Odporúčame

Miška

Miška

Aj v tej najhoršej chvíli vám viem pomôcť, aby zasvietilo slnko. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Zuzana

Zuzana

Osobný kód 163

Veštica Kavena

Kavena

Osobný kód 169

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Veštica Janka Avelange

Janka Avelange

Osobný kód 172

Spln Mesiaca v znamení Leva

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v januári 2016

Foto: shutterstock.com

Fázy Mesiaca v januáriSplny a novy Mesiaca 2020

Prvá štvrť03.01.2020 05:48Baran-
Spln10.01.2020 20:24RakSpln Mesiaca január 2020
Posledná štvrť17.01.2020 14:01Váhy-
Nov24.01.2020 22:45VodnárRozbor pripravujeme

Spln Mesiaca nastane: 24.01.2016 02:48

Spln v Levovi je o ohni, aktivite a hravosti a tiež predstavuje hrdosť, silu, bojovnosť a vodcovstvo. Toto obdobie vás burcuje k aktivite. Lev nám dáva odvahu, silu, tvorivosť a optimizmus. V tomto období sa usilujte o miesto v srdciach vašich najbližších. Pozor, môžete byť viac podráždení, razantnejší, alebo mať väčšiu chuť veliť. Ak máte pocit, že ste unavení a spomalení, naplánujte si čas pre tvorivé hry s deťmi. Zapojte zmysel pre humor. Tento spln v znamení Leva je súladný s ďalšími ohnivými znameniami, čiže s Baranom a Strelcom, priateľský je s Blížencom a Váhami a napätý s inými fixnými (pevnými) znameniami, čiže s Býkom a Škorpiónom.

Zdravie, psychika a kozmetika: Lev má pod sebou srdce, chrbticu, miechu, aortu, svalstvo chrbta. Venujme pozornosť aj vlasom. Po dôkladnom umytí si ich opláchnime záparom zo žihľavy, ktorý už neoplachujeme vodou. Ak si teraz dáme vlasy podstrihnúť, zhustnú a spevnejú. Nerobte však depilácie. Ráno si dajte sprchu na rozprúdenie krvi. Ak je pekné zimné počasie, vyjdite von, najlepšie za nedeľnými zimnými športmi a najlepšie so svojimi deťmi.

Osudový vplyv: analógia 5. astrologického domu individuálneho horoskopu, teda všeobecný vplyv na potomstvo, zábavy, špekulácie, šport, erotiku, milostné vzťahy a majetok otca.

Ideálne je hneď ráno vyjasniť si v myšlienkach to, čoho sa chcete zbaviť, od čoho sa chcete odpútať a čo si prajete pritiahnuť do svojho života. Zdravé sebavedomie je základom pre lásku, ktorú práve spln v Levovi symbolizuje.

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Vaše plány budú príliš ambiciózne, ale aj tak sa ich snažte splniť. To, čo zostane, zvládnete aj neskôr. Chyťte svoju šancu a držte sa jej. Vaša nádej na úspech je vysoká a cesta hore zatiaľ bez väčších prekážok. Príliš sa budete spoliehať na šťastie. Bude to fungovať len občas. Musíte sa zmieriť aj s odkladom. Bude viac otázok ako odpovedí, ale aspoň vás to prinúti rozmýšľať. Robte to, čo má dnes zmysel. Vyhnete sa omylom.

Býk

Teraz sa radšej zaraďte medzi ostatných. Kto bude príliš trčať, môže dostať nejakú facku. V láske vám občas chýba vášeň. Dnes ju môžete ľahšie obnoviť. Niektoré návrhy by ste mali radšej dôkladnejšie preskúmať. Na dohodu budete musieť vynaložiť viac úsilia ako inokedy, aj tak nepresvedčíte všetkých. Mali by ste sa pozrieť na konfliktné situácie cudzími očami, možno v niektorých prípadoch zmeníte svoj názor. 

Blíženci

Pre svoje záležitosti by ste mali urobiť viac. AK sa vám dnes nebude dariť, nechajte to tak, doženiete to neskôr. Bude pre vás veľa vecí nových, ale neobávajte sa ich. Nie je ťažké sa to naučiť. V láske sa zaujímajte o všetko. Dajte partnerovi niečo exkluzívne. Zaslúži si. Splnia sa vám niektoré želania, ale nie v podobe, o ktorej ste snívali. Aj tak by ste to mali oceniť. Aj drobné nedeľné radosti sú radosti.

Rak

Vaša energia sa tratí. Naplánujte si dostatočne dlhý čas na nedeľný odpočinok. Dostanete sa do nevýhodnej pozície, budete potrebovať menšiu pomoc. V láske nezabúdajte na partnerove priania. Je dôležité, aby bol teraz spokojný. Bude to ľahšie, vaše obavy sa ukážu zbytočné. Hľadajte spoluprácu, nie konfrontáciu. Dostanete sa tak oveľa ďalej. Bude rozumné radšej mlčať, keď budú blízki hovoriť. Nechajte ich, nech si povedia svoje, inak sa pohádate. 

