Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Veštica Janita

Janita

Osobný kód 162

Spln Mesiaca v znamení Váh

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v marci 2021

Spln zvyšuje citlivosť a intenzitu všetkých energií. Počas tohto splnu je Luna v znamení Váh s opozíciu so Slnkom v znamení Barana, čo prináša kombináciu nerozhodnosti a výbušnosti.

Spln Mesiaca v znamení Váh
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v júniSplny a novy Mesiaca 2023

Spln04.06.2023 05:44StrelecSpln Mesiaca jún 2023
Posledná štvrť10.06.2023 21:34Ryby-
Nov18.06.2023 06:40BlíženciRozbor pripravujeme
Prvá štvrť26.06.2023 09:52Váhy-

Spln Mesiaca nastane: 28.03.2021 20:50

Spln Mesiaca je ideálnym časom, aby sme sa spojili s tým, čo nám chýba, hybné sily nášho vedomia a podvedomia. Naša schopnosť vidieť veci ostrejšie a zreteľnejšie v ich celistvosti je vždy vyššia, keď je Mesiac najjasnejší.

Ľudské myšlienky majú počas splnov zosilnený, dvojitý účinok. Jednak pôsobia navonok, jednak vo vnútri a to s rovnakou intenzitou.

Prednosti splnu v znamení Váh

Zakaždým, keď nastáva spln, dostaneme príležitosť stretnúť sa s dvoma úplne odlišnými energiami a znova uviesť veci do rovnováhy. Faktom je, že na to, aby veci fungovali harmonicky, sú potrebné obe energie. Je to čas náročný na vzťahy, nesúci v sebe zárodky rozladenosti, mrzutosti, nepokoja, napätia, nervozity, zlej nálady a pocitu, že už to nebudete môcť vydržať ani sami so sebou. Niečo vás bude rozčuľovať a provokovať.

Váhy sú znamenie, v ktorom vládne presnosť a detaily. Silnou stránkou tohto vzdušného znamenia je skvelá schopnosť všímať si detaily. Ovláda a podporuje harmóniu, úspech, umenie, peniaze, rovnováhu, intuíciu, vnímanie, lásku, pokoj a zdravie. Zmierňuje napätie, prebúdza schopnosti a prináša nové možnosti.

Živlom Váh je Vzduch a planéta Venuša. Energia tohto splnu privedie do popredia vašej pozornosti podstatu vyváženia a bude na vás vyvíjať tlak, aby ste našli v živote správnu rovnováhu. Energia tohto jarného splnu Mesiaca sa vám bude snažiť dodať silu, aby ste chceli zosystemizovať svoje hlavné aktivity a poriadok v tom, v čom máte chaos.

Pre podporný magický rituál je teraz najvhodnejší Archanjel Rafael.

Deň pokušenia

Spln Mesiaca nie je určený na vykonávanie náročných a zodpovedných úloh, ako ani na prijímanie dôležitých životných rozhodnutí. S najväčšou pravdepodobnosťou bude existovať túžba vzbúriť sa proti pravidlám a obmedzeniam.

Udalosti závisia od toho, akou cestou sa vydáte a od vašich reakcií na ne. Pravdepodobnosť komplikácií vo vzťahoch s blízkymi ľuďmi je veľmi vysoká.

Ženský princíp Yin

Prijmite to, že vesmírne sily sú dôrazné a nekompromisné, so zámerom vás posunúť vo vývoji a pochopení. Ten, kto je otvorený, prepláva s prúdom a nechá sa inšpirovať. Treba však ísť cez ženský princíp, prijímanie, vnímavosť a citlivosť. Pokiaľ si myslíte, že všetko bude podľa vás, čo je mužský princíp, narazíte.

Mesiac vo Váhach zvažuje dobro a zlo, pravdu a klamstvo, lebo túži po harmónii.

Fakty a pocity

Kľúčom k zvládnutiu energií marcového splnu je sebaovládanie. Budeme mať možnosť pozrieť sa na viacero vecí zo stránky vzdušnej, myšlienkovej i akčnej. Tak pôsobí Mesiac vo Váhach a Slnko v znamení Barana, v živle Ohňa.

Spln poskytuje vhodný čas na to, aby sa veci, o ktorých sme premýšľali posledné dni, konečne spojili do jedného celku. Dokážete si všimnúť i tie najmenšie detaily. Niekedy však chceme prehliadať fakty a ich jemné odtiene a radšej dávame prednosť spontánnosti, čo bude počas tohto splnu častejšie.

Zdravie

V nevyspytateľnom jarnom počasí neberte do úvahy komplikácie z počasia, ale spravte si niečím radosť. Schudnutie, ktoré v tom čase docielite, býva trvalé.

Spln je deň, kedy oveľa viac na vás pôsobí alkohol a lieky. Telo však dobre vstrebe a využije vitamíny a iné prospešné látky.

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Vaša vrodená potreba konať sa teraz výrazne zvyšuje. Zvýrazní sa šarm vašej osobnosti. Spln sa môže prejaviť vo vzťahovej úzkosti. Uzatvárajú sa nejaké situácie, záležitosti v súvislosti so zdravím, chorobou, alebo službou, či pomocou niekomu. Urobte niečo, aby vás to posunulo vpred a prinieslo vám spokojnosť. City držte pod kontrolou a riaďte sa radšej rozumom a logikou.

Býk

Rozvíjajte nové zručnosti a pestujte zdravé návyky. Je to bezpečnejšie a inteligentnejšie ako sa rozčuľovať. Mali by ste sa snažiť vidieť život z pozitívneho hľadiska, len vás doteraz k tomu veľmi nevychovávali. Komplikovanejšie finančné udalosti sa budú zjednodušovať. Mali by ste zachovať chladnú hlavu a nenechať si na svoje plecia naložiť viac, ako je potrebné, alebo ako ste schopní zvládnuť. 

Blíženci

Súčasnosť vám zhoršuje situáciu a nastoľuje krízy. Inovácia v existujúcom milostnom vzťahu poskytne vzrušenie, ktoré uspokojí vašu večnú túžbu po novosti. Tento spln Mesiaca vás môže zavaliť úlohami, ktoré môžu ísť až nad rámec vašich možností. Vyhnite sa zle naladeným ľuďom ako sa to len dá. Neobmedzujte ani svoje dieťa v jeho možnostiach. Udržujte dobré vzťahy s rodinou nielen dnes.

Rak

Vás naviguje Luna, zvlášť jej splny. Nesnažte sa, zvlášť teraz, všetko urýchľovať. Stane sa tak, ako sa má stať. V rodinnom živote sa pripravte na istú dávku nervozity a podráždenosti vďaka deťom, neunáhlite sa. Aktivizuje sa vám práca, služba, zdravie, choroby, starosti o seba i o druhých. Emócie, ktoré ste tajili, vyjdú na povrch a prekvapia vás, vašu rodinu a blízkych priateľov.

Lev

Počas tohto splnu Mesiaca majte trpezlivosť, aby sa zabránilo konfliktom. Stanete sa citlivejšími na slová ostatných. Aj bežné vyhlásenia môžu vo vás vyvolať silné emočné reakcie. Zdvihnite hlavu a majte viac dôvery k sebe, i k svojim známym. Dodržujte rešpekt k sebe, aj k ostatným, a buďte zodpovední za svoje činy. Ak ste už pocítili finančnú zmenu k lepšiemu, držte sa ešte radšej pri zemi. 

Panna

Luna s dnešnými energiami pod vplyvom silného splnu, posilňujúcimi vaše znamenie vám vytvorí nový pohľad na vašu pozíciu. Vám vládne planéta Merkúr: finančník, cestovateľ, lekárnik a kontaktér. Týmto splnom Mesiaca by ste si mali vyjasniť jednu životnú cestu, a otvoriť si priestor pre novší životný smer. V tomto magickom čase sa dočkáte aj milého, pozitívneho prekvapenia.

Váhy

Spln vo vašom znamení funguje ako katalyzátor zmien, ktoré sa vás osobne, alebo vo vašom vzťahu, dotknú. Možné sú rôzne možnosti, i revízii súčasného stavu vecí, alebo sa rozhodnete radikálnejšie zmeniť svoj vzhľad. Tento spln Mesiaca vám bude triediť životné situácie, čo už nefungujú, nevyhovujú. Pripravuje sa vám priestor pre nové aktivity a možnosti. Musíte si zachovať silný charakter.

Škorpión

Veľa vecí sa môže stať s prekvapujúcou náhlosťou. Kreativita prekvitá a záblesky intuície odhaľujú tajomstvá. Skryté informácie a geniálne nápady akoby prichádzali odnikiaľ. Tento spln Mesiaca viac osvetľuje, čo je hlboké vo vás, a aj o veciach medzi nebom a zemou. Ste prchaví a nestáli, ale veľmi intuitívni. Súčasné nočné sny vás budú chcieť informovať a navigovať, predovšetkým vo vzťahoch, so živými, i mŕtvymi. 

Strelec

Pod vplyvom tohto splnu dôjde k duchovnému prebudeniu. Samota bude prospešná. Môžete sa cítiť hlbšie prepojení so svetom. Otvorene komunikujte s protistranou o svojich problémoch. Je to cesta k úprimnejšiemu vzťahu. V globále vám tento spln Mesiaca prináša ukončenie niektorých vašich aktivít a činnosti. Môžu vyjsť na svetlo aj nejaké tajomstva, veci, to čo tajíte, prípadne aj skryté, obmedzenia.

Kozorožec

Spln zastihne Kozorožcov vo vážnej nálade. Zvážte všetky možnosti a buďte pripravení na nové podnety. Vystavenie lunárnym energiám môže viesť k prielomom v kariére, ak sa odvážite vyskúšať nové odvážne smery v práci. Môžete očakávať úzkosť spojenú so spoločenským životom, so staršími ľuďmi, vedením alebo úradmi. Nastáva vám čas pre vnútorné formy psychoterapie, pre aktivizovanie vášho vnútorného potenciálu. 

Vodnár

Spln môže upravovať budúce plány, alebo meniť filozofiu. Ste otvorení experimentom a nevadí vám malá osobná revolúcia, ktorá by vecami otriasla. Táto energia ženám prináša nezávislosť a mužom hľadanie intelektuálnych, pekných a vtipných žien. Radšej sa teraz snažte konať premyslenejšie. To, čo ste naplánovali sa môže v priebehu okamihu zmeniť. Môžu sa vyskytnúť udalosti, ktoré zmätok odstránia a budete sa cítiť slobodnejší a istejší.

Ryby

Vaše znamenie, i splny, sú dosť spojené nielen s Mesiacom, ale aj s vašou planétou Neptúnom. Láska a peniaze, tam sú možné zmeny pod vplyvom splnu v dome transformácie. Pomenia sa partnerstvá rôzneho druhu. Podnikanie impulzívnych krokov v osobnom, alebo profesionálnom vzťahu môže byť pre vás zaujímavé, ale je to riskantné. Vyskúšajte niečo novšie a iné bez toho, aby ste obrátili svoj život naruby.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBlíženciod 21.05.2023
MesiacVodnárod 07.06.2023
MerkúrBýkod 03.04.2023
VenušaLevod 05.06.2023
MarsLevod 20.05.2023
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 23.03.2023

Začiatok ročných období 2023

JarJarná rovnodennosť20.03.2023
LetoLetný slnovrat21.06.2023
JeseňJesenná rovnodennosť23.09.2023
ZimaZimný slnovrat22.12.2023