Odporúčame

Petra

Petra

Tisíce ľudí snívajú o budúcnosti, minulom živote, majú veľa otázok a chcú poznať odpovede - od toho som tu, aby som vás nimi previedla. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Adrianalin

Adrianalin

Osobný kód 153

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Veštica Janka

Janka

Osobný kód 174

Spln Mesiaca v znamení Rýb

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v auguste 2023

Vo štvrtok, počas posledného augustového dňa, môžeme na oblohe pozorovať Modrý Mesiac. Ako bude na vás pôsobiť jeho magická sila?

Spln Mesiaca v znamení Rýb
Foto: shutterstock.com

Fázy Mesiaca v júliSplny a novy Mesiaca 2024

Nov06.07.2024 01:00RakNov Mesiaca júl 2024
Prvá štvrť14.07.2024 00:51Váhy-
Spln21.07.2024 12:19KozorožecSpln Mesiaca júl 2024
Posledná štvrť28.07.2024 04:54Býk-

Spln Mesiaca nastane: 31.08.2023 03:38

Modrý Mesiac

Týmto pojmom označujeme zriedkavý druhý spln v kalendárnom mesiaci (prvý bol 1. augusta). Nemá to ale nič spoločné s jeho skutočnou farbou.

V najbližšom období budeme môcť Modrý Mesiac pozorovať až v roku 2026.

Čo môžeme očakávať od tohto splnu?

Puntičkárska zemská Panna má veci rada pod kontrolou a riadi sa systémom. Tajomné a túžiace Ryby sú pravým opakom. Snivé a romantické. Majú však dobré predtuchy.

Posledné znamenie Rýb je síce múdre, lebo pobralo veľa od ostatných znamení, ale ako sami vieme, keď máme veľa informácií a správne si ich neroztriedime, vzniká chaos. V našom horoskope sú zastúpené všetky znamenia, teda aj každý z nás má niekde postavenú svoju múdru i chaotickú Rybku. Tak isto i detailistku Pannu.

Nájdite rovnováhu medzi nutnými povinnosťami a svojou každodennou potrebou vnútornej harmónie. Žijeme na Zemi, treba brať preto všetko, čo nám dni prinášajú! Dajte si otázku, či ste neboli až príliš zasnení, a potom ste nestihli urobiť bežné veci. Poučte sa na svojich chybách a držte si svoje záležitosti v relatívnom poriadku.

Mierumilovní jedinci sa asi radšej utiahnu do ústrania, čo je v poriadku, ale treba sa pritom vyvarovať alkoholu, drogám i hazardu. Najlepším preventívnym prostriedkom bude umenie. Navštívte výstavy, koncerty, alebo si pustite doma obľúbenú hudbu či romantický film. Kto rád maľuje, alebo inak tvorí, môže pod jeho rukami vzniknúť zaujímavé umelecké dielo.

Pokiaľ máte chuť, môžete si urobiť rekapituláciu všetkých splnov počas dvanástich mesiacov. Ak ste si nerobili poznámky, čo vám priniesli všetky splny a novy, začnite tak robiť teraz. Niekedy však stačí pozrieť do diárov, kde máte iste niečo poznačené. V mysli vám začnú nabiehať aj zabudnuté veci. Niektorým citlivým jedincom sa môže ozvať v sne nejaký zosnulý predok, ktorý mu prinesie dôležité posolstvo. 

Tí mladší a zdravší môžu počas týchto dní piť ovocné a zeleninové šťavy, alebo dokonca len vodu. Ostatní by sa mali riadiť radami lekárov a dietológov. Striedmejšie stravovanie však nikomu neuškodí.

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Spln v Rybách žiari Baranom do domu podvedomia. Na povrch sa vám teraz môže vyplaviť nejaká vec, o ktorej neradi hovoríte, alebo aj rozmýšľate. Nemusíte to vešať každému na nos. Radšej si to však dopredu spracujte, aby ten boľavý vriedok nenabobtnal a nepraskol vtedy, keď to budete najmenej čakať. Venujte aj viac pozornosti svojmu telu i drobným pracovným činnostiam. Slnko v Panne, ktoré je v opozícii voči Lune, máte totiž všeobecne vo vašom dome zdravia i práce. 

Býk

Počas minulého splnu v Levovi ste toho zažili veľa a prešli mnohými skúškami, hlavne v práci. Mohlo sa stať, že niekto chcel naštrbiť vašu povesť. Tento spln je však iná káva. Žiari vám príjemným uhlom na dom priateľov, vašich plánov i túžob. Potešte kamarátov svojou spoluúčasťou, ale nezabúdajte na seba a svoje sny. Nie je to sebecké. Nespokojný a nešťastný človek vysiela iné vibrácie ako ten, ktorý je spokojný. 

Blíženci

Keď je Slnko v Panne, vtedy je spln v Rybách a všeobecne vo vašej oblasti prestíže a kariéry. Tvoríte s Rybami i Pannou nepríjemný uhol kvadrát. Ak budete ostražití, nemusí byť toto obdobie pre vás kritické. Berte ho ako výzvu! Pokiaľ vás však vaši doma veľmi rozčuľujú, utiahnite sa do autonómie. V práci neodpovedajte sarkasticky na narážky kolegov. Stratili by ste svoju povesť vtipného Blíženca. 

