Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Veštica Kavena

Kavena

Osobný kód 169

Veštica Janka Avelange

Janka Avelange

Osobný kód 172

Spln Mesiaca v znamení Raka

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v januári 2017

Za tohto mimoriadne studeného januárového počasia na nočnej oblohe znovu dorástla do splnu bledá tvár Luny.

Spln Mesiaca v znamení Raka
Foto: shutterstock.com

Fázy Mesiaca v septembriSplny a novy Mesiaca 2020

Spln02.09.2020 07:24RybySpln Mesiaca september 2020
Posledná štvrť10.09.2020 11:28Blíženci-
Nov17.09.2020 13:02PannaNov Mesiaca september 2020
Prvá štvrť24.09.2020 03:57Kozorožec-

Spln Mesiaca nastane: 12.01.2017 12:36

Vo štvrtok nastane emočne jeden z najnáročnejších tohtoročných splnov Mesiaca. Atmosféru určuje hlavne energia vodného živlu, znamenie Raka. Oproti ambicióznemu Slnku v Kozorožcovi sa ocitne Mesiac v znamení Raka, symbol materstva a rodiny. Najsilnejšie sa budú prejavovať energie rodu, rodiny - užšej i tej širšej. Nepokazte si vzťahy nevhodnými poznámkami. Rodičia i deti, budú veľmi precitlivení. Môžete byť náchylní k citovému kolísaniu. Mali by ste sa naučiť odpúšťať a zabúdať. Mnoho záležitostí môžete chápať príliš osobne.

Silný vplyv Mesiaca vplýva i na mágiu lásky, zdravia, domova, na zosilnenie zmyselnosti a na zhotovovanie talizmanov. Spln bude prvý po zimnom slnovrate. O ňom sa od pohanských čias traduje, že mágii prepožičiava dvojnásobnú silu.

Rak je vodné znamenie, ktoré čistí a odplavuje nečistoty. Dôležitý bude aj náročný vplyv kvadratúry Slnka a planéty rozmachu, šťastia a rozšafnosti, Jupitera. Budete dosť roztrieštení. Na jednej strane vás budú lákať januárové zľavy v obchodoch a rôznorodá túžba niečo si užiť a dopriať, ale na druhej strane budete chcieť aj mať pocit zodpovednosti a chuť šetriť pre budúcnosť. Mali by ste byť trochu viac disciplinovanejší, zvlášť dopoludnia. Popoludní už prejde planéta Merkúr do vecného živlu Zeme, do znamenia pragmatického Kozorožca. To vás trochu viac vráti do vecnejšieho a reálnejšieho pohľadu na vašu súčasnosť.

Tranzit Mesiaca cez znamenie Raka ovplyvňuje žalúdok, žalúdočnú kyselinu i žalúdočnú neurózu, prsné žľazy, maternicu, hruď a proces trávenia. Večer zapôsobia energie konjunkcie planét Venuše a Neptúna. Môžete ľahšie vyjadriť svoje emócie, čo samozrejme môže byt pozitívne, aj negatívne. Budete mať veľké fantázie, snažte sa ich premeniť na príjemnú domácu, aj posteľovú, romantiku.

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Môžete sa dozvedieť zaujímavé veci. Niečo, čo sa skončilo, má tiež svoj význam. Je to čas začať znovu a inak.  Neistota a nestálosť a premenlivosť, i nezaručené výsledky práce sú energie týchto dní. Začiatky vždy sprevádza pocit prísľubov a vzrušenia, zároveň ale tiež neistota, či sa projekt, ale vzťah vydarí. Cítite napätie. Je možný rodinný, zvrat. Okrem nestability a nedostatku istoty existuje vždy aj pocit harmónie a nádeje. 

Býk

V zamestnaní, alebo aj doma, pocítite silu, s akou sa do vás oprie aj váš osud. Pocítite v mysli predvídavosť, city, elán a zvládnutie životných prekážok, ktoré na začiatku vyzerali rozpoltene. Zaslúžené víťazstvo je na obzore. Končí sa obdobie problémov. Vďaka vytrvalosti príde úspech. Na nevedomej úrovni potlačovaná sexualita a túžba. Vaše silné stránky nebude tak vidieť, ako vaše slabiny. Teraz máte väčšiu šancu urovnať partnerské rozpory. 

Blíženci

V tomto januárovom období, ale aj počas tohto obdobia splnu Mesiaca, budete musieť v partnerstve zapojiť viac intuície a vcítenia. Príde však príjemná odmena po období všestrannej usilovnej aktivity. Dôležité je chvíľu odpočívať, oceniť vyvinuté úsilie a dosiahnuté úspechy, a až potom prikročiť k ďalšej fáze. Sami si uvedomíte, že svoju rodinu naozaj zanedbávate, ale aj milujete a potrebujete, a preto začnete plánovať nové spoločné akcie. 

Rak

Už aj týmto splnom Mesiaca vo vašom vodnom znamení Raka sa vám začína obdobie, kedy by vaše úsilie mohlo byť konečne korunované úspechom. Milovaná a obdivovaná osoba, objekt milostnej túžby, bude mať na vás väčší vplyv. Vesmírne energie vyjadrujú nutnosť poznávať a chápať aj svet vašich pocitov. To vás môže lepšie prepojiť s blízkymi. Do života nezadaných môže vstúpiť osoba, ktorá vo vás prebudí hlbokú lásku, alebo sa sami môžete stať predmetom obdivu. 

