Spln Mesiaca v znamení Býka

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v novembri 2022

V utorok na poludnie nastáva spln Mesiaca. Slnko v Škorpiónovi vtedy stojí presne oproti Lune v Býkovi. Spoločne spôsobujú napätie a nesústredenosť u všetkých živých tvorov, vrátane nás ľudí.

Spln Mesiaca v znamení Býka
Foto: isifa/thinkstockphotos

Fázy Mesiaca v júniSplny a novy Mesiaca 2024

Nov06.06.2024 14:41BlíženciNov Mesiaca jún 2024
Prvá štvrť14.06.2024 07:21Panna-
Spln22.06.2024 03:10KozorožecRozbor pripravujeme
Posledná štvrť28.06.2024 23:56Baran-

Spln Mesiaca nastane: 08.11.2022 12:04

Nezabúdajte na krásno okolo nás a to, že v tomto živote treba žiť a nechať žiť aj iných! Pocity, ktoré v tejto nemilej situácii prežívame, sa budú zvyšovať. Preto vedome zachovajte rozvahu, aj keď vás to bude stáť dosť námahy.

Matersky i majetnícky založený Býk prechádza skúškou, kedy mu červené súkno nastaví zmyselný Škorpión. Nastáva protirečenie, kedy si slabí jedinci neudržia svoje libido a môžu podľahnúť zvodom sveta. Všetky dôležité rozhodnutia si nechajte na inokedy.

Posilnite vaše rodinné putá. Poseďte si pri krbe, alebo pri plameni sviečky a liečivom čaji. Pomasírujte si navzájom ramená. Skúste držať pôst, aby ste boli dlho zdraví. Pokiaľ váš zdravotný stav nedovoľuje hladovku, jedzte aspoň striedmo.

Keďže má Býk citlivé čuchové orgány, bude vhodná liečba tela i duše aromaterapiou. Vyberajte si kvalitné olejčeky, aby vám ozaj pomohli, ale aj také, aby lahodili vášmu nosu. Možno to bude vzácny ružový olej, alebo niektorý z citrusových. Na upokojenie i dobrú náladu je vhodný olej z bazalky.

Spln v novembri nás po zdravotnej stránke upozorňuje na pľúca, ktoré sú teraz veľmi citlivé na zmenu teplôt. Noste teplé oblečenie, nezabúdajte na doplnky výživy, hlavne vitamín D. Dýchajte zhlboka a každý deň sa na niečo tešte! Vaše pľúca i celé telo nepotrebujú len kvalitnú a pestrú stravu, ale aj radosť zo života! Vždy sa dá nájsť niečo, čo nás poteší i v novembrových dňoch - dobrý film, kniha, posedenie s priateľmi, alebo aj pletenie ponožiek či svetrov.

Nezabudnite si dať na parapet okna vaše obľúbené drahé kamene, ale aj zlaté a strieborné šperky, ktoré ste predtým vyčistili soľou a opláchli pod tečúcou vodou. Nabijú sa mesačnou energiou a budú vás tým nielen krášliť, ale aj liečiť. Treba však tomu veriť. Nerobte nič nasilu.

Prajem vám, aby ste našli rovnováhu medzi svojimi túžbami (Škorpión) a tým, čo môžete prakticky urobiť (Býk) pre svoj život.

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Hovorte si, že ste úžasní a verte tomu. Každý človek je originál. Pre vás neutrálny spln v Býkovi vám preveruje váš vzťah k peniazom a hodnotám. Kde je vaša priorita teraz? Peniaze potrebujeme k životu, ale netreba zabúdať na hlbšie hodnoty: zdravie, rodinu a partnerstvo. Poučte sa z minulosti a nešite nič horúcou ihlou! Veru, trpezlivosť prináša ruže! 

Býk

Je na čase obrátiť list na druhú stranu, tú lepšiu a zaujímavejšiu. Takto každý rok, kedy je Luna v splne u vás, prežívate dôležité obdobie. Urobte si rekapituláciu vzťahov, financií i práce. Ide hlavne o obdobie posledného polroka. Máte to teraz dosť ťažké, ale ak vydržíte, zachováte rozvahu, pohnete sa tým správnym smerom. Chce to však dávku úsilia i pokory. Venujte sa aj svojmu zovňajšku.

Blíženci

Spln vám všeobecne vplýva na tajomný dom dvanásty. Sú v ňom ukryté veci, o ktorých by ste radšej pomlčali. Takou trpezlivosťou sú Blíženci skúšaní celý život. Vy viete dobre, koľko ste sa museli premáhať. Nehanbite sa za svoje nekalé vlastnosti, ale pracujte na ich odstránení. V tomto období toho viacej urobíte v ústraní. Skúste nezvyšovať hlas a pozorujte ľudí. Dajte si pozor, aby ste to neprehnali, hlavne s dobre myslenou radou. Venujte pozornosť správnemu hlbokému dýchaniu. 

