Odporúčame

Mária

Mária

Nebojte sa kvantovej fyziky - môžete byť hocikým, kým ste už boli, alebo kým ešte len chcete byť. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Spln Mesiaca v znamení Leva

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v januári 2024

Vo štvrtok večer nastáva spln Mesiaca v Levovi. Slnko je v opozičnom Vodnárovi. Nastáva veľká sila protichodných energií, ktoré vzbudzujú pozornosť. Dominantná bude emócia hrdosti.

Spln Mesiaca v znamení Leva
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca vo februáriSplny a novy Mesiaca 2024

Posledná štvrť03.02.2024 00:21Škorpión-
Nov10.02.2024 00:01VodnárNov Mesiaca február 2024
Prvá štvrť16.02.2024 16:03Býk-
Spln24.02.2024 13:33PannaRozbor pripravujeme

Spln Mesiaca nastane: 25.01.2024 18:57

Hrdý Lev prechádza skúškou, kedy mu provokačne nastavuje zrkadlo revolučný Vodnár. Dramatické situácie, ktoré tým vznikajú, môžu byť zaujímavé pre divadelnú scénu, ale v bežnom živote sú ťažšie zvládnuteľné.

Luna v Levovi rada dominuje, poučuje a púta na seba pozornosť, čo iných irituje. Riskovať za volantom bude asi viacero šoférov, ktorí budú netrpezliví. Nepredvádzajte sa ani na svahu či na klzisku. Aplauz, ktorý by ste dostali za piruetu smrti alebo riskantný skok na lyžiach, trvá len pár sekúnd, ale liečba zlomeniny dobrých pár týždňov. Neskúšajte šťastie v hazarde, mohli by ste mu podľahnúť.

Z duchovného hľadiska môžete počas týchto dní rozvíjať intuíciu a intelekt. Počúvajte pozorne, čo vravia vaši priatelia aj iní ľudia, ktorých si vážite.

Vec či záležitosť, ktorú ste si dali na prvé miesto začiatkom roku, skúste viac prebádať. Následne si stanovte plán do ďalšieho splnu. Na to budete potrebovať chvíle samoty, ktoré si treba dopriať.

Pokiaľ to váš zdravotný stav dovolí, držte pôst. Vtedy pijete len čistú vodu, prípadne zeleninové či ovocné šťavy. Ovocie so zeleninou sa však nemá miešať. Ostatní pri skromnejšom jedle môžu piť zelený čaj s rozmarínom.

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Tento spln vám celkom praje. Vplýva Baranom všeobecne do domu romantiky, detí a hier, ale aj sebavyjadrenia. Cez tvorivú a umeleckú činnosť sa človek vie dobre realizovať, čo treba teraz aj využiť. Pokiaľ pracujete na nejakom projekte, môžete teraz brať dosť emocionálne veci okolo neho. V milostnom živote môžete prežiť intenzívne pocity spolupatričnosti. 

Býk

Náročný spln. Zamyslite sa nad hodnotou vášho domova a rodiny. Nevytrhávajte sa von z vašich koreňov, len by ste sa tým oslabili. Strom bez zdravých koreňov zhynie. Krok za krokom sa snažte pochopiť členov vašej rodiny, ktorí vám ublížili. Nevedeli asi v danom momente inak konať. Myslite aj na svoje potreby, ktoré treba skĺbiť s povinnosťami a prácou. 

Blíženci

Tento spln vám našepkáva, že ak sa budete vyjadrovať s láskou, postupne vám život prinesie dostatok toho, čo budete potrebovať. Napíšte zopár povzbudzujúcich mailov, ktoré potešia srdce vašich blízkych priateľov, susedov alebo súrodencov. Naplánujte si spoločný výlet, na ktorom sa utužia vaše vzťahy. Snažte sa veci neodkladať, ale vybavovať hneď ako to ide. 

Rak

Po náročnom splne, ktorý bol minulý mesiac, prichádza pokojnejší, ale tiež dôležitý spln. Riešte otázku medzi prijímaním a dávaním. Koľko financií, ale aj energie dávate druhým a koľko z nej doprajete sebe? Ak ste teraz dlhšie mimo domu, môže u vás Luna vyvolávať pocit, že vám niečo chýba. Niektorí ľudia si preto berú na cesty svoj vankúšik s vôňou domova. Nelipnite však na veciach, lebo práve vtedy môžete o nich prísť. 

