Veštica Večernica

Večernica

Osobný kód 159

Veštica Elis

Elis

Osobný kód 168

Nov Mesiaca v znamení Škorpióna

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v októbri 2016

Cez energie podmanivej Luny v nove, v znamení Škorpióna, môžeme zažiť aj nepríjemne dusnú atmosféru. Nov narušuje psychickú kondíciu, zvlášť tento.

Nov Mesiaca v znamení Škorpióna
Foto: shutterstock.com

Fázy Mesiaca v októbriSplny a novy Mesiaca 2019

Prvá štvrť05.10.2019 18:49Kozorožec-
Spln13.10.2019 23:10BaranSpln Mesiaca október 2019
Posledná štvrť21.10.2019 14:42Rak-
Nov28.10.2019 04:41ŠkorpiónRozbor pripravujeme

Nov Mesiaca nastane: 30.10.2016 18:40

Buďte opatrní aj na svoje negatívne myšlienky, lebo sa to môže aj ľahko naozaj stať. Nikoho neprovokujte, lebo spätné reakcie bývajú väčšinou neprimerané.

Relaxujte na prechádzke, rozmýšľajte o zmysle života, alebo počúvajte meditačnú, či upokojujúcu hudbu. Popíjajte čaj z Bazy čiernej, lebo upokojuje a odvádza z tela škodliviny. Pozornejší a ohľaduplnejší buďte k vlastnému zdraviu, zvlášť k vylučovacím a pohlavným orgánom, lebo sú teraz náchylnejšie na zápaly a prechladnutie. Pre tých, ktorí sa rozhodnú držať aspoň čiastočný pôst, bude im veľmi prospešný. Pre nás ostatných bude dobré, keď sa zameriate aspoň na zvýšenú konzumáciu cesnaku. Uvarte si cesnakovú polievku, alebo aspoň dajte do nedeľnej mäsovej oveľa, oveľa viac cesnaku. Cesnak je cenné prírodné antibiotikum. Je silne antibakteriálny, antiparazitický a protizápalový, zvlášť v tomto chrípkovom období.

Zapaľujte si aromolampy s esenciálnymi olejmi, alebo kahančeky, či sviečky, ktoré vždy niekomu v myšlienkach darujte. Môže to byť niekto z vyššej duchovnej sféry, alebo aj za niekoho, kto vám zomrel. Robte iba mechanické práce, ktoré nevyžadujú sústredenie. Bude dobré, keď necháte myšlienky voľne plynúť, aby sa vám vyčistila myseľ. Ak pôjdete do prírody, či záhrady, aby sa vám prevetrala hlava, vykopte pred zimou korienky bylín, napríklad púpavu, kostihoj, lopúch, ale napríklad aj chren. Mnohí pôjdete na hroby svojich mŕtvych blízkych, tak sa pomodlite za nich, ale aj za seba, a za živých. V nedeľu v noci sa posúva čas, je koniec letného času.

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Do čoho sa pustíte, to pomaly zvládnete, hoci niekde niečo občas zaškrípe, zvlášť v citovej sfére. Menšie nedopatrenia berte cez tento nov Mesiaca, pokojne. V domácich pomeroch sa vždy môže nejaká maličkosť skomplikovať. Zvlášť podvečer a večer, kedy bude aj viac na vás pôsobiť planéta Mars, váš patrón, so svojimi výbušnejšími energiami. Mohli by ste skôr prísť k úrazu. Nervozita nikdy nič dobré nikomu nepriniesla.

Býk

Pod vplyvom novu v znamení Škorpióna vás môže opantať túžba citovo ovládať iných a zbytočná žiarlivosť. Aj cez tento nov komplikácie, ktoré ste zavinili, alebo aj nezavinili, skončia, ak sa ich sami pokúsite ukončiť. Menšia odolnosť, alebo náchylnosť k vnútornej melanchólii, sa môže veľmi silno prejaviť, ak ste predsa len nedokázali prehltnúť urážku, spôsobenú niektorým blízkym človekom.

Blíženci

Budete mať pod vplyvom Luny v Škorpiónovi aj sklony po väčšej samote. Využívajte podporu hlavne niekoho staršieho a múdrejšieho. Návšteve cintorínov sa nebráňte. Dajte pozor i na vreckových zlodejov v nákupných strediskách. Oni nikdy nemajú sviatok, ani pauzu, ani nákupnú horúčku, ako vy. Keďže vám nechýba fantázia a nadhľad, plány do ktorých sa pustíte majú nádej na úspech.

Rak

Ak si trochu nedáte pozor na slová, niekto z príbuzných vás znervózni. Výrečnosť, ale aj uštipačnosť, bude posilnená Merkúrom a aj Neptúnom. Zachovajte rozvahu a nahlas nič nerozoberajte. Nezačínajte si preto ani mužsko – ženské hádky. Ženy by sa po nej mohli rozplakať a muži ujsť do krčmy. To vám naozaj netreba, lebo spor a hnev, či tichá domácnosť by sa mohli natiahnuť na dlhšie obdobie.

