Odporúčame

Janita

Janita

Odpovede, ktoré vám doteraz nikto nedal, vám odhalí karmická numerológia. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Veštica Kavena

Kavena

Osobný kód 169

Veštec Mirek

Mirek

Osobný kód 181

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Spln Mesiaca v znamení Barana

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v októbri 2021

V stredu tesne pred 17. hodinou nastáva spln Mesiaca. Slnko vo Váhach vtedy stojí presne oproti akčnej Lune v Baranovi. Keďže je Baran prvým znamením vo zverokruhu, bude tento spln dôležitý pre všetkých, lebo svojím spôsobom je to splnový nový rok.

Spln Mesiaca v znamení Barana
Foto: shutterstock.com

Fázy Mesiaca v júniSplny a novy Mesiaca 2024

Nov06.06.2024 14:41BlíženciNov Mesiaca jún 2024
Prvá štvrť14.06.2024 07:21Panna-
Spln22.06.2024 03:10KozorožecSpln Mesiaca jún 2024
Posledná štvrť28.06.2024 23:56Baran-

Spln Mesiaca nastane: 20.10.2021 16:59

Opozične postavené znamenia majú svoju karmickú úlohu sa čo najviac spoznať. Baran predstavuje naše Ja a Váhy princíp Ty. Venujte sa svojmu zovňajšku, osobnosti, ale aj vzťahom. Dajte si otázku, ako sa cítite sami so sebou, ale aj či ste obľúbení medzi ľuďmi. Vyhovuje vám samota? Ste si tým úplne istí, alebo si to len nahovárate? Človek je spoločenský tvor a potrebuje okolo seba ľudí, ktorí ho majú radi.

Pracujte však na sebe tak, aby ste boli samostatní a vo svojom partnerovi videli časť seba samého. Berte do úvahy fakt, že spolužitím sa navzájom každý deň ovplyvňujete.

Oplatí sa teda vedome zlepšovať samého seba. Jedinec, ktorý je v harmónii, si pritiahne k sebe partnera, ktorý z neho nebude vyciciavať energiu, ale bude jeho doplnkom. Treba si navzájom dopriať i dostatok slobody. Závislosť totiž nie je dobrá v žiadnom vzťahu. Tí, ktorí sú spokojní v partnerstve, budú pomáhať druhým, aby si verili. Nespokojní by mali byť k sebe viac tolerantnejší. Každý človek totiž má svoje ego, ktoré sa chce aspoň občas prejaviť. 

Výhodou tohto splnu je, že síce vyvoláva napätie a agresivitu, ale tá ako rýchlo príde, tak aj skoro opadne. Mnohí jedinci sa budú bezohľadne vrhať k cieľu, nehľadiac pritom na následky svojich činov, na čo môžu poriadne doplatiť.

Baran potrebuje zo seba vybiť energiu športom. Netreba zabúdať aj na sexuálnu energiu, ktorá sa vybíja orgazmom. Tí jedinci, ktorí nevenujú pozornosť tejto tiež ľudskej potrebe, trpia bolesťami hlavy.

Zdravie

Minulý spln, ktorý bol vo vodných Rybách s opozíciou v zemskej Panne, nás naučil, že máme žiť zdravšie na tele i duši. Pokračujte v týchto intenciách. Urobte si jeden deň v týždni odľahčený, kedy budete jesť striedmo. Menej mastného jedla, chleba, zemiakov a viac zeleniny.

V tomto období človeku prospievajú teplé nápoje, hlavne čaje. Pite čaj z veroniky lekárskej, prasličky lekárskej, zlatobyle obyčajnej, ale aj iné. Vyberajte ich podľa svojej chuti a pite nesladené.

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Prežívate najdôležitejší spln, lebo je vo vašom znamení. Povedzte si, že už odzvonilo minulosti, kedy ste sa trápili nad tým, čo bolo. Vykročte v ústrety novým úspešným dňom! Jednajte však s rozmyslom. Obzvlášť Barani a Váhy by sa mali učiť byť tolerantní, samostatní, nežiť na úkor niekoho iného. Na druhej strane sa nenechajte využívať inými ľuďmi. 

Býk

Neutrálne pôsobiaci spln pre Býkov. Môžete sa však cítiť sami, hoci je okolo vás mnoho ľudí. Je to len dočasné. Slnko a Luna vás chcú preveriť, či viete byť samostatní milí Býci. Majte sa radi, preto v tomto období ozaj dodržujte odľahčenú diétu. Skúšaní ste aj vzťahmi, čo sa v týchto dňoch môže vyhrotiť. Buďte preto statoční a nehádajte sa so svojimi blízkymi.

Blíženci

Spln v Baranovi je pre vás priaznivý, ale dajte si pozor, aby ste niektoré veci nebrali na ľahkú váhu. Slnko máte totiž v dome zábavy. Dôležité veci, zdravie, práca či vzťahy, si vyžadujú to svoj čas i priestor. Ak im nevenujeme dostatočnú pozornosť, vtedy nám nevyjdú podľa našich predstáv i túžob. Opatrní buďte na svoje dýchanie a horné končatiny, ktoré počas obdobia splnov netreba presiľovať.

