Odporúčame

Emilia

Emilia

Ak sa topíte v problémoch, trápia vás veci citové, či zdravotné, obráťte sa na mňa. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Lira

Lira

Osobný kód 179

Veštica Lucia

Lucia

Osobný kód 158

Veštica Lenaras

Lenaras

Osobný kód 162

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Spln Mesiaca v znamení Raka

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v januári 2017

Za tohto mimoriadne studeného januárového počasia na nočnej oblohe znovu dorástla do splnu bledá tvár Luny.

Spln Mesiaca v znamení Raka
Foto: shutterstock.com

Fázy Mesiaca v júliSplny a novy Mesiaca 2021

Posledná štvrť01.07.2021 23:13Baran-
Nov10.07.2021 03:19RakNov Mesiaca júl 2021
Prvá štvrť17.07.2021 12:13Váhy-
Spln24.07.2021 04:40VodnárSpln Mesiaca júl 2021
Posledná štvrť31.07.2021 15:19Býk-

Spln Mesiaca nastane: 12.01.2017 12:36

Vo štvrtok nastane emočne jeden z najnáročnejších tohtoročných splnov Mesiaca. Atmosféru určuje hlavne energia vodného živlu, znamenie Raka. Oproti ambicióznemu Slnku v Kozorožcovi sa ocitne Mesiac v znamení Raka, symbol materstva a rodiny. Najsilnejšie sa budú prejavovať energie rodu, rodiny - užšej i tej širšej. Nepokazte si vzťahy nevhodnými poznámkami. Rodičia i deti, budú veľmi precitlivení. Môžete byť náchylní k citovému kolísaniu. Mali by ste sa naučiť odpúšťať a zabúdať. Mnoho záležitostí môžete chápať príliš osobne.

Silný vplyv Mesiaca vplýva i na mágiu lásky, zdravia, domova, na zosilnenie zmyselnosti a na zhotovovanie talizmanov. Spln bude prvý po zimnom slnovrate. O ňom sa od pohanských čias traduje, že mágii prepožičiava dvojnásobnú silu.

Rak je vodné znamenie, ktoré čistí a odplavuje nečistoty. Dôležitý bude aj náročný vplyv kvadratúry Slnka a planéty rozmachu, šťastia a rozšafnosti, Jupitera. Budete dosť roztrieštení. Na jednej strane vás budú lákať januárové zľavy v obchodoch a rôznorodá túžba niečo si užiť a dopriať, ale na druhej strane budete chcieť aj mať pocit zodpovednosti a chuť šetriť pre budúcnosť. Mali by ste byť trochu viac disciplinovanejší, zvlášť dopoludnia. Popoludní už prejde planéta Merkúr do vecného živlu Zeme, do znamenia pragmatického Kozorožca. To vás trochu viac vráti do vecnejšieho a reálnejšieho pohľadu na vašu súčasnosť.

Tranzit Mesiaca cez znamenie Raka ovplyvňuje žalúdok, žalúdočnú kyselinu i žalúdočnú neurózu, prsné žľazy, maternicu, hruď a proces trávenia. Večer zapôsobia energie konjunkcie planét Venuše a Neptúna. Môžete ľahšie vyjadriť svoje emócie, čo samozrejme môže byt pozitívne, aj negatívne. Budete mať veľké fantázie, snažte sa ich premeniť na príjemnú domácu, aj posteľovú, romantiku.

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Môžete sa dozvedieť zaujímavé veci. Niečo, čo sa skončilo, má tiež svoj význam. Je to čas začať znovu a inak.  Neistota a nestálosť a premenlivosť, i nezaručené výsledky práce sú energie týchto dní. Začiatky vždy sprevádza pocit prísľubov a vzrušenia, zároveň ale tiež neistota, či sa projekt, ale vzťah vydarí. Cítite napätie. Je možný rodinný, zvrat. Okrem nestability a nedostatku istoty existuje vždy aj pocit harmónie a nádeje. 

Býk

V zamestnaní, alebo aj doma, pocítite silu, s akou sa do vás oprie aj váš osud. Pocítite v mysli predvídavosť, city, elán a zvládnutie životných prekážok, ktoré na začiatku vyzerali rozpoltene. Zaslúžené víťazstvo je na obzore. Končí sa obdobie problémov. Vďaka vytrvalosti príde úspech. Na nevedomej úrovni potlačovaná sexualita a túžba. Vaše silné stránky nebude tak vidieť, ako vaše slabiny. Teraz máte väčšiu šancu urovnať partnerské rozpory. 

Blíženci

V tomto januárovom období, ale aj počas tohto obdobia splnu Mesiaca, budete musieť v partnerstve zapojiť viac intuície a vcítenia. Príde však príjemná odmena po období všestrannej usilovnej aktivity. Dôležité je chvíľu odpočívať, oceniť vyvinuté úsilie a dosiahnuté úspechy, a až potom prikročiť k ďalšej fáze. Sami si uvedomíte, že svoju rodinu naozaj zanedbávate, ale aj milujete a potrebujete, a preto začnete plánovať nové spoločné akcie. 

Rak

Už aj týmto splnom Mesiaca vo vašom vodnom znamení Raka sa vám začína obdobie, kedy by vaše úsilie mohlo byť konečne korunované úspechom. Milovaná a obdivovaná osoba, objekt milostnej túžby, bude mať na vás väčší vplyv. Vesmírne energie vyjadrujú nutnosť poznávať a chápať aj svet vašich pocitov. To vás môže lepšie prepojiť s blízkymi. Do života nezadaných môže vstúpiť osoba, ktorá vo vás prebudí hlbokú lásku, alebo sa sami môžete stať predmetom obdivu. 

