Odporúčame

Mária

Mária

Nebojte sa kvantovej fyziky - môžete byť hocikým, kým ste už boli, alebo kým ešte len chcete byť. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Janita

Janita

Osobný kód 162

Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Nov Mesiaca v znamení Strelca

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v decembri 2023

Na svätú Luciu, 13. decembra krátko po polnoci, nastáva nov Mesiaca v Strelcovi. Zahľaďte sa na váš život ako celok a hľadajte veci, za ktoré ste vďační. Vneste do svojho bytia viacej optimizmu a nadšenia. Doprajte si viacej slobody a uvažujte nad hlbším zmyslom života. Každý deň sa dá nájsť niečo, prečo sa oplatí žiť!

Nov Mesiaca v znamení Strelca
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v májiSplny a novy Mesiaca 2024

Posledná štvrť01.05.2024 13:30Vodnár-
Nov08.05.2024 05:25BýkNov Mesiaca máj 2024
Prvá štvrť15.05.2024 13:50Lev-
Spln23.05.2024 15:55StrelecSpln Mesiaca máj 2024
Posledná štvrť30.05.2024 19:15Ryby-

Nov Mesiaca nastane: 13.12.2023 00:34

Tento nov bude ovplyvnený aj začiatkom retrogradity Merkúra. Môže síce nastať zdržanie balíkov na poštách, meškanie dopravy, zlyhanie komunikačnej techniky, ale bude tu priestor na opravu nefunkčných vecí, vzťahov a rôznych záležitostí. Vyjasnite si minulosť, aby ste mohli ísť s čistou mysľou do nových dní. Múdrejší o svoje skúsenosti.

Strelec je filozof, veľký idealista, má nutkanie byť všade, pri každom dobrodružstve. Má dostatok smelosti, impulzívnosti, temperamentu i cieľavedomosti. Viera, filozofia a cestovanie sú jeho životnou potrebou. Netrpezlivosť je jeho nekalá vlastnosť, ale ak na niečo zacieli svoj šíp, väčšinou aj trafí. Musí si veriť a cítiť vášeň pre danú vec. Strelec rád pomôže druhým, povzbudí vás, ak cíti, že to potrebujete. Beda však, ak ho začnete kritizovať, alebo nebodaj budete v niečom múdrejší ako on. Dá vám to jasne najavo.

Energie Strelca sú teraz veľmi silné, preto si treba dávať pozor, aby ste takto nekonali aj vy, hoci nie ste narodení pod vládou expanzívneho Jupitera. Každý z nás má svojho Strelca niekde v horoskope. Nov vám práve aktivuje túto časť. Netreba preto nadávať na niektoré znamenia, alebo sa z nich vysmievať. Škodíte a krivdíte aj sami sebe!

Negatívne zmýšľajúci jedinci teda majú tendencie sa prikloniť k tieňu Strelca. Patrí k nim doslova expanzia zlosti a beznádej. Preto, ak vás chytí hnev, vybehnite von, aby ste ho vybili športom či prechádzkou. Pozor na úrazy z nepozornosti, bolesti hlavy a prejedanie sa.

Počas novu je dobre začať očistnú diétu, ktorú môžete skončiť tesne pred Vianocami. Inak jedzte aspoň pár dní bezmäsitú stravu a pite dostatok nesladených bylinkových čajov. Nezabudnite na vitamín D a C. Jedzte batáty, ktoré vám nahradia aj sladkosti, lebo sú sladké a zdraviu prospešné, papriku, paradajky, cesnak, cibuľu, ale aj banány, jablká a citrusy. Všetko však jedzte podľa chuti. Nasilu dodržiavať diéty nemá zmysel, ak vám to neodporučil priamo lekár. Priaznivý aspekt Chirona na Mars, ktorý je tiež v Strelcovi, vám môže pomôcť v uzdravovaní sa z chorôb.

Nakoniec, ak je v decembri posledný nov, je vhodné vykonať rekapituláciu uplynulých novov i vôbec všetkých dní v tomto roku. Oceňte sa za úspechy, poučte sa z nezdarov a vyzdvihnite dokončené záležitosti a projekty. Plánujte lepší nový rok 2024!

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Decembrový nov v Strelcovi vám zasahuje do domu dobrodružných ciest, filozofie, ale aj osobného rozvoja. Ten získavame neustálym štúdiom. Študujte teda, plánujte, snívajte a tešte sa z toho, čo vám život prináša. Pokiaľ práve prežívate aj náročné chvíle, nevzdávajte sa svojich túžob, ale ozbrojte sa trpezlivosťou a vierou v lepší zajtrajšok Nezabúdajme, že veľa vecí začína v našej mysli. 

Býk

Nov vám ovplyvňuje dom majetku a financií, ktoré s niekým zdieľate. Vážte si to, čo máte. Zamyslite sa nad hodnotami života. Nemusia to byť len peniaze a majetok, hoci ho k životu potrebujeme. Nezhromažďujte si veľa vecí, skúste pretriediť skrine a zásuvky. Človek tak dá priestor novým energiám, aby k nemu prišli. Opozícia Venuše môže byť aj prínosom, aby ste sa od svojho protikladu niečo naučili, preto nerepcite, ak nepôjde vždy po vami vybratej ceste. 

Blíženci

Opozícia Slnka s Mesiacom na vaše znamenie vám prináša novoty do vážnych partnerských vzťahov. Medzi ne patrí nielen ten manželský, ale aj pracovné vzťahy s kolegami, ktoré sú tiež dôležité. V práci totiž trávime dosť času. Keďže vy sa nových vecí nebojíte, viac vás straší nuda, tešte sa na expanziu! Tá je jedným s kľúčových charakteristík Strelcov, vášho zrkadla. 