Lev

Prichádza dôležitý spln pre Levov! Zamyslite sa nad tým, čo ste riešili takto pred rokom, keď bol spln vo vašom znamení. Pokiaľ u vás nastala zmena v osobnom alebo pracovnom živote, zhodnoťte terajšiu situáciu. Urobili ste všetko pre to, aby ste sa lepšie cítili vy i vaši najbližší? Neutekajte pred problémami, riešte ich. Veď ste už o rok múdrejší a skúsenejší. 

Panna

Spln vám zakotvil všeobecne v dome podvedomia. Pripravte sa pomaly na ten dôležitý, ktorý bude o mesiac. Urobte poslednú bodku za nedobrou minulosťou. Verte tomu, že máte na to, aby ste si všetko dobre naplánovali k spokojnosti vašej i vašich milovaných. Nebráňte sa ani tým nekalým veciam, ktoré v sebe objavíte alebo o nich viete. Práve teraz ich môžete eliminovať. 

Váhy

Spln vám zasahuje tentoraz do domu priateľov i vašich snov. Pokiaľ ste mali nejaké nepríjemnosti s priateľmi, skúste si premyslieť, ako ich vyriešiť. Priatelia sú v živote človeka potrební. V niektorom období nám dajú viac ako rodina. Trebárs vám pomôžu, aby ste si splnili jeden so svojich snov. Na druhej strane, ak ste sa v tomto čase rozkmotrili s niekým, kto bol dokonca vašim kamarátom, možno sa aj dobre stalo. Veď čas ukáže…

Škorpión

Slnko i Luna vysielajú na vaše znamenie kvadratické lúče, ktoré nezrelý jedinec môže brať ako veľmi negatívne. Ostatní sa postavia zoči voči výzve, nech ju už majú čím skôr za sebou. Vráťte sa do minulosti a skúste na poučiť napríklad i na vlastných pokleskoch a chybách, ktoré ste urobili. Treba sa však aj odmeniť a potešiť. V dňoch Leva je vhodný nový strih vlasov či kúpa šiat na fašiangovú zábavu. 

Strelec

Spln v Levovi zasahuje Strelcom všeobecne do domu filozofie a ďalekých ciest. Vyjadrite svoje pocity pred priateľmi, ktorých dobre poznáte. Iste budú dobrými poslucháčmi a vypočujú si aj múdre rady, ktoré vy viete rozdávať. Treba však vyčkať na tú vhodnú chvíľu, aby ste nepôsobili mentorsky. Do pozornosti sa vám možno dostane nejaká zahraničná záležitosť, alebo to bude dokonca myšlienka na cestu za oceán? 

Kozorožec

Spln v Levovi vám zasahuje do domu znovuzrodenia či transformácie. Sami asi cítite zmeny, ktoré sa k vám blížia. Dokonca mnohí z vás na nich už aj pracujú. Práca v kolektíve má svoj zmysel. Navyše vás zbavuje veľkej, stresujúcej zodpovednosti, hoci vy si to často nepriznáte. Netreba lipnúť silou mocou na svojom názore, aby ste neskostnateli. 

Vodnár

V tomto čase sa môžu vyhrotiť vzťahové problémy, alebo aspoň budete riešiť nejakú záležitosť týkajúcu sa lásky. Všeobecne vám Mesiac v splne žiari priamo na vás z domu partnerstva. Pocitovo ste teraz v nerovnováhe, ale neklesajte na duchu. Dobre urobíte, ak na chvíľu ustúpite nabok. Nič sa nedeje zbytočne. Počas víkendu sa dostanete znovu do svojho stredu. 

Ryby

Urobte všetko pre to, aby ste do týchto dní priniesli pokoj a rovnováhu. Spln vám zasahuje do domu zdravia a bežnej každodennej práce. Obe tieto oblasti sú dôležité. Bez práce bežný človek neprežije a o dôležitosti pevného zdravia netreba diskutovať. Začnite sa viac hýbať, ak ste spohodlneli počas týchto chladných dní. Skúste sa zbaviť svojich zlozvykov. Teraz by ste mali mať väčšiu šancu s ich skoncovaním. 

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoRybyod 19.02.2024
MesiacRakod 19.02.2024
MerkúrVodnárod 05.02.2024
VenušaVodnárod 16.02.2024
MarsVodnárod 13.02.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024