvládnuť hlavne kvôli financiám. I keď ich nezarobíte toľko, koľko by ste potrebovali a chceli, tešte sa aj z toho, čo dostanete.

Pozor na požičiavanie financií, aj keď to môže byť niekto blízky z rodiny. Ťažko sa potom budú vracať.

Plány

Budete aj trochu sklamaní pri dosahovaní svojho sna. Máte ho na dosah, ale ešte stále nie je vhodný čas na jeho naplnenie. Nezúfajte, dočkáte sa. Stále je ale pre vás dôležité držať svoj jazyk na uzde a to isté platí aj pre vaše myšlienky.

Pestujte si naďalej svoje koníčky, prinášajú vám radosť a uspokojenie. Niekedy je ale dobre nechať hovoriť aj druhú stranu, aj keď sa s tým nestotožňujete. Využite každú jednu príležitosť, čo vám život ponúkne.

Váš vplyv na súčasnosť

Túto situáciu, aj počas tohto novu Mesiaca, môžeme ovplyvniť pozitívne, ale aj negatívne. Závisí to od našich myšlienok a postojov k životu, viery a vôle vylepšiť samého seba. Zmeny správania sú nám nápomocné. Budúcnosť môže zmeniť ten, kto vyvinie patričné úsilie danú situáciu zvládnuť.

Intuícia bude pre vás nesmierne dôležitá. To je to prvé, čo vám napadne, čo vám prejde hlavou. Bude ako váš varovný prst, poradca aj stopka.

Živel Vody sa môže teraz prejaviť v plnej sile a v rôznej forme. Nielen v tej psychickej, čiže nezvládnuté emócie, ale aj v tej materiálnej. Pozor na prasknuté potrubia, problémy s kanalizáciou, odtokmi, či väčšími záplavami, pokĺznutia do rieky, či pády vo vani alebo v sprche. V domácnosti sa však vydaria práce s vodou, pranie, aj čistenie odpadov.

Zdravie

Sústreďte sa na svoju energiu. Majte dostatok konštruktívnej energie, trpezlivosť a oči otvorené. Budete mať totiž zlý odhad vlastných síl a možností.

Dajte si pozor na prechladnutie močových ciest a úrazy z nepozornosti, nevyspatia, alebo zo stresu. Hudba povznesie vášho ducha nad pozemské starosti a vyzdvihne vaše myšlienky. Objatie lieči.

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Ak vám niekto blízky zavolá, a bude chcieť hodnotiť zložité, či víkendové rodinné udalosti, vypočujte si ho v pokoji. Môžete si myslieť, čo chcete, ale s nikým sa o to nedeľte. Nebude to vlastne treba. Pochopíte, že vás nepotrebujú preto, aby s vami diskutovali, ale aby ste ho vypočuli. Keď sa odpútate od toho, čo vám berie silu a energiu, pochopíte, že pochopenie je nutné k vášmu ďalšiemu rastu. 

Býk

Držte si nadhľad a rozhodne sa nestresujte. Optimistický postoj je výhra aj pre zdravie, aj keď vy ste viac pesimisti, ako optimisti. Niekto vás teraz niečím prekvapí, ale vaša reakcia nebude taká, akú by si prial. Začnete ho podozrievať z nekalosti. Nenechajte sa nalákať na plané sľuby, alebo neisté investície. Spokojnosť a zadosťučinenie by vám to i tak neprinieslo, ani dnešnú sobotu, ani v budúcnosti.

Blíženci

Pri vydávaní financií budete mať tendenciu k impulzívnym krokom. Nebudete mať chuť správať sa príjemne k ľuďom, ktorí vám sú proti srsti. V niektorých prípadoch by sa to aj vyplatilo. Aj pod energiou novu si ujasníte, čo presne chcete. Ale skúste na chvíľku poodstúpiť a pozrieť sa na problém očami druhých. Zadané páry majú tiež šancu na počatie bábätka z príjemného, romantického sexu.

Rak

Ste na začiatku ozdravného procesu, všetko už pôjde lepšie. Nemusíte sa obávať kríz. Podstatné veci vám vyriešia. Teraz si radšej odpočiňte, ustúpte a dovoľte, nech sa veci dejú samé, bez vášho snaženia, alebo ovplyvňovania. Nabijete sa novou energiou, a ešte aj si vyčistíte myseľ od zbytočných myšlienok. Tráviť viac času s rodinou prospeje všetkým. Úspech nakoniec príde vtedy, kedy ho nebudete čakať.

