Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Spln Mesiaca v znamení Vodnára

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v júli 2021

V sobotu 24. júla nastáva spln Mesiaca v tvrdohlavom, silnom, no kreatívnom znamení Vodnára. Splny vo všetkých pevných znameniach, čím je aj Vodnár, majú mimoriadnu silu. Noc pri splne je jasná a plná magickej, teraz letnej atmosféry.

Spln Mesiaca v znamení Vodnára
Foto: isifa/thinkstockphotos

Fázy Mesiaca v májiSplny a novy Mesiaca 2024

Posledná štvrť01.05.2024 13:30Vodnár-
Nov08.05.2024 05:25BýkNov Mesiaca máj 2024
Prvá štvrť15.05.2024 13:50Lev-
Spln23.05.2024 15:55StrelecRozbor pripravujeme
Posledná štvrť30.05.2024 19:15Ryby-

Spln Mesiaca nastane: 24.07.2021 04:40

Prešli sme do obdobia, ktoré nazývame vekom Vodnára, obdobím Vedomia. Každý spln vytvára napätie, je to jeho podstata a účel - čas, ktorý prinesie najviac odhalení, pochopenia, uvedomenia, ale aj silné napätie. Na oblohe sa prejaví energia Leva, čiže zosobnenie EGA a energia Vodnára, predstaviteľa Vedomia.

Cez maximálne svetlo Luny sa zjavujú a ukazujú v plnej sile naše tiene, teda to, čo sme vytlačili z nášho EGA a vedomia, pretože si to nechceme pripustiť, nechceme to vidieť. Skúste pozorovať a prehodnotiť, čím počas splnu druhým, ale aj sami sebe, idete na nervy.

Tento spln vo Vodnárovi sa v prastarých kultúrach oslavoval ako LAMMAS = Dožinky. Sviatok oslavoval najväčšiu silu Slnka v Levovi a Luny vo Vodnárovi. Slnko v Levovi vo svojej najväčšej sile prinášalo plodnosť a tvorivosť. Luna vo Vodnárovi podporovala zdieľanie štedrosti, úrody a uznanie prínosu každého člena pre dobro celku.

Vplyv planét

Planéta Urán je v Býkovi. Znamenie Býk predstavuje archetyp Zeme, tela, pôžitkov a hodnôt pozemského života. Planéta Jupiter je v Škorpiónovi. Ten symbolizuje najhlbšie potreby duše, vyvoláva napätie, ktoré sa nám snaží umožniť ich dať do rovnováhy.

Vodnárska energia sa prejaví vo svojej osobnej pravdivosti, svetle i v tieňoch. Z napätí a protikladov sa rodí nový život. Merkúr v Levovi cúva a Mars tiež. Vraciame sa do minulosti, k spomienkam. Neberte na ľahkú váhu, ku komu sa pripútate.

V akejkoľvek situácii je najdôležitejšia nielen okolnosť sama, ale predovšetkým vaša reakcia. Prítomný okamih má najväčšiu silu, môže vás oslobodiť. Buďte bdelí, otvorení, dôveryhodní a optimistickejší, nech vás nezahltia emócie.

Zdravie

Pri splne by ste mali viac odpočívať, menej jesť, nepožívať alkohol, nepodstupovať lekárske, ani estetické zákroky. Nájdite si čas na seba, aj na ostatných. Všetkým to prospeje. Je podstatné upratať si v sebe. Prehodnoťte to, čo očakávate. Požiadavky na partnera, aký by mal byť, to sú vaše predstavy o budúcnosti.

I keď vám niektorí trochu pošramotia nervovú sústavu, uvedomíte si, že nič nie je také dôležité ako vnútorná harmónia. Keď pocítite neistotu, urobte si dýchacie cvičenie. Musíte niekam nasmerovať prebytočnú energiu. V zdravom tele zdravý duch. Vaše telo vám bude signalizovať, čo potrebuje. Počúvajte ho.

Spln podporuje vynesenie prežitkov z hlbín, o ktorých sme nemali tušenie. Cez sny sa budú uvoľňovať strachy a obavy, ktoré by sme v každodennosti neuniesli. V období okolo splnu je potrebná väčšia opatrnosť. Teraz si dajte pozor na Achillovu pätu, šľachy a svaly na nohách, nepreťažujte ich.

Pamajorán je bylinka, ktorá v sebe spája archetyp Vodnára a Škorpióna, vedomia a duše. Lieči telo a usmerňuje potreby EGA. Upokojí, ak si z neho uvaríte čaj.

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Netaktnosťou si môžete skomplikovať i doterajšie veľmi dobré vzťahy. Držte sa vašej odskúšanej reality. Potom zlepší aj vaša komunikácia i inými, zvlášť blízkymi ľuďmi. V tomto letnom čase by to bolo zvlášť stresujúce. Nedajte sa nahovoriť na niečo, čomu nerozumiete. Tento spln Mesiaca v živle Vzduchu, v znamení Vodnára, je pre vaše znamenie veľmi skresľujúci. Fantázie druhých budú pre vás zavádzajúce.

Býk

Tento letný spln Mesiaca v živle Vzduchu, v znamení pre vás nie najideálnejšieho Vodnára, je pre vaše znamenie trochu zradný. Podporuje však nové nápady, plány a sny. Stále môžete mať pocit napätia v sebe, alebo vo vzťahoch. Uľaví sa vám, keď vplyv Mesiaca bude pomaly odznievať. Ak vás niečo vyvedie z miery, len ťažko sa budete dostávať späť. Pravidelný rytmus akejkoľvek aktivity je pre vás najlepší. 