Rak

Teraz budete možno viac ako inokedy myslieť na priateľov z mladosti i na nesplnené sny. Pouvažujte, či by ste sa niektorému neozvali. Všeobecne je pre vás spln v Býkovi priaznivý, ale dajte si pozor, aby ste niektoré veci príliš nedramatizovali. Môže sa stať, že niekto z vašich blízkych bude žartovať, a vy to vezmete vážne. Venujte sa svojim koníčkom a rodine. Počúvajte hudbu, ktorá lahodí vášmu sluchu. 

Lev

Spln v Býkovi je pre vás dosť kritický. Na obzor vystupuje kariéra a profesionálna cesta. Sebavedomie vám nechýba, ale skúste sa trochu krotiť v svojich prejavoch k okoliu. Chcete možno naraz dosiahnuť veľa aj doma aj v práci. Menej je niekedy viac. Postupujte podľa dôležitosti. Ak uprednostňujte teraz viacej kariéru, nezabudnite večer milo prehovoriť na svojich doma. Pozor si dajte na svoje citlivé srdce. 

Panna

Pozrite sa na svoj život ako celok. Niekde bude treba pridať pozornosť a inde ubrať. Vaša pozornosť by mala ísť smerom k filozofii a štúdiu niečoho, čo sa týka zahraničia. Prakticky to môže byť cudzí jazyk, ktorý si na vás počkal, hoci ste to vždy odkladali. Bez toho, aby sme sa v ňom zdokonaľovali, sa tuším v dnešnej dobe človek neposunie dopredu. Uvidíte, ako vám prvé malé úspechy dodajú sebavedomie. 

Váhy

Spln v Býkovi má pre vás dve témy: sex a peniaze, ktoré s niekým zdieľate. Sústreďte sa hlavne na to, čo chcete stihnúť behom dvoch týždňov. Pokiaľ budete opatrní na financie a nebudete unáhlene jednať, prečkáte obdobie splnu celkom v norme. Obklopte sa vhodnými farbami, aby vám lahodili na tele i duchu a podporili vás v tvorivosti. Do spálne nepatria ostré predmety, ale oblé a žltá i oranžová farba. 

Škorpión

Splnom zintenzívnené pocity v oblasti milostného života vás môžu teraz ovplyvniť v dobrom i zlom. Vážny a dramatický spln prežite, ak to teda pôjde, v pohodlí domova. Poučte sa z minulých chýb. Venujte sa partnerovi s vedomím, že Luna je voči vám v opozícii. Povestný konsenzus asi bude dosť náročné dosiahnuť. Pozor však na priamu úprimnosť Škorpióna, aby sa neobrátila proti vám. 

Strelec

Zamyslite sa, či sa nenájde spôsob, ako do vášho života doniesť viac pohody. Skúste odstrániť niektoré zlozvyky, o ktorých viete, že vám neprospievajú. Mnohí z vás to už asi spozorovali, že takto každoročne vám spln v Býkovi preveruje vaše zdravie. Vy si radi doprajete dobré jedlo a pitie, ale teraz aspoň trochu ovládajte svoje chuťové poháriky. Človek si môže dobre pochutnať aj na ovocí a zelenine, nemyslíte? Telo sa vám odvďačí vitalitou a kilá pôjdu tiež dolu. 

Kozorožec

Spln v Býkovi vám celkom praje. Keďže zasahuje do vášho domu detí, kreativity a radosti, doprajte si všetkého, po čom túžite, ale s mierou. Počas splnu máme totiž všetci nutkanie preháňať, hoci nám aj planéty držia palce. Potešte sa a kúpte si kvalitnú voňavku alebo drahší krém na tvár či telo. Začnite sa viacej zabávať. Iste sa nájde aj taká zábava, ktorá nestojí nič, len chuť a chcieť byť uvoľnenejší a veselý. 

Vodnár

Slnko v tomto čase má za úlohu preverovať vašu kariérnu oblasť, čo je miestami nepríjemné. Mesiac v splne zase žiari prísne na váš domov. Domáci si teda tiež vyžadujú svoje. Ste ako medzi dvoma mlynskými kameňmi. Doprajte si však aj chvíľku pre seba samého. Zamyslite sa nad minulosťou, svojimi chybami, možno aj nad tým, komu ste ublížili. Snažte sa vyvarovať toho, aby ste znovu vstupovali do nepríjemných situácii. Stratíte tak mnoho energie, ktorú by ste mohli využiť na priaznivé ciele.

Ryby

Spln v Býkovi vám zasahuje do domu súrodencov, komunikácie a vôbec blízkeho okolia. Môžete sa cítiť trochu rozbehaní. Ak máte aspoň trochu času, stačí pätnásť minút, doprajte si meditáciu. Pochopíte tak hlbší význam reality, a to emocionálne a intelektuálne. Možno vás bude žiadať o pomoc niekto z blízkeho okolia. Neodmietajte, lebo na budúci mesiac ju budete možno potrebovať vy. Emócie počas splnu sú vyhrotené, hoci je tento spln v Býkovi pre vás celkom prijateľný. No aj tak si dajte pozor na to, čo píšete, komu a ako.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBlíženciod 20.05.2024
MesiacŠkorpiónod 17.06.2024
MerkúrRakod 17.06.2024
VenušaRakod 17.06.2024
MarsBýkod 09.06.2024
JupiterBlíženciod 25.05.2024
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024