Rak

Spln vám všeobecne žiari do domu filozofie života, ciest, vyššieho vzdelania a zahraničia. Máte vhodný čas na štúdium! Ak pôjdete teraz do cudziny, skúste veľa rozprávať. Nehanbite sa za výslovnosť, veď aj cudzinci, ktorí navštevujú našu krajinu sa vôbec neokúňajú pri komunikácii s nami. Pokiaľ však idete na dlhšie, môžete si zabezpečiť prekladač jazyka do mobilu, alebo i samostatný.

Lev

Spln v Rybách vám zasahuje do domu transformácie i hodnôt, ktoré zdieľate s niekým iným. Slnko je teraz vo vašom dome hodnôt a majetku. Pokiaľ ste boli opatrní i podnikaví doteraz s financiami, možno vám už niečo pribudlo i na účte. Preverte si však dobre, ak idete kupovať drahšiu kozmetiku, šatstvo alebo umelecké predmety, či nemajú vyššiu cenu ako je ich bežná hodnota. 

Panna

Splnová opozičná Luna spolu s cúvajúcim Neptúnom v Rybách vás bude asi v tomto čase trochu brzdiť v rozlete. Nenechajte sa vykoľajiť opozičnými partnermi, skôr sa snažte s nimi zosúladiť. Váš patrón Merkúr je retrográdny, môže sa vám vyjaviť niečo z minulosti, čo si máte spracovať i oceniť. Možno to budete vy sami a vaše minulé lásky. Venuša je totiž tiež ešte cúvajúca a vo vašom dome hodnôt. 

Váhy

Spln v Rybách vám zasahuje do domu zdravia, ale pritom máte Merkúra i Slnko v tajomnom dome podvedomia. Preto ak budete smädní a dáte si pivo, či dokonca niečo silnejšie, verte, že vám tento nápoj viac ako inokedy pomotá hlavu. Človek vtedy koná nekoordinovane, čo môže spôsobiť vážne dôsledky na tele i duchu. Pre malé potešenie sa predsa neoplatí riskovať.

Škorpión

Tento krát vám spln žiari do dom romantiky, kreativity a zábavy. Pokiaľ ste prišli na to, že ste sa už dlho niečím nepotešili, práve teraz si to možno uvedomíte. Humor, možno i vrátenie sa do detských čias vám pomôže, aby ste boli šťastnejší. Niektorí z vás možno skúsia šťastie v hazarde. No tam sa treba hamovať, aby z toho nevznikla závislosť. Vodné znamenia majú k nej blízko. 

Strelec

Spln Mesiaca tvorí nepríjemný kvadrát Luny od Rýb a druhý od Slnka v Panne. Ohniví Strelci nečakajú dlho, pokým vystrelia svoje šípy. No v zmätku kvadrátov to nemusí vždy zasiahnuť ten pravý cieľ. Tak vznikne ten nepríjemný oheň na streche! Tam nemá čo hľadať. Najviac ohrozený je váš domov, kde smeruje Luna, ale treba si dať pozor i na nepríjemné rozhovory v práci.  Preto sa teraz držte radšej vedome v pokoji, aby ste nepokazili to, čo ste dlho budovali.

Kozorožec

Spln vám zasahuje do domu blízkeho okolia a komunikácie. Dajte si do poriadku vzťahy so susedmi a súrodencami. Na druhej strane, planéta Merkúr i Slnko vám prajú, lebo sú v Panne, s ktorou si vy vyjdete. Posol bohov je dokonca retrográdny, čo pre vás teraz znamená, aby ste sa zamysleli nad vyššou múdrosťou, ale i nad tým, aké vedomosti z minulosti u vás treba oprášiť. 

Vodnár

Istotne si spomeniete na veci, ktoré sa diali pred mesiacom, kedy bol spln u vás. Teraz je vo vašom dome hodnôt. Pozor si však dajte na unáhlené konania. Je tu ešte stále odkaz na minulosť, lebo Urán, váš vládca je cúvajúci a zle aspektovaný voči vám. Je totiž ešte vždy v Býkovi. Dajte si pozor preto i na partnerské vzťahy. Učte sa empatii. Hlavne vtedy, ak vám to už niekto vyčítal, že ju nemáte. 

Ryby

Dôležitý spln vo vašom znamení vám takto každý rok uzatvára jednu kapitolu života a otvára vám nové obzory. Ktoré by ste chceli, aby sa pred vami otvorili? Retrográdne planéty Urán i Saturn, ktoré sú tohto času u vás, vám dávajú možnosť dosť hlbokého vhľadu do minulosti. Pokiaľ vás niečo ozaj dlhodobo trápi, začnite to postupne a systematicky riešiť.

Téma dňa Očista a regenerácia tela pomocou byliniek

Zbavte váš organizmus toxínov pomocou overených a účinných receptov.

Zistiť viac

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoLevod 22.07.2024
MesiacRybyod 23.07.2024
MerkúrLevod 02.07.2024
VenušaLevod 11.07.2024
MarsBlíženciod 20.07.2024
JupiterBlíženciod 25.05.2024
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024