Odporúčame

Alžbeta

Alžbeta

Nič nie je náhoda – všetko okolo nás sa deje za určitým cieľom, všetko má svoj dôvod a správny čas. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Spln Mesiaca v znamení Rýb

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v septembri 2021

V porovnaní so Zemou je Mesiac približne päťdesiatkrát menší a osemdesiatkrát ľahší. I tak silne ovplyvňuje prírodu a človeka v nej. Mesačné fázy pôsobia na tok vesmírnej, zemskej i ľudskej energie. V noci z pondelka na utorok nemá zmysel nič presilovať.

Spln Mesiaca v znamení Rýb
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v májiSplny a novy Mesiaca 2024

Posledná štvrť01.05.2024 13:30Vodnár-
Nov08.05.2024 05:25BýkNov Mesiaca máj 2024
Prvá štvrť15.05.2024 13:50Lev-
Spln23.05.2024 15:55StrelecSpln Mesiaca máj 2024
Posledná štvrť30.05.2024 19:15Ryby-

Spln Mesiaca nastane: 21.09.2021 01:57

Mesiac je spolu so Slnkom najväčšou vesmírnu silou, ktorá ovplyvňuje našu Zem. Kým Slnko predstavuje vedomie a jeho vyžarovanie je stabilné a nemenné, Mesiac symbolizuje emócie. Pôsobenie Mesiaca je vďaka jeho striedajúcim sa fázam premenlivé, ale o to silnejšie. Mesiac tiež symbolizuje ženský princíp, preto naň ženy reagujú viac a citlivejšie ako muži.

Tento spln je na rozhraní. Slnko je ešte posledný deň v znamení Panny a Luna zhruba o 3 hodiny prejde zo znamenia Rýb do bojovného znamenia Barana. Zvládnete svoje rozporuplné emócie? Určite, veď mnohí budete spať. Spln Mesiaca je známy tým, že dokáže v senzitívnejších osobách navodiť pocity nervozity, ktorej sa nevedia zbaviť ani v čase spánku. Ideálnym riešením by bolo zatiahnuť žalúzie, závesy, nakvapkať na vankúš levanduľový olej a zabudnúť, že spln je.

Každý z nás bude prežívať tento spln Mesiaca individuálne. Niektorým sa otvoria oči, iní jeho vplyv možno ani nepostrehnú. Mnohí sa konečne dokážu zbaviť starých, potláčaných nevraživostí, ktoré doteraz skresľovali vnímanie a emocionálne vyčerpávali. Snažte sa získať vnútornú rovnováhu.

Kreativita

Týmto mimoriadne silným splnom v znamení Rýb nastala vhodná doba pre kreativitu. Tá však akoby bola bez jasného nasmerovania. Môžete mať pocit, ako keby vás to ťahalo viacerými smermi súčasne a nevedeli ste si vybrať.

Zdravie

Počas splnu ľudské telo produkuje menej melatonínu. Je to látka, ktorá hrá najdôležitejšiu úlohu pri regulácii rytmu spánku. Starým osvedčeným spôsobom je tiež vypiť pohár mlieka alebo kakaa. Ten obsahuje horčík, ktorý má upokojujúci účinok. Mali by ste pamätať aj na spánkovú hygienu, preto choďte spať dostatočne skoro, aby ste spali v noci aspoň 7 hodín.

Je tiež dôležité, aby večer neboli oči vystavené modrému svetlu, ktorého zdrojom je obrazovka televízora, počítača alebo smartfónu. Modré svetlo zvyšuje mozgovú aktivitu a blokuje uvoľňovanie melatonínu. To bráni v zaspávaní. Pred spaním je lepšie vypnúť všetky prístroje a radšej relaxovať.

Ak ste na spln citlivejší, pripravte sa na stupňujúce bolesti. Ráno nebuďte prekvapení, ak vás bude bolieť hlava. Oči budú unavené a ich bielka kalnejšie, či červenšie.

Chudnutie

Ak chcete začať s chudnutím, dajte sa na to tesne po splne, keď bude Mesiac ubúdať. Spln nie je stvorený pre ťažké jedlá, sladkosti, alkohol, či iné nezdravé pokušenia. Ukladajú sa kalórie, preto sa doporučuje pôst a pitie veľkého množstva vody.

Sexuálna energia a plodnosť

Táto splnová doba symbolizuje predovšetkým plnosť, hojnosť a plodnosť žien. V starých dobách sa s ním spájali aj oslavné rituály, počas ktorých sa ľudia zabávali, tancovali, smiali, lúčili sa s letom, aj milovali.

