Odporúčame

Veštica Kavena

Veštica Kavena

Poradím vám, ako sa správne rozhodnúť. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštec Adam

Adam

Som dostupný, zavolajte mi

Veštica Lenaras

Lenaras

Som dostupná, zavolajte mi

Veštica Zuzana

Zuzana

Som dostupná, zavolajte mi

Veštica Stella

Stella

Som dostupná, zavolajte mi

Symboly v medicínskych kartách

V mytológií často hrali veľkú úlohu zvieratá a preto boli aj vysoko cenené. Predstavovali určitú silu a vlastnosti, ktoré boli prenesené aj do obrázkových medicínskych kariet.

Symboly  v medicínskych kartách

Medicínske karty do nás dokážu vložiť magickú silu a silu Veľkého tajomstva. Je potrebné s nimi zachádzať s obdivom a úctou. Pri každej jednej karte sa dá krásne meditovať a vnútorne vnímať ich čarovnú silu a moc. Vaša vnútorná tvorivá, či predstavivá sila sa umocní a budete zo dňa na deň silnejší a rozhodnejší. Najkrajšie je, keď si každý uvedomí sám seba a nájde vnútorné vyrovnanie svojej mysle.

Zvieracie motívy

V astrológií poznáme známy zverokruh s 12 znameniami. Číňania majú kalendár s vlastnými zvieracími symbolmi. Každé zviera prislúchalo určitej dĺžke dní, čo predstavovalo približne jeden rok. Jednotlivé zvieratá mali ešte pridelené prírodné živly - zem, kov, voda, drevo a oheň. Na základe živlov sa ľahšie špecifikovali vlastnosti človeka.

Orol

Za najsilnejšieho a najuctievanejšieho v mytológií bol považovaný orol. Nazývali ho kráľom zvieracej ríše a predstavoval božskú silu oblohy, víťazstvo, ale i duchovnú silu. Orol v očiach bohov dokázal vzlietnuť k oblohe a svojím ostrým zrakom videl všetko, čo sa dialo na zemi.  Indiánske kmene ho uctievali ako Veľkého Ducha. Orol bol pre nich najposvätnejšie zviera zo všetkých zvierat na zemi. Jeho sila a moc predstavovala duchovný princíp v človeku, ktorého vynášal k oblohe a predstavoval rozšírené vnímanie až za horizont, ktorý v súčastnosti možno vidieť. Jeho pero bolo najposvätnejšie zo všetkých pier a používalo sa ako nástroj na očistu aury chorého človeka.

Medveď

Ďalšia prenádherná karta v medicínskych kartách znázorňuje medveďa. Nabáda nás, aby sme vstúpili do svojho vnútra a ukľudnili svoju myseľ.  Mnoho kmeňov toto vnútorné ticho nazývali “Vigvamom snov”, kde smrť ilúzií fyzickej skutočnosti prekrýva rozpínavosť večnosti. Energia medveďa je ženská prijímacia energia, ktorá napomáha vizionárom, mystikom a šamanom v ich predvídavosti. Medveď bol nazývaný aj ako Veľká matka. Rád sa uťahuje do ticha a prázdnoty svojej jaskyne, kde vnútorným zrakom vníma a prijíma odpovede na svoje otázky, ktoré využíva v praktickom svete.

Vydra

Medicína vydry predstavuje ženskú vyrovnanú energiu. Vydra je veľmi hravá a starostlivá matka. Dokáže sa celé hodiny hrať a robiť akrobacie. Žije síce na zemi, ale v blízkosti vody. Je stále v pohybe a veľmi zvedavá. Tieto charakterové vlastnosti predstavujú krásu vyrovnanej ženskej stránky. Táto medicínska karta nás nabáda, aby sme sa stali v živote hravejšími a detinskejšími. Mali by sme skoncovať so závislosťou na obavách. Prejavte životu svoju úctu a trochu sa dívajte na svet “ružovými okuliarmi”.

Líška

Líška má obrovské schopnosti kamufláže a maskovania, čo jej vždy dokáže poskytnúť ochranu v hustom lesnom poraste. Schopnosť splynúť s prostredím je líškiným mocným darom. Ďalšou výhodou je zmena kožušiny, je to druhý chameleón. Stratí sa ako v letnom, tak i v zimnom období. Medicína líšky je vychytralosť, prispôsobivosť, maskovanie, ako i silná myšlienková svižnosť a aktivita. Tieto charakterové vlastnosti môžu ešte zahŕňať ráznosť, rozhodnosť a istotu pri jednaní vo fyzickom stave.

Veverička

Veverička nás učí ako plánovať dopredu, aby sme v chladných, mrazivých dňoch mali zásobu orieškov, pretože v tom čase na stromoch sa pre ne nenachádza žiadna potrava. Medicína veveričky nám ukazuje aj jej nevyspytateľnú povahu a mimoriadne rýchle logické myslenie pri riešení rôznych prekážok. V dnešných meniacich sa časoch a rôznych proroctvách, ku ktorým príde, veverička je veľmi priateľskou medicínou. Jej posolstvom je rýchlo sa zorientovať a nezmätkovať. Chce nám naznačiť, aby sme sa zbytočne nestresovali a uctievali svoju budúcnosť. Kľudné srdce a myseľ sú bezpečným miestom pre uloženie si nazhromaždenej múdrosti a láskyplnej starostlivosti.

Delfín

Delfín nám hovorí o dychu človeka, bez ktorého sa nezaobídeme - bez pár minút. Bez vody a jedla dokážeme prežiť niekoľko dní, ale bez kyslíka nie. V dychu sa stretávame s rytmom životnej energie. Je to Božská energia, ktorá prichádza od Veľkého Ducha. Delfín je opatrovníkom posvätného dychu a učí nás ako uvoľňovať emócie delfínieho dychu. Mana je životná sila. Chce vás naučiť, aby ste formou meditácie, či ovládaním svojho pravidelného dychu naladili svoj život a svoju životnú energiu smerom, ktorý je pre vás pozitívny.

Aligátor

Jeho silnou medicínou je integrácia a oceňovanie všetkého, čo mu život ponúka. Radosť alebo bolesť, všetko sa odráža v jeho postoji a chovaní. Je treba sa naučiť trpezlivosti a správneho načasovania. Ľudia s touto medicínou sa vyhýbajú úradom a súdom, pokiaľ nemajú všetko dôkladne preskúmané a naštudované. Ak vám dnes táto karta doplávala vo vašom výklade, chce vás upozorniť na to, aby ste zatiaľ dali návrhy, alebo sporné situácie bokom, až pokiaľ nepochopíte danú situáciu. Ak ste v niektorých reakciách trochu zatvrdnutí, či zaspatí, medicína aligátora vám naznačuje, aby ste boli trochu pružnejší v jednaní.

Kalendár Veštenia zadarmo

Apríl 2017
PoUtStŠtPi SoNe
-----12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Zaujímavosti o veštení

Pri predpovedaní budúcnosti sú okrem astrológie a numerológie často používané aj veštenie z kariet, veštenie z ruky, prípadne aj veštenie z kávy.