Lev

Uvedomte si, že potrebuje svoj vlastný priestor, trochu slobody. Nechcete mať niekoho z rodiny neustále za chrbtom. Mnohí naopak podľahnete jednostrannej predstave zamilovanosti. Je nutné zhodnotiť situáciu s obozretnosťou. Tento spln Mesiaca vám ukazuje možnú porážku, ale i víťazstvo. Obe tieto možnosti musíte uvážiť pri hodnotení svojho terajšieho postavenia. Viac sa zamyslite sa nad dobre mienenými radami iných.

Panna

Svet pocitov je iracionálny. Pri splne Mesiaca sa to prejavuje výraznejšie, zvlášť u žien. Tento vplyv Mesiaca bude z tohto hľadiska dosť prínosný, duševne sa znovu priblížite so svojím partnerom. Je potrebné uvedomiť si, ale aj naozaj prijať hranice a obmedzenia, aby ste mohli pokračovať v ceste dopredu. K dosiahnutiu cieľa je potrebná aj osobná odvaha a sebadisciplína. Opatrnejšie zaobchádzajte so staršími ľuďmi a deťmi z vášho okolia.

Váhy

Každý boj si vyžaduje nielen fyzickú, ale aj vnútornú statočnosť a odhodlanie. Obmedzenie a zákazy, strach zo zmeny, prepletenie a nehybnosť vás môže teraz dezorientovať. Nepríjemnosti, neoprávnené výčitky a napäté vzťahy si teraz veľmi k srdcu nepripúšťajte. Je možná aj odluka, ale nie až taká dlhodobá. Nerozhodnosť a neistota je zavinená nielen vami. Ak strach prekonáte a začnete jednať, všetko sa môže obrátiť k lepšiemu.

Škorpión

Spln mesiaca 12. januára vo vašom dome filozofie naznačuje, že potrebujete nové intelektuálne impulzy. Naštartujte pocit znovuzrodenia a schopnosti duše vzlietnuť. Premyslite si smer. Obdobie úzkosti a neistoty sa prekoná len s nádejou a vierou. Tento, pre vás výhodný spln Mesiaca, vám prináša aj nádejné vyhliadky. Optimizmus a očakávania, vám pomôžu prekonať ťažkosti. Keď priložíte ruku k dielu, bude efekt skvelý.

Strelec

Vaše nové nápady, ktoré tento spln Mesiaca obvykle prináša, predstavte ľuďom až v definitívnej podobe. Dajte im čas, aby si na ne zvykli. Vaša snaha bude úspešná, ale nie hneď tak rýchlo, ako by ste chceli. Nutné bude pozrieť sa na okolnosti, zvlášť v rodine nestranným pohľadom. Nastal čas, rozumne premýšľať a dôkladne sa zamyslieť nad situáciou. Skúste sa teraz nad všetkým zamyslieť logicky, nie precitlivelo a naivne.

Kozorožec

Kozorožci, vďaka priaznivému vplyvu vesmíru sa vám bude dariť zachovávať skvelú pracovnú, i domácu disciplínu a mať vo veciach poriadok. Slnko, ktoré je teraz vo vašom znamení, i planéta kontaktov, Merkúr, ktorý teraz do vášho znamenia vchádza, vám posilňuje tvorivosť, radosť zo života, naplnenie lásky, duchovnosť a múdrosť. Aby mohli byť prekonané starosti, hnev a zlé obdobie, treba si ujasniť, čo vlastne chcete. 

Vodnár

Vaše vzťahy môžu byť opäť srdečné a bezprostredné, aj pod vplyvom tohto splnu Mesiaca. Čaká vás obdobie užívania si, tvorivosti, porozumenia, pomoci a chápajúcej lásky, len musíte chcieť. Schopnosť prispôsobiť sa bude veľmi dôležitá. Ak v prítomnosti urobíte malé obete, v budúcnosti vám prinesú ovocie. Chytíte druhý dych. Vďaka svojej trpezlivosti a profesionalite dosiahnete dlhodobú domácu, ale aj ekonomickú stabilitu.

Ryby

Tento spln Mesiaca v živle Vody, ktorá je i vaša, vám prináša aj zber plodov vlastnej práce, úspech dosiahnutý úsilím. Naznačuje fyzické a materiálne uspokojenie, prinášajúce pokoj a istotu. Kým sa vaše úsilie prejaví, budete si musieť prejsť obdobím skepsy a otázok, prečo ste sa do toho vlastne púšťali. Je potrebné, aby ste sa naučili pracovať s informáciami. Keď budete vedieť rozlišovať tie hodnotné, budete sa dopredu posúvať oveľa rýchlejšie.

Téma dňa Feng shui - Nastavenie zóny partnerstva u vás doma

Zharmonizujte energie a naštartujte pozitívnu zmenu vo vašom citovom živote.

Zistiť viac

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoVáhyod 22.09.2020
MesiacKozorožecod 23.09.2020
MerkúrVáhyod 05.09.2020
VenušaLevod 06.09.2020
MarsBaranod 28.06.2020
JupiterKozorožecod 02.12.2019
SaturnKozorožecod 02.07.2020
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 27.11.2008

Začiatok ročných období 2020

JarJarná rovnodennosť20.03.2020
LetoLetný slnovrat20.06.2020
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2020
ZimaZimný slnovrat21.12.2020