Rak

Venujte väčšiu pozornosť emóciám a preciťovaniu vášho vzťahu k partnerovi i svojmu okoliu. Skoncujte s minulými nesprávnymi vzorcami konania a možno i autoritatívnymi vzormi, čo mohlo pokriviť vašu osobnosť. Skúste sa trochu krotiť. Chcete možno naraz dosiahnuť veľa aj doma aj v práci. Postupujte podľa dôležitosti. Ak uprednostňujte teraz viacej kariéru, nezabudnite sa vedome venovať aj súkromiu. 

Lev

Pre vás je tento spln priaznivý. Užite si ho, cestujete, konajte vo veciach dôležitých! Ten budúci spln v Škorpiónovi, bude totiž pre vás dosť náročný a vyčerpávajúci. Začnite samostatnejšie pracovať. Vaša pozornosť by mala ísť smerom k filozofii a štúdiu niečoho, čo sa týka zahraničia. Prakticky to asi bude ozaj ten cudzí jazyk, ktorý si na vás počkal, hoci ste to vždy odkladali. Bez toho, aby sme sa v ňom zdokonaľovali, sa v dnešnej dobe človek nezaobíde.

Panna

Začnite pozerať na svoj život ako celok. Niektoré detaily, do ktorých sa vy radi zamotáte, nemajú perspektívu. Ozaj ste skoncovali s kritikou, ktorá možno bola len výsledkom vašich nespracovaných tém z minulosti? Viete, že to, čo nám vadí na druhých, to si máme v prvom rade spracovať niekde v hĺbke duše my sami? Pokiaľ idete do niečoho investovať, poučte sa z minulosti. Hlavne, ak to bude spoločný projekt s niekým z vašich blízkych.

Váhy

Vážny a dramatický spln prežijete v pokojnom ovzduší len vtedy, ak budete myslieť aj na seba, nielen na to, ako vás berie okolie. Vzťahy sú však pre vás dôležité, a aj to, aby boli harmonické. Venujte sa partnerovi s vedomím, že Luna je voči vám v opozícii. Súhru asi bude dosť náročné dosiahnuť, ale vy to zvládnete. Pracujte sa tom, aby ste boli viac samostatnejšie milé Váhy. Pokiaľ máte problémy so sluchom, potlačujte samé seba. 

Škorpión

Neutrálny spln, kedy žijete v očakávaní návratu Slnka do vášho znamenia. Je čas, otočiť sa a obzrieť do minulosti, čo vám dal uplynulý rok. V nedávnej minulosti sa vám vyjasnili určité veci. Možno boli bolestivé aj nepríjemné, preto už tieto chyby neopakujte. Každoročne vám spln v Baranovi preveruje vaše zdravie. Pokiaľ si radi doprajete dobré jedlo a pitie, ovládajte svoje chuťové poháriky aspoň počas splnu a novu. Človek si môže dobre pochutnať aj na ovocí a zelenine. 

Strelec

Nachádzate sa už v období, kedy nepotrebujete veľmi radiť. Viete, že viete… Držte sa svojich cieľov. Keďže tento spln zasahuje do vášho domu detí, kreativity a radosti, doprajte si všetkého, po čom túžite, ale s mierou. Počas splnu máme totiž všetci nutkanie preháňať. Pomôžu vám určité špeciálne cviky, pri ktorých si precvičíme ľavú i pravú mozgovú hemisféru. Napríklad hýbete ľavou rukou a zároveň pravou nohou, potom končatiny vystriedate. 

Kozorožec

Kritický spln, kedy sa u vás môže spontánne objaviť vypočítavosť a väčšia subjektivita, až egoizmus. Máme to občas každý. Držte sa vedome svojej vecnosti a objektivite. Urobte si malú rekapituláciu toho, čo ste dosiahli od vašich narodenín. Máte to teraz dosť ťažké, ale ak vydržíte a zachováte rozvahu, pohnete sa tým správnym smerom. Stihnete opraviť to, čo ste robili nesprávne. Porastie tak aj suma na vašom účte. 

Vodnár

Priaznivý spln, čo vás môže potešiť a zároveň pripraviť na ten ďalší, ktorý bude poriadne náročný. Zamyslite sa nad svojimi schopnosťami, ktoré sú niekedy až výnimočné. Preto vás mnohí ľudia považujú za bláznivých čudákov. Liekom na veci, ktoré vás predsa len trápia počas splnu, bude pokojná meditácia. Ak máte aspoň trochu času, doprajte si ju. Stačí pätnásť minút. Pochopíte tak hlbší význam reality života tu a teraz. Možno vás bude žiadať o pomoc niekto zo súrodencov, čo netreba odmietať.

Ryby

Poučte sa z minulosti a začnite konať samostatnejšie. Nebojte sa žiadnej práce, zvládnete ju! Spln v Baranovi preveruje váš vzťah k peniazom a hodnotám. Odpovedzte si na otázku: Čo je v tomto čase vašou prioritou? Peniaze potrebujeme k životu, ale netreba zabúdať na hlbšie hodnoty: zdravie, rodinu a partnerský život. Nezabúdajte na svoje nohy, ktoré potrebujú teraz viacej starostlivosti. Doprajte im voňavý citrónový, alebo levanduľový kúpeľ a pomasírujte si ich.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoRakod 20.06.2024
MesiacVodnárod 24.06.2024
MerkúrRakod 17.06.2024
VenušaRakod 17.06.2024
MarsBýkod 09.06.2024
JupiterBlíženciod 25.05.2024
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024