Rak

Nov v Strelcovi vám zasahuje do domu zdravia a práce. Pokiaľ ležíte doma s nejakou respiračnou chorobou, z duchovného hľadiska ste podľahli davu, alebo ste sa starali o všetkých naokolo a na seba ste zase zabudli. Dajte otvorene najavo svojim blízkym, že potrebujete pomoc. Zdravo jedzte a chodievajte denne von, najlepšie na poludnie, pokým svieti Slnko najsilnejšie. 

Lev

Časy sa menia. Nov vám teraz zasahuje do domu kreativity, detí i potešenia. Preto sa toho treba držať! Takto pred mesiacom ste sa snažili veľa vecí vylepšiť, a to na poli práce, ale hlavne aj doma. Teraz žnete ovocie svojej práce. Pokiaľ to tak nie je, odhoďte pýchu a ospravedlňte sa tým, ktorých ste zanedbali. Vezmite vaše deti i partnera do blízkych hôr! Pre menej zdatných, alebo po chorobe, budú vhodné i denné vychádzky do blízkeho parku. 

Panna

V prvom rade si teraz želajte pokojný domov a šťastnú rodinu. Expanzia ohnivého a dobrodružného Strelca často vystraší systém milujúce Panny. Nov v Strelcovi vás skúša hlavne doma, ale aj v práci. Kariéra bude na vzostupe vtedy, ak ku svojej kvalifikácii pridáte dostatok rozvahy a zmierite sa s tým, že vás budú aj kritizovať, nielen chváliť. Začnite si upratovať byt, zbavte sa zbytočností, ktoré ste doteraz zbytočne opatrovali. 

Váhy

Nov v Strelcovi vám všeobecne ovplyvňuje komunikáciu, krátkodobé cesty a tým aj nákupy, za ktorými idete do svojho okolia bydliska. Možno by bolo vhodné, aby ste si konečne povedali, že zbytočností máte plnú zásuvku. Veľa ľudí si už dáva iba praktické darčeky, alebo si priamo povedia, čo by chceli. Pokiaľ ste už darčeky nakúpili, pozrite, či sú ozaj vhodné pre vašich milovaných. Niečo môžete aj vrátiť späť do obchodu. 

Škorpión

Nov v Strelcovi vám vplýva na dom majetku a toho, čo si vážite najviac. Vyzdvihnite svoje talenty. Môžete sa tak obohatiť, a to nielen na fyzickej úrovni.  V dnešnej dobe to bude iste aj zdravie, nielen majetok. Uvedomte si, čo chcete v živote dosiahnuť. Je jedno, koľko máte rokov. Venujte sa hodnotám života. Ak si budete veriť, dosiahnete to, po čom túžite. Musíte však pristáť na zemi. Pokiaľ investujte do štúdia, určite neprerobíte. 

Strelec

Tak ako každý rok pred Vianocami, počas adventu, je tu váš nov. Žiari na váš dom osobnosti a imidžu. Skúste na sebe niečo vylepšiť. Nový účes alebo šaty? Zoštíhlenie, o ktoré sa pokúšate každý mesiac pri nove či splne, teraz môže splniť svoj účel. Povedzte si, že tentoraz to vyjde a vy sa zmestíte do tých šiat, v ktorých ste tak dobre vyzerali. Urobte si meditáciu len pre seba, kde si budete predstavovať tak, ako by ste chceli vyzerať. Cvičte si trpezlivosť! 

Kozorožec

Na váš nov si ešte budete musieť mesiac počkať. Teraz vám zasahuje do tajomného domu vášho povedomia. Skúste si viac rozumieť. Doprajte si viacej času pre seba ako minulý mesiac. Potrebujete oddych ako soľ. V práci sa asi nebude dať poľaviť, preto vašim doma vysvetlite, aby mali s vami trpezlivosť. Pokiaľ sa v týchto dňoch chcete vŕtať v minulosti, skúste aspoň nevynášať von staré krivdy. 

Vodnár

Strelec Vodnárom vplýva na dom priateľov a snov. Po náročnom nove v Škorpiónovi, ktorý bol v novembri, si asi budete vážiť priaznivý priebeh tohto. Oslovte vašich priateľov a dohodnite si malé stretnutie. Splňte si niektorý z vašich malých snov. Možno to bude mať niečo spoločné s vašimi ratolesťami. Kto nemá deti, nech si zaspomína na pekné chvíle s kamarátmi s detstva. Môžete sa niektorým aj ozvať. V dnešnej dobe sociálnych sietí na internete sa vám to iste podarí. 

Ryby

Nov v Strelcovi vám zasahuje do vášho domu kariéry a prestíže. Je pre vás dosť náročný, lebo kvadrát Luny i Slnka súbežne, ukáže aj nepríjemné veci. Najradšej by ste odplávali do hlbokých vôd a vyhli sa expanzii, ktorú v práci tušíte. Je už advent, ľudia majú davovú psychózu, v intenciách vyplieniť obchody a rozžeraviť aj tie internetové. Nepodľahnite tomu aj vy. Dajte si pozor na peňaženky a pri webovom surfovaní aj na svoje heslá. Poučte sa z minulosti. 

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBlíženciod 20.05.2024
MesiacStrelecod 23.05.2024
MerkúrBýkod 15.05.2024
VenušaBýkod 29.04.2024
MarsBaranod 30.04.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024