Odporúčame

Diana

Diana

Mám dar, s ktorým môžem pomôcť aj vám v ťažkej životnej situácii. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Sara

Sara

Osobný kód 176

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Veštica Janka

Janka

Osobný kód 174

Veštica Petra

Petra

Osobný kód 310

Archetyp Koleso

Koleso ukazuje, že východisko existuje, je na dosah, ale ak nemáme odvahu realizovať ho, mali by sme sa riadne naučiť predchádzajúce archetypy. Sme tu uväznení v „za“ a „proti“, no ak sa zamotáme do hodnotenia či analyzovania ťažkostí, základný problém nikdy nevyriešime.

Archetyp Koleso

Arkánum: KOLESO / nestálosť, nepokoj
Archetyp: KOLESO / bludisko
Matrica archetypu:
Pozitívum: Ak chceš nájsť cestu z kolesa von, vstúp do jeho stredu!
Negatívum: Všetci sa boja lotrov, preto tápajú v tme…

Pozitívny význam arkána:
Ak bolo niečo zlé, nastane obrat na dobré a naopak, pozor, aby nebolo aj horšie. Raz si hore, potom zasa dolu. Neustálenosť, váhavosť skraty.

Negatívne vplyvy:
Neistoty, narušenie rovnováhy, nepriaznivé vetry, neviera v seba, skraty, uzatváranie vzťahov, riešenie rozchodom.

Zmysel arkána

V tomto prípade môžeme vidieť, ako sa možno zamotať do odstredivého kruhu problémov, ktorý nás hádže zhora nadol, ale nič rozumné neprináša. Koleso ukazuje, že východisko existuje, je na dosah, ale ak nemáme odvahu realizovať ho, mali by sme sa riadne naučiť predchádzajúce archetypy. Sme tu uväznení v „za“ a „proti“, no ak sa zamotáme do hodnotenia či analyzovania ťažkostí, základný problém nikdy nevyriešime. Preto si treba zachovať chladnú hlavu, rovnú myseľ, intuíciu a zodpovednosť, aby sme s nadhľadom a citom dokázali „vykročiť von“, do neznáma, no k tomu lepšiemu.

Archetyp

Ak chceš nájsť cestu z kolesa von, vstúp do jeho stredu - jasne naznačuje, že nestačí iba poznať problém, ale treba vedieť aj posúdiť jeho úskalia a správne vyriešiť či odstrániť. Často vieme, čo doslova “musíme urobiť“, ale neurobíme to. Hoci máme možnosť zabojovať o niečo lepšie, nebojujeme, lebo čakáme, že „niekto“ zabojuje za nás. Nesnažíme sa veci vyriešiť, hoci neustále nejaké „riešenia“ hľadáme. To, čo chceme urobiť, odkladáme na „zajtra“, prípadne hľadáme niekoho, kto by to urobil a zariadil. Naoko chceme všeličo zmeniť, ale keď máme možnosť, prudko zastaneme, a dúfame v nejaký zázrak. Premáha nás veličina „strach“. Všetci sa boja lotrov, preto tápajú v tme. Strach manipuluje naše činy, ktoré uviazli na plytčine. Nič nemožno vyriešiť, lebo paralyzujúci strach to nedovolí. STRACH, ktorý blokuje ČIN…

Východisko

Samotné východisko treba hľadať v ceste von z problému, nenávisti seba alebo zo spochybňovania svojich cieľov. V prvom rade treba zlikvidovať strach, pocity menejcennosti a neustáleho „spytovania svedomia“. Zamotanie sa v probléme je to najhoršie, čo môže byť. Človek rieši všetko možné, len svoje problémy nie. Snaží sa pomáhať iným až za hranice svojich možností, ale svoje nešťastie nechce uvidieť ani posunúť lepším smerom. Tápanie v osamelosti, „v zachraňovaní sveta“, ale neovládanie myšlienky, že najprv treba zachrániť seba, mať jasný cieľ a bezpečne k nemu kráčať, neplodí nič dobré. Veci sa zbytočne komplikujú, strach narastá. A práve strach likviduje všetko, dokonca dušu, sebavedomie, lásku, sebadôveru. Treba sa zbaviť strachu a vykročiť dopredu!

Cvičenie

Uvedom si, že čo je vnútri, to je aj vonku. Nato prišiel už Hermes Trismegistos, ktorý to veru nemal ľahké.

Ľahni si na pohovku a zavri oči. Na malú chvíľu budeš i ty Hermom a pouvažuješ o rozličných protikladoch:
Láska - nenávisť, človek - dravec, mier - vojna, čierne - biele

Či treba poukazovať na presnosť celkov ďalej? Nie, pretože, ak sa stretneš s nenávisťou, pokoríš ju láskou. Ak ťa napadne dravec, premôžeš ho ľudskosťou, ak niekto vyvolá vojnu, uhasíš ju mierom, no a biele fantasticky vynikne na čiernom podklade. Samozrejme, že to platí i naopak: Nič tak nepodnieti nenávisť, ako láska, človeka môže napadnúť iba dravec, mier naruší iba vojna a čierne dokáže pohlcovať to, čo je biele. Je to uzavretý kruh, ktorý má svoje pravidlá. Ak chceš z neho vystúpiť, máš jedinú šancu: vojsť do jeho stredu. To ťa presunie do ďalšej dimenzie, kde sa špirálovito všetky protiklady zopakujú, ale na celkom novej úrovni. Takto budeš postupovať cez všetky sféry a dimenzie, kým nedosiahneš svoj východiskový bod.

Začni s tréningom už teraz. Transformuj všetky negatíva na pozitíva. Nepozeraj sa dozadu. Východiská stoja pred tebou, len ich musíš včas odhaliť…

Teraz pohýb špičkami na nohách, rukami, otoč hlavou z jednej strany na druhú a otvorenými očami pozri na okolitý svet...čo vidíš pred sebou ako základ?