Bylinky a byliny

Bylinky majú počas splnu maximum účinných a liečivých látok. Výnimku tvorí žihľava, ktorú treba zberať v čase ubúdajúceho Mesiaca. Počas splnu Mesiaca nestriháme stromy, ani živý plot, pretože miazga v drevinách stúpa nahor a mohlo by dôjsť k ich vyschnutiu.

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Ľudia zo znamenia Barana sú počas splnu podráždenejší, druhých poučujú, hádajú sa a môžu byť aj agresívni. Do všetkého sa vrhajú bez rozmyslu, sú netrpezliví. Vyvarovať by sa preto mali zásadným rozhodnutiam. Bude veľa kriku pre nič, pre veci nepodstatné. Pozor na nezvyčajné situácie, a vaše nečakané, nepremyslené, spontánne reakcie. Všeličo vás donúti do aktivít, ktoré by ste si mali najprv dôkladnejšie premyslieť. Nedajte sa zatisnúť tam, kde neplánujete. Citový nátlak by nebol v konečnom dôsledku pre nikoho výhodný.

Býk

Ľudia zo znamenia Býka pocítia tiež celkovú nespokojnosť, často aj zle spia. Chýba im tolerancia, sú neznášanliví a tvrdohlaví. Majú sklon ostatných ľudí využívať. Všímajte si nové myšlienky, nápady, pocity a predstavy, ktorých budete mať veľa. V zmyslovom a milostnom živote budete náchylnejší k extrémom. Mali by ste si trochu zdvihnúť sebavedomie a skombinovať staré s novým. Vášmu najhlbšiemu prianiu môže chvíľu trvať, kým sa ukáže, že sa zámerne rozvíja správnym smerom.

Blíženci

Ľudia zo znamenia Blížencov sú pri tejto lunárnej fáze dosť nevyspytateľní a nespoľahliví. Nemôžu vydržať na jednom mieste. Robia niekoľko vecí naraz, ale sú schopní ich dokončiť.
Situácie a okolnosti vás nútia pozrieť sa do svojho stredu. Dôkladnejšie sa začúvajte do svojho vnútorného hlasu. Všímajte si, a nenechávajte bez povšimnutia nečakané telefonáty, alebo stretnutie s ľuďmi, ktorí by vám mohli pomôcť. Mystika a nočné sny sa prejavia silnejšie. Teraz vám pomôže aj súhra náhod.

Rak

Ľudia zo znamenia Raka sú počas splnu vašej Luny nervózni, precitlivení a ustaraní. Potrebujú mať istotu. Horšie znášajú zmeny, manipulujú s druhými ľuďmi a citovo ich často vydierajú. Niekedy zatúžia po tom, čo majú iní, závidia im. Vplyv Luny vás bude nútiť upustiť z minulých pocitov viny, krívd, hnevu a zlosti, ktoré vnútorne pociťujete. Teraz môžete byť silní, ale zároveň aj mierni, bude to veľmi efektívne. Po udalostiach posledných dní prichádza vám obdobie prosperity. Preto si veľmi pozorne všímajte svoje myšlienky.

Lev

Ľudia zo znamenia Leva budú viac míňať peniaze aby oslnili. Budú extravagantnejší. Do všetkého sa nepleťte a zbytočne nič nedramatizujte. Bude celkove viac udalostí, ktoré sa vyskytnú. Spôsobia intenzívnejšie emócie, nielen u vás, ale aj u ostatných ľudí. Psychicky náročné jednania na pracovisku, či s úradmi, sa snažte presunúť. Aj doma sa radšej zamerajte na romantiku a nenáročnosť, ako na priame slová. Môžete mať aj vy nepokojnejšie a bojovnejšie sny.

Panna

Ľudia zo znamenia Panny sú počas splnu Mesiaca vzťahovačnejší. urážlivejší a ťažšie odpúšťajúci. Rozprávajú druhým do života, chýba im tolerancia, každého musia skritizovať. Majú pesimistickú náladu a všetko vidia černejšie. Nebudete to síce myslieť až tak zle, ale dotyční by to mohli vziať, a pocítiť až tragicky. Prídu aj našepkávači, ktorí vám budú hovoriť skreslené, vyfantazírované, či zámerne nepravdivé informácie. Neskôr zistíte, že napätie, priveľké sny, či vzájomné hádky boli zbytočné a nerentabilné. 