Lev

Tento nov Mesiaca v znamení Škorpióna vám nevyhovuje. V niektorých jedincoch prevládne túžba fanaticky presadzovať vlastné myšlienky, či snaha manipulovať so svojím blízkym okolím. Narastá pasivita, po nevydarených hádkach. Opatrne aj na cestách. Aj riadne zamknite byt, či svoje auto, aby nikoho k niečomu nezvádzalo. Ovplyvnená je energia tekutín v celom tele. 

Panna

Pozor, nech si nenarušíte i niektoré vzťahy, na ktorých vám záleží. Energie dnešného splnu Mesiaca sú celkove dosť napäté. Voči kritike rodinných príslušníkov, či priateľov, buďte veľmi benevolentní. Podporte náladu, nech sa zvýši spoločenskosť, úspech a dôvtip. Pod vplyvom energií novu Luny v Škorpiónovi vznikajú aj opuchy. Urologický čaj má teraz väčší účinok pri vyplavovaní škodlivín a zbytočnej energie z tela.

Váhy

S málo chápajúcou partnerkou nestraťte zmysel pre mieru, ak by došlo k hádke. Nezaťažujte si príliš nervy, pretože sú teraz oveľa labilnejšie. Úspešne sa zapojte sa do rôznych aktivít v súvise s návštevami cintorínov. Väčšina z vás vždy má pri sebe niekoho, kto si vás hýčka a stará sa vám o domácke zázemie, pohodu a harmóniu. U chorých ľudí nastáva zhoršenie zdravotného stavu a väčšie bolesti.

Škorpión

Pozor na nesplnené sľuby tých, čo vám dlhujú. Ťažko z nich budete mámiť peniaze späť. Cez tento magnetický nov Mesiaca vo vašom znamení, v Škorpiónovi, buďte radšej na všetko veľmi opatrní. Náhle situácie, alebo reakcie, ľudí by vám mohli mnohé vaše ciele pokaziť. I tak nad vami visí zmena. Nehrňte sa do tých nevhodných, ale chyťte sa príležitosti, keď sa objaví tá správna.

Strelec

Je čas na aktívny i pasívny odpočinok. Doprajte si ho, lebo tak sa môžete vyhnúť nečakaným nepríjemnostiam. Finančne najsilnejší človek z vašej rodiny začne poučovať, prikazovať riadiť, a mať takmer nerealizovateľné plány pre celú rodinu. Naďalej nezabúdajte na zdravý spôsob života. Počas tohto obdobia môže stúpnuť počet rôznych infekcií a nákaz. Vhodná doba i pre návštevu liečiteľov.

Kozorožec

Najmä ľudia so sklonom k manipulácii, vám môžu tieto víkendové dni poriadne znepríjemniť. Uvedomte si, že múdry človek si vždy vo všetkom poradí. Využite tento, pre vás neutrálny vplyv novu Mesiaca na vylepšenie rodinnej harmónie. Príjemný a trochu i romantický večer by vám obom mohol pomôcť. Vráťte sa k milým prejavom lásky a pochopenia, ktoré ste mali na začiatku vzťahu.

Vodnár

Cez tento magnetický nov Mesiaca v Škorpiónovi radšej nikoho nepodpichujte. Odveta by zamierila do vášho najcitlivejšieho miesta. Nekonajte preto na vlastnú päsť, ale sa radšej poraďte. Dobrá zdravotná a fyzická forma všetko zdolá, i možné problémy s nespratníkmi. Celkom odložte ťažké myšlienky, na tie bude i tak vždy dosť času. Na cintoríne vás to teraz upokojí.

Ryby

Najťažšie vždy je začať riešiť úlohy. Potom to už pôjde ľahšie. Počas tohto novu Mesiaca v živle Vody, ktorá je i vaša, vám vládnu dobré planetárne aktivity. Počasie vonku si nevšímajte, aj tak musíme skoro doma začať svietiť. Pri dobrých aspektoch a mierumilovných energiách, ktoré do súčasných aktivít dáte, môže naopak prevládnuť zdvorilosť, spoľahlivosť, presnosť a príjemná sexualita. 

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoVáhyod 23.09.2019
MesiacBlíženciod 17.10.2019
MerkúrŠkorpiónod 03.10.2019
VenušaŠkorpiónod 08.10.2019
MarsVáhyod 04.10.2019
JupiterStrelecod 08.11.2018
SaturnKozorožecod 20.12.2017
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 27.11.2008

Začiatok ročných období 2019

JarJarná rovnodennosť20.03.2019
LetoLetný slnovrat21.06.2019
JeseňJesenná rovnodennosť23.09.2019
ZimaZimný slnovrat22.12.2019