Odporúčame

Diana

Diana

Mám dar, s ktorým môžem pomôcť aj vám v ťažkej životnej situácii. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Kavena

Kavena

Osobný kód 169

Veštica Sara

Sara

Osobný kód 176

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Veštica Zuzana

Zuzana

Osobný kód 163

Správny výber tarotových kariet

Rubrika Minikurz veštenia už existuje dlhšiu dobu. Začali sme od vyloženia jednej dennej karty a postupne sme prešli k zložitejším vykladacím postupom. Viacerí sa už mnohému priučili. Dnes chcem upozorniť na výber kariet pre tých, ktorí sa rozhodujú len teraz.

Správny výber tarotových kariet

Medzi najjednoduchšie patria takzvané cigánske karty s prehľadnými obrázkami, ktoré majú evokovať to, čo má byť povedané a vysvetlené. To je výhoda a zároveň i nevýhoda, tak ako všetko na svete. Výhodou je ľahké porozumenie. Naopak nevýhodou je zjednodušovanie, čím sa berie vykladajúcemu šanca vysvetliť si význam kariet po svojom.

Tak je to so všetkými kartami, sú to len barličky vášho vlastného podvedomia. Preto sa treba viac vcítiť do toho, čo nazývame vnuknutie, ten vnútorný hlas, ktorý veštici našepkáva, ako karty zamiešať, ktorú vytiahnuť a ako si dané karty má vysvetliť, pochopiť a interpretovať prípadnému klientovi.

Anjelské karty a karty víl

Najpríjemnejšie odpovede sa dajú dozvedieť od tzv. duchovných kariet, kde orákulum vysvetľujú nehmotné alebo prírodné energie, anjeli, či víly. Ich vysvetlenia sú láskavé, filozofické a povzbudzujúce. Upozorňujú na možné cesty chápajúcim výkladom. Pre nervóznych a nešťastných ľudí je to veľmi zharmonizujúce veštenie.

Anjelské karty a karty víl odporúčam tým, ktorí momentálne svoju súčasnú situáciu považujú za príliš ťažkú, ba až neriešiteľnú. Je to skôr pohladenie duše, ako konkrétny výklad na časový horizont.

Tým, ktorí hľadajú partnerov, sa nepovie, že o dva mesiace stretnú nového partnera, ale poradia, ako si myslenie upokojiť natoľko, aby prichádzajúcu šancu svojím psychickým náporom neodplašili, ale aby mali svoju energiu aury takú, aby ten kontakt mohol prerásť do vzťahu, ktorý má aj perspektívu vydržať i v budúcnosti.

Taroty

Taroty sú síce známe, ale zložité karty. Sú na vrchole všetkých vykladacích kariet. Na rozdiel od cigánskych kariet ich nie 36, ale až 78. To už je naozaj veľmi veľa komplikácií pre začiatočníkov. Ich význam je dosť filozofický a pre súčasníka, čo chce všetko rýchlo a tzv. ”po lopate”, náročný.

  • Veľká arkána - tvorí ju 22 kariet a týka sa základnej cesty človeka životom v kombinácii s osudom.
  • Malá arkána - pozostáva z 56 kariet a týka sa vecí viac praktických a je rozdelená do 4 živlov: oheň, voda, zem a vzduch.

Podobná terminológia a okruh symbolov je i v tzv. mariášových, čiže sedmových alebo žolíkových kartách.

Výklad z tarotu nie je pre každého

O tejto téme sú napísané stovky kníh a vykladaných kombinácií. Je to z vykladacích systémov to najzložitejšie. Preto to naozaj nie je pre začínajúcich. Na karte sú okrem čísla aj obrázkové symboly.

Človek, ktorý sa rozhodne nechať si veštiť z tarotu, musí byť veľmi silný. Nemal by to skúšať ten, kto sa len chce zabaviť. Nech radšej tarot odloží. Je to mimoriadne vážna záležitosť. Nejde pri nich vôbec o karty ako také. Nie je to krčmová hra ako mariáš!

Pred veštením si treba nielen dôkladne naštudovať techniku vykladania, čiže naučiť sa návod a vysvetlenie všetkých 78 kariet, ale aj pochopiť základný princíp, astrologické súvislosti, význam v konkrétnom výklade, ale aj kombinácie pri otočenom postavení kariet.

Nikoho budúcnosť nie je nikdy presne nalinkovaná.

Pri veštení skôr ide o akúsi výstrahu, s kým sa skontaktovať, s kým nie. Čo sa stane, ak odmietnete pomoc istého človeka, čo bude keď… Tarot len ukazuje cestu. Podstata je v tom, že si musíte položiť otázku: čo treba urobiť v momentálnej situácii? Musíte byť veľmi konkrétni. Postupne sa dozviete, akou cestou sa vybrať. Nesmú byť však tam, kde spíte. Majú svoju zvláštnu silu.

Karty ako tovar

V tomto čase, keď sa z vykladacích kariet stal dobrý a predávajúci tovar, sú ezoterické obchody preplnené rôznymi druhmi tarotov na všelijaký “moderný” spôsob. Mnohé sa len k ozajstnému tarotu votreli, aby sa na tomto systéme priživili. Keď ste laici, budete očarení, ale potom možno časom i sklamaní. Nekupujete si obrázkovú knihu, kupujte si vec praktickú, keď chcete mať praktické výsledky.

Najznámejšie, najstaršie a najzákladnejšie tarotové karty sú Thotov tarot, Crowley tarot, tarot Arthura Edwarda Waiteho, čiže zvaný aj marseiský tarot, Carl-W. Rohrig vyjadrujú so svojím nenapodobiteľným umením prastaré archaické vzory.

Aký tarot si vybrať?

Mnoho ľudí sa pýta, aký tarot si majú vybrať. V predajniach je mnoho drahých, pestrých a lákavých krabíc s tarotovými kartami a pribalenou knihou. Sú to krásne obrázky. Význam si rôzni umelci a maliari vysvetľovali a maľovali po svojom. Ako inšpirácia je to výborné.

Veštenie je však o vnútornom hlase jednotlivca, ktorý mu práve toto až príliš dôkladné a umelecké vyjadrenie môže vziať. A keď si už nejaké lákavé taroty kúpite, počítajte i s možnosťou, že s vami nebudú komunikovať tak, ako by ste chceli. Ostane vám pekný talizman.

Možno vás časom osloví iný kartový pomocník od iného autora, ktorý má zaujímavejší výber farieb. Preto sa karty nemajú kupovať. Majú byť darované. Ten darca vás možno pozná lepšie, ako vy sami a vyberie vám správnejšie. A čo je dôležitejšie, spolu s kartami vám odovzdá to neviditeľné. To, čo sa prenáša s darom - podpornú a prajnú energiu darcu - lásku.