Lev

Teraz viac skúmate, čo sa to vlastne deje. O tom, že by sa vám do niečoho zásadného chcelo, nemôžete byť reč. Túžite po pokoji a mieri. Do ničoho zásadného sa vám nebude chcieť. Vašu vnútornú vyrovnanosť rozjatrí aj človek, ktorý si myslí, že má právo hodnotiť vaše rozhodnutie. Z trucovitosti budete hľadať príležitosť, ako si užiť dobrodružstvo, ako sa dotknúť zakázaného ovocia. Zvážte to dôkladnejšie. 

Panna

Vyhýbajte sa ľuďom, zvlášť v období tohto novu Mesiaca, na ktorých ste alergickí, ktorí vás vyložene štvú. Nereagujte na reči, že by ste s nimi mali vychádzať, pretože to predsa inak nejde. Naozaj nie je dôvod, aby ste sa nútili do komunikácie s jedincom, ktorého hodnotový rebríček sa zásadne líši od toho vášho. Aj keď ste v dlhodobom vzťahu, ľahko vás okúzli človek, ktorý vám pomôže a zalichotí. 

Váhy

Nič strašné sa pre vás nedeje, napriek tomu sa necítite vo svojej koži. Budete teraz mať tendenciu k unáhleným výrokom, ktoré by ste neskôr mohli ľutovať. Dávajte si na to pozor predovšetkým v týchto dňoch. Nielen vo vašom okolí panuje napätá, ktorá môže rôznym sporom ešte nahrávať. Pokúste sa mať všetky súčasti svojho života pod kontrolou. Zbavte sa napätia a strachu, a všetko pôjde ľahšie.

Škorpión

Budete mať pocit, že každý najskôr jedná, a až potom myslí. Keď začne hodnotiť váš život, ozbrojte sa trpezlivosťou. Mnoho ľudí vôbec ani netuší, že by vás svojimi slovami mohli nahnevať. Keď niečo neviete, alebo niečomu nerozumiete, nemusíte sa s tým trápiť sami. Obráťte sa na blízkeho, ktorý sa v danej oblasti vyzná, a ukáže vám, ako na to. Bude z toho nielen užitočná, ale aj príjemná akcia.

Strelec

O tom, že vám všeličo pristane, nikto nepochybuje. Dajte si pozor, aby ste vo svojom okolí nepôsobili až príliš dôverne. Vy by ste to síce nemysleli zle, ale nohí by sa mohli cítiť ohrození. Pozor na podvodníkov všetkého druhu. Nenechajte sa zatiahnuť do žiadnych nekalých praktík, alebo podvodov. Oľutovali by ste to, aj keď vidina úžitku je, zvlášť teraz, veľmi lákavá. Mnohé kontakty sa vyjasnia a zúročia.

Kozorožec

Neverte každému. Nebezpečné môže byť v týchto dňoch energie novu Mesiaca v znamení Rýb zoznámenie s cudzím človekom cez najrôznejšie zoznamky. Budete dôverčivejší a budete sa správať inak ako normálne. Uvážlivosť v medziľudskej komunikácii, podporí aj starostlivosť o zdravie, či relaxačné techniky. Myšlienka má veľkú moc, pozitívnym myslením môžete veľa eliminovať. Skúste byť nad vecou, ako ste väčšinou vždy.

Vodnár

Nebuďte naivní a neverte na ilúzie. Doma to nebude ľahké a jednoduché. Búrlivo zareagujete na poznámku, ktorú zvyčajne vnímate ako niečo úplne normálne. Najskôr sa budete nechápavo čudovať čo sa to deje. Potom usúdite, že bude rozumnejšie, keď sa nebudete vypytovať, a počkáte, ako sa situácia vyvinie. Starým rodičom tiež bude smutno viac než obvykle. Možno je najvyšší čas svoje sľuby splniť. 

Ryby

Tento nov Mesiaca vo vašom znamení vám odporúča, aby ste teraz boli uvážlivejší v medziľudskej komunikácii. Máte teraz totiž sklon rýchlejšie hovoriť ako myslieť, a to rozhodne nie je dobrý spôsob, ako dosiahnuť svoj cieľ. Na jednej strane chcete šetriť, na druhej máte chuť spoznávať všetky radosti života, ktoré sa vám ponúkajú. Záchranu pred nerozumným konaním predstavuje teraz aj práca. Tej máte toľko, že nebudete mať voľný čas. 

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoRakod 20.06.2024
MesiacVodnárod 24.06.2024
MerkúrRakod 17.06.2024
VenušaRakod 17.06.2024
MarsBýkod 09.06.2024
JupiterBlíženciod 25.05.2024
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024