Váhy

Ľudia zo znamenia Váh pri tejto mesačnej fáze zle nesú akékoľvek konflikty. Sú nerozhodní a starostlivo zvažujú rôzne možnosti. Nechcú sa s nikým rozhádať. O všetkom pochybujú, potrebujú počuť rady iných. Nezapleťte sa do diskusií s citovo labilnými ľuďmi. Mohli by vás stiahnuť do nepríjemných situácií. Vyhnite sa diskusiám o minulosti, a odíďte zo spoločnosti, kde sa riešia citové väzby. Prípadné klebety by sa zviezli na vás, že ste ohovárali vy. Venujte sa len praktickým veciam, najlepšie domácemu upratovaniu.

Škorpión

Ľudia zo znamenia Škorpióna sú počas splnu podozrievaví, nedôverčiví a viac zraniteľní. Strácajú súdnosť aj zábrany. Chcú mať všetko pod kontrolou. Sexuálne pudy a emócie sú na vzostupe, taktné chovanie sa väčšinou vytráca. Ak sa vám nedarí, prežívate nezhody oveľa intenzívnejšie, než ľudia narodení v ostatných znameniach. Cez energiu Luny, prežívate splny a novy oveľa citlivejšie. V tomto, pre vás celkom výhodnom splne Mesiaca, sa zamerajte na seba a svoje sny, lebo majú silu sa časom splniť.

Strelec

Ľudia zo znamenia Strelca majú teraz tendenciu všetko zveličovať. Prahnú po dobrodružstvách a nových zážitkoch, nudia sa. Bývajú ľahkomyseľní a povrchní, neznesú obmedzovanie. Nerekapitulujte z minulosti to, čo už nemôžete zmeniť. Mali by ste z toho len smutnú náladu. Nedajte zlákať k žiadnym riskantným, zvlášť nie finančným transakciám. Máte veľkú šancu naletieť na falošné ilúzie špekulatívnym podvodníkom. Naivnejší budete pri ľuďoch opačného pohlavia.

Kozorožec

Ľudia zo znamenia Kozorožca zažívajú tiež pri splne nepríjemné pocity, voči druhým sú bezohľadnejší. Moralizujú. Chcú, aby ostatní prevzali jeho názory. Veci berú priveľmi vážne. Vracajú sa v myšlienkach do minulosti. Nevedia sa uvoľniť. Aj keď ste veľmi opatrné znamenie, náladovosť iných by vás mohla znervózniť. Až sa dá, tak sa radšej stiahnite do ústrania a venujte sa manuálnym prácam. Vyhnite sa spoločnosti a venujte sa sebe. To, že máte pocit, že potrebujete vo svojom živote čosi upratať, urobiť zmeny, je vlastne vaša vnútorná sila, ktorá sa derie na povrch.

Vodnár

Ľudia zo znamenia Vodnára sú pri tejto lunárnej fáze nevypočítateľní. Svojim chovaním môžu ľahko šokovať. Často iných ľudí privádzajú do rozpakov. Kladú im zvláštne otázky a ich odpovede potom upravujú. Nebojte osloviť ľudí, ktorí vám pomôžu, poradia. Potrebujete nové informácie, lebo tie sú kľúčom k tomu, aby ste sa pohli ďalej. Veľa ľudí si myslí, že pýtať sa, je ponižujúce. Práve naopak. Súčasný vplyv Luny narúša akúkoľvek stereotypnosť, zvlášť tú vo vzťahoch. 

Ryby

Ľudia zo znamenia Rýb sú počas svojho splnu Mesiaca ľútostiví a depresívni. Vaša nálada a rozpoloženie sa bude často meniť. Utekajú do sveta fantázie, majú zosilnenú predstavivosť. Mnohí jedinci hľadajú niečo, čo im pomôže uniknúť realite. Budete mať pocit, že sa na vás všetko zosype. Cítite, že všetko je iné, ako by ste chceli, a že nemôžete byť spokojní so svojou rutinou. Odhoďte niečo ako “čo si pomyslia iní” a riaďte sa vlastnou intuíciou. Tak sa nebudete cítiť tak nesvoji, a v rozpakoch. Nátlak, zvlášť ľudí opačného pohlavia, by vám mohol uškodiť.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBlíženciod 20.05.2024
MesiacŠkorpiónod 20.05.2024
MerkúrBýkod 15.05.2024
VenušaBýkod 29.04.2024
MarsBaranod 30.04.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024