Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Veštec Mirek

Mirek

Osobný kód 181

Veštica Janita

Janita

Osobný kód 162

Spln Mesiaca v znamení Kozorožca

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v júli 2020

V nedeľu ráno pred siedmou hodinou nastáva spln Mesiaca. Slnko v Rakovi robí vtedy presnú opozíciu na Lunu v Kozorožcovi. Spln vyvoláva v mnohých ľuďoch nepokoj, čo treba brať do úvahy pri každom našom kroku, ale i za volantom.

Spln Mesiaca v znamení Kozorožca
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v májiSplny a novy Mesiaca 2024

Posledná štvrť01.05.2024 13:30Vodnár-
Nov08.05.2024 05:25BýkNov Mesiaca máj 2024
Prvá štvrť15.05.2024 13:50Lev-
Spln23.05.2024 15:55StrelecRozbor pripravujeme
Posledná štvrť30.05.2024 19:15Ryby-

Spln Mesiaca nastane: 05.07.2020 06:47

Vplyv splnu

Luna na nebi je v tesnej blízkosti s Plutom, planétou, ktorá má transformačné účinky. Správa sa svojsky, lebo najprv niečo zničí, aby nastolila nový režim. Tak ako vták Fénix, vzlietne do výšok priamo z popola. Berme si preto príklad z gréckej mytológie. V tom zmysle, že ak sa nám niečo nepríjemné prihodí, čo spôsobí symbolickú smrť v niektorej z oblastí nášho života, dostali sme šancu začať inak, lepšie.

Spln symbolizuje naplnenie a podporuje kreativitu. Umenie nám môže zaceliť naše boľavé rany osudu.

V čase tohto splnu môžeme pozorovať na sebe i vo svojom okolí veľmi intenzívne emocionálne zážitky, ktoré nás budú viesť do minulosti. Neberte to tragicky, ak sa vám pripomenú krivdy z detstva.

Dokonca sa vám môže objaviť záležitosť a blok ešte z minulých životov. Spoznáte to podľa toho, že sa budete niečoho obávať, alebo vás určitá vec či osoba nazlostí a vy tomu nebudete rozumieť prečo. Keďže sa také veci ťažko chápu a dokazujú, jednoducho treba odpúšťať a jednať s pokorou a úctou k životu. Dostali sme ho ako dar a treba ho prežiť zmysluplne. 

Ľuďom s nekalými úmyslami sa radšej vyhnite, lebo by sa im mohlo podariť, že vás zmanipulujú k svojej vôli. Čestný človek, ktorého teraz stretnete, vám bude pozerať priamo do očí a nebude sa podlizovať lichôtkami. Môže vám dokonca priniesť určité dôležité posolstvo.

Skoncentrujte sa na svoje ciele, urobte si plán, ktorý budete krok po kroku aj dodržiavať. Kozorožec totiž nedá nič zadarmo. Tvrdou prácou však k vám príde vytúžené povýšenie, alebo väčší finančný príjem.

Zdravie

Spln v Kozorožcovi môže vyvolať bolesti hlavy. Posilnite svoje telo pobytom v prírode. Doprajte si rozumnú dávku Slnka, aby sa vám uložil vitamín D do kostí. Zacvičte si cviky na držanie tela.

Počas každého splnu je vhodné obdobie na striedme stravovanie až hladovku. Samozrejme, záleží na zdravotnom stave človeka, či si ju môže dovoliť. 

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Mars vo vašom znamení tvorí kvadrát s Merkúrom, ktorý je retrográdny. Spln v znamení Kozorožca je pre vás každoročne dosť náročný pre oblasť kariéry. Teraz sa vás veľa vecí veľmi dotýka. Pri hláškach kolegov, ale i vašich spolubývajúcich, si môžete namýšľať, že útočia práve na vašu osobu, čo môže vyvolať nepríjemné, až nebezpečné hádky. Nebuďte preto vzťahovační. Urobte bodku za minulosťou! 

Býk

Pre vás je tento spln celkom príjemný. Ak vás vytiahol na cesty, predsa len buďte opatrní. Nemá každý dobre postavené Slnko i Lunu tak, ako vy teraz. Nikto vám však cestovanie nezakazuje, ba naopak, môžete na nich stretnúť zaujímavých ľudí. Splňte si nejaké prianie. Prekvapte aj niekoho, na kom vám záleží. Môže to byť netradičný darček, alebo veselá správa. 

Blíženci

Úradujúci Kozorožec i Rak učia rýchleho Blíženca trpezlivosti. Ak pociťujte nutkanie, že treba rýchlo jednať, rátajte do desať, aby ste sa upokojili. V podstate je však pre vás tento spln neutrálny. Dokonca Mars robí pekný sextil na Venušu vo vašom znamení, čo môže spôsobiť, že budete k sebe viac priťahovať príslušníkov opačného pohlavia. 

Rak

Máte Slnko u vás na návšteve, ale je pri ňom i Merkúr, v tomto čase retrográdny. Riešte si minulosť, ale nie tak, aby ste sa v nej zacyklili.  Nenechajte sa manipulovať, ale platí to aj obrátene! Opatrne jednajte s ľuďmi, o ktorých viete, že nejednajú vždy čestne. Spln vám preveruje oblasť partnerstva, kde môže dôjsť k zmenám.

Lev

Nečakaná vec, alebo udalosť vám môže preverovať vašu schopnosť čeliť zmenám. Spln vám zasahuje do domu zdravia. Je na čase niečo zmeniť, napríklad v dennom režime. Šetrite si svoje citlivé srdce. Choďte na masáž, alebo si zacvičte aspoň cviky na držanie tela. Doprajte teda svojmu múdremu telu to, čo si už dlho pýta! 

Panna

Spln vám zasahuje do domu detí a potešenia. Venujte sa koníčkom, alebo si ich hľadajte. Zachovajte si pokojnú hlavu. Vtedy vyťažíte z tohto splnu to, čo potrebujete najviac. Ak vás hnevajú vaše deti, ktoré majú svoje vysnívané prázdniny, spomeňte si na tie svoje. Snáď nechcete, aby mali nedobré spomienky na detstvo! Urobte si niečím malú radosť. 

Váhy

Kritický spln môžete zvládnuť, ak budete jednať postupne a systematicky. Najprv haste to, čo vás páli najviac. Bude to asi vaša domácnosť. Vy potrebujete okolo seba pekné, harmonické prostredie. Poraďte sa so spolubývajúcimi, čo by vám urobilo spoločnú radosť. Síl by ste mali mať dosť, len ten nepokoj treba zharmonizovať. Prospeje vám pohyb každého druhu.

Škorpión

Nečakaná udalosť vám ukáže novú cestu, preto sa netreba stavať hneď na zadné. Spln, ktorý je v Kozorožcovi, vám ovplyvňuje dom ciest a komunikácie. Dajte si dôležitú otázku, či ste spokojní so smerom, ktorým teraz kráčate. Ak nájdete jasnú odpoveď, že je na čase ho zmeniť, berte do rúk kompas a choďte za svojim cieľom! Tento krát bude tá cesta správna, ale tomu musíte veriť. 

Strelec

Spln vám zasahuje do domu hodnôt. V popredí sú aj majetkové záležitosti, ktoré máte s dôležitou osobou vášho života. Ak vám povie niekto, že míňate peniaze na zbytočnosti, môže mať pravdu. Možno to len potrebujete počuť, aby ste si prehodnotili svoj postoj k majetku vôbec. Nedávno ste mali určitú skúsenosť, nepodceňujte ju. Prvé, čo vás teraz napadlo, bude vec, na ktorej máte popracovať.

Kozorožec

Významný spln pre Kozorožcov! Náročné obdobie leta dobre poznáte, hlavne vtedy, ak je Slnko v Rakovi. Po tieto dni sa vedome skoncentrujte!  Nepodceňujte impulzy, ktoré k vám prichádzajú. Energie by ste mali mať dostatok. Choďte si za svojím cieľom, ale nie tak, aby ste niekoho ranili. Také víťazstvo by vás netešilo. Dokonca by vás posunulo o nejaký ten level dozadu.

Vodnár

Vodnárom zasahuje spln v Kozorožcovi všeobecne do domu podvedomia. Vnímavosť a intuícia vás nesklame. Nepodceňujte preto vnemy, ktoré vám vesmír posiela. Čítať ich viete iba vy. Pozor však, aby ste nejednali neuvážene, lebo svojho patróna, planétu Urán máte v kvadráte na vaše znamenie. Drží vás však Bod šťastia, ktorý sedí u vás ako anjel. Ten však nepodporuje úlety!

Ryby

Pozitívne myslenie a optimizmus vám pomôže, aby sa vaše plány vydarili tak, ako ste si ich vysnívali. Prehodnoťte si svoju minulosť, ale nevŕtajte sa v nej dlho. Minuli by ste veľa drahocennej energie. Máte možnosť vykročiť aj po lepšej ceste! Napríklad, pomôcť svojim priateľom dobrou radou, alebo ich potešiť niečím príjemným. Veľkorysosť a štedrosť sú teraz vašou silnou stránkou.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBýkod 19.04.2024
MesiacVáhyod 18.05.2024
MerkúrBýkod 15.05.2024
VenušaBýkod 29.04.2024
MarsBaranod 30.04.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024