Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Veronika

Veronika

Osobný kód 302

Veštica Dala

Dala

Osobný kód 161

Spln Mesiaca v znamení Rýb

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v auguste 2023

Vo štvrtok, počas posledného augustového dňa, môžeme na oblohe pozorovať Modrý Mesiac. Ako bude na vás pôsobiť jeho magická sila?

Spln Mesiaca v znamení Rýb
Foto: shutterstock.com

Fázy Mesiaca v septembriSplny a novy Mesiaca 2023

Posledná štvrť07.09.2023 00:24Blíženci-
Nov15.09.2023 03:42PannaNov Mesiaca september 2023
Prvá štvrť22.09.2023 21:34Kozorožec-
Spln29.09.2023 12:00BaranSpln Mesiaca september 2023

Spln Mesiaca nastane: 31.08.2023 03:38

Modrý Mesiac

Týmto pojmom označujeme zriedkavý druhý spln v kalendárnom mesiaci (prvý bol 1. augusta). Nemá to ale nič spoločné s jeho skutočnou farbou.

V najbližšom období budeme môcť Modrý Mesiac pozorovať až v roku 2026.

Čo môžeme očakávať od tohto splnu?

Puntičkárska zemská Panna má veci rada pod kontrolou a riadi sa systémom. Tajomné a túžiace Ryby sú pravým opakom. Snivé a romantické. Majú však dobré predtuchy.

Posledné znamenie Rýb je síce múdre, lebo pobralo veľa od ostatných znamení, ale ako sami vieme, keď máme veľa informácií a správne si ich neroztriedime, vzniká chaos. V našom horoskope sú zastúpené všetky znamenia, teda aj každý z nás má niekde postavenú svoju múdru i chaotickú Rybku. Tak isto i detailistku Pannu.

Nájdite rovnováhu medzi nutnými povinnosťami a svojou každodennou potrebou vnútornej harmónie. Žijeme na Zemi, treba brať preto všetko, čo nám dni prinášajú! Dajte si otázku, či ste neboli až príliš zasnení, a potom ste nestihli urobiť bežné veci. Poučte sa na svojich chybách a držte si svoje záležitosti v relatívnom poriadku.

Mierumilovní jedinci sa asi radšej utiahnu do ústrania, čo je v poriadku, ale treba sa pritom vyvarovať alkoholu, drogám i hazardu. Najlepším preventívnym prostriedkom bude umenie. Navštívte výstavy, koncerty, alebo si pustite doma obľúbenú hudbu či romantický film. Kto rád maľuje, alebo inak tvorí, môže pod jeho rukami vzniknúť zaujímavé umelecké dielo.

Pokiaľ máte chuť, môžete si urobiť rekapituláciu všetkých splnov počas dvanástich mesiacov. Ak ste si nerobili poznámky, čo vám priniesli všetky splny a novy, začnite tak robiť teraz. Niekedy však stačí pozrieť do diárov, kde máte iste niečo poznačené. V mysli vám začnú nabiehať aj zabudnuté veci. Niektorým citlivým jedincom sa môže ozvať v sne nejaký zosnulý predok, ktorý mu prinesie dôležité posolstvo. 

Tí mladší a zdravší môžu počas týchto dní piť ovocné a zeleninové šťavy, alebo dokonca len vodu. Ostatní by sa mali riadiť radami lekárov a dietológov. Striedmejšie stravovanie však nikomu neuškodí.

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Spln v Rybách žiari Baranom do domu podvedomia. Na povrch sa vám teraz môže vyplaviť nejaká vec, o ktorej neradi hovoríte, alebo aj rozmýšľate. Nemusíte to vešať každému na nos. Radšej si to však dopredu spracujte, aby ten boľavý vriedok nenabobtnal a nepraskol vtedy, keď to budete najmenej čakať. Venujte aj viac pozornosti svojmu telu i drobným pracovným činnostiam. Slnko v Panne, ktoré je v opozícii voči Lune, máte totiž všeobecne vo vašom dome zdravia i práce. 

Býk

Počas minulého splnu v Levovi ste toho zažili veľa a prešli mnohými skúškami, hlavne v práci. Mohlo sa stať, že niekto chcel naštrbiť vašu povesť. Tento spln je však iná káva. Žiari vám príjemným uhlom na dom priateľov, vašich plánov i túžob. Potešte kamarátov svojou spoluúčasťou, ale nezabúdajte na seba a svoje sny. Nie je to sebecké. Nespokojný a nešťastný človek vysiela iné vibrácie ako ten, ktorý je spokojný. 

Blíženci

Keď je Slnko v Panne, vtedy je spln v Rybách a všeobecne vo vašej oblasti prestíže a kariéry. Tvoríte s Rybami i Pannou nepríjemný uhol kvadrát. Ak budete ostražití, nemusí byť toto obdobie pre vás kritické. Berte ho ako výzvu! Pokiaľ vás však vaši doma veľmi rozčuľujú, utiahnite sa do autonómie. V práci neodpovedajte sarkasticky na narážky kolegov. Stratili by ste svoju povesť vtipného Blíženca. 

