Odporúčame

Zuzana

Zuzana

Prostredníctvom tarotu a numerológie odhalím veci, ktoré sú pre vás skryté. Viac »

Ďalšie veštice online
Astropsychologička Miška

Miška

Osobný kód 154

Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Veštica Magdaléna

Magdaléna

Osobný kód 303

Veštica Janka Avelange

Janka Avelange

Osobný kód 172

Keltské liečiteľstvo - zdravie začína v hlave

Negatívne myšlienky môžu priamo vyvolať ochorenie na fyzickej úrovni. Bunky v tele reagujú na našu myseľ a celkové naladenie človeka voči životu.

Keltské liečiteľstvo - zdravie začína v hlave

Ak máte z ochorenia strach a naberá v myšlienkach presné rozmery a formu, nakoniec sa zhmotní. Vyskytli sa prípady, že človek zažíval sprievodné príznaky istého ochorenia, ale samotná diagnóza sa nepotvrdila, no sám pacient ako keby bol zhypnotizovaný svojou víziou. Ak by v takomto tvrdošijnom stave ostával po dlhý čas, iste by systematicky narušil viaceré systémy v tele a ochorenie by sa mohlo prejaviť i navonok. Ak podľahneme pocitu, že sme chorí, nedokonalí a nie sme celiství, otvárame bránu viacerým problémom. Našťastie je tomu tak i v opačnom prípade, a tak sa môžeme vyliečiť i zo skutočne ťažkých stavov. Bolo by teda vhodné sledovať tok vlastných myšlienok a vedome sa udržiavať v procese pozitívnej mysle, očakávaní dobrých výsledkov, presvedčenie o zdraví a sile, radosti. Tieto myšlienky potom naozaj naberajú hmotnú formu a udržiavajú fyzické zdravie v normálnom stave. Je potrebné vyvarovať sa myšlienok na zlé ochorenia, strach z toho, či onoho, očakávaní istých komplikácií na zákade chybných záverov typu “bolo to v rodine”, “nejako musím zomrieť”, “telo má ísť do hrobu zhumplované” a pod.

Pozitívna vizualizácia

Predstavujte si vnútorným zrakom, ako putujete životom zdraví a spokojní, ako sa vám darí, akí ste svieži. Myslite často na zdravie a konajte tak, ako keby ste zdraví boli. Samozrejme, je treba zbaviť sa zlozvykov, ktoré sú kapitolou samé o sebe. Darmo myslieť na zdravie a nepripúšťať si myšlienky o rakovine, ked vyfajčíte tri krabičky cigariet denne. Ak robíte veci, ktoré priamo vedú ku katastrofe, je to známka slabej vôle k životu, potláčania hlbších pocitov nespokojnosti.

Okrem pozitívnej vizualizácie, keď sa čo možno najdetailnejšie vidíte zdraví a spokojní, v plnej sile a zdraví, je vhodné naučiť sa i umeniu pozitívnych vnútorných výrokov a myšlienok typu “som zdravý”, “je mi dobre”, “cítim sa skvele”, “som plný energie, ktorá ma lieči”, “nie je nič, s čím by som si nevedel poradiť”. Vaše nevedomie to bude prijímať za svoje len v čase prítomnom, čiže teraz, nie minulom alebo budúcom - “cítil som sa” alebo “budem sa cítiť”, ale “cítim sa”.

Odpútanie sa od starostí a choroby

Druidská medicína je majstrom v poli emergií, pracuje s jemnohmotným svetom, ktorý je oku neviditeľný, ale hmatateľný vo výsledkoch. Negatívne myšlienky sú neviditeľní zlodeji sily a šťastia. Programujú vás do priepasti a aj keď človek už trpí, nie sú na nič dobré, lebo nepomáhajú, len zhoršujú psychický stav pacienta.  Vlastná myseľ nás tak môže okrádať o životnú silu, energiu a vitalitu. Preto sa musíme z tohto nedobrého vplyvu vymaniť. Keltovia kedysi chodili svoje starosti a choroby viazať ku kríčkom víl. Vybrali si kríčok v prírode, kde uväzovali svoje strasti, aby im víly pomohli. Rovnaký efekt malo viazanie kvetných vencov a ich púšťanie po vode, preč od nás, s myšlienkou alebo modlitbou na perách. Je to vplyv koncentrácie a viery, ktorý tieto pochody realizuje. Pravidelná mentálna očista má svoj význam. Či už spíšete svoje pocity a možno i slzy na papier a následne s prosbou spálite, ako čin očisty a uvoľnenia, alebo sa vnútorne upokojíte a uzavriete vizualizáciou svoje kruhy, aby vám tam nič nepreniklo, či pustíte svoje starosti dolu potokom, stojac na moste nad ním - výsledok je očistný.

Druidovia liečili v rámci rituálov. Bola to vedomá zámerná činnosť, nie “kolotoč pacientov” alebo “bežiaci pás”. U každého sa hľadala pravá miera a príčina jeho stavu, zdroj problému. Sám liečiteľ musel byť v dobrom zdraví a sile, pretože prenášal svoje energie na pacienta. Samozrejmosťou bolo následné očistenie sa a “dobitie”. Niektoré veci sa darovali vyšším silám, aby liečiteľa neťažili.