Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Spln Mesiaca v znamení Rýb

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v septembri 2022

V sobotu na obed nastáva spln Mesiaca. Slnko v Panne je oproti Lune, ktorá je v Rybách. Zemská Panna je rada, keď má všetko pod kontrolou a pod určitým systémom, vtedy je spokojná. Vodné Ryby sú zasa tajomné, snivé, ale aj chaotické a romantické.

Spln Mesiaca v znamení Rýb
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v májiSplny a novy Mesiaca 2024

Posledná štvrť01.05.2024 13:30Vodnár-
Nov08.05.2024 05:25BýkNov Mesiaca máj 2024
Prvá štvrť15.05.2024 13:50Lev-
Spln23.05.2024 15:55StrelecRozbor pripravujeme
Posledná štvrť30.05.2024 19:15Ryby-

Spln Mesiaca nastane: 10.09.2022 12:01

Spoločným pôsobením týchto znamení vzniká dosť protikladov a napätí. Treba si preto dať pozor na cestách, pracoviskách i pri bežnom styku s ľuďmi.

Nájdite však rovnováhu medzi nutnými povinnosťami a svojou každodennou potrebou vnútornej harmónie. Žijeme na Zemi, treba brať preto všetko, čo nám dni prinášajú! Rozčuľovanie nikomu nepomôže. Dajte si otázku, či ste neboli až príliš zasnení a potom ste nestihli urobiť bežné veci. Poučte sa na svojich chybách.

Mierumilovní jedinci sa asi radšej utiahnu do ústrania, čo je v poriadku, ale treba sa pritom vystíhať alkoholu, drogám i hazardu. Najlepším preventívnym prostriedkom bude umenie. Navštívte výstavy, koncerty, alebo si pustite doma obľúbenú hudbu či romantický film. Kto rád maľuje, alebo inak tvorí, môže pod jeho rukami vzniknúť zaujímavé umelecké dielo.

Ryby sú posledným znamením vo zverokruhu, preto si môžeme urobiť rekapituláciu všetkých splnov počas dvanástich mesiacov. Pokiaľ ste si nerobili poznámky, čo vám priniesli všetky splny a novy, začnite tak robiť teraz. Niekedy však stačí pozrieť do diárov, kde máte iste niečo poznačené. V mysli vám začnú nabiehať aj zabudnuté veci. Niektorým citlivým jedincom sa môže ozvať v sne nejaký zosnulý predok, ktorý mu prinesie dôležité posolstvo. 

Tak ako vždy pri splne, skúste jesť striedmejšie. Mladší a zdravší jedinci môžu piť ovocné a zeleninové šťavy, alebo dokonca len vodu. Ostatní by sa mali riadiť radami lekárov a dietológov.

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Potrebujete oddych. Zariaďte si to tak, aby ste mali rovnováhu medzi pracovným časom a tým odpočinkovým. Spln v Panne pre vás neutrálny, ale venujte pozornosť svojmu telu. Slnko máte totiž všeobecne vo vašom dome zdravia. Skúste očistu vnútorných orgánov. Najlepšie urobíte, ak budete jesť buď len zeleninu, alebo len ovocie a piť čistú vodu. Kto neznáša surovú zeleninu, tak nech si ju krátko podusí v malom množstve vody. Predíde sa tak nafukovaniu.

Býk

Ste sami sebe priateľmi? Máte aspoň jedného úprimného priateľa? Pokiaľ nie, hľadajte si ho, je to niekedy viac ako dobrý psychológ. Po minulom splne v Levovi ste toho zažili veľa a prešli mnohými skúškami. Teraz si už snáď vydýchnete. Celkom priaznivý spln, vám ovplyvňuje dom priateľov, vašich plánov i túžob. Potešte kamarátov svojou spoluúčasťou, ale nezabúdajte na seba a svoje sny. Ak sa bude niekto hádať, skúste byť jemným, trochu vtipným spoločníkom.

Blíženci

Spln vám zasahuje všeobecne do oblasti kariéry. Prežívate ho každý rok približne v tomto čase, teda keď je Slnko v Panne. Ak budete ostražití, nemusí byť toto obdobie pre vás kritické. Berte ho ako výzvu! Pokiaľ vás však vaši doma veľmi rozčuľujú, vyhovorte sa na splnové napätie a utiahnite sa do autonómie. V práci neodpovedajte sarkasticky na narážky kolegov. Stratili by ste svoj kredit vtipného a šarmantného človeka. 

Rak

Vyrovnajte sa so svojimi možnými strachmi s cudziny, dokonca vesmíru a záležitosťami s tým spojené. Spln vám totiž do oblasti filozofie života, ciest, vyššieho vzdelania a zahraničia. Máte vhodný čas na štúdium! Ak pôjdete teraz do zahraničia, skúste veľa rozprávať. Nehanbite sa za výslovnosť, veď aj cudzinci, ktorí navštevujú našu krajinu sa vôbec neokúňajú pri komunikácii s nami. Pracujú viacej ruky i nohy? No a čo, hlavná vec, že sa dorozumiete.

