Veštica Eliška

Eliška

Osobný kód 311

Veštica Janita

Janita

Osobný kód 162

Spln Mesiaca v znamení Strelca

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v júni 2023

V nedeľu ráno pred šiestou hodinou nastáva spln. Mesiac v Strelcovi robí vtedy presnú opozíciu na Slnko v Blížencoch.

Spln Mesiaca v znamení Strelca
Foto: pixabay.com

Fázy Mesiaca v júniSplny a novy Mesiaca 2024

Nov06.06.2024 14:41BlíženciNov Mesiaca jún 2024
Prvá štvrť14.06.2024 07:21Panna-
Spln22.06.2024 03:10KozorožecSpln Mesiaca jún 2024
Posledná štvrť28.06.2024 23:56Baran-

Spln Mesiaca nastane: 04.06.2023 05:44

Spln na nás pôsobí aj najmenej deň pred i po svojom presnom dátume. Keďže expanzívny Strelec i rýchly Blíženec sú znamenia pohyblivé, bude spln vyvolávať u ľudí väčší chaos, ale aj nervozitu s pocitom straty pevnej pôdy pod nohami.

Následne pocítia senzibilnejší jedinci, že ich niečo ženie k tomu, aby prepínali svoje sily, lebo nestihnú svoj vlak života.

V práci ani doma nepoučujte, nepodceňujte tých, ktorí vám budú protirečiť. V každom prípade treba zachovať chladnú hlavu, nepodliehať slepo ideálom. Pokiaľ sa ich niekto z vášho okolia chce držať, neprotirečte mu, lebo vás bude podceňovať a brániť si svoje.

V čase splnu Luny v Strelcovi je nevhodné dať priechod búrlivým emóciám. Mohlo by dôjsť k búrlivým hádkam, dokonca až k inzultáciám. Spomaľte teda, buďte k svojmu okoliu úprimní, ale s veľkou diplomaciou.

Poučení z minulosti môžete hľadať útechu v duchovnej literatúre, pokojnej práci na záhrade, prípadne prechádzkou v prírode. Nazbierajte si liečivé bylinky, pozorujte krásu už skoro letnej prírody a usmievajte sa na svet. Vhodná je mäta, žihľava i medovka, ktorá upokojuje. Kto má problémy so štítnou žľazou, mal by ju však obmedzovať a nedávať si ju tesne po požití liekov na tento orgán.

Tak ako pri každom splne či nove, je dobré dodržiavať pôst, alebo aspoň nejesť ťažko stráviteľné jedlá. Na druhej strane, je potrebný väčší pohyb tela, ktorý je treba prispôsobiť svojmu veku. Zacvičte cviky na stehná a zhlboka sa viackrát za deň nadýchnite.

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Kam kráčaš človek? Táto otázka vám môže teraz častejšie napadnúť, čiže môžete sa zamýšľať nad zmyslom svojho života. Spln vás totiž zastihol v dome štúdia, duchovna a filozofie. Pokiaľ budete namietať, že ste už dávno vyšli zo školských lavíc, vedzte, že sa učíme celý život. Kto sa nevzdeláva aspoň v niečom, skôr starne. Uvedomte si aj, že vás nekonečný vesmír či inak Boh, má rád. 

Býk

Odložte svoju minulosť, ktorá vás možno ešte sužuje. Inak sa nebudete vyvíjať v tom správnom smere. Vyjasnite si v sebe svoje otázky o sexe a peniazoch. Ak namietate, že už nemáte vek na sex, možno bude treba liečiť vaše sklamania v tejto oblasti. Prvý krok je odpustenie tým, ktorí vám ublížili. Nevedeli vtedy konať inak. Vy ste však teraz už niekde úplne inde, načo sa tým trápiť?

Blíženci

Spln v Strelcovi zasahuje do vášho domu lásky, ale i otvorených nepriateľov. Opatrne jednajte s ľuďmi, o ktorých viete, že s nimi nevychádzate dobre. Uvedomte si však, že sme tu všetci prepojení a hráme vo filme zvanom Život. Neviete, akú úlohu dostali tí druhí herci, ktorí vás trápia. Nenechajte sa manipulovať, ale platí to aj obrátene! Nepodceňujte aj partnerský život, aby ste neostali sami. 

Rak

Hľadajte spôsob, ako byť pokojnejší a šťastnejší. Spln vás zastihol v dome zdravia a každodennej práce. Počas tohto splnu môžete lepšie ako inokedy vidieť svoje klady, ale i nedostatky. Je na vás, ako s touto informáciou naložíte. Opatrní buďte na prejav svojho ega, postupne sa začne viac prejavovať, čo však privítajú nesmelí jedinci.

