Veštica Janita

Janita

Osobný kód 162

Veštica Karla

Karla

Osobný kód 180

Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Nov Mesiaca v znamení Váh

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v októbri 2018

Nov Mesiaca predstavuje nové začiatky, ale aj ukončenie a vnútornú premenu. Tvorivé myšlienky a nápady budú originálnejšie. Je ich treba využiť a dať im smer a formu.

Nov Mesiaca v znamení Váh
Foto: shutterstock.com

Fázy Mesiaca v septembriSplny a novy Mesiaca 2023

Posledná štvrť07.09.2023 00:24Blíženci-
Nov15.09.2023 03:42PannaNov Mesiaca september 2023
Prvá štvrť22.09.2023 21:34Kozorožec-
Spln29.09.2023 12:00BaranRozbor pripravujeme

Nov Mesiaca nastane: 09.10.2018 05:49

Počas novu Mesiaca treba mať svoj cieľ stále v hlave, nenechať sa odradiť tým, že sa niektoré možnosti a situácie skomplikujú. Ak bojujete so zlozvykmi, táto fáza Mesiaca je najideálnejšia, aby ste s nimi prestali. To platí aj pre zlé rozhodnutia. Nov je čas, kedy môžete s kadečím začať odznova a lepšie.

Nov prináša sebadôveru a odhodlanie, takže mnohé plány by mohli skôr vyjsť. Snažte sa urobiť nové kroky na dosiahnutie toho, čo chcete.

Energia znamenia Váh

Váhy sa neradi radikálne rozhodujú. Sú často raz na jednej možnosti, a potom hneď na druhej. Nechcú zbytočné konflikty. Keď je Mesiac v nove v znamení Váh, je silnejšia potreba rovnováhy, harmónie a správne nasmerovanej iniciatívy. Je to hlavne o partnerstvách a ich sile. Vzťahy, ktoré boli založené na nedôvere, špekuláciách, sa rozpadávajú a naopak tie, v ktorých je od začiatku úprimnosť a dôvera, majú vysokú šancu vydržať.

Energiám znamenia Váh vládne planéta Venuša, ktorá je v tomto období retrográdna. Venuša má za cieľ naučiť dobrému vkusu a zvýrazniť citlivosť a diplomaciu vo vzťahoch.

Výhody novu

Toto postavenie Mesiaca vytvára výhodu pri získavaní priateľov. Robí človeka láskavým, sympatickým, príjemným, optimistickým a spoločenským. Pridáva schopnosť správneho úsudku, vycibrenejšie inštinkty, väčší cit k umeniu a hudbe a niekedy aj herectvu.

Dôležité však je, zachovať si svoju tvár a svoju osobitosť. Zaujímajte sa viac aj o mystiku a metafyzické javy.

Vzťahy

Vždy by mala byť rovnováha medzi dávaním a braním. Pri vzťahoch to platí dvojnásobne. Je dôležité naučiť sa vychádzať s ľuďmi. K tomu, aby človek vedel so svojím okolím vychádzať, je treba zvládnuť umenie diplomacie. Aj vaše okolie je odrazom vašej úrovne. Mnohé problémy zmetiete zo stola a budete si môcť upevniť tie vzťahy, na ktorých vám ozaj záleží. 

Zdravotný stav

Vaše telo je za posledné obdobie dosť zoslabnuté, potrebuje sa nanovo naprogramovať. Strava, na ktorú sa zameriavate, nie je najlepšia. Keď je Mesiac v nove, vtedy je deň uvoľnenia a nového začiatku. Organizmus je pripravený na prečistenie. Je to obdobie vhodné na totálnu očistu - fyzickú i psychickú. Doprajte si pravidelný pitný režim, aby ste z tela vyplavili všetky toxíny a jedovaté látky.

Znamenie Váh má oslabené hlavne obličky, ktoré prečisťujú tekutiny. Znamená to ideálnu príležitosť na pôstny deň, t. j. bez jedla, iba s tekutinami. Veľa ľudí ho striktne dodržiava.

Na záhrade ošetrite staré aj choré dreviny a pomaly dokončite záhradné práce.

Vplyv planéty Venuše a Slnka

Teraz sa prejavuje silná energia planéty Venuše, planéty vztahov, lásky, krásy, zo znamenia Škorpióna. Aj to veľmi rozhýbe a rozkolíše vzťahy. Bude sa zdať, že to bude fungovať na energii buď – alebo.

Prehodnotia sa mnohé detaily, aj tie erotické a sexuálne. V mnohých vzťahoch to môže ukazovať na konečný krach. Tu nechajte preniknúť mocnú a prajnú energiu Slnka v znamení Váh. Nech presvetlí a zohreje to studené vo vás. Nech potom aj tie najzložitejšie príbehy a prípady majú šťastný koniec.

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Pripravte sa aj na to, že budete musieť preukázať vysokú mieru sebaovládania. Budete podráždenejší. Druhých budete častejšie poučovať. Do všetkého sa nevrhnite bez rozmyslu, hoci budete netrpezliví. Keď stretnete niekoho lepšieho, než ste vy, nemali by ste mu závidieť. Vyvarovať by ste sa mali zásadným rozhodnutiam. Radšej sa teraz stiahnite k bežnej rutine.

Býk

Budete pociťovať celkovú nespokojnosť, a často aj zle spať. Bude vám chýbať príjemnejšia tolerancia. Ovládnite sa, nech nie ste neznášanliví a tvrdohlaví. Satira, či posmešnosť na niekoho, komu v podstate niečo závidíte, by vás veľmi vyviedla z rovnováhy. Ak sú na vás kladené stále náročnejšie úlohy, dávajte si pozor, s kým hovoríte o detailoch.

