Spln Mesiaca v znamení Rýb

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v septembri 2019

V sobotu ráno nastáva spln Mesiaca. Slnko v Panne je v konjunkcii s Marsom, čo je silný aspekt, ale stojí presne oproti Lune, pri ktorej je Neptún a pri ňom Čierna Luna, ktorá nás skúša, či nepodľahneme temnu.

Spln Mesiaca v znamení Rýb
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v júniSplny a novy Mesiaca 2024

Nov06.06.2024 14:41BlíženciNov Mesiaca jún 2024
Prvá štvrť14.06.2024 07:21Panna-
Spln22.06.2024 03:10KozorožecRozbor pripravujeme
Posledná štvrť28.06.2024 23:56Baran-

Spln Mesiaca nastane: 14.09.2019 06:35

V tomto období pociťujeme vo väčšej miere chaos a protirečenia. Ľudia sa môžu viac hádať, klamať, dokonca si aj ubližovať a tvrdohlavo sa držať svojej pravdy.

Mierumilovní jedinci sa utiahnu do ústrania, čo je v poriadku, ale treba sa pritom vystíhať alkoholu, drogám i hazardu. Bude to o to ťažšie, že je spln počas víkendu a vtedy našinec inklinuje k týmto radovánkam. Najlepším preventívnym liekom bude umenie. Navštívte výstavy, koncerty, alebo si pustite doma obľúbenú hudbu či romantický film. Kto rád maľuje, alebo inak tvorí, môže pod jeho rukami vzniknúť zaujímavé umelecké dielo.

Ryby sú posledným znamením vo zverokruhu, preto si môžeme urobiť rekapituláciu všetkých splnov počas dvanástich mesiacov. Pokiaľ ste si nerobili poznámky, čo vám priniesli všetky splny a novy, začnite tak robiť teraz.

Niekedy však stačí pozrieť do kalendárov, kde máte iste niečo poznačené. V mysli vám začnú nabiehať aj zabudnuté veci. Niektorým citlivým jedincom sa môže ozvať v sne nejaký zosnulý predok, ktorý mu prinesie dôležité posolstvo. 

Tak ako vždy pri splne, skúste jesť striedmejšie. Mladší a zdravší jedinci môžu piť ovocné a zeleninové šťavy, alebo dokonca len vodu.

Veštica Janka AvelangeTÉMA DŇA:

Spln Mesiaca a magické rituály

Siahnite aj vy po zázračnej prírodnej sile nebeskej Luny a splňte si svoje sny. Čítať ďalej

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Tentoraz je spln pre vás neutrálny, ale aj tak si dajte pozor na svoje telo, lebo Slnko máte vo vašom dome zdravia. Skúste očistu vnútorných orgánov. Najlepšie urobíte, ak budete jesť buď len zeleninu, alebo len ovocie a piť čistú vodu. Kto neznáša surovú zeleninu, tak si ju krátko podusí v malom množstve vody.

Býk

Celkom priaznivý spln, ktorý je v Rybách, vám ovplyvňuje dom priateľov a vašich plánov či túžob. Potešte kamarátov svojou spoluúčasťou, ale nezabúdajte na seba a svoje sny. Ak sa bude niekto hádať, skúste byť jemným, trochu vtipným zmierovacím sudcom.

Blíženci

Nepríjemný spln, ktorý vám zasahuje všeobecne do oblasti kariéry. Ak budete ostražití, nemusí byť toto obdobie pre vás kritické. Berte ho ako výzvu, veď ste jedincami, ktorí toho dokážu tak veľa! Zachovajte chladnú hlavu! Počúvajte aj vašich doma, aby ste sa vzájomne podporovali, nie zbytočne medzi sebou bojovali!