Lev

Spln vám zasahuje do domu detí, kreativity a zábavy. Pokiaľ si chcete splniť svoje sny, je na čase niečo zmeniť, napríklad v dennom režime. Šetrite si svoje citlivé srdce, doprajte si viacej oddychu a potešenia z tvorivej činnosti, napríklad s priateľmi. Môže sa stať, že budete potrebovať prejaviť svoje emócie, či už skrytý smútok alebo aj radosť. Nebráňte sa tomu. Vyrozprávajte sa niekomu, alebo si poplačte od radosti či žiaľu.

Panna

Spln vám zasahuje tentoraz do domu domova a rodinných záležitostí. Doprajte si nejakú tú chvíľku samoty, osobného priestoru a porozmýšľajte, čo potrebujete najviac vy i vaši príbuzní. Pokiaľ máte nejaké problémy v rodine, uvedomte si, že ste si ju vybrali vy, hoci sa všeobecne tvrdí opak. Berte preto rodinu takú aká je. Zmeniť môžete len seba a prístup k vašim blízkym. 

Váhy

Spln vám zasahuje do oblasti komunikácie a tým i do vášho blízkeho okolia. Pouvažujte, čo treba urobiť na poli písomníctva, možno i odpovedať na maily alebo pozdraviť vzdialeného priateľa na sociálnej sieti. Malé cesty vám urobia radosť, ale dávajte pozor pri šoférovaní! Večer si vyhraďte čas na oddychovanie a plánovanie niečoho, čo vám i vášmu okoliu prinesie potešenie. Možno zasadíte pekné kvety na balkón, alebo do predzáhradky. Dáte tak najavo vášmu okoliu, že ho chcete potešiť. 

Škorpión

Spln vám zasahuje do oblasti financií, majetku a hodnôt. Vážte si preto čo máte a nezáviďte druhým to, čo nemáte práve vy, hoci by ste to veľmi chceli. Pokiaľ človek žije, vždy sa môže pohnúť aj táto oblasť tým správnym smerom. Vaša finančná stabilita je závislá aj od toho, ako si ceníte seba samého. Praktická rada: Ak vám niekto dlží peniaze, skúste ho teraz pourgovať, aby vám ich vrátil. Týka sa to i vecí, ako sú knihy či trebárs i mlynček na kávu. 

Strelec

Spln vo vašom znamení vám zasahuje do domu osobnosti, imidžu, ale i všetkého, čo je vám vlastné, osobné a vrodené.  Keďže je to veľmi dôležitý spln, ujasníte si svoj osobný plán, aby ste nakoniec nestratili samého seba. Dobre viete, že ste ohnivého živlu. Plňte si svoje sny a túžby, len pritom použite aj zdravý sedliacky rozum. Dajte si aj do poriadku minulé vzťahy, aby nerobili tiene na tie vaše súčasné. Niekedy stačí malé zamyslenie a odpustenie. Myšlienky by vás inak ovládali a vy by ste dotyčného mali stále pri sebe. 

Kozorožec

Ohnivá a búrlivá Luna v Strelcovi vás v týchto dňoch nenechá na pokoji, no a vy ho teraz potrebujete. Nepodceňujte impulzy, ktoré k vám prichádzajú ako z hlbokých diaľav. Budúcnosť, ktorá je pred vami sa bude stavať práve na nich. Pokiaľ však k vám budú prichádzať nepríjemné informácie o vás samých, spracujte si ich, aby ste mali raz a navždy od nich pokoj. Odpusťte si! 

Vodnár

Spln vám zasahuje všeobecne do domu priateľov a vašich nesplnených snov. Priatelia sú teraz pre vás veľmi dôležití, lebo vám dávajú signály, ktorým smerom sa treba uberať. Nezabúdajte potešiť tých, ktorí potrebujú povzbudiť. Ak ste sa pohnevali s niekým, kto vám bol dobrým kamarátom, skúste to napraviť. Je jedno, kto bol vinný, ruku podať môžete vy ako prví. Ak budete odmietnutí, nebude to váš problém. 

Ryby

Spln vám zasahuje do domu kariéry, profesijnej dráhy, ale i dôležitých ľudí vo vašom živote, akými môžu byť aj rodičia alebo šéf. Pokiaľ práve nepracujete, aj tak si treba dať do poriadku záležitosti z minulosti, ktoré ste na tomto poli zažili. Možno vám rodičia v niečom bránili, alebo vaše vysnívané miesto vám vyfúkol niekto iný. Je to tak! To, čo nemáme spracované, ťahá sa za nami ako brzda nášho pokroku. No a vy iste nechcete žiť v tieni minulosti. 

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoRakod 20.06.2024
MesiacVodnárod 24.06.2024
MerkúrRakod 17.06.2024
VenušaRakod 17.06.2024
MarsBýkod 09.06.2024
JupiterBlíženciod 25.05.2024
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024