Lev

Máte v sebe spracované veci z oblasti sexuality a peňazí vôbec? Spln vám zasahuje do domu transformácie i hodnôt, ktoré zdieľate s niekým iným. Ak ste správne nabehli po vašich narodeninách a držíte pevne opraty nad financiami, možno budete rátať s potešením viac peniažkov. Zvládate veľa, ale pozor na lenivosť, ktorú vám asi minule vyčítal aj váš partner. Pokiaľ ste sa neprávom urazili za pravdu, skúste mu to teraz vysvetliť. 

Panna

Slnko je u vás, ale treba si dať pozor na to, aby ste sa vedeli vedome udržať v pokoji. Energie by ste mali mať teraz dostatok, hlavne, ak ste už po narodeninách. Opozičná Luna spolu s cúvajúcim Neptúnom v Rybách vás bude totiž skúšať. Nenechajte sa vykoľajiť opozičnými partnermi, skôr sa snažte s nimi zosúladiť. Váš patrón Merkúr je vo vašom dome hodnôt a je retrográdny, môže sa vám vyjaviť niečo z minulosti, čo si máte spracovať.

Váhy

Spln v Rybách je pre vás neutrálny, ale treba sa držať trochu v úzadí. Zasahuje vám do domu zdravia i podvedomia. Preto pre vás obzvlášť platí, aby ste sa stravovali striedmo. Ak budete smädní a dáte si pivo, či dokonca niečo silnejšie, verte, že vám tento nápoj viac ako inokedy pomotá hlavu. Človek vtedy koná nekoordinovane, čo môže spôsobiť vážne dôsledky na tele i duchu. Myslite aj na minulosť, ktorá tvorí prítomnosť i budúcnosť.

Škorpión

Spln vo vodných Rybách je pre vás príjemný. Zasahuje do domu zábavy, detí a koníčkov. Venujte sa umeleckej činnosti, osobnostnému rastu a tešte sa s priateľmi. Máte dokonca na to, aby ste pomáhali druhým už len svojou prítomnosťou a dobrým slovom. Asi sa sami budete čudovať, že ten váš škorpiónsky chvostík nemá potrebu štípať! Zachovajte si to aj v budúcnosti, lebo nie vždy budete mať toľko dobrých aspektov. 

Strelec

Kvadrát Slnka v Panne z jednej strany a Luny od Rýb z druhej, vás môže zneistiť. Dokonca vás postaví pred konfrontáciu s niekým, kto bude na vás tlačiť, aby ste konali tak, ako vy nechcete. Keďže ste ohniví Strelci, nemuselo by to skončiť dobre. Astrológia nám v tomto pomáha! Preto, ak o niečom viete dopredu, skúste byť duchaprítomní tak, len ako sa dá. Počúvajte dobre, ak dostanete nejakú správu, ktorá sa týka minulosti. Bude pre vás určitým posolstvom. 

Kozorožec

Spln vám zasahuje do domu blízkeho okolia a komunikácie. Treba dať pozor pri styku s autoritami, lebo Merkúr vám nepraje. Je dokonca retrográdny, čo pre vás teraz znamená, aby ste nevyťahovali na povrch minulé záležitosti, hlavne v kariérnej oblasti. Viac ako inokedy vás však toto obdobie môže naštartovať k cestovaniu, písaniu a komunikácii s blízkymi ľuďmi. Vaša predstavivosť nadobudne väčší rozmer a rozviniete si talenty z detstva, ak budete chcieť. 

Vodnár

Minulý spln ste prežívali dosť hekticky a možno až dramaticky. Malo to svoj zmysel. Teraz si už asi konečne uvedomujete hodnoty, pre ktoré sa oplatí žiť. Buďte však ešte opatrní, aby ste nenatrafili na podvodníkov, a to hlavne takých, ktorí sa pohybujú vo finančných kruhoch. Vy dokonca máte na to, aby ste ich pomohli zneškodniť. Pozor si však dajte na unáhlené konania. Je tu ešte stále odkaz na minulosť, lebo Urán, váš vládca je cúvajúci a zle aspektovaný voči vám. 

Ryby

Každoročne je tento spln u vás veľmi dôležitý Uzatvára jednu kapitolu života a otvára vám nové obzory. Luna má pri sebe vášho vládcu Neptúna, ktorý je síce retrográdny, ale vám dáva šancu urovnať si minulosť. Chopte sa toho postupne a riešte veci, ktoré vás už roky trápia. Neberte však všetko príliš vážne. Pomáha pomyslenie na to, čo bude z vašich problémov za napríklad tridsať rokov. 

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBýkod 19.04.2024
MesiacPannaod 15.05.2024
MerkúrBýkod 15.05.2024
VenušaBýkod 29.04.2024
MarsBaranod 30.04.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024