Lev

Uvedomte si, že potrebuje svoj vlastný priestor, trochu slobody. Nechcete mať niekoho z rodiny neustále za chrbtom. Mnohí naopak podľahnete jednostrannej predstave zamilovanosti. Je nutné zhodnotiť situáciu s obozretnosťou. Tento spln Mesiaca vám ukazuje možnú porážku, ale i víťazstvo. Obe tieto možnosti musíte uvážiť pri hodnotení svojho terajšieho postavenia. Viac sa zamyslite sa nad dobre mienenými radami iných.

Panna

Svet pocitov je iracionálny. Pri splne Mesiaca sa to prejavuje výraznejšie, zvlášť u žien. Tento vplyv Mesiaca bude z tohto hľadiska dosť prínosný, duševne sa znovu priblížite so svojím partnerom. Je potrebné uvedomiť si, ale aj naozaj prijať hranice a obmedzenia, aby ste mohli pokračovať v ceste dopredu. K dosiahnutiu cieľa je potrebná aj osobná odvaha a sebadisciplína. Opatrnejšie zaobchádzajte so staršími ľuďmi a deťmi z vášho okolia.

Váhy

Každý boj si vyžaduje nielen fyzickú, ale aj vnútornú statočnosť a odhodlanie. Obmedzenie a zákazy, strach zo zmeny, prepletenie a nehybnosť vás môže teraz dezorientovať. Nepríjemnosti, neoprávnené výčitky a napäté vzťahy si teraz veľmi k srdcu nepripúšťajte. Je možná aj odluka, ale nie až taká dlhodobá. Nerozhodnosť a neistota je zavinená nielen vami. Ak strach prekonáte a začnete jednať, všetko sa môže obrátiť k lepšiemu.

Škorpión

Spln mesiaca 12. januára vo vašom dome filozofie naznačuje, že potrebujete nové intelektuálne impulzy. Naštartujte pocit znovuzrodenia a schopnosti duše vzlietnuť. Premyslite si smer. Obdobie úzkosti a neistoty sa prekoná len s nádejou a vierou. Tento, pre vás výhodný spln Mesiaca, vám prináša aj nádejné vyhliadky. Optimizmus a očakávania, vám pomôžu prekonať ťažkosti. Keď priložíte ruku k dielu, bude efekt skvelý.

Strelec

Vaše nové nápady, ktoré tento spln Mesiaca obvykle prináša, predstavte ľuďom až v definitívnej podobe. Dajte im čas, aby si na ne zvykli. Vaša snaha bude úspešná, ale nie hneď tak rýchlo, ako by ste chceli. Nutné bude pozrieť sa na okolnosti, zvlášť v rodine nestranným pohľadom. Nastal čas, rozumne premýšľať a dôkladne sa zamyslieť nad situáciou. Skúste sa teraz nad všetkým zamyslieť logicky, nie precitlivelo a naivne.

Kozorožec

Kozorožci, vďaka priaznivému vplyvu vesmíru sa vám bude dariť zachovávať skvelú pracovnú, i domácu disciplínu a mať vo veciach poriadok. Slnko, ktoré je teraz vo vašom znamení, i planéta kontaktov, Merkúr, ktorý teraz do vášho znamenia vchádza, vám posilňuje tvorivosť, radosť zo života, naplnenie lásky, duchovnosť a múdrosť. Aby mohli byť prekonané starosti, hnev a zlé obdobie, treba si ujasniť, čo vlastne chcete. 

Vodnár

Vaše vzťahy môžu byť opäť srdečné a bezprostredné, aj pod vplyvom tohto splnu Mesiaca. Čaká vás obdobie užívania si, tvorivosti, porozumenia, pomoci a chápajúcej lásky, len musíte chcieť. Schopnosť prispôsobiť sa bude veľmi dôležitá. Ak v prítomnosti urobíte malé obete, v budúcnosti vám prinesú ovocie. Chytíte druhý dych. Vďaka svojej trpezlivosti a profesionalite dosiahnete dlhodobú domácu, ale aj ekonomickú stabilitu.

Ryby

Tento spln Mesiaca v živle Vody, ktorá je i vaša, vám prináša aj zber plodov vlastnej práce, úspech dosiahnutý úsilím. Naznačuje fyzické a materiálne uspokojenie, prinášajúce pokoj a istotu. Kým sa vaše úsilie prejaví, budete si musieť prejsť obdobím skepsy a otázok, prečo ste sa do toho vlastne púšťali. Je potrebné, aby ste sa naučili pracovať s informáciami. Keď budete vedieť rozlišovať tie hodnotné, budete sa dopredu posúvať oveľa rýchlejšie.

Téma dňa Afirmácie, pozitívne myslenie a ich vplyv na váš život

Získajte overené rady, ktoré vám otvoria dvere do lepšej budúcnosti.

Zistiť viac

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoLevod 22.07.2021
MesiacBaranod 28.07.2021
MerkúrLevod 28.07.2021
VenušaPannaod 22.07.2021
MarsLevod 11.06.2021
JupiterRybyod 13.05.2021
SaturnVodnárod 17.12.2020
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 27.11.2008

Začiatok ročných období 2021

JarJarná rovnodennosť20.03.2021
LetoLetný slnovrat21.06.2021
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2021
ZimaZimný slnovrat21.12.2021