Blíženci

Súčasná energia novu Mesiaca na vás bude veľmi pozitívne vplývať. Napriek tomu ste pri tejto lunárnej fáze dosť nevyspytateľní a nespoľahliví. Vo vzťahoch sa prejavia vaše vrtochy. Rozrobíte si niekoľko vecí naraz, ale nebudete schopní ich dokončiť. Musíte preto začať s inými metódami, aby ste to vzali za správny koniec. Niečo máte pre túto dobu nepoužiteľné. 

Rak

Vy, zvlášť muži, bývate počas novu, nervózni, precitlivení a ustaraní. Potrebujete mať väčšiu istotu. Budete mať pocit, že nemôže vydržať na jednom mieste. Neporovnávajte svoj život s druhými. Teraz si nebudete celkom istí, o čom má byť vaša cesta životom. Tento vplyv novu vašej Luny bude výhodný vtedy, ak využijete fantáziu, a nebudete sa báť noviniek, citovosti a spoločenskej prestíže. 

Lev

Energia tohto novu Mesiaca vás bude zvádzať k márnivosti, až k extravagantnosti. Budete hnaní túžbou prehnane míňať peniaze aby ste oslnili ostatných. Do všetkého sa budete chcieť pliesť. Nebude sa vám chcieť prispôsobovať. Pozor na používanie okázalých gest a domýšľavosti. Mnohé veci zdramatizujete. Odpozerajte od úspešných ich výrazový slovník a gestá.

Panna

Tento nov Mesiaca ovplyvní vašu túžbu ísť vlastnou cestou, ktorá sa líši od bežných spôsobov ostatných. Znamenie Panny je počas novu vzťahovačnejšie a urážlivejšie. Snažte sa odpúšťať. Budete mať, zvlášť muži, pesimistickejšiu náladu. Snažte sa mať väčšie pochopenie a záujem o duševný život druhých ľudí, ktorí sú vybavení väčšími intelektuálnymi schopnosťami.

Váhy

Keď máte svoj deň, je radosť byť vo vašej blízkosti. Dokážete teraz veľmi presne uvažovať. Bude nemožné vás oklamať. Intuitívne spravíte a pochopíte všetko správne. V mnohých ohľadoch sa vám bude dariť. Mohla by prísť zaujímavá ponuka. Množstvo vašej energie bude patriť aj záležitostiam, súvisiacimi so vzťahmi, alebo peniazmi, ktoré nepatria len vám.

Škorpión

Vaše správanie bude nevypočítateľné a nepremyslené. Človek zo znamenia Škorpióna je počas tohto novu Mesiaca v znamení rozkolísaných Váh, aj pod vplyvom Venuše v jeho znamení, podozrievavý, nedôverčivý a viac zraniteľný. Stráca súdnosť aj zábrany, chce mať všetko pod kontrolou. Sexuálne pudy a emócie sú na vzostupe, taktné chovanie sa vytráca.

Strelec

Budete mať veľa dobrých nápadov, ale kvôli ich sklonu k premenlivosti, ich nedokážete uskutočniť. Budete mať tendenciu zveličovať, nudiť sa, a prahnúť po dobrodružstvách a nových zážitkoch. Nemajte aj pocit osamelosti, prepracovanosti a strach z budúcnosti. Pozerajte na svet, a svoje okolie jasnejšie. Nebuďte ľahkomyseľní a povrchní s pocitom obmedzovania.

Kozorožec

Teraz, keď je nov v znamení Váh, mali by ste pracovať na tom, aby sa okolo vás objavili ľudia, ktorí vám pomôžu. Vízia toho, čo by mohlo byť, je pre aktivovanie novej, lepšej budúcnosti, nevyhnutná. Asi muži zo znamenia Kozorožca zažívajú pri nove nepríjemné pocity. Sú voči druhým vo svojom okolí bezohľadnejší a moralizujú. Neviete, ale chcite sa viac uvoľniť.

Vodnár

Je dôležité vyhľadávať ľudí, ktorí majú niečo spoločné s oblasťou, v ktorej sa chcete pohybovať. Tento nov Mesiaca v živle Vzduchu, ktorý je i váš, je pre vás výhodný. I tak je pre vás ťažké byť objektívni. Vo vzduchu je cítiť netrpezlivosť. Aj vy budete nevypočítateľní. Neprivádzajte iných ľudí do rozpakov. Urobte si čas na seba, uvoľnite sa.

Ryby

Ľudia zo znamenia Rýb sú počas novu Mesiaca, zvlášť teraz keď je Luna v živle premenlivého Vzduchu, ľútostivejší. Vaše rozpoloženie sa stále mení. Mnohí utekajú do sveta fantázie, lebo majú zosilnenú predstavivosť. Niektorí budú hľadať niečo, čo im pomôže uniknúť realite. Nereagujte skratovo. Nájdite si spôsob, ako spoznáte, či je ten druhý vedľa vás spokojný. Nemusíte nič vážiť na váhach.

Téma dňa Odvedenie duší zosnulých a iných entít

Pomôžte oslobodiť duše zosnulých od ich trápenia a odviesť ich na miesto pre nich určené.

Zistiť viac

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoPannaod 23.08.2023
MesiacStrelecod 20.09.2023
MerkúrPannaod 28.07.2023
VenušaLevod 05.06.2023
MarsVáhyod 27.08.2023
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 11.06.2023

Začiatok ročných období 2023

JarJarná rovnodennosť20.03.2023
LetoLetný slnovrat21.06.2023
JeseňJesenná rovnodennosť23.09.2023
ZimaZimný slnovrat22.12.2023