Verte - neverte

Ďalšie príbehy z rubriky Verte - neverte:

Príbuzná rubrika: Ľudia a veštenie


Šťastná správa

Šťastná správa

Stalo sa to v deň pohrebu môjho starého otca. Ležala som v posteli, keď som zacítila jeho prítomnosť. Otvorila som oči a starý otec stál vedľa mňa.

Diagnóza smrť

Diagnóza smrť

Začalo to nevinnými bolesťami v podbrušku. Často som počúvala v médiách, že každá štvrtá žena zomiera na rakovinu krčka maternice, ale ani vo sne mi nenapadlo, že práve ja som tá štvrtá.

Rozkvitnutá čerešňa

Rozkvitnutá čerešňa

Moja mama zomrela v máji. Deň pred smrťou sa bola poprechádzať v našej záhrade, svoje chorobou ubolené kosti nechala oddýchnuť pod rozkvitnutou čerešňou.

Emina veštba z kariet

Emina veštba z kariet

Bola streda, krásne letné slnečné predpoludnie. Vybrala som sa s mojou dcérkou na prechádzku, no v kočiariku mi zaspala skôr, ako som očakávala. Tak som len zazvonila u susedky, že si u nich posedíme na záhrade a trošku...

Posledná vôľa

Posledná vôľa

Už niekoľko rokov robím advokáta na východe Slovenska. Zažil som zvláštny príbeh so svojím klientom a blízkym priateľom Martinom, ktorý zomrel nečakane, keď mal 67 rokov. Rád by som sa s ním s vami podelil.

Prípravy na svadbu

Prípravy na svadbu

Vydávala som sa a všetci chystali dom na svadobnú hostinu. Bola som veľmi unavená, tak mi sestra navrhla, aby som si šla na chvíľu zdriemnuť.

Mamin šťastný smiech

Mamin šťastný smiech

Môj príbeh sa stal pred 9 rokmi. Pred svojou smrťou mama nechala u mňa kufor. Po tom, ako navždy od nás odišla, som stále cítila v dome jej prítomnosť a mala som pocit, že mi hovorí, aby som šla k jej kufru.

Mŕtvi sú s nami

Mŕtvi sú s nami

Chystala som sa na zápis na vysokú školu. Otvorila som dvere auta a ovládol ma pocit, že na prednom sedadle vedľa vodiča, teda mňa, sedí môj mŕtvy otec...

Ochranná ruka starého otca

Ochranná ruka starého otca

Bola som v prvom ročníku na vysokej škole a spala vo svojej internátnej izbe. Snívalo sa mi o niečom, keď do môjho sna vstúpil starý otec. Zrazu bol tam a cítila som jeho kolínsku s tabakom a aj jeho teplo.

Mamin telefonát z neba

Mamin telefonát z neba

Moja mama zahynula pri výbuchu plynu. Bolo to veľmi nečakané a neostalo žiadne fyzické telo, s ktorým by sa dalo rozlúčiť. Prežívala som vtedy veľmi ťažké obdobie...