Rak

Spln vám všeobecne žiari do domu filozofie života, ciest, vyššieho vzdelania a zahraničia. Máte vhodný čas na štúdium! Ak pôjdete teraz do cudziny, skúste veľa rozprávať. Nehanbite sa za výslovnosť, veď aj cudzinci, ktorí navštevujú našu krajinu sa vôbec neokúňajú pri komunikácii s nami. Pokiaľ však idete na dlhšie, môžete si zabezpečiť prekladač jazyka do mobilu, alebo i samostatný.

Lev

Spln v Rybách vám zasahuje do domu transformácie i hodnôt, ktoré zdieľate s niekým iným. Slnko je teraz vo vašom dome hodnôt a majetku. Pokiaľ ste boli opatrní i podnikaví doteraz s financiami, možno vám už niečo pribudlo i na účte. Preverte si však dobre, ak idete kupovať drahšiu kozmetiku, šatstvo alebo umelecké predmety, či nemajú vyššiu cenu ako je ich bežná hodnota. 

Panna

Splnová opozičná Luna spolu s cúvajúcim Neptúnom v Rybách vás bude asi v tomto čase trochu brzdiť v rozlete. Nenechajte sa vykoľajiť opozičnými partnermi, skôr sa snažte s nimi zosúladiť. Váš patrón Merkúr je retrográdny, môže sa vám vyjaviť niečo z minulosti, čo si máte spracovať i oceniť. Možno to budete vy sami a vaše minulé lásky. Venuša je totiž tiež ešte cúvajúca a vo vašom dome hodnôt. 

Váhy

Spln v Rybách vám zasahuje do domu zdravia, ale pritom máte Merkúra i Slnko v tajomnom dome podvedomia. Preto ak budete smädní a dáte si pivo, či dokonca niečo silnejšie, verte, že vám tento nápoj viac ako inokedy pomotá hlavu. Človek vtedy koná nekoordinovane, čo môže spôsobiť vážne dôsledky na tele i duchu. Pre malé potešenie sa predsa neoplatí riskovať.

Škorpión

Tento krát vám spln žiari do dom romantiky, kreativity a zábavy. Pokiaľ ste prišli na to, že ste sa už dlho niečím nepotešili, práve teraz si to možno uvedomíte. Humor, možno i vrátenie sa do detských čias vám pomôže, aby ste boli šťastnejší. Niektorí z vás možno skúsia šťastie v hazarde. No tam sa treba hamovať, aby z toho nevznikla závislosť. Vodné znamenia majú k nej blízko. 

Strelec

Spln Mesiaca tvorí nepríjemný kvadrát Luny od Rýb a druhý od Slnka v Panne. Ohniví Strelci nečakajú dlho, pokým vystrelia svoje šípy. No v zmätku kvadrátov to nemusí vždy zasiahnuť ten pravý cieľ. Tak vznikne ten nepríjemný oheň na streche! Tam nemá čo hľadať. Najviac ohrozený je váš domov, kde smeruje Luna, ale treba si dať pozor i na nepríjemné rozhovory v práci.  Preto sa teraz držte radšej vedome v pokoji, aby ste nepokazili to, čo ste dlho budovali.

Kozorožec

Spln vám zasahuje do domu blízkeho okolia a komunikácie. Dajte si do poriadku vzťahy so susedmi a súrodencami. Na druhej strane, planéta Merkúr i Slnko vám prajú, lebo sú v Panne, s ktorou si vy vyjdete. Posol bohov je dokonca retrográdny, čo pre vás teraz znamená, aby ste sa zamysleli nad vyššou múdrosťou, ale i nad tým, aké vedomosti z minulosti u vás treba oprášiť. 

Vodnár

Istotne si spomeniete na veci, ktoré sa diali pred mesiacom, kedy bol spln u vás. Teraz je vo vašom dome hodnôt. Pozor si však dajte na unáhlené konania. Je tu ešte stále odkaz na minulosť, lebo Urán, váš vládca je cúvajúci a zle aspektovaný voči vám. Je totiž ešte vždy v Býkovi. Dajte si pozor preto i na partnerské vzťahy. Učte sa empatii. Hlavne vtedy, ak vám to už niekto vyčítal, že ju nemáte. 

Ryby

Dôležitý spln vo vašom znamení vám takto každý rok uzatvára jednu kapitolu života a otvára vám nové obzory. Ktoré by ste chceli, aby sa pred vami otvorili? Retrográdne planéty Urán i Saturn, ktoré sú tohto času u vás, vám dávajú možnosť dosť hlbokého vhľadu do minulosti. Pokiaľ vás niečo ozaj dlhodobo trápi, začnite to postupne a systematicky riešiť.

Téma dňa Veštenie z ruky

Nahliadnite do vnútra vašej duše, využite veštenie z ruky a odblokujte tak prekážky vo vašej životnej ceste.

Zistiť viac

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoVáhyod 23.09.2023
MesiacRybyod 27.09.2023
MerkúrPannaod 28.07.2023
VenušaLevod 05.06.2023
MarsVáhyod 27.08.2023
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 11.06.2023

Začiatok ročných období 2023

JarJarná rovnodennosť20.03.2023
LetoLetný slnovrat21.06.2023
JeseňJesenná rovnodennosť23.09.2023
ZimaZimný slnovrat22.12.2023