Rak

Rakom tentoraz zasahuje spln do oblasti filozofie života, ciest, vyššieho vzdelania a zahraničia. Je čas na štúdium! Je jedno, koľko máte rokov. Ak pôjdete na dovolenku do cudziny, skúste veľa rozprávať. Nehanbite sa za výslovnosť, veď aj cudzinci, ktorí navštevujú našu krajinu sa vôbec neokúňajú pri komunikácii s nami. 

Lev

Spln vám zasahuje do domu transformácie i hodnôt, ktoré zdieľate s niekým iným. Ak ste správne nabehli po vašich narodeninách a držíte správne opraty nad financiami, možno v ďalších dňoch niečo kvapne. Zvládate veľa, ale pozor na lenivosť, ktorú vám asi minule vyčítal aj váš partner. 

Panna

Náročný spln, ktorý je síce pod patronátom Marsu so Slnkom u vás, ale treba si dať pozor na to, aby ste neverili podvodníkom. Spoznáte ich dosť ťažko, preto neuzatvárajte pár dní zmluvy a buďte opatrní aj na vášho partnera. Ak sa už stane, že na neho vybuchnete poriadnou kritickou pripomienkou, ospravedlňte sa. 

Váhy

Spln vám zasahuje do domu zdravia, preto pre vás obzvlášť platí, aby ste sa stravovali striedmo. Ak budete smädní a dáte si pivo či vínny strik, verte, že vám aj tento nápoj viac ako inokedy pomotá hlavu. Človek vtedy koná nekoordinovane, čo môže spôsobiť vážne dôsledky na tele i duchu.

Škorpión

Pre vás je tento spln vo všeobecnosti príjemný. Zasahuje do domu zábavy, detí a koníčkov. Je obdobie splnu a nie každý ho má v takom ružovom tóne ako vy. Ak budete mať kučeravé myšlienky, nezahadzujte sa s cudzím partnerom. Čierna Luna s Neptúnom sa budú snažiť vám k tomu pomôcť! 

Strelec

Každý spln nemusí byť príjemný, ako bol ten pred mesiacom. Váš vládca Jupiter je síce u vás, ale ho zasiahol kvadrát Slnka spolu s Marsom v Panne, čo je dosť i pre tak silnú planétu, ako je on sám. Z druhej strany neblahý uhol i s Rybami, kde je Luna, Čierna Luna i Neptún. Pozor si dajte doma i v zamestnaní! Nerozbiehajte pár dní nič nové. 

Kozorožec

Pre Kozorožcov je všeobecne tento spln príjemný. Viac ako inokedy vás môže naštartovať k cestovaniu, písaniu a komunikácii s blízkymi ľuďmi. Nezabudnite, že vtipnosť je korením života! Hlavu hore a rozum do hrsti! Zíde sa vám to už čoskoro, lebo začnete prechádzať ťažkými skúškami, čo je prirodzený kolobeh života.

Vodnár

Spomeňte si na minulý spln. Po peripetiách, ktoré ste nedávno prežívali, si už asi konečne uvedomujete hodnoty, pre ktoré sa oplatí žiť. Buďte však ešte opatrní, aby ste nenatrafili na podvodníkov, a to hlavne takých, ktorí sa pohybujú vo finančných kruhoch. Vy dokonca máte na to, aby ste ich pomohli zneškodniť. 

Ryby

Významný spln, ktorý by nemali podceňovať žiadne Ryby, ale hlavne tie, ktoré sa narodili v poslednej dekáde znamenia. Majte dobre otvorené oči a uši. Luna má pri sebe vášho patróna Neptúna, ale ten je retrográdny. Poučte sa z minulosti a nepodceňujte nepriateľov. Uvedomte si však, že nenávisťou k nim nič nedosiahnete. Držte sa pri nich vedome v pokoji. 

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBlíženciod 20.05.2024
MesiacŠkorpiónod 17.06.2024
MerkúrRakod 17.06.2024
VenušaRakod 17.06.2024
MarsBýkod 09.06.2024
JupiterBlíženciod 25.05.2024
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024