Lev

Budete mať možnosti, ktoré ste predtým nemali. Naplno si vychutnajte terajší spln Mesiaca, tak skoro nebude. Bude vo vás veľa energie, mali by ste ju dostať zo seba von. Urobte si špeciálny individuálny program. V láske hoďte problémy za hlavu. Radujte sa z toho, čo máte. Lepšiu príležitosť momentálne nenájdete. Budete mať možnosť uzavrieť to, čo zostalo otvorené. Partner bude duchom niekde mimo. Mali by ste ho, najlepšie láskou, vrátiť späť na zem.

Panna

Niektoré veci budete len tušiť, ale mali by ste urobiť opatrenia. Nedá sa urobiť všetko naraz, tak sa o to ani nepokúšajte. Vo vašej hlave je plno zbytočných myšlienok, ktoré by ste mali dostať preč. Budete cítiť únavu, ale bude to len dočasné. Venujte sa niečomu, čo vás psychicky aj fyzicky vzpruží. Odmietnite všetko, čo by z vás vysalo energiu. Potrebujete si oddýchnuť, nie predvádzať sa. V láske nájdete cestu, len bude veľmi náročná. Za tú námahu to však stojí.

Váhy

Vaše pocity budú dôležitejšie, než všetko ostatné. Ak sa vám niečo nechce robiť, tak to nerobte. Budete fungovať len tak-tak. Energie budete mať síce dosť, ale nedokážete ju zo seba uvoľniť v pravý čas a na pravom mieste. Mali zaujímať o viac vecí ako doteraz. Môžu výrazne ovplyvniť vašu budúcnosť. V láske zabudnite na spory, nikam nevedú. Budete mať dosť šarmu na okúzlenie partnera. Chvíľu to však bude trvať.

Škorpión

Budete mať zvláštny pocit. Vaše zámery budú stáť a padať na dobrej vôli niektorých ľudí. Neprovokujte ich, lebo tento spln Mesiaca budete mať kritický. Starostlivejšie si vyberajte, do čoho pôjdete. Nemusíte mať všetko hneď, počkajte si na ďalšiu príležitosť. Bude výhodnejšia. Povedzte len to, čo vám nepoškodí. Inak mlčte. V láske sa nevyhnete dotieravým otázkam, pripravte sa na ne. Vaše možnosti budú oklieštené, ale ak využijete inteligenciu a intuíciu, tak to nebude beznádejné.

Strelec

Vo vašej blízkosti sa rozprúdi debata, ktorej sa budete chcieť zúčastniť. Vaša aktivita ostatných prekvapí. Nič im nevysvetľujte, aj tak by to nepochopili. Sľubujete si veľa od ľudí, ktorí vám dosiaľ ponúkli iba málo. V láske bude dôležitá aj forma, aj obsah. Nemali by ste nič zanedbať. Budete musieť improvizovať. Partner bude chcieť počúvať lichôtky. Dlho s tým však nevystačíte. Teraz je vhodný čas venovať sa oddychu, nie vymýšľať. 

Kozorožec

V čase tohto splnu Mesiaca odhadnete mnohé dopredu, ale aj tak budete vedieť ovplyvniť len málo záležitostí. Hovorte dopredu o svojich plánoch so všetkými, ktorých sa týkajú. Vyhnete sa nepríjemnému prekvapeniu. Vlastná cesta je síce ťažká, ale o prípadný úspech sa nebudete musieť deliť. Porozmýšľajte nad stratégiou na budúce obdobie. Budete mať čas, aby ste si to mohli premyslieť. Partner sa s vami bude hrať ako mačka s myšou.

Vodnár

V tomto dni, kedy pôsobí Luna na vás zložito. Vaše definitívne riešenie musí byť kompromisné. Vzniknú záležitosti, o ktorých by ste mali vedieť. Vaša filozofia bude dobrá, ale praktické výsledky nebudú stáť za reč. Zaujímajte sa o to, čo sa deje okolo vás. Môžete sa dozvedieť zaujímavé veci. Ak sa budete pretvarovať, tak vám to aj tak vydrží iba chvíľu. Partner sa nebude dať odhadnúť, ale jeho kroky budú dôležité. Dokáže vás prekvapiť. Nevynechajte zmierovaciu romantiku.

Ryby

Cez tento spln Mesiaca oceňte každého, kto vám vyjde v ústrety. Tentoraz to bude viac ľudí než inokedy. Experimentujte len veľmi opatrne. Náklady môžu byť oveľa vyššie, než výnosy. V láske sa vám vyplatí neustále hovoriť áno. Partner neznesie žiadny odpor. Na veľa vecí budete mať iný názor, ale nemali by ste si ho vyjasňovať práve dnes. Zas sa zopakuje situácia, ktorú ste už zažili. Riešte to inak než predtým. Máte v sebe niečo, čo partnera láka. Len či spoznáte, čo to je.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoKozorožecod 22.12.2019
MesiacŠkorpiónod 17.01.2020
MerkúrVodnárod 16.01.2020
VenušaRybyod 13.01.2020
MarsStrelecod 03.01.2020
JupiterKozorožecod 02.12.2019
SaturnKozorožecod 20.12.2017
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 27.11.2008

Začiatok ročných období 2020

JarJarná rovnodennosť20.03.2020
LetoLetný slnovrat20.06.2020
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2020
ZimaZimný slnovrat21.12.2020