Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Veronika

Veronika

Osobný kód 302

Veštica Dala

Dala

Osobný kód 161

Spln Mesiaca v znamení Kozorožca

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v júli 2023

V pondelok nastáva spln Mesiaca. Slnko v citlivom Rakovi robí vtedy presnú opozíciu na Lunu v pragmatickom Kozorožcovi. Obe znamenia sú pevnými a rohovými znameniami, čo sa ukazuje i na ich vlastnostiach. Jednou z nich je tvrdohlavosť, na ktorú si treba dať pozor.

Spln Mesiaca v znamení Kozorožca
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v septembriSplny a novy Mesiaca 2023

Posledná štvrť07.09.2023 00:24Blíženci-
Nov15.09.2023 03:42PannaNov Mesiaca september 2023
Prvá štvrť22.09.2023 21:34Kozorožec-
Spln29.09.2023 12:00BaranSpln Mesiaca september 2023

Spln Mesiaca nastane: 03.07.2023 13:41

Opozične postavené Slnko voči Lune má pri sebe aj Merkúra, ktorý je nepokojný ako živé striebro. Preto si dôležité veci veľmi dobre premyslite, pokým ich začnete riešiť, aby ste mali úspech. Snažte sa veci, ktoré začnete, dotiahnuť do konca.

Laicky by mal byť deň splnu podľa svojho názvu dňom, kedy si niečo splníme. Často je však opak pravdou, lebo plná čarovná strieborná guľa na veľa ľudí pôsobí negatívne. Všimnite si, že okolo splnu sa vás mnohé veci oveľa viac dotýkajú a spôsobujú vám viac starosti ako radosti. Pokiaľ to vieme dopredu, môžeme sa na deň lepšie pripraviť.

Skoncentrujte sa na svoje ciele, urobte si plán, ktorý budete krok po kroku aj dodržiavať. Kozorožec a Luna v jeho znamení totiž nedajú nič zadarmo. Tvrdou prácou k vám však príde vytúžené povýšenie, alebo väčší finančný príjem.

Spln v Kozorožcovi môže vyvolať bolesti hlavy. Uvedomte si, že nemusíte mať všetko a vždy pod kontrolou, ako sa vraví – na svojej hlave. Posilnite svoje telo pobytom v prírode, kde prídete na iné myšlienky. Doprajte si rozumnú dávku Slnka, aby sa vám uložil vitamín D do kostí. Zacvičte si cviky na držanie tela.

Počas každého splnu je vhodné obdobie na striedme stravovanie až hladovku. Samozrejme, záleží na zdravotnom stave človeka, či si ju môže dovoliť. Preto sa poraďte s lekárom, ak máte nejaké zdravotné problémy.

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Nedovoľte svojej hlave, aby často ovládala vaše srdce. Kvadrátom poznačený spln v znamení Kozorožca je pre vás dosť náročný, a to najmä pre oblasť kariéry. Nájdite rovnováhu medzi prácou a súkromím. Pracujte s elánom, nenechajte sa rozčúliť neprajníkmi, ktorým práca nejde od ruky. Doma sa zdržte pichľavých a kritických poznámok na spolubývajúcich. 

Býk

Prežívate intenzívne pocity a prehodnocujete svoj svetonázor? Spln, ktorý je v Kozorožcovi, vám ovplyvňuje dom filozofie a ďalekých ciest. Dajte si dôležitú otázku, či ste spokojní so smerom, ktorým teraz kráčate. Zapnite tú pomyslenú navigáciu, ktorú máme v hlave i srdci. Ak nájdete jasnú odpoveď, že je na čase urobiť zmenu! Planéty vám prajú, dokonca máte u seba Jupitera, planétu šťastia.

Blíženci

Luna v Kozorožcovi i opozičný Rak učia rýchleho Blíženca trpezlivosti. Ak pociťujte nutkanie, že treba na úradoch rýchlo jednať, rátajte do desať, aby ste sa upokojili. V podstate je však pre vás tento spln neutrálny. Riešte si aj vaše sexuálne potreby a finančné záležitosti. Hoci sa máte učiť trpezlivosti, pretvorte si život tak, aby ste ho žili podľa svojich predstáv. Nezabúdajte, všetko začína v hlave! 

Rak

Tento spln je dosť náročný, lebo vám zasahuje do vzťahov s dôležitými ľuďmi vo vašom živote.  Opatrne jednajte s ľuďmi, o ktorých viete, že sú vaši nepriatelia, no ale ani vy nevysielajte negatívne lúče na ich fyzické i ostatné telá. Myšlienka, ktorá vznikne v hlave či srdci, sa môže zhmotniť! V tomto čase aj dosť rýchlo. Preto sa oplatí mať v poriadku všetky vzťahy tak, aby ste sa za seba nemuseli hanbiť. 

Lev

Napriek splnovému napätiu, skúste do svojich dní vniesť teraz pokoj. Spln vám zasahuje do domu bežnej práce a zdravia. Je na čase niečo zmeniť, ale aj trochu spomaliť. Napríklad, urobte si úpravy v dennom režime. Šetrite si svoje citlivé srdce, doprajte si masáž, alebo si zacvičte aspoň cviky na držanie tela. Inak povedané, splňte svojmu telu to, čo si už dlho pýta! Spln v Kozorožcovi vplýva na kosti, preto nezabúdajte na pobyt vonku a vhodnú stravu.

Panna

Dajte si otázku, koľko radosti a potešenia máte v svojom živote. Človek nie je len prácou živý. Spln v Kozorožcovi vám zasahuje do domu koníčkov, tvorivosti, milostných záležitostí, detí a radosti. Ak vás teraz nahnevajú vaše deti, ktoré majú svoje vysnívané prázdniny, zamyslite sa nad tými svojimi z detských čias. Pripravte sebe i svojim milovaným nejaké prekvapenie, alebo dokonca neškodné dobrodružstvo. 

Váhy

Potrebujete sa sústrediť nielen na svoju rodinu, ale nájsť aj pokoj, kedy načerpáte mnoho síl do ďalších dní. Následne haste to, čo vás páli najviac. Bude to asi vaša domácnosť. Vy potrebujete okolo seba pekné, harmonické prostredie. Poraďte sa s osadenstvom vášho domova, čo by vám urobilo spoločnú radosť, ale aj zlepšilo spoločné bývanie. Nezabúdajte aj na spoločne strávené chvíle, ktorými sa upevňuje rodina. 

Škorpión

Pokiaľ vás tento spln v Kozorožcovi vytiahol na cesty, pocítili ste jeho vplyv na tretí dom komunikácie. Dokonca mnohí z vás môžu mať nutkanie všetko opustiť, teda aspoň na chvíľu.  No povinnosti to mnohým z vás asi nedovolia. Na potulkách blízkym i ďalekým okolím môžete stretnúť zaujímavých ľudí. Ak nemôžete na cesty, splňte si nejaké prianie, aby ste sa potešili. Dávajte si pozor na jazyk, aby ste nepovedali aj to, o čom máte mlčať. To je úskalie splnu v treťom dome. 

Strelec

Viac ako inokedy sa možno zamýšľate nad tým, čo vlastníte, ale aj nad svojou sebaúctou. Netreba sa porovnávať neustále s inými, ktorí majú viac. Je to ich život, vy ste si vybrali iný, možno pokojnejší. Spln vám totiž zasahuje do domu hodnôt a majetku. Na druhej strane, ak vám povie niekto, že míňate peniaze na zbytočnosti, môže mať pravdu. Možno to len potrebujete počuť, aby ste si prehodnotili svoj postoj k majetku všeobecne.

Kozorožec

Prelomový a významný spln pre Kozorožcov je vždy takto v lete. Zasahuje do vášho domu osobnosti. Myslite teda na aj seba, ale prehodnoťte aj svoje vzťahy, na ktoré vám kritickým lúčom svieti dlhodobejšie Slnko v Rakovi. Do popredia sa môže vynoriť otázka, koľko energie i lásky dávate tým, ktorých ľúbite. Akcia vyvolá reakciu a vy budete asi rozmýšľať, či od nich dostávate dostatok pozornosti. 

Vodnár

Spln vám zasahuje do vášho domu podvedomia, ale i skrytých tajomstiev a nepriateľov. Intuíciu majú Vodnári veľkú, ale netreba podceňovať ľudí vo vašom okolí. Pozor, aby ste nepodľahli hrubším energiám a zlosti, lebo Mars máte v opozícii na vaše znamenie. Meditujte viac ako inokedy a ak vám niekto predostrie pred oči „červené plátno“, nereagujte bez rozmyslu.

Ryby

Spln v Kozorožcovi vám zasahuje do domu priateľov a splnených snov. Keďže máte Slnko v spriaznenom Rakovi a v piatom dome potešenia, môže sa vám nejaký sen aj splniť. Liečte si svoje sklamania v láske, ale ak sa budete zaoberať dlho záležitosťami z minulosti, ostanete v bludnom kruhu. To by ste asi nechceli. Uvedomte si aj, že svoje sny máte nielen vy, ale aj vaši milovaní i kamaráti. 

Téma dňa Veštenie z ruky

Nahliadnite do vnútra vašej duše, využite veštenie z ruky a odblokujte tak prekážky vo vašej životnej ceste.

Zistiť viac

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoVáhyod 23.09.2023
MesiacRybyod 27.09.2023
MerkúrPannaod 28.07.2023
VenušaLevod 05.06.2023
MarsVáhyod 27.08.2023
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 11.06.2023

Začiatok ročných období 2023

JarJarná rovnodennosť20.03.2023
LetoLetný slnovrat21.06.2023
JeseňJesenná rovnodennosť23.09.2023
ZimaZimný slnovrat22.12.2023