Blíženci

Tento letný spln Mesiaca v živle Vzduchu, v znamení Vodnára , je pre vaše znamenie aktívny a ziskový. Bude na vás pôsobiť prospešná energia. Možno vás niečo zneistie, ale i tak dokážete vybalansovať, a nedať najavo žiadne obavy. Nepreháňajte v ničom. Pozor, vypomstili by sa vám klebety, intrigy a hľadanie bočných cestičiek. Autority by ste mali viac rešpektovať, aspoň navonok. 

Rak

Spln Mesiaca pôsobí nielen na naše zdravie, ale aj na psychiku a energiu. Tento júlový v živle Vzduchu, v znamení Vodnára, je pre vaše znamenie nevyspytateľný. Stále budete v napätí. Pripomienky ľudí okolo vás berte do úvahy, ale nerobte z toho zas príliš veľkú vedu. Dá sa to zvládnuť. Pozor na slová v partnerských vzťahoch. Bude lepšie, ak vás nič nebude trápiť. Istou zárukou správneho rozhodnutia a postupu je pozitívny pohyb vášho Marsu. 

Lev

Tento júlový spln Mesiaca v živle Vzduchu, v znamení Vodnára, je pre vaše znamenie dosť kritický a nátlakový. Bude na vás pôsobiť tak, že budete mať pocit, že je lepšie hovoriť, než mlčať. Budete si chcieť vyjasniť všeličo nejasné. Opatrnejšie! Počúvajte, veľa sa dozviete. Mnoho ľudí dnes nepripustí diskusiu. Neskoro, ale úprimne dáte za pravdu niekomu, s kým ste nesúhlasili.

Panna

Tento júlový spln Mesiaca v živle Vzduchu, v znamení Vodnára, je pre vaše znamenie podnetný. Len na prvý pohľad všetko bude vyzerať jednoduché a bezpečné.  Aj normálne veci môžu teraz ľudia považovať za čudné. Všetko radšej dôkladne vysvetlite. Budete niečo hľadať, a chcieť čosi vymyslieť a doriešiť. Bojujte len o to, čo má nejaký význam. Budete musieť spraviť pár nenápadných kompromisov.

Váhy

Tento júlový spln Mesiaca v živle Vzduchu, v znamení Vodnára, je pre vaše znamenie výhodný, vyhovujúci, a pre niektorých až vynikajúci. Zoberte pod svoje krídla všetko, čo môžete. Domáca pohoda, ale i zdravie, sa prispôsobuje mysleniu a silám, nielen vašim, ale aj tým z hviezd. Napriek všetkému sa budete cítiť vyrovnaní, a v celkovej pohode. Oslabené budete mať viac lýtka a kŕčové žily. Menej fajčite, fajčiari.

Škorpión

Tento júlový spln Mesiaca v živle Vzduchu, v znamení pre vás dosť nepríjemného Vodnára, je pre vaše znamenie dezorientujúci. Nechcite vedieť všetko o svojom okolí. V kritickej situácii dopredu zvážte svoju reakciu. V niektorých veciach, javoch, i vzťahoch, bude treba všeličo premyslieť, inde poopraviť. Budete musieť znásobiť pozornosť a rozhodne odmietnuť pokrytecké lichôtky a bezhlavé návrhy.

Strelec

Tento letný spln Mesiaca v živle Vzduchu, je pre vaše znamenie objavný a vplyvný. Novinky, ale aj sklamania sú vždy rôzneho charakteru. Treba sa s nimi správne a v správnom čase, vyrovnať. Všetko má začiatok a koniec. Vaším spojencom bude aj náhoda. Celú prácu však za vás neurobí. Úlohou človeka, i súčasného vplyvu Luny, je snažiť sa oslobodiť aj od tmavých stránok svojej duše.

Kozorožec

Tento júlový spln Mesiaca v živle Vzduchu, je pre vaše znamenie síce nezvyčajný, ale zaujímavý. V rôznych záležitostiach vás čakajú skúšky trpezlivosti. Ak nimi prejdete, všetko dopadne dobre. Každý spln Mesiaca aj učí, ako prejavovať svetlé stránky a očisťovať sa od tmy, ktorá je v ľudskej mysli prítomná. V tomto čase jej je všade naozaj dosť. Nič teraz neberte ako definitívnu porážku.

Vodnár

Tento letný spln Mesiaca v živle Vzduchu, vo vašom znamení Vodnára, je pre vaše znamenie výnimočný, neobyčajný, a v mnohých ohľadoch aj rozhodujúci. Máte pred sebou dosť namáhavej práce a neľahkých prekážok. Niektorí ľudia budú dobre vedieť, ako majú otestovať vašu odolnosť. Rozumné nápady existujú. Niečo sa ustáli a dotiahne do konca. Nedajte sa negatívne ovplyvňovať. Pre mnohých ste obdivuhodní.

Ryby

Tento letný spln Mesiaca v živle Vzduchu je pre vaše znamenie neuspokojivý, zvýrazní vám nepokoj. Podporuje vám však výrečnosť a šťastie pri aktivitách a cestovaní. I tak sa máte cez energiu splnu učiť prejavovať svetlé, krajšie stránky, vašej povahy. Keď sa veci robia unáhlene, zvyčajne stroskotajú. Taká je i vaša skúsenosť, nie? Stavte na istotu, inak, aj pod vplyvom vašej planéty, Neptúna, uletíte do fantázií a nezrealizovateľných sľubov.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBýkod 19.04.2024
MesiacPannaod 15.05.2024
MerkúrBýkod 15.05.2024
VenušaBýkod 29.04.2024
MarsBaranod 30.04.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024