Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Spln Mesiaca v znamení Kozorožca

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v júni 2021

Vo štvrtok večer nastáva spln Mesiaca. Slnko v Rakovi robí vtedy presnú opozíciu na Lunu v Kozorožcovi. Spln vyvoláva v mnohých ľuďoch nepokoj, pociťujú aj bolesť hlavy a ťažko sa pri plnej Lune aj zaspáva.

Spln Mesiaca v znamení Kozorožca
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v májiSplny a novy Mesiaca 2024

Posledná štvrť01.05.2024 13:30Vodnár-
Nov08.05.2024 05:25BýkNov Mesiaca máj 2024
Prvá štvrť15.05.2024 13:50Lev-
Spln23.05.2024 15:55StrelecRozbor pripravujeme
Posledná štvrť30.05.2024 19:15Ryby-

Spln Mesiaca nastane: 24.06.2021 20:42

Keďže nám tento rok vyšiel spln na sviatok svätého Jána, bude to deň magický, tak ako Svätojánska noc pred ním.

Liečivá sila byliniek

Luna počas splnu pôsobí na bylinky tak, že sú plné liečivých síl. Pokiaľ máte možnosť, nazbierajte si také, ktoré vás oslovia, alebo si ich už telo samé pýta tým, že vyžaruje bolesť kĺbov, opúchajú vám nohy, atď. Môžete si natrhať bylinky aj pre ich chuť, dobré trávenie aj na skrášľovanie svojho zovňajšku.

Spomeniem aspoň povestný svätojánsky olej, ktorý má mnohoraké využitie. Viac sa dozviete z literatúry o liečivých bylinkách. Zbierajte však tieto vzácne rastlinky ďaleko od rušných ciest.

Kozorožec nedaruje nič zadarmo

U mnohých ľudí môžu nastať veľmi intenzívne emocionálne zážitky. Skoncentrujte sa na svoje ciele, urobte si plán, ktorý budete krok po kroku aj dodržiavať. Kozorožec totiž nedá nič zadarmo. Tvrdou prácou k vám však príde vytúžené povýšenie, alebo väčší finančný príjem.

Spln v Kozorožcovi môže vyvolať bolesti hlavy. Posilnite svoje telo pobytom v prírode, doprajte si rozumnú dávku Slnka, aby sa vám uložil vitamín D do kostí. Zacvičte si cviky na držanie tela. Nepreháňajte to však s fyzickou záťažou, nedvíhajte ťažké bremená, aby ste si nezničili svoje kosti, kĺby a hlavne chrbticu.

Počas každého splnu je vhodné obdobie na striedme stravovanie až hladovku. Samozrejme, záleží na zdravotnom stave človeka, či si ju môže dovoliť. Ak máte o tom čo i len malé pochybnosti, poraďte sa s lekárom.

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Spln v znamení Kozorožca je pre vás dosť náročný, hlavne v oblasti kariéry, ale to nevylučuje aj úspechy, pokiaľ budete trpezliví. Pracujte s elánom, nenechajte sa rozčúliť neprajníkmi. Doma však radšej zájdite do povestnej autonómie, aby ste na seba zbytočne neupozorňovali. Veď ešte nie je všetkým dňom koniec! 

Býk

Tentoraz vám Luna silne ovplyvňuje dom filozofie a ďalekých ciest. Dajte si dôležitú otázku, či ste spokojní so smerom, ktorým teraz kráčate. Ak nájdete jasnú odpoveď, že je na čase ho zmeniť, berte do rúk kompas a hľadajte ten správny! Pokiaľ to ide, plánujte dovolenku za hranicami všedných dní. 

Blíženci

Opozične postavené znamenia, ktoré sú teraz dôležitými aktérmi na nebi, a to Kozorožec i Rak učia rýchleho Blíženca trpezlivosti. Pociťujte nutkanie, že treba na úradoch či iných dôležitých miestach rýchlo jednať? Rátajte do povestných desať, aby ste sa upokojili. V podstate je však pre vás tento spln neutrálny. 

Rak

Tento spln je pre Rakov dosť náročný. Preveruje vám oblasť partnerstva, kde môže dôjsť k zmenám. Opatrne jednajte s ľuďmi, o ktorých viete, že sú vašimi nepriateľmi, aby vás nemanipulovali! Pobyt Venuše u vás, ktorá je priaznivo aspektovaná Neptúnom, vám však bude držať palce a zmierni opozíciu vašej patrónky Luny. Dajte si však pozor, aby ste nepodľahli určitej ilúzii. 

Lev

Spln vám zasahuje do domu zdravia. Je na čase niečo zmeniť, napríklad v dennom režime. Šetrite si svoje citlivé srdce, doprajte si masáž, alebo si zacvičte aspoň cviky na držanie tela. Inak povedané, splňte svojmu telu to, čo si už dlho pýta! Síl by ste mali mať dostatok, vďaka priaznivo aspektovanému Marsu, ktorý je u vás na návšteve. 

Panna

Spln vám zasahuje do domu detí a radosti. Venujte sa koníčkom, alebo si ich hľadajte. Zachovajte si pokojnú hlavu. Vtedy vyťažíte z tohto splnu to, čo potrebujete najviac. Ak vás hnevajú vaše deti, ktoré čakajú na svoje vysnívané prázdniny, zamyslite sa nad vetou: Zabudol vôl, že teľaťom bol. Neopakujte chyby po vašich rodičoch, na ktoré im doteraz neviete zabudnúť. 

Váhy

Náročný spln môžete zvládnuť, ak budete jednať postupne a systematicky. Najprv haste to, čo vás páli najviac. Bude to asi vaša domácnosť. Vy potrebujete okolo seba pekné, harmonické prostredie. Poraďte sa so spolubývajúcimi, čo by vám urobilo spoločnú radosť. Síl by ste mali mať dosť, len ten nepokoj treba hasiť. Skúste sa venovať umeniu. Pasívne či aktívne, to vždy Váham pomôže! 

Škorpión

Pre vás je tento spln celkom príjemný. Ak vás vytiahol na cesty, predsa len buďte opatrní. Nemá každý dobre postavené Slnko i Lunu tak, ako vy teraz. Nikto vám však cestovanie nezakazuje, ba naopak, môžete na nich stretnúť zaujímavých ľudí. Splňte si nejaké prianie, aby ste si dokázali, že sa máte radi!

Strelec

Spln vám zasahuje do domu vašich hodnôt i tých, ktoré s niekým zdieľate spoločne.  V popredí sú teda aj financie. Ak vám povie niekto, že míňate peniaze na zbytočnosti, môže mať pravdu. Možno to len potrebujete počuť, aby ste si prehodnotili svoj postoj k majetku vôbec. Spln v Kozorožcovi je pre vás neutrálny, ale toto znamenie vie poriadne šetriť! 

Kozorožec

Významný spln pre Kozorožcov! Náročné obdobie leta dobre poznáte. Hlavne vtedy, pokým je Slnko v Rakovi. Po tieto dni sa skoncentrujte! Nepodceňujte impulzy, ktoré k vám prichádzajú. Energie by ste mali mať dostatok. Choďte si za svojím cieľom, ale nie cez mŕtvoly! Také víťazstvo by vás netešilo dlho.

Vodnár

Vás zastihol spln všeobecne v dome podvedomia. Vnímavosť máte aj tak dosť veľkú, ale teraz ste na vrchole! Nepodceňujte vnemy, ktoré vám vesmír posiela. Čítať ich viete iba vy. Pozor však, aby ste nepodľahli hrubším energiám a zlosti, lebo Mars máte v opozícii na vášho druhého patróna Saturna. Ten je teraz cúvajúci, ozýva sa aj vaša karma. 

Ryby

Máte možnosť vykročiť aj po lepšej ceste, ale bude vás to stáť určité úsilie. Niečo podobné ste už zažili v minulosti, tiež takto v lete okolo splnu v Kozorožcovi. Niektoré lekcie života sa opakujú, pokým sa ich nenaučíme. Urobte dobrý skutok. Napríklad, môžete pomôcť svojim priateľom dobrou radou, alebo ich potešiť niečím príjemným. Netreba však dopredu očakávať odmenu alebo pochvalu.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBýkod 19.04.2024
MesiacPannaod 15.05.2024
MerkúrBýkod 15.05.2024
VenušaBýkod 29.04.2024
